Jesteś tutaj
Strona główna > religia

Noworoczne Spotkanie Opłatkowe w Parafii Jedlicze

Tradycją naszej parafii pod wezwaniem św. Antoniego i św. Łukasza jest Noworoczne Spotkanie Opłatkowe. Organizację spotkania podjęli członkowie grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Caritas, Radia Maryja, Szkaplerza, Róż Różańcowych, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z kościelnym P. Pawłem Krawczykiem i organistą P. Janem Radoniem. 14 stycznia 2018 r. na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Turonia do punktu katechetycznego przybyło ponad stu gości, w tym włodarze naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęto mszą świętą o godz. 17, na której mogliśmy usłyszeć piękne kolędy w wykonaniu P. Marty Radoń. Podczas wspólnej modlitwy, czytania pisma świętego i składania sobie nawzajem najlepszych życzeń noworocznych, zebrani goście przeżyli wiele wzruszeń. Wspólnie spędzone niedzielne popołudnie uświetnił zespół śpiewaczy P. Ewy Michniewskiej z Długiego i dwie uczennice z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez P. Jana Radonia. Młodzi wykonawcy zachęcili uczestników spotkania do wspólnego wykonywania kolęd i pastorałek. Jak co roku P. Maria Zajdel recytowała popularne wiersze i obdarowała wszystkich symbolicznymi prezentami. Pyszne ciasta domowe, których w tym roku było bardzo dużo przygotowali sami uczestnicy spotkania. Koordynatorem spotkania była P. Teresa Gorczyca – przewodnicząca Akcji Katolickiej przy Parafii św. Antoniego w Jedliczu.

Piknik parafialny, spotkanie opłatkowe, działania Caritas na rzecz potrzebujących, inicjatywy Akcji Katolickiej, cotygodniowe spotkania młodzieży w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, spotkania modlitewne grup różańcowych, Radia Maryja, Kręgu Rodzin, Szkaplerza to działania integrujące nas, katolików skupionych wokół Naszego Kościoła. Na te, już tradycyjne inicjatywy i nowe, których w tym roku w naszej parafii nie zabraknie, już teraz wszystkich zapraszamy. Na nowy 2018 rok życzymy Błogosławieństwa Bożego wszystkim PARAFIANOM, a szczególne życzenia kierujemy do naszych KAPŁANÓW nam posługujących.

Szczęść Boże

Uczestnik Spotkania Opłatkowego

Udostępnij na
Do góry