Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

Zaproszenie na klimatyczny wieczór z poezją i muzyką

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej zaprasza na: „Podróż w głąb człowieka”. Wieczór poezji śpiewanej z zespołem Moria odbędzie się w najbliższą sobotę (13.01.2018 r.) o godzinie 17:00.

Zespół Moria powstał w 2006 roku, a inicjatorami całego przedsięwzięcia byli: Jacek Jurczak, Paweł Śnieżek oraz Wojciech Domański . O dziwo, Ci młodzi artyści, którzy wcześniej byli członkami rockowego zespołu Black Hunter, postanowili tworzyć klimatyczną poezję śpiewaną. Zainspirowała ich twórczość poetki Bronisławy Betlej, której dorobek artystyczny cieszy się dużym uznaniem także poza granicami Polski. Następnie do zespołu dołączył Carlos Barroso, który znacząco przyczynił się do rozwoju Morii. W 2007 roku, w składzie Angelika Szmyd, Wojciech, Jacek oraz Carlos, zespół nagrał płytę „Rajskie ogrody dusz”. W 2016 roku zespół obchodził 10-lecie istnienia. Obecnie Moria występuje w składzie: Dominika Twardzik – wokal, Aleksandra Czarny – skrzypce, Ewelina Reczek – flet, Jacek
Jurczak – bas, Adrian Pawluś – gitara.

Zespół od 2008 roku organizuje autorski cykl wieczorów poezji – „Zaduszki poetyckie”, które cieszą się dużą popularności, o czym świadczy zapełniona widownia. Prezentuje poezję między innymi: Z. Herberta, Cz. Miłosza, K.K. Baczyńskiego, M. Konopnickiej, K. Wojtyły, B.C.K Norwida, B. Betlej, M. Stefanik, L Staffa, Ks. Twardowskiego, jak i członków zespołu: Dominiki Twardzik, Wojciecha Domańskiego i Jacka Jurczaka. Każdy koncert ma swoje przesłanie, skłania do refleksji i zadumy.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 zespół zaprasza na kolejny, klimatyczny wieczór z poezją i muzyką, który odbędzie się w urokliwej auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. W tym roku młodzi artyści zaproszą nas w świat poezji odkrywającej tajniki duszy ludzkiej. Poetyckim nutom będzie towarzyszyć wystawa fotografii Anny Jakubus – absolwentki Liceum Plastycznego w Krośnie, studentki III roku grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Młoda artystka fotografią zajmuje się amatorsko od 5 lat i traktuje ją jako swoją pasję i bardzo ważny element życia. Na swoim koncie ma już znaczące sukcesy: np. trzecie miejsce w konkursie Empikfoto oraz wyróżnienie na największym konkursie fotograficznym w Europie  „Our world is beautiful”.

Autorką plakatu jest Patrycja Longawa z Jedlicza.

20 thoughts on “Zaproszenie na klimatyczny wieczór z poezją i muzyką

 1. fantastyczny projekt plakatu, przywołuje na myśl najlepsze tradycje polskiej szkoły plakatu Tomaszewskiego !!! kto jest autorem, możecie podpisać! Świetny – może śmiało konkurować z Lenicą, Świerzym… WOW

 2. Racja plakat naprawdę na wysokim poziomie. Słowa uznania bo to klasa światowa.

 3. Pani Patrycja jest bardzo ciekawym człowiekiem. Poznałyśmy się w autobusie nr. 11. Zdolna.

 4. Gratuluję plakatu. Różne widziałem i znanych artystów. Ten jest wyjątkowy. GRATULUJĘ! !!!

  1. Międzylądowanie. Ci których ja w świecie poznałam, to nic w porównaniu z tym co tu zobaczyłam.

 5. Redakcjo poprosiłbym o informacje co z pałacem i parkiem. Postępowanie przetargowe wyłoniło jakąś lokalną firmę, która zmieściła się w budżecie. Będą jakieś odwołania, Wykonawca spełnia wszystkie warunki zawarte w SIWZie? Może jakiś mały wywiad ze Starostą w sprawie harmonogramu prac itp.? Myślę, że wiele osób zaciekawiłby taki artykuł.

  1. Podobno jesteś ” oblatany” to sobie sprawdź w BIP-ie Starostwa. Tam wszystko piszą.

   1. Co to za stwierdzenie „podobno jesteś oblatany?!” Przecież nie znamy się Cymbale więc nie rozumiem skąd takie osobiste uwagi, skoro nie odnosiłem się wcześniej do kwestii LO.
    Sprawdzałem BIP, ale może warto też zainteresować sprawą innych?! Zresztą z chęcią posłuchałbym sensownego komentarza i wywiadu o inwestycji. To tylko moja sugestia. Myślę, że portal mógłby się tym zainteresować i coś podpytać. Termin realizacji jest dość krótki z uwagi na środki z projektu. Zima licha, więc zwyczajnie ciekaw jest kiedy nastąpi start.

    1. Nie przejmuj się. Trollownia z innych portali usiłuje zniechęcić do rozmów na tym forum. Oczywiście, ze masz rację.

 6. Widze ze znow jedlickie liceum jest na siłę promowane. Nikogo nie obchodza ani wyniki nauczania w tej szkole ani prace jakie były niedawno tak hucznie zapowiadane.

 7. Osobiście mogę powiedzieć że jestem absolwentem tej szkoły i niestety jej aktualnemu poziomowi daleko brak do tego sprzed lat.

 8. radna Marć od oświaty wyznacza górny pułap poziomu edukacyjnego więc wszystko idzie brilliant !
  resztę uzupełnia sztuka czytania Twaroga – nikt rozsadny tego nie wytrzyma wszysscy stad dadza nogę w pierwszej mikrosekundzie

 9. Panie Jerzy, poddaję pomysł: niech Pan zrobi u siebie wystawę plakatów pani Patrycji Longawy, robi świetne rzeczy FANTASTYCZNE, warto wspierać to co wybitne !!!

  1. Nie
   sztuka wg mnie musi byc realistyczna polska nardowa odbiciem narodu nie lubie abstrakcji i zdegenarowanej sztuki
   sluchajcie pana Karonia

 10. do Jems pytaj radnych po to zostali wybrani i biora za to kase pisz i komentuj na j24 bo tylko ten portal nadaje sie dla cibie

 11. tak samo jak ty pisali : Gierymskiemu, Matejce, Siemiradzkiemu, Wyspiańskiemu….sztuka jest wolna i taka pozostanie ….zresztą nie martwie sie o naszą twórczynie sądzą po długiej liście wystaw i portfolio- cieplutkiego…

 12. Bardzo proszę jeśli ktoś wie kiedy zaczynają się prace przy pałacu .Absolwentka

 13. Artykuł o zespole Moria i jego koncercie w LO… Tymczasem ani jeden komentarz nie odniósł się rzeczowo do treści – tradycyjna gównoburza okołojedlicka troli internetowych.

Comments are closed.

Top