Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Spotkanie krwiodawców w Starej Kuźni w Jedliczu

26 stycznia 2018 roku  w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie w sali bankietowej Jedlickiego Pubu Stara Kuźnia członków Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klubu HDK im. Dr Zygmunta Tokarskiego przy Rafinerii Nafty Jedlicze S.A.

W spotkaniu uczestniczyli honorowi dawcy krwi z Jedlicza i jego okolic oraz zaproszeni goście: Pan Jan Juszczak Starosta Powiatu Krośnieńskiego i Pan Jan Gleń przewodniczący MBZZ ORLEN Południe S.A. w Trzebini. Decyzją ministra zdrowia za wybitne zasługi dla promowania idei krwiodawstwa Pan Starosta Powiatu Krośnieńskiego siedmiu członków naszego klubu odznaczył odznaczeniem Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. Wyróżnieni członkowie klubu HDK to Adam Baraniec, Jerzy Jaskółka, Tomasz Szombara, Tadeusz Kruczek, Marek Więch, Zbigniew Laba i Stanisław Jarosz.

Szczerze gratuluję kolegom tak wysokiego wyróżnienia.
W całej historii Klubu HDK przy Rafinerii Nafty Jedlicze S.A., a jest to już 42 lata przewinęło się ponad 700 członków honorowych dawców krwi, którzy to oddali ponad 13950 litrów krwi jakże cennego i do dzisiaj nie zastąpionego leku. Obecnie klub liczy ponad 70 członków, którzy to czynnie biorą udział w akcjach oddawania krwi i promowania idei krwiodawstwa.
Prezes SHDK RP Klubu przy Rafinerii Jedlicze S.A. Janusz Baraniec

Udostępnij na

9 komentarzy do “Spotkanie krwiodawców w Starej Kuźni w Jedliczu

  1. Naleza sie ogromne podziekowania Tym ktorzy bezinteresownie oddaja wlasna krew zeby drugiemu czlowiekowi ratowac zycie, taki Dar nie da sie wycenic i za to WAM serdecznie dziekuje.

  2. UROCZYSTOŚCI I ATMOSFERA SUPER.SZKODA ZE SZYBKO MUSIAŁEM WYJECHAĆ SPRAWY RODZINNE .LUDZIE I KOLEDZY PRZEMILI -WIĘCEJ TAKICH POZYTYWNYCH IMPRES- POZDRAWIAM .

  3. Szanowni Państwo!
    Jako członek zarządu klubu i odznaczony, chcę podziękować Panu Janowi Juszczakowi, że nigdy nie odmówił przez tyle lat uczestnictwa w naszych jubileuszach i ostatniej uroczystości. Słowa podziękowań należą się oczywiście Januszowi Barańcowi za organizację, całemu zarządowi klubu za złożenie wniosków o odznaczenia, Zarządowi Głównemu SHDKRP o ich poparcie, a Ministerstwu Zdrowia o przyznanie. W obecnych czasach honorowe krwiodawstwo lekko nie ma. Odebrano prawie wszystkie przywileje, a z aptek i gabinetów lekarskich dawno zniknęły tabliczki z informacją o wejściu poza kolejnością. Jednak jedlicki klub nadal istnieje i mam nadzieję, że istniał będzie, mimo, iż chciano nam pomieszczenie odebrać.

    1. Panie Kruczek. Proszę nie wprowadzać w błąd. Honorowi krwiodawcy dalej wszędzie przyjmowani sa poza kolejnością.

Comments are closed.

Do góry