Jesteś tutaj
Strona główna > sport >

Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2017 roku

Już siedemnasty raz czytelnicy „Nowego Podkarpacia” wybiorą pięciu najpopularniejszych sportowców oraz działacza i trenera. Do mina najpopularniejszy ubiega się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy, wśród nich są reprezentanci Gminy Jedlicze.

O tytuł najpopularniejszego sportowca walczyć będą:
Dawid Bril (AZS AWF Katowice, biegi narciarskie) –
wychowanek MUKS Podkarpacie Jedlicze, student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, reprezentant Polski podczas Uniwersjady w Kazachstanie. Jest złotym i srebrnym medalistą mistrzostw Polski seniorów w biegach sztafetowych. Posiada klasę mistrzowską. Ma 23 lata. Mieszka w Jedliczu

Sławomir Skóra (Jedlicze Team, kolarstwo górskie) –
32-letni zawodnik, mieszkaniec Jedlicza, miał udany 2017 rok. Jego największe sukcesy to: 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Podkarpackiej Ligii Rowerowej w kolarstwie górskim w kategorii masters 1, 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w trzydniowym etapowym maratonie rowerowym Dukla Wolf Race w kategorii team man, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w etapowym maratonie rowerowym Dukla Wolf Race w klasyfikacji indywidualnej w kategorii M-3, 3. miejsce w Pucharze Tarnowa w kategorii masters 1 i 3. miejsce w Pucharze Szlaku Solnego w Tuchowie w kategorii masters 1.

 Michał Stach (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo) – 
14- letni zawodnik, członek kadry wojewódzkiej. Jego największe osiągnięcia w 2017 roku w swojej kategorii wiekowej to: 1. miejsce w IV Memoriale Zenona Jaracza w Jedliczu, 1. miejsce w halowych mistrzostwach okręgu rzeszowskiego w Humniskach, halowy wicemistrz Polski indywidualnie i w drużynie w Głuchołazach, wicemistrz okręgu rzeszowskiego na torach otwartych w Makowisku, zdobywca pucharu okręgu na torach otwartych, mistrz Polski na torach otwartych i brązowy medalista z drużyną w Kielcach, 2. miejsce w turnieju Lajkonika w Krakowie, zwycięstwo z drużyną w Ogólnopolskiej Lidze Młodzików. Mieszka w Jedliczu.
O tytuł najpopularniejszego trenera powalczy:
Piotr Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze, biegi narciarskie, ringo) – 
nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Jedliczu, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Podkarpacie” Jedlicze, trener sekcji biegów narciarskich i ringo. Jego podopieczni osiągają sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, są uczniami szkół mistrzostwa sportowego oraz członkami kadr Polskiego Związku Narciarskiego. Posiada uprawnienia trenera II klasy z narciarstwa klasycznego, jest delegatem technicznym, sędzią okręgowym i członkiem komisji biegów Polskiego Związku Narciarskiego, wiceprezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ringo. Sekcje – narciarska i ringo w MUKS Podkarpacie zrzeszają około 60 zawodniczek i zawodników. Od wielu lat jest także organizatorem obozów sportowych oraz ogólnopolskich zawodów w biegach narciarskich, ringo, biegach na nartorolkach i biegach ulicznych. Ma 48 lat. Mieszka w Jedliczu.
O tytuł najpopularniejszego działacza ubiega się:
Mariusz Biskup (MUKS Podkarpacie Jedlicze) –
 długoletni, zaangażowany w działalność klubu, popularyzator i organizator imprez rekreacyjnosportowych, zarówno na szczeblu gminnym jak i zawodów ogólnopolskich m.in. biegu ulicznego „Jedlicka Siódemka”, wojewódzkich zawodów na nartorolkach i cyklicznych ogólnopolskich zawodów w ringo. Pomaga w wyjazdach na zawody sportowe, opracowuje projekty dyplomów, medali, pucharów. W czasie zawodów pełni funkcję sekretarza. Ma 43 lata. Mieszka w Jedliczu.
Głosować można za pomocą kuponów drukowanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz sms-ów do 1 lutego 2018 r. Szczegóły głosowania na stronie: http://www.podkarpacie.media.pl/index.php/powiat-kronieski-2011/120-powiat-kronieski/6748-gosowanie-czas-zacz
Laureaci zostaną nagrodzeni podczas wielkiego finału 15 lutego przyszłego roku w Świerzowej Polskiej.
fot. archiwum kandydatów konkursu.

 

 

6 thoughts on “Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2017 roku

  1. Doceniam to co p. Bril robi.
    Przez lata opiekuje się nasza młodzieżą. Jest oddany sportowi. Gmina powinna go mocniej wspierać. Glosuje na Brila!

  2. a ja się pytam czy mundur strażaka może być przebraniem dla hecy dla kogoś kto nie jest nie był i nie będzie strażakiem ,taki malutki mundurek…czy to nie paranoja władzy!

    1. Chodźmy z tym tematem na poprzedni artykuł. Wydaje mi się, ze tu jest ważny temat sportu i nie 1,5 tygodnia temu zmarł mój wspaniały trener judo najpierw z Hetmana potem z Jagielloni Białystok – Andrzej Biliński. Mam ogromny szacunek do sportu, chociaż nie jestem w stanie go uprawiać aż tak czynnie, mimo to pamiętam. Mam podobny stosunek do munduru. Do orła na czapce. Mam wieki szacunek dla OSP, gdziekolwiek jestem, bo mnie zwykłego człowieka nigdy nie zawiedli. Zawsze ratowali. Strażacy, co prawda zawodowi z Sanoka uratowali mi życie. Możecie nie uwierzyć, ale jak przejeżdża wóz strażacki ja po prostu wyję. Łzy same lecą. Dlatego nie chcąć bezcześcić kolejnego szacownego wątku polityką, Chłopie w gumiakach przenieśmy się z tą dyskusją na ten temat o Królach, albo jaki wybierzesz Ty. proszę

Comments are closed.

Top