Jesteś tutaj
Strona główna > edukacja

Karnawałowa pizza

Dzisiaj (16.01.2018) dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podniebieniu uczestniczyły w nietypowych zajęciach kulinarnych w Jedliczu.

Tylu kucharzy w Starej Kuźnie jeszcze nie było! Wszystko za sprawą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podniebylu, które pod hasłem „Karnawałowa Pizza” poznawały tajniki przyrządzania najpyszniejszej pizzy w okolicy.

Warsztaty poprowadziła szefowa kuchni Paulina, która w zabawny przystępny sposób przedstawiła proces powstawania pizzy najmłodszym. Efektem pracy dzieci były pizze ich własnej kompozycji smakowej. Placki po wizycie w specjalnym piecu trafiły na stoły, by w efekcie końcowym cieszyć podniebienia młodych mieszkańców Podniebyla.

 

 

Udostępnij na

177 komentarzy do “Karnawałowa pizza

 1. Mnie czy mi ? Efekt zamierzony? Ot taka dygresja…………. Najważniejsze,, że dzieciaki miały frajdę. Ja osobiście wolę zamiast kiełbasy zielsko. Pozdrawiam Panią Arbuz. Fajna z Pani” Babka”

 2. A gdzie tam zamierzony….Naleciałość z mazurzenia. Inicjalne „mi” faktycznie może razić, ale ja czasami tego nie czuję. Pewnie bym poprawiła formę, gdybym czytała przed wysłaniem, ale mnie ta kiełbasa opętała.

 3. gratuluje pomyslu dzieci chetnie uczestnicza w takich zajeciach,na pewno byla smaczna …mniam😊

 4. Ja jak z kontrolą biletów trochę wskoczę w temat. Dobra analiza Oświata: sprawdzamy jak Pani Burmistrz realizuje to, o czym mówi” na naszejedlicze.wordpress.com

 5. „iż należy zadać pytanie czy ten teraz jest niezbędny, ponieważ funkcjonalność tarasów i taki system budowy przedszkoli, to były lata 70-te. To był zamysł okresu socjalistycznego , gdzie przyjęto pewne zasady, reguły funkcjonowania przedszkoli, określono godziny śniadania, leżakowania , ekspozycji na słońcu, na tarasach. Od tych koncepcji już dawno odeszło się. W chwili obecnej taras nie jest elementem niezbędnym”.

  Nie wiem, czy w niektórych wypadkach „ekspozycja na słońcu” już się skończyła czy ciągle trwa. Niemienie tarasu otwartą walką z poprzednim systemem i ubecją…naturalnie.

  Takiego propagandzisty to świat nie widział. Dziś w dyskusji z bardzo aktywnym samorządowcem z Podkarpacia usłyszałam: Burmistrz zwraca uwagę..ha ha ha ..szczególnie jak fetowała np. niezrealizowany ..jak się okazuje wariant.. łącznika kolejowego.

  1. A przy tym mecenas, na medycejskim wręcz poziomie, kultury, kinematografii, sztuki wyższej oczywiście, z pominięciem underground, glazury i terakoty, papy i podbiciówki, dwóch wiader asfaltu i wywrotki z piachem, koneserka kuchni dobrej…bo nie używanej, sportowiec, w tym tyczkarz oraz globtroter w jednym, strażak, projektant rozwiązań technicznych i architektonicznych z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań beztarasowych, wizażystka i koneser rozwiązań ponadczasowych w stylizacji przestrzeni użytkowych oraz rekreacyjnych. Biolog i ekolog, twórca autorskich outfitów i dokumentacji na poziomie archiwum państwowego. Legislator, promotor, plantator, abstynent, kosmopolita, pisarz. Tu nie ma się do czego przyczepić. Stać i podziwiać…

   1. Pani komentarz – mistrzostwo świata 🙂
    A odnośnie pizzy, naprawdę, jedna z najlepszych w okolicy 🙂

    1. Może to i śmiesznawe co napisałam, ale wydźwięk tego jest tragiczny. Przesłanie druzgocące, bo obok takiej kreującej się na naszych oczach żywej legendy, nie ma miejsca dla normalnych ludzi.

 6. Byłem na pizzy.Świetnie zrobiona. Taka włoska.Jak ktoś jadł taka to wie o czym mówię.
  Elegancko podana. Pełna kultura.
  Polecam

 7. arbuzie drogi weź do analizy takie artefaktyczne dane: małe miasteczko, bezrobocie w tym sensie że praca jest ale niskopłatna, praca w UG to jak zesłany dar Pana Boga, spójrz na CV tych ludzi w UG np zastępcy – stary chłop przezd emeryturą który do niczego nie doszedł mimo sporych kiedyś chyba ambicji, a zarabiał marnie w jakiejś firmie produkującej coś do ogrodów, słaby polski , słaby angielski, słaby technicznie , słaby ekonomicznie, słaby wizjonersko ( zobacz ośw. majatkowe wyjściowe) czyli jego cel poprawić sobie emeryturę- reszta no his point , całe towarzycho pracuje w gminie klanami rodzinnymi: sekretarz starsza pani geodeta nawet nie wiadomo czy dobry, jej siostra została kierownikiem czegoś tam czyli teraz awans i tak po kolei ,wszyscy sensowni ludzie wywaleni bo byli za dobrzy i konkurowaliby z włodarzem – powiedz gdzie poza gminnym urzędem z takimi marnymi kwalifikacjami znajdziesz pracę za kilka tysięcy albo nawet bliżej 10 000, narazisz się małej ochmistrzyni, zrobisz jeden nieostrożny grymas i mała naciska klawisz delete , nie ma backspace- posłuchaj jak facet od obsługi szkół na sesji duka tekst ze slajdów i wszyscy dyrektorzy szkół mu pomagają żeby gostek dał radę – IQ równe numerowi buta – a dyrektorzy szkół ?- przepytani przez małą władczynię jak uczniaki- każdy musiał wygłosic jakiś tekst pochwalno wierszowany – maskarada i tani pokaz teatralny – !!! masz pejzaż gminny horyzontalny niestety banalny … i ćpuno-alkholik były lupi w charakterze osobowości estradowej – Dżizus !

  1. Baba w sklepie w Miejscu Piastowym, chłop z Lo-Stark, Menadżer Aviva pochodząca z innego końca Polski, cały powiat, okoliczne gminy, kobieta z czytelni w Jaśle, wszyscy znają historię…przejęcia władzy w Jedliczu. Ja nie wiem dlaczego ja tego wcześniej nie wiedziałam. Mówili ludzie, że szopa była, przestrzegali ci których uważam za życzliwych….Mało tego, każdy mówi z postronnych. Ok, chcieli zmiany, ale nie na takie coś….sami sobie winni. Niestety, uważam, ze ludzie nic tu nie są winni. Winna jest policzalna liczba osób tworząca ówczesną klikę: ówczesny Pan z-ca, ówczesny jedilcze.net, oraz ..i tu hit cytat: „ówcześnie młody chłopak co was z torbami puścił w poprzedniej kampanii….hahaha …Nie wiem kto tam jeszcze ówcześnie tu moderował to otoczenie, ale tak wymoderowali że tu się portorykańskie slamsy zrobiły. Ludzie złom zbierają, żeby ratować życie innych ludzi. Napuszcza się braci na braci, jak za czasów Beri. Czekać tylko jak onuce w zdobycznych chodach wrócą do łask. To jest tragiczne. Czytam…w sumie już przeczytałam, autobiografię Rudolfa Hosse. I znamienny moment. Hosse skarży się, i ma od dziwo współ bolejących w jego niedoli, że nikt nie chciał mu pomóc przy organizacji Auschwitz. Sam wszystko musiał. Pod górkę miał. Ryli pod nim. A…pierwszy drut kolczasty …musiał chłopom małopolskim z pól ukraść, żeby ogrodzić obóz.

   Jak w antycznej tragedii:
   – ironia tragiczna, bo bohater nie zdaje sobie sprawy, że popełnia zbrodnię
   – tragizm czyli uwikłanie w relacje społeczne, wybory, knowania
   – Bardzo charakterystyczny sofoklesowskie Katharsis- oczyszczenie, przez rozczulenie, wzruszenie, oderwanie od przyziemności,

   Plus chór który zagłusza opinię o „bohaterze”.

   Ponadczasowe. Jedlicze Designe.

   Nie na darmo skończyłam to samo LO co Wyszyński. W Łomży. Jakby tam J24 chciało sprawdzić, to założone jako kolegium jezuickie w 1614 roku, potem szkoła pijarska, w której uczył św. Andrzej Bobol. Obecnie I LO ul. Bernatowicza 1. Do dziś wisimy razem z Prymasem Wyszyńskim w gablocie prymusów. To już ułatwię. Bo wolno wam idzie to grzebanie w moim zyciu….

  2. Spóźniłes sie pare lat z opinia nt. gminy i tych klanow,jak juz tu sa male … Chyba ze nie wiem i wzieli wzor na pajeczyny rodzinne bylej rafineryji.

 8. zapomniałem- pizza w Kuźni doskonała !!! a Pan Jerzy to świetna i jasna postać w tej gminie

 9. Ci którzy mają problemy z trzymaniem moczu niech lepiej nie czytają powyższych komentarzy

 10. incotinentio urinae da się leczyć wiec spokojnie można czytać co do zasady mocz nie jest toksyczny

 11. Nie należę do zwolenników władzy, ale czytając powyższe komentarze jestem w stanie zrozumieć zachwyty pod twórczością dwudziestoczterogodzinnego. Mimo wszystko w publicznej debacie nie powinno używać się takiego języka.

  1. Odnosiłem się do wpisu Chłopa w gumiakach. Określenie skierowane publicznie do osoby, której nazwisko wprawdzie nie pada, ale wiadomo o kogo chodzi. Pozwolę sobie zacytować: „IQ równe numerowi buta” jest chyba jednak trochę obraźliwe? Jest to moja opinia i jednocześnie jestem przekonany, że w bardziej ucywilizowany sposób można odnosić się do swojego adwersarza.

   1. Naprawdę to cię oburzyło? A w jaki bardziej przystępny sposób określić…że ktoś jest debilem? Bez podawania rozmiaru stopy oczywiście? A jak zwrócić komuś delikatnie uwagę, że jest gruby i do tego jest starą panną? Bez podawania imienia i nazwiska …naturalnie.

   2. Przyjacielu. Nie desperujmy w aspekcie dobierania słów. Mi to zalatuje …przestawianiem przecinków, tworzenie GW oraz cyt: ” przewidywaniemtymi słowami, kilku ich ruchów…do przodu”. To nazywa się schizofrenia paranoidalna, która może dopaść każdego bez względu na nr buta.
    P.S. Mam 173 cm wzrostu nr stopy 38. Uwierz, że niżsi ode mnie mają „kopyta” większe bez podkucia.

    1. Oj tak, kochałem się mocno w dziewczęciu, której rozmiar stopy podchodził do 40 🙂
     CUDNA to była istota ♥

     Arbuzie po prostu odczuwam już lekkie zmęczenie czytając niekiedy już te wręcz personalne wycieczki. Komentarze pod artykułami przybrały formę forum internetowego, a na takowym takie sprawy wyjaśnia się w prywatnych wiadomościach. lecą też bany i ostrzeżenia, są moderatorzy. Z drugiej strony jest także hyde park i tym chyba właśnie stały się komentarze na tym portalu.

     1. Tu nie jest najgorzej. Przełam się. Wytrzymaj. Myślę, że okrzepnie komunikacja. Ale…nie sprowadzajmy rozmów, tu naszych, do form sztucznych. Ja lubię przeklinać. W sposób nieprzecinkowy, a bardziej tworzący napięcie w komunikacji. Tu powstrzymuję się od tego pro bono populi. Jestem przeciwnikiem dyskusji na pułapie: co? gówno? co? trawa? powąchaj czym to pachnie? cmentarzem. Aleee, jeżeli ktoś w dyskusji opartej na wiedzy, lekko podszytej kabaretową ironią, ociera się ledwo o słowo kurwa lub inne podobnie niestosowne słowo… to ja mówię, że ,,,można.

 12. incotinentio urinae to termin medyczny – ja lekarz to mówię można używać publicznie bez obawy o bycie nieobyczajnym lub grubianinen 😊

  1. Myślisz, Baśka że to o to chodziło Jamesowi? Ja już przelecaiłam wszystko do góry. Czytam te swoje. Patrzę czy gdzieś nie naklęłam po swojemu…Dobrze, że to Ty. Dobrze…oj dobrze….

 13. A ja przestrzegam abyście nie pisali zbyt śmiało. Myślę, że są tacy, którzy tylko czyhają aby kogoś złapać na słówku i zrobić mu sprawę.

 14. Arbuzie uwielbiam czytac Twoje komentarze bo mozna dowiedziec sie calej prawdy.Moze kiedys spotkamy sie na puzzy w kuzni bo jest super.Do chlopa w gumiakach tak to cala prawda!!!!(komentarz 17 grud)

 15. zapieprzam po 10h i nie zarobie wiele a ten za kiwanie siwym łepem az tyle naszych pieniedzy wysepil no i jeszcze ich rodziny zywimy.Zadnego wstydu nie ma!!!!!

 16. A ja się zastanawiam, co się stało z biegająca niczym duch po ulicach Jedlicza podczas wyborów, ta sama która pilnowała każdej tablicy podczas wyborów „aby wizerunek – najjasniejszej był na froncie”, obrończyni każdego legalnie scinanego drzewa, ta sama która żywila się szukaniem i pisaniem paszkwili na poprzedników… kiedy cel osiągnęła nagle ucichla, czasem przy boku kiwajacego na wyjściowej imprezie można spotkać… O takie to wszystko mało skomplikowane, więcej papu w misce i spokojniejsza się zrobiła 🙂

  1. A następnie popsuć czytając kolejny paszkwil na j24. Już się wzięli za rozpętywanie wojny w Męcince. Oj nie z męciniakami takie numery….nie skłócą tu ludzi. Tylko ich wkurw…li jeszcze bardziej.

   1. Oj można. Kolejna skandaliczna wrzutka „dziennikarska”. Pomieszało mu się w głowie.

    1. Jeżeli to do mnie. To tak. Piszę cały czas. Z tego żyję i to nawet nieźle. Sprzątam, gotuję codziennie: dziś szczawiowa z jajkiem, schab w takim sosie na bazie sera feta. Gotuję też buraczki. Tylko nie stoję jak debil i nie patrzę się w gary jak tuman, tylko w międzyczasie piszę. Wstyd, to komuś życie organizować na siłę.

   2. Czuć, że się trzęsie … to jest zejście do poziomu dzieci z przedszkola …oj tak nieładnie, tak się nie robi… odrobina rozumku dla j24 :))

   3. Dziennikarz śledczy ,kto jest winien ,kebaby dlaczego,narkotyki prawie mafia gramy dwa…co tu sie dzieje same sensacje .
    Ja pi…le naczelnemu jak tu ładnie sie nazywają chyba cos dosypali.
    Potroił aktywnosc,co bedzie za miesiac ,dwa?

 17. do Olaf moze nie wiesz ze do ugm przyniosla rozbita butelke zeby posprzatac dostala nasza kase i nawet nie upomni sie o skarpe syf na rynku i nie tylko i wiele innych spraw,z łbem kiwajacym razem bo wiadomo dlaczego😆

  1. Przy kiwajacym jest „czarny duch”, a raban o rozbitą butelkę po Kubusiu robiła ta od dresów – zdaje się he he … zamiast podnieść i wrzucić do kosza, to przyleciała aferę robić…no takich radnych też ma Jedlicze :))

 18. Ten Tomuś szedł juz do poziomu rynsztoka. Żeby pisać o rodzinie poprzedników to już chamstwo.

 19. Jakich poprzednikó7w? co za liczba mnoga? Kazdy ponosi odpowiedzialnosc za slowa uzyte w przestrzeni social media skojarzenia etyka dyscyplinarka etyka pracownikow

 20. Nie tylko Władza. Caa rodzona J24 pius inni.
  Wystąpcie o fakturki z GOSiR to się dowiecie jaka kasa idzie.

 21. A ja słyszałam , że jakaś nowa gazeta ma wyjść w naszej Gminie. Podobno będzie hit.
  Chyba coś na rzeczy bo juz coś mi się obiło o uszy.

 22. Zapraszam j24 na relację on-line. Interwencja. Mój 10-letni basset, stareńki chłopak o bardzo króciutkich łapach nie jest w stanie dojść na spacerze do najbliższego kubełka na psie kupy. Dlatego sprzątam po moim psie i jadę z jego kupami skrzyżowanie obok DCentrum, gdzie stoi jeden z trzech pojemników na psie kupy. Jak już redahtorek wyjaśni sprawy kebabu, używek dowożonych z metropolii do Dobieszyna, to zapraszam na mega mocny materiał do Męcinki.

  1. Ojojooo…Tomek szybko….Mój Puzon chyba chce kupę….Szybko. Chyba że nakręcę…VHS …Da się chyba zmontować, z tego co kojarzę. Ze cztery noce i zrobisz z relacji stawiania kloca, majstersztyk na skalę Osadzania iglicy na Pałacu Kultury….oczywiście w sephia…

  1. Dlaczego cały czas pisze? Nie wychodzi z domu? Nie ma obowiazków w domu gotowanie WSTYD i HAŃBA! Wszyscy pracują mają życie Do ludzi do ludzi do pracy
   A jezyk jest prostacki miejscami wulgarny

 23. O tej gazecie tez słyszałem. Kolega gdzieś coś podslyszal.Podobno juz zarejestrowana

 24. Akt 1 Mackbeth at Jedlitche
  Jedlitche tower castel, lub sala posiedzeń w ratuszu
  „Come, you spirits
  that tend on mortal thoughts,
  unsex me here, and fill me from the crown to the toe topfull
  of direst cruelty” – cytat z W. Szekspira, Lady Mackbeth , super pasuje do sytuacji, arbuzie też tak widzisz ?

 25. Ja wiem ,że mają „kreta w śród najbliższych osób”. Zawsze trafi się taka menda. Jolanta powinna go szybko wyczaić. Wybory się zbliżają to już zaczną sami na siebie ujadać.

  1. Cały czas to robią. nadają na forach i po kątach sami na siebie, a potem o 7 rano, przychodzą i dyskutują, że takie opinie, wypisują , kto? kto?

    1. Niejednego. Nawet ja tego człowieka, czy ludzi to bym bohaterami nazwała. A ponad to, w tak transparentnie prowadzonej instytucji, to chyba nie powinien mieć co „wynosić”. Wszyscy przecież wszystko wiedzą. To do czego to doszło, że gmina w tajemnicy rządzi, decyduje po cichu?

     1. Miało być transparentnie.
      Z-ca jest super. Brzuch mnie boli ze śmiechu jak sobie o nim pomyśle.

 26. Niepewni, wolimy
  Wstrzymać tę chwilę. I z tych chwil urasta
  Długie, potulnie przecierpiane życie.
  Bo gdyby nie ten wzgląd, którz by chciał znosić
  To, czym nas chłoszcze i znieważa czas:
  Gwałty ciemiężców, nadętość pyszałków,
  Męki wzgardzonych uczuć, opieszałość- monolog Hamleta, W. Szekspir- czytajcie i myślcie
  Prawa, bezczelność władzy i kopniaki,

  Którymi byle zero upokarza

  Cierpliwą wartość? Któż by się z tym godził,

 27. sorki jeszcze raz Niepewni, wolimy

  Wstrzymać tę chwilę. I z tych chwil urasta

  Długie, potulnie przecierpiane życie.

  Bo gdyby nie ten wzgląd, którz by chciał znosić

  To, czym nas chłoszcze i znieważa czas:

  Gwałty ciemiężców, nadętość pyszałków,
  Męki wzgardzonych uczuć, opieszałość
  Prawa, bezczelność władzy i kopniaki,
  Którymi byle zero upokarza
  Cierpliwą wartość? Któż by się z tym godził,
  – monolog Hamleta, W. Szekspir, przekład A. Barańczaka
  czytajcie i myślcie

 28. Aleee…co zauważyłam. Oficjalna strona gminy, to już nie jest taka normalna gminna strona. To jest już kur…a trzeci portal. Newsy takie już lecą, które z gminą mają wspólne tylko terytorium. OSP samo z siebie postarało się o dofinansowanie na zakup butli, ale napisane tak, że jak nie doczytasz, to człowiek pomyśli, że gmina im zafundowała. Już krok tylko, od tego żeby zacząć reklamy na gminną stronę przyjmować. Ale jak w BIP coś znaleźć, to trzeba wolny dzień wziąć, żeby się do czegoś dogrzebać. Parodia….że zacytuję …twórcę tego trzeciego portalu.

   1. Tak. Onet wrzuca mnie newsów z całej Polski, niż gmina na stronę. Tempo zdarzeń, wręcz szalone. Tak tam jest nawalone już, że oczopląsu można dostać. Zajrzałam, żeby sprawdzić kiedy śmieci wywożą i pół godziny szukam.

 29. No to widzisz. Z ciekawości weszłam, tak dla porównania na stronę gminy Warszawa Śródmieście….mniej się dzieje niż w na Borku..

 30. Kalendarz wywózki śmieci, to chyba tajemnica, bo go nie znalazłam. Ale za to właśnie się dowiedziałam, że powstanie książka. Pisana przez gminę i zaprasza się chętnych do redagowania tekstów. Drugie Ossolineum. Kuźnia talentów pisarskich…

   1. Tak. Acz poszukiwanie wsparcia na cmentarzu jest już dziwne. Tytuł jak z ustawy karno-skarbowej: „Pamięci tych, którzy znali tamten czas – zapisani w ziemi jedlickiej” poświęconego znanym osobom które wpisały się w historię i tradycję Gminy Jedlicze i okolic a spoczywające na jedlickiej nekropolii.

    Brakuje jeszcze: ze szczególnym uwzględnieniem osób o poglądach niekontrowersyjnych, osób które wróciły ładnie ubrane z zesłania na Sybir z pominięciem członków PZPR, choćby zdejmowali ostatnie koszule, żeby podzielić się z potrzebującymi.

    Pomysł z gatunku „podebranych” niestety…

    1. „…zapisani w ziemi jedlickiej”. A może „…zasypani w ziemi jedlickiej” nie byłoby bardziej poprawnie, bardziej realnie oddawałoby stan faktyczny, bardziej po urzędniczemu, zgodnie z ustawą i przepisami, transparentniej…

 31. Rota sie promuje. Arbuzie sprawdź kto do niej należy i należał przed 2015.
  Jak są finansowani😀

 32. tyle wyklada kasy i tak Go krytykuja jezeli im brakuje to moga dolozyc z wlasnej kieszeni przeciez maja co misiac po 10tys

 33. Siedzą, tylko z tego co mi tu podpowiedzieli tzw. zaufani gminni, to tylko palą światło i Jermaka. Tak dla zmyły…A siedzą z doradcą na górze u Yollloyyy. Jka tak dalej pójdzie, to doradca będzie musial się rozwieźć, bo żonę ma …stanowczą.

 34. Jadę nad morze. Do rodziny. Mam nagotowane. Psy spakowane. Posprzątane. Jakby się ktoś martwił. A pisać będę. Aleksander Chrzanowski, kapitan Polskiej Żeglugi Morskiej, brat mojej babci umiera. Także jakby nie działo się nic a nic na j24, to proszę pozwalam przekopiować na wasze coś tam .No i jeździć po moim domem …tak jak jeździcie.

 35. Arbuzie uważaj na drodze bo musisz tu szczęśliwie wrocic. Masz tu wielu zwolenników.

 36. U nas też zima. Śnieg zasypał cały bród. Śmieci zostały skutecznie ukryte

 37. rozumiem, że władcy już mają zadyszkę w pędzie wyborczym, a więc do pracy śmiało: knuć, szczuć, ryć korytarze, judzić, kręcić, opłacić 24-godzinną bezrozumność z dowolnej puli- przebrać się za umiłowana służkę narodu jedlickiego – mogę pożyczyć gumiaki jakby trzeba było troszkę trzewiczki z DC powalać- miska czeka ale jedzenie w niej mocno nadpsute

 38. Arbuzie szczesliwego powrotu,koniec hipokryzji i sklocania ludzi musi w Jedliczu nastapic!!!

 39. Spadło 5 cm śniegu a ci sobie nie radzą. Panie Członku Zarządu JPGKiM ! Trzeb cos z tym zrobić. Chodniki śliskie, drogi szklanka. Panie obudź że się pan.

 40. A jaka kartka jest na drzwiach w komunlce? Ja sama wywożę śmieci i też nie wiem czy wyceluję. Ostatnio mieli wolne. A dlaczego sama? Bo nie mam siły wlec worków do przysłowiowej drogi. A potem patrzeć czy wzięli czy nie wzięli. I żeby psy bezpańskie szarpały za przeproszeniem moje podpaski. Stały już wiele razy te worki. Wolę włożyć do auta i zawieźć.

 41. Byłem specjalnie w Jaszczwi zobaczyć jak tak odśnieżają drogi. Wszystkie odśnieżone.
  ZAPRASZAM władze do Źarnowca

 42. Akurat nie ma mnie na miejscu, ale domyślam się że do Męcinki…. nie ma co się wybierać bez łańcuchów.
  Ten Woźniak żyje? Czy łyżkę odłożył? Ja rozumiem asystent, ale czyj?
  Ludzi z którymi żyje, czy apodyktycznej Jolki?

   1. To oczywiste. To za co bierze pieniądze? Za tą naszą wioseczką powinien stać ktoś kto nas broni, reprezentuje a nie manekin.

 43. Widzę Arbuzie , że szybko poznałaś się na gościu.
  Jemu pewnie to wszystko jedno. Ważne, że co miesiąc wpada grubo ponad tysiąc nie opodatkowanej diety. Diety za którą my płacimy.

 44. Kolejny rok remontujecie dom ludowy w Męcince. Dwa lata temu pisalściei jak to wyremontowany a teraz widzę w budżecie kolejne środki na remont. To jakaś paranoja. Ileż można remontować taki obiekt.

 45. A tu jest jakiś obiekt? Ja znam tylko z opowieści o Kurkowskim, że założył Dom Ludowy W Męcince i chyba na tym się skończyły …inwestycje w ten kawałek Polski.

 46. Tomek. Faktycznie nie masz o czym pisać. Roztrząsać każdy wpis pod tymi twoimi duperszmitami to wieki można. Bojkot, bojkot, bojkot. Ktokolwiek to napisał, miał rację.

 47. Dom Ludowy w Męcince przedstawia wartościowy w naszej gminie poziom architektury przedwojennej. Nie mamy tego dużo w całej gminie. Obawiam się, że jak już doczekamy tego remontu to zrobią to w stylu grobowca Stawiarskich. Czyli kompletnie to spier***ą.
  Styropian, żółto różowa kolorystyka, dziadowski gipsowy detal, paskudna stolarka i będzie wesoło…

 48. No niestety jesteśmy dziurą z zamkniętym kebabem i zamkiem z małą złośnicą, na krańcach Polski – nie będziemy mieć tu Franków Gerrych, Liebeskindów, Fosterów, Calatravy i mojej ukochanej Zahy …ani nawet kogoś na miarę Cęckiewicza …i czerwonolica radna od sportu wszechkultury i wszechnauk…taka prawda biedronka, obwieszczenia o wyremontowanej piwnicy o stu ilus metrach drogi… tylko Kosciół sie broni architektonicznie i majątek Stawiarskich …taka gmina –bez kina

  1. Kebs już czynny 🙂
   Co do naszych zabytków to mam nadzieję, że dożyje kompletnej rewitalizacji naszej świątyni i z zapartym tchem będę obserwował tegoroczne? roboty przy Pałacu i parku (mam nadzieję, że będzie to godny obiektu remont).

  2. Z perspektywy człowieka z innej części Polski, uwierzcie Jedlicze są naprawdę ładne. One są tak jakby krok do przodu. Widać tutaj historię, widać zamożność, widać austrowęgierskość. Tylko to trzeba zobaczyć. Usiąść. Popatrzeć. Ja kocham mój kraj. Staram się nim zachwycać. Podkarpacie, chociaż tak czasami zrzędzę, jest cudne. Jakby dało się wybudować most, w miarę krótki między moim rodzinnym Podlasiem a moim wybranym Podkarpaciem, to zarządzam składkę. Oni tego nie rozumieją.

   1. Arbuzie, to że Jedlicze piękne to każdy rozsądny mieszkaniec powie ci , że tak zasługa opluwanej przez Tomusia i paru innych poprzedniej władzy.
    Jolanda i paru jej przydupasów za wszelką cenę chce wymazać z pamięci osiągnięcia poprzedniego burmistrza. Ci którzy tu mieszkają od lat wiedzą jak Jedlicze wyglądało przed 2000 rokiem.

 49. Całe szczęście że kebab otwarty ! cywilizacja kebabowa czyli Wielki Świat jadalnych śmieci dotarł do naszej gminy, to będzie nasze okno na świat, resztę dopełnią systematyczne koncerty lupiego najlepiej w Parku Stawiarskich plus plakaty wyborcze z charakterystycznym palcem w górze – byle nie środkowym ale to nie wykluczone przy tym poziomie dialogu….

 50. Nasi na pudle i to cieszy.
  J24 też chciał zaistnieć i uknuł kolejny pasztet. Tym razem zamysł pewnie taki żeby kopiować wpisy internautów a to na pewno zniechęci ich do komentowania pseudo artykułów.
  Chłopisko wypisuje bzdury i myśli że naród w to uwierzy.

  1. Po raz kolejny szmalcownik użył mojego imienia. Bo już nie wie za co się złapać.

 51. tzn. proszę Państwa ja tu chciałem przeprosić, bo proszę Państwa napisałem, że kina nie ma, ale ale kino jest, proszę państwa, tylko ono nie ma charakteru kina proszę państwa tylko charakter klubu i to klubu filmowego, tylko coś nie wyszło, bo proszę państwa brakło pieniędzy bo trzeba jednak płacić tantiemy jak się chce wyświetlać filmy i tylko zostały bajki dla dzieci z projektu proszę państwa, więc na razie nie ma klubu tylko jest kebab, ale może będzie, na razie proszę państwa jestem ja – chłop w gumiakach , ale jak będzie rynek zrewitalizowany to będzie tam kinoteatr i filharmonia tylko radni muszą uchwalić przed listopadem i w kinoteatrze będzie ogłoszenie zwycięzcy wyborów – na razie co do zasady rynek jest pusty jak powiedział klasyk na Sesji RM – genialne !

  1. Kina nie ma , ale jest zakupiony sprzęt i leży bezpiecznie zdeponowany w magazynie. Operatora też jeszcze nie ma ,ale szefowa co tydzień ogłasza konkursy na stanowiska to pewnie i w tej kwestii zatrudni … zasłużonego/ą w komitecie wyborczym.
   Jak już to wszystko będzie zorganizowane i jak ich wybiorą na następną kadencję to będą nam wyświetlać bajki dla dorosłych. Jedna z pierwszych będzie opowiadać o projektach, analizach, planach, zamierzeniach, opracowaniach itp

 52. sorry trochę pojechałem satyrycznie – jasne że nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprzeczy a przynajmniej w duszy bo będzie się bał przyznać to publicznie, że to co zrobiono na dużą skalę to stało się do roku 2014 – punkt startowy błoto bezdroża pleśń- a nie było dotacji z unii na początek i gotowców żeby wejść od razu w ruch – więc teraz te pyszałki rozpytujące kiedyś wokół ile komuś życia zostało mają czelność udawać zbawców świata- obrzydliwe i niskie – plany źle obliczone ? ja tylko tu bywam ale mam wrażenie paranoi co do zasady bez …zasad jakichkolwiek- pozdrawiam tutejszych portalowców

 53. Za każde moje imię przewleczone przez twoje podłe coś, zwane niby portalem, ….przewlekę cię w trójnasób. Prrromiss

  1. Ja i moi przodkowi jesteśmy mocniejsi. Niż żebyś Tomuś wył. Nie wybaczymy. Ja Jermakowi mówiłam. Urbanik i inni mogą mi ledwie sznurówki wiązać. Nie na darmo uratowaliśmy się ze dwóch stodół. Jedwabne i Radziłów. Każdy dziad, jaki usiłuje mi podskoczyć…..Nie chciałabym być w jego skórze.

 54. Moje ciało murem podzielone,
  Dziesięć palców na lewą stronę,
  Drugie dziesięć na prawą stronę,
  Głowy równa część na każdą stronę.

  Moja ulica murem podzielona,
  Świeci neonami prawa strona,
  Lewa strona cała wygaszona,
  Zza zasłony obserwuję obie strony.

  Lewa strona nigdy się nie budzi,
  Prawa strona nigdy nie zasypia.
  Lewa strona nigdy się nie budzi,
  Prawa strona nigdy nie zasypia.

 55. Takie zwykłe masz ciało, takie szare
  Takie nudne są dni, bo takie same
  Gdy o świcie do pracy swojej wstajesz
  Takie zwykłe masz ciało, takie szare

  Autobusy i tramwaje
  Autobusy i tramwaje

  Takie złe i zmęczone ludzkie twarze
  Alkoholem skropione bez wyrazu
  Toczą życie o świcie po trotuarze
  Takie złe i zmęczone ludzkie twarze

  Taksówkarze i cinkciarze
  Taksówkarze i cinkciarze

  Takie zwykłe masz ciało, takie szare
  Takie nudne są dni, bo takie same
  Gdy o świcie do pracy swojej wstajesz
  Takie zwykłe masz ciało, takie szare

  Autobusy i tramwaje
  Autobusy i tramwaje

 56. gdyby nie poprzedni Burmistrz pracownicy i zdecydowana wiekszosc Radnych to Nasza Gmina bylaby na szarym koncu w porownaniu z osciennymi gminami

 57. A ja właśnie…jakby wjechałam w ten tu…..syf. Proszę mi w dwóch słowach wytłumaczyć, o co tu chodzi. Śniegu nawalone, śmieci stoją. Ja wiem, że Męcinka to nie Jaszczew, rozumiem poniedziałek..A przy okazji. Bo się zaduszą na j24. Tak to ja stworzyłam Kononowicza. Tylko było na kim pracować. Bo to dobry człowiek. Dla ludzi dobry. Asterka Boża, to też Arbuza. A tu pracują na …a już nie powiem na czym.

 58. Komunalna leży i kwiczy. Pracownicy juz sami mówią ze to chyba koniec firmy.Członek nie ma pojęcia o zarzadzaniu.Wystarczy sprawdzić przebieg jego kariery zawodowej.

 59. Gmina upadła. Ja rozumiem, że zza zaspy nie słychać…Ale na Boga.Rozumie wróć. Trollownia, syf, Tomek nawet ni ugra. Dramat…

 60. Arbuzie czy ty znasz może date wystawy zdjęć zrobionych z ukrycia ? Oczywiście pod honorowym patronatem.

  1. Słabo. Ale da się ustalić. To była sobota przed „wlewką” pana Sanockiego.Dzień wolny od szpitala. Tomuś wcisnął nawet Jolce, że Sanocki był na chemii….niby…a stał na myjce pod sklepem. Ja to wyciągnę.

   1. Jaką wlewką. Skąd by mieli jakieś dane? Dzwonili do szpitala ? A może mają tam jakiegoś szpicla

 61. Wyraźnie powiedziałam. Jestem skurwielem większym niż Jollllloyyy i Sannnnnn razem wzięci. Jermak chyba usłyszałaś.

  1. Z jolą pracowałaś to wiesz jaka jest i możesz ją oceniać. Ale z Sannnn nie miałaś nic wspólnego, nie znasz faceta. to dlaczego go tak oceniasz. Na podstawie opowieści . Kogoś ?

  1. Jesteś lotny w wielu sprawch, ale w ocenie tych dwóch panów coś kiepsko. Radosław na oczy dopiero teraz odrobinę przejrzał, ale jeszcze chwilę temu walił podobnie, jak reszta … być może był pod wpływem i zwyczajnie wierzył w to co mówią . A teraz zobaczył u korytka jak wygląda prawda i tylko prawda …. 🙂

 62. to chlopcy co za 50 groszy sprzedadzą ci wszystko i każdego …a voila

 63. Rozumiem, że te śmieci mają tak leżeć? Komunalna zbankrutowała? Jolka dramat. Dziewczyno…Co Ty odpier…

 64. Przez 16 lat , za tamtego burmistrza nie było takiej sytuacji żeby śmieci nie były zabrane. To jest skandal.
  Jest to przykład jak sobie pan Członek nie radzi z zarządzaniem firmą.

 65. oczekuje zmiany bo tylko zmiana przywroci w naszej gminie normalne i spokojne zycie bo tak nie moze dalej trwac.

 66. poprzedni Burmistrz wymagal od siebie i pracownikow dlatego wszystko bylo zrobione na 6!a teraz??????

 67. Kambodżą zaciąga. Pytałam sąsiada. Drugi dzień walają się wory ze śmieciami.Ja swoje zawiozłam w piątek po bramę…zamkniętą. Pewnie też kipią od stania.

 68. Nic dziwnego że słuchasz Muńka, u nas takie klimaty …szkoda że TL na razie pauzuje – też go słucham

 69. Co tam twoje worki. Najważniejsze ze Jola szczęśliwa i uważa że jest naj naj naj i wszystko super funkcjonuje.

 70. trudno sie doczekac wykonania uslugi a za co bierze kase ten co w kampani zaangazowal cala rodzine nawet i psa

 71. A ja sądzę.że się wku…wi. Wstanie i wyjdzie. I przestanie za nich orać. I wtedy się zdziwią.

   1. Jako urzędnik nigdy nie siedziałabym z dwudziestoparolatkami po nocy. Albo z czyimś mężem, ojcem. Co to jest?

 72. Czy wy się czasem nie zagalopowaliscie? Czy to nie są publiczne pomówienia? o jakich 20-latkach piszecie?

 73. A 27 to chyba jeszcze dwadzieścia z hakiem….Czy już nie?? Ówcześnie. pomówienie o dwudziestolatkowość? Sama bym chciała mieć dwadzieścia lat.

 74. Co to nad tym Radkiem tak sie tu rozwodzicie?
  Kiedyspomagal wysadzic z siodła jednego, teraz zaczyna wiedziec jak to jest?

 75. słyszałem że w stadzie hien w ramach doboru naturalnego osobniki zagryzają sie w walce o padlinę

Comments are closed.

Do góry