Jesteś tutaj
Strona główna > religia

Orszak Trzech Króli po raz trzeci przeszedł ulicami Jedlicza

6 stycznia 2018 roku w Jedliczu już po raz trzeci odbył się Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. W haśle zawiera się dewiza Orszaku, który jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza, która ma na celu łączyć i spajać lokalne społeczności. Polegająca na przemarszu aktorów przebranych za Trzech Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów i diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.

Koordynatorem i pomysłodawcą Orszaku Trzech Króli w Jedliczu była Lidia Lipka – prezes Stowarzyszenia „Troska o Twoją Przyszłość.”

Patronat honorowy w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Jedliczu objęli: Arcybiskup Metropolita Przemyski – Adam Szal oraz Proboszcz Parafii w Jedliczu – ks. Stanisław Turoń.

Za współpracę dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do sukcesu tego wspaniałego wydarzenia. Wszystkim pięknie przebranym uczestnikom. Każdemu, kto wziął udział w III Orszaku i wspólnie z nami zakolędował – bez Was nie dalibyśmy rady!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Dudy oraz jego rodziny za przyjęcie nas u siebie, oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

Najbardziej pragniemy podziękować wspaniałym aktorom, którzy odegrali role Królów i Świętej Rodziny.  W role głównych postaci w Jedliczu wcielili się: Święta Rodzina – Iwona i Wojciech Kłosowicz wraz z synem Franciszkiem, Król Afrykański – Krzysztof Buczyński, Król Azjatycki – Wojciech Bolanowski, Król Europejski – Mariusz Biskup.

Do współorganizacji włączyły się stowarzyszenia i instytucje z terenu Gminy Jedlicze, takie jak: Stowarzyszenie „Troska o Twoją Przyszłość”  – główny organizator Orszaku w Jedliczu, Stowarzyszenie” Kuźnia” reprezentowane przez Jerzego Dudę i Wojciecha Tomkiewicza, ksiądz Robert Siuzdak, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Jedlicza, Stowarzyszenie Sherwood Riders z Jedlicza, Stowarzyszenie Turystyczne Cyba, Koło Diabetyków z Jedlicza, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze, klasa mundurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Pizzeria Stara Kuźnia oraz druhowie ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jedlicze – OSP Dobieszyn, OSP Długie, OSP Jaszczew, OSP Żarnowiec, OSP Jedlicze. Za wsparcie dziękujemy również Panu Janowi Juszczakowi.

Dziękujemy za wspaniałą oprawę muzyczną, którą zapewnili: Stefan Pasterczyk – skrzypce, Szymon Tomkiewicz – skrzypce, Damian Michniewski – akordeon, Ryszard Mosoń – gitara, Marek Rozmus – gitara, Maciej Janas – fortepian, Ewa Michniewska wraz z grupą wokalną z Długiego, Tomasz Michniewski – nagłośnienie oraz Jan Radoń – śpiew podczas przemarszu.
Dokumentację fotograficzną zawdzięczamy: Krosno112.pl – Radosław Sowiński, Rafał Szubrycht, Jedlicze.org – Paweł Duda, terazkrosno.pl – Tomasz Czech, Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość" – Adrian Cysarz, tvKrosno – Grzegorz Skwara

Do zobaczenia za rok!
Lidia Lipka
Koordynator Orszaku Trzech Króli
w Gminie Jedlicze

fot. Paweł Duda

Udostępnij na

309 komentarzy do “Orszak Trzech Króli po raz trzeci przeszedł ulicami Jedlicza

 1. Pięknie! !!! Super !!!! Brawa dla organizatorów a przede wszystkim dla Jurka Dudy.

 2. Zgadza się duże brawa dla organizatorów a największe brawa należą się dla fotografa że na żadnym zdjęciu nie ma Urbanikowej

 3. Słowa uznania dla organizatorów. Nie rozumie tylko w jakim celu na początku jechał wóz strażacki. Przecież to nie była defilada.
  Czyżby to była prezentacja zamierzona przez włodarzy? Moim zdaniem to bez sensu.

  1. Jechał dla Twojego bezpieczeństwa tak jak i Ci wszyscy którzy zabezpieczyli skrzyżowania byli tam aby jakiś zdenerwowany kierowca nie wjechał w uczestników Orszaku.

 4. Na początku zamiast Stasia powinien kroczyć multimedalista Józef Tucki i dzwonić medalami 😀 Efekt byłby zdecydowanie lepszy 😛

 5. Na J24 są fotki ale takiej jakości jak by zdjęcia robił z ukrycia. On chyba lubi tak fotografowac. Prawda Arbuzie?

  1. Ja go nie widziałam. Byłam chwilkę zobaczyć początek, kiedy orszak się formował. Ale Tomka nie widziałam. Po zdjęciach na j24 sądzę, że osoba która je robiła musiała stać na widoku. Może zatem nie on jest autorem. Może ktoś mu zrobił te …jakby…foty? I co? I ludzi był tłum. Widać, że ludzie chcą się spotykać, potrzebują kultywowania tradycji, nie potrzebne im do tego niczyje patronaty na siłę. Wystarczy im tylko nie przeszkadzać. P.S. Proszę ode mnie pozdrowić kucyki, te kasztanki….

 6. Bardzo ładne zdjęcia. Pogoda piękna ,teraz to żałuję że byłam na wieczornej.

 7. A tak. Lubi. Z ukrycia. Tylko potem nie wiadomo o co chodzi? Takie starzały daje. Afery, których nie było.

 8. Impreza udana. Dobrze ze nie upolityczniona.więcej takich imprez. Kuźnia świetnie się spisuje.Brawo dla organizatorów a szczególnie dla Panow Dudy i Tomkiewicza. Nie wspomnę już o Pani Lipka. Tak trzymać! !!

 9. Panie Dudzie i organizatorom dziekuje,zdjecia wspaniale.Jak sie okazuje sklocanie ludzi „pani”na nic sie nie zdalo jak widac ludzie sa razem wystarczy oczyscic na gorze biuro i powroci zgoda i wzajemny szacunek

  1. Chociaż czuję, że kulminacja, jeżeli teraz się na chwilę spocznie na laurach i odpuści, może jeszcze nastąpić. Ja tu wyczuwam jakiś podstęp, taki pozorny spokój, coś to się tu szykuje. Charakter nie pozwoli tak po prostu się odsunąc. A sa niestety frajerzy, którzy albo faktycznie widzą potencjał w reelekcji, albo boją się przyznać do odmiennego zdania. Gdyby Yolanda znała chociaż trochę angielski, to by atakowała Parlament Europejski i w dusi by miała gminę. Chociaż nic nie wiadomo…

 10. tak tak koniecznie -mały zakompleksiony pseudo-wódz w lokach doskonale nadaje się na euro-sła, ukraiński w wersji przygranicznej pomoże !!! Yola повернутися в Україну!

  1. Nie zna również ukraińskiego. Wiem, ze dla niektórych może być to szokiem, ale poważnie nie zna. Ani rosyjskiego, ani ukraińskiego. A z całą pewnością nie rozróżnia grażdanki od cyrylicy.

   1. Aaa i polskiego to już kompletnie nie zna, czy zapomniała. Normalnego, dla normalnych ludzi. Po czym wnoszę. A no po tym, że jak usłyszy wyraz, który ładnie brzmi, pasuje jej to go pcha wszędzie i potem wychodzą takie głupoty jak na plakatach o szczepionkach: wirus grypy generuje ogromną liczbę zachorowań….Tak, bo plakaty o szczepionce były również dyktowane.

 11. chetnie dolacze do wszystkich imprez organizowanych przez Pana Dude i tych,ktorzy byli organizatorami Orszaku

  1. I szacun dla p. Jerzego, bo nie pakował się na pierot jak inne bufony chociażby na dożynkach, a mógł… tylko skromnie, z tyłu jak prawdziwy organizator. I widać, że na ludziach im zależy, na pamiątce dla dzieci, które jak dorosną, szybciej zapamiętają orszak, czy szopkę niż choinkę z kraju ping-ponga.

   1. Pan Jurek to człowiek z ogromną charyzmą, entuzjazmem, nie bawi się w podstęp i inne tam głupoty … tu jest konkret, jest pomysł – jest wykonanie bez zbędnego lansu. Pozdrawiam Panie Jurku:)))

 12. To że nie zna języków to jeszcze jakoś można przełknąć. Na posła się nie na daje a co dopiero na europosła. Jakie ona ma doświadczenie ? Żadnego !Przez trzy lata udowodniła , że nie nadaje się na stanowisko Burmistrza i pracownika samorządowego. Powinna szybko wracać tam skąd przyszła. Szkoda tej gminy.

  1. Gdzie wracać? Do czego? Kto ją tam przyjmie? Do US? Człowieku, jak odchodziła to współpracownicy krzyżem leżeli w podzięce. Zresztą zwolniła się, a nie wzięła urlop, także nie widzę powrotu. Trochę daliście tyłka, szczególnie ci którzy ją lansowali, że nie zrobiliście researche w US. Zresztą, nawet urząd skarbowy przeszedł metamorfozę i nie ma już ciśnienia na takich zasadniczych urzędników. Raczej ludzkimi odruchami się kierują i pomagają wręcz od jakiegoś czasu, bo im na odzyskaniu kasy zależy a nie na upier…niu ludzi.

 13. Pani Urbaniak to osoba mająca przynajmniej jakąś wizję i perspektywy dla tej gminy a nie jak jej poprzednicy kasy napchać z naszych podatkòw i za unijne pieniążki wpisywać głupoty w gminnych wieściach ktòre wychodziły co miesiąc.

  1. Wania ty lepiej jedź na tą Ukraine.
   Poprzednicy mieli konkretny plan który realizowali i widać efekty. Tu idzie orszak, pół gminy a droga i chodnik jak na wsi zasypany śmieciami. Wstyd mi było . Wizję to miała jak sobie ustaliła 12 tys wynagrodzenia .
   Przez 3 lata dorobiła się tylko spraw sądowych. Co większa inwestycja to sprawa w sądzie.

    1. Do tej ruiny po 4 latach nie za bardzo będą chętni. Byle kogo też nie ma co wybierać. Tym bardziej , że gmina potrzebuje bardzo dużej zmiany na plus. Cała administracja jest rozłożona. to wszystko źle działa. idź i załatw sprawe to sie przekonasz. Przyglądnij ie jak się dobiera pracowników.

  2. A przepraszam bardzo, jak zatem oceniasz to co jest obecnie wypisywane w Gminnych Wieściach? I jakąż to wizję upatrzyłeś? Bo ja ni chu chu nie widzę spójnej koncepcji a tylko szarpanie się rzutami na taśmę po resztki i popłuczyny po tych co faktycznie mają wizję swoich gmin oraz ….fatalną, podkreślam fatalną gospodarkę przestrzenią samorządową w każdym aspekcie. Ja wam gwarantuje, że gdyby tak na miesiąc wywieźli ją na Madagaskar, bez możliwości kontaktu, to przez ten czas, nawet ci obecnie pracujący w gminie, zrobili by więcej sensnego sami, niż z nią przez 3 lata.

   1. Poprzedni Władza opracowała piękne plany na dwóch osiedlach. Jeden to okolice cmentarza aż po tory kolejowe.
    Drugi to teren pomiędzy ulicą Brzozową Podlas i i Grabiny.
    Pierwszy pomimo tego że rozwijane jest tam budownictwo domów jednorodzinnych nie jest realizowany ponieważ …… trzeba sobie dopowiedzieć. A o drugim to pewno nie wiedzą bo ich takie rzeczy nie interesują.
    Przez 3 lata nic nie zrobiono w zakresie rozwoju miasta.

  1. A nie ma? Bo ja nawet nie wiem jakimi kanałami przebiega dystrybucja tego periodyku.

   1. Z GW dziwna sprawa. Miały wyjść tuż przed świętami. Do dzisiaj spokój. Do kalkulacji budżetu przyjęto parę wydań a wyszły tylko dwa. Co zatem powie radnym.

    1. Co? Nic? A jak się ktoś odważy zapytać, to rzucą się jak dobermany i zakrzyczą. No i gdzie ta kasa poszła? Bo przypominam znaleziono nawet spore oszczędności na druku prócz tego że ukazały się tylko numery.

 14. A przy okazji, w jedlickim kościele jest naprawdę ciekawa polichromia. Powiedziałabym, że pierwszy raz widziałam taką formę zdobienia na model bizantyjski we, w sumie „młodym” kościele i to do tego neogotyckim. Naprawdę nie brzydko.

   1. O proszę. Ja po tym jak zdjęcie zobaczyłam, podjechałam przed chwilą i zajrzałam. Jutro pójdę obejrzę dokładnie. Naprawdę robi wrażenie. Tak dla porównania, równolatkiem prawie jest nasz, białostocki kościół pw. św. Rocha wygląda jak pustostan. Co prawda był budowany jako twierdza i stylu post moderne, niby sztuka, unikat, ale tam nie ma za grosz ducha architektury sakralnej. A tu jest naprawdę klimatycznie i człowiek czuje się jak w prawdziwym zabytku.

    1. Polecam zatem oprócz wizyty w kościele książkę Pana Zdzisława Łopatkiewicza „O Jedliczu i około Jedlicza”, być może już znasz. Zachęcam do poznania samego Pana Łopatkiewicza, bo to wyjątkowy nietuzinkowy człowiek, brakuje dzisiaj takich ludzi:)

     1. Zachęcam Cię również do przeczytania pięknych wspomnień Marii z Łozińskich Łozińskiej Hempel – „Z łańcucha wspomnień”… naprawdę warto poznać kawał pięknej historii tej ziemi, jedlickiej ziemi 🙂

     2. Tych wspomnień, nie znam. Ale poznam. Za to, nawiązałam kontakt ze stowarzyszeniem, które pielęgnuję pamięć powstańca styczniowego, ojca Maurycego, Ignacego Kurkowskigo. A zainteresowało mnie to, ponieważ nazwisko Kurkowski, to typowo mazowieckie, a wręcz kurpiowskie nazwisko i mam nawet w rodzinie Kurkowskich. I nie pomyliłam się, bo faktycznie Kurkowski chociaż pochowany w Węglowce pochodzi z Mazowsza. I nawet walczył pod Osowcem u nas na Podlasiu. Dużo materiałów dostałam, w tym źródłowych.

 15. Nie wiem po co poruszacie tutaj ZNOWU temat Pani Burmistrz. Orszak był naprawdę świetny. Pokazano, że każda grupa w parafii może pomimo wszystkiego kultywować tradycję.
  Było naprawdę super! Brawa dla Starej Kuźni!
  Oby Dożynki w tym roku nie były tylko taką pomyłką jak w roku ubiegłym.
  Pozdrawiam

 16. Arbuz dziękuję za spostrzegawczość.
  Mnie osobiście wkurza, że wszystko kreci się wokół Joli. Nie ma innych tematów? A nawet jesli są to prędzej czy później się do niej sprowadzą.
  Przy okazji podziwiam, że w wielu artykułach właśnie Arbuza pytają o zdanie. Brawo 😉

  1. Pytają, ale nie dlatego że jestem omnibusem, tylko dlatego że czasami napiszę śmieszniej. Ja nie jestem wyrocznią. A to, że wszystko będzie sprowadzać się do Urbanik, to oczywiste i nieuniknione. Wszystko jest tak przesiąknięte jej negatywną energią, wilgocią, że długo jeszcze tak będzie. Ona jest tak jak Al Pacino i jego postać – wiemy jaka – w „Adwokacie Diabła”. Wwierca się w głowy, ubezwłasnowolnia, zajmuje jaźń, przejmuje myśli. Poważnie piszę. To nie pierwszy człowiek o takim poziomie wampiryzmu energetycznego jakiego spotkam. Mam na nich swój sposób: prześmiać, bo to jedyna broń. Zamodlić się nie da takich ludzi. I dlatego, może czasami moje wpisy za bardzo zaciągają stand up…A ludzie lubią kabaret i dlatego wciągają mnie w dyskusję.

 17. Mieszkańców było bardzooooooo dużo 🙂 I w Listopadzie też taką potężną grupą się zbierzemy i wyprowadzimy Urbanikową z dala od Gminy 🙂

 18. a mała yola to nie wampir energetyczny ale wampir klasyczny tzn. taki tradycyjny Dracula!

 19. Z tymi wampirami to faktycznie coś jest. Znajomy mi opowiadał , że jak nawet stał koło niej to już czuł ta negatywną energię. Mówi, później cały dzień dochodziłem do siebie.
  A jak w tej sytuacji pracują z nią ludzie ? po zastępcy gołym okiem widać że chłop wymęczony.

  1. Ja odchorowałam, tak normalnie fizycznie obcowanie z tym człowiekiem, myślałam że fiknę. Poważnie. Miałam taki maraton bezsenności, taką korbę we łbie. To było takie doświadczenie na organizmie. To jest współpraca dla samodestrukcyjnych osób. Normalni ludzie uciekają. Co ty myslisz, że oni nie spierdala…ją kiedy tylko mogą? Ja jestem trochę dziwolągiem, absorbuję mocno emocje, ale nie na tyle pomylona, żeby zatracić instynkt samozachowawczy. Kita na plecy i długa – jak mówiła moja babka. Ale też dochodziłam do siebie chyba z miesiąc.

   1. Dlatego należy unikać takich osób, zaufać własnej intuicj … przecież czujesz że coś jest nie tak…dlatego nie należy ignorować własnych odczuć …a tacy ludzie, sami się wykończą, bo tam z główką coś nie halo …i to bardzo cos nie halo…:))

 20. Z innej beczki, w moim przekonaniu, kiedy mamy nowy rząd, dekomunizację który esbekom obniżył świadczenia dla nich i dla tajnych płatnych denuncjatorów i donosicieli nie ma miejsca w życiu publicznym to śmierć cywilna, a PiS chyba będzie kilka kadencji rządził

 21. PiS sam sie rozjedzie na swoich poczynaniach. Dali 500 + ale podwyżek produktów i usług tyle narobili że 500 zł tego nie pokryje. to mydlenie oczu jak w Jedliczu.

  1. Obniżyli ci? To na targowice, albo jak Ci źle w Polsce wyjedź…
   Polityka histryczna, dekomunizacja demaskowanie płatnych, donosicieli esesbeków, członków PZPR to atuty niezaprzeczalne

 22. e tam super mamy : biedronka jest, szmateks jest, brud na ulicach i błoto jest, pijacy są, bezroboie jest, pod sklepem piwo , przystanki cuchną – jest ekstra- przeciez ja o to dbam żeby tak było- jak se tak patrze to az mnie broda rosnie szybciej … a pracuje se tyle co nic nie tak jak poprzednio u kapitalisty

 23. zrobie wam jeszcze strefe ekonomicznom i wszyscy bedziecie u kapitalistów zasuwać , a ja se bede siedział i brał pensyje za nic i dalej paluszki słone z funduszu repryzentacyjnego dziamał

  1. Podobno miało być 80 nowych miejsc pracy. Jakoś nie słychać ani nie widać. Tylko men podobno został zatrudniony.

 24. Szlak by to trafił. Za dużo tej polityki. Jak tak będzie do wyborów to się chyba przekręcę. A i tak wchodzę i czytam cały czas…. 🙂

  Zmieniając temat. Nasz wspaniały kościół, o którego urodzie Arbuz wspominał powoli zaczyna wymagać renowacji. Polichromia do odświeżenia, mury i portale do czyszczenia. To potężna inwestycja. Trza by machnąć projekt unijny i w końcu to zrobić. Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji (nie wiem kto będzie rządził) ktoś podejmie pałeczkę i urząd dogada się z proboszczem! Nadmienię raz jeszcze, że budynek kościoła jest najcenniejszym zabytkiem na terenie gminy Jedlicze.
  P.S. W ostatni dzień roku proboszcz w ogłoszeniach podsumowujących poprzedni rok wspominał, że wraz z gminą myślą coś nad domem katechetycznym. W grę także wchodził projekt unijny, ale zrozumiałem, że jeszcze nie mają osoby, która go przygotuje, a czas na składanie praktycznie się skończył. Niemniej iskierka nadziei jest. Ktoś coś kojarzy? Bo punkt katechetyczny to już za kilka lat będzie ruinka jak się nie zrobi remontu….

  1. Dobrze powiedziane. Jestem tam co najmniej raz w tygodniu i z każdym dniem jest tam coraz gorzej. Jest zimno, brudno, sprzątaczek nie ma bo cała kasa idzie na nowy kościół…Jedynie młodzież tam sprząta bo tak to by to popadło w brud. No ale i tak słyszę, że opieprz dostają bo robią za dużo. Jakoś wigilia się KSMowi udała i chwała im za to, że coś robią.
   Oby coś zaradzili w ten naszej parafii i Gminie bo zamiast być na ulicach ładniej i spokojniej to brzydko i chaotycznie

 25. no i tak ma być -my tu od tego som żeby cały czas knuć i wanie rozgrzewać tym się karmimy – i paluszkami słonymi i ciastkami na wage i kawom z termosów- a płaca i tak dobrze za to

 26. To co tam się dzieję? Nie ma komu przygotować ,a iść do gminy ,napiszą. Od tego są.

  1. Na 2/5 etatu przyjęto kobietę od zamówień publicznych. To jak Jacek Balcerzak w skeczu Paranienormalnych: „Ja tu miałem tylko wejść i wyjść”. Przy 168 h pracy w miesiącu, 2/5 etatu to 67 h i 12 min. Z zegarkiem w ręku. Ponieważ Pani jest chyba z Krosna i stamtąd będzie dojeżdżać, w godzinach szczytu, bo na takie się załapie pracując w urzędzie, w wariancie optymistycznym dziennie poświęci 1 h na dojazdy. Przy 21-dniowym miesiącu pracy to minimum 21 h w samochodzie lub około 40 h w autobusie. Czyli okazja po…ch..ju. A teraz wróżba: Po 2 miesiącach „pracy” w gułagu Jedlicze, pani weźmie kartkę. podzieli ją na pół i zrobi bilans za i przeciw. Prawdopodobnie, dla osoby, która decyduje się na taką formę zatrudnienia, ważne jest zdobycie doświadczenia. Niestety, po stronie „za” nie będzie mogła tego wpisać. Dlatego, zacznie szukać pracy w Krośnie, a gminie zostanie nie skończone 2 projekty, rozgrzebane, bo tylko tyle zdąży zrobić pani inspektor na 2/5 etatu. Zamiast ściągać sztuczne tłoki, w postaci doradców miliona prawników itp. może warto byłoby dać komuś od rzeczy ważnych etat i jakiś grosz?

   1. Arbuzie, ta Pani ( prawnik ) pracuje w paru innych miejscach.
    A wiesz dlaczego na 2/5 ? Musisz sprawdzić na ile zatrudniono byłego doradcę. jest koordynatorem biura . Zastanawiam się kto w tym biurze pracuje. Czy nie aby tylko ta Pani na 2/5 bo przecież trzeba kimś koordynować.

    1. Ależ ja drwię z tego napoleońskiego ruchu. . Kpię po prostu, bo znana mi …jakby pani radca reprezentowała, nazwijmy to „pewną grupę” trzymającą władzę w pewnym zakładzie pracy, którego już niestety nie ma i par excellance najczęściej właśnie w sądzie gospodarczym, skąd jak wiadomo korzenie wywodzi….wspomniany. Ja doskonale wiem o co kaman, bo tu na glejcie jest 2/5 etatu, a poza papierem będzie tłukła za oddzielne pieniądze fakturowane lub wypływające z umów cywilno-prawnych tzw. chałtury lub jak kto woli wierszówki. To jest tak grubymi nićmi szyte. Najgorsze jest to, że ludzie, normalni mieszkańcy tego nie wiedzą. I „karmieni są” papką informacyjną jak gęś na św. Marcina albo radny, w czasach „prześladowań” za poprzedniej władzy.

  1. Nie wiem o kogo Pani konkretnie chodzi ale z tego co wiem to KSM do Gminy nie pisze o pomoc.
   A opieprz od naszego władcy parafii a od kogo innego. Na każdą akcję patrzy nieprzychylnie i zostaje tylko kilka. Cud, że strona parafii jest i że w ogóle da się zrobić Piknik Parafialny.
   Strona parafii potrzebna jak nie wiem co i działa dopiero od roku a i to trzeba było błagać.
   Naprawdę czekamy na zmianę proboszcza bo to ileż można tak o wszystko prosić.
   A zresztą z kościoła to sie biznes zrobiło i jeszcze się dziwią, że młodzi nie chcą chodzić.
   Aj Boże…

 27. do ubek nie prowokuj Partia rzadzaca -PIS powinna sprawdzic w naszej gminie czy wszystkie inwestycje byly przemyslane i potrzebne

 28. wszystkim ktorym lezy dobro naszej gminy musimy polaczyc sily skupic sie na potrzebach,problemach i jak wyjsc z patowej sytuacji

 29. Przyjdź do Dobieszyna to jest smutek !!! wiele ludzi jeździ do Kościołów do Polanki i Jedlicza w zależności od której strony mieszkają .

 30. To czytam że jest patronem Orszaku proboszcz,chociaż widac ze ks Robert sie tym zajol ,bylby to wielki blad ,jakby wypuścic tego kleryka z Jedlicza,głośno ,WYRAŹNIE mówi, śpiewa .

  1. Żeby nie było, że się znowu wymądrzam. zaryzykuję. Jest taka pisarka, psycholog, biblistka i katoliczka – nie że taka jak ja ::>>> mądrze pisze. Nazywa się Debora Sianożęcka. Kilka tygodni temu wyszła jej książka „Pinchas syn Helego Pinchas syn Eleazara” o kapłaństwie widzianym oczyma kobiety. Rozważania oscylują wokół dwóch gałęzi kapłańskich: liniii Helego i linii Samuela, które autentycznie dzieją się, nie tylko u katolików, na naszych oczach. Wypełnia się proroctwo o kapłanach, którzy za wszelką cenę chcą podobać się wyłącznie ludziom i tych którzy chcą być pojednani wyłącznie z Bogiem. A wiadomo, że jak rozdzieli się te dwie rzeczy, te dwa nurty, to marne są szanse na wypełnienie posługi. – takie moje słowo na koniec niedzieli. Zachęcam do lektury.

 31. Tak obraźliwych wpisów dawno nie czytałam. . Ludzie nie mający skrupułów to nie to co chcialabym widzieć u władzy w mojej gminie .Dlatego żadnej alternatywy niewiedzę w tej chwili dla obecne władzy.

  1. Ha widzę alternatywę. Władze trzeba zmienić. Nie tylko burmistrza ale i radnych.

  2. Żałuję, że nie mogę przytoczyć inwektyw, etykietek i kalumnii, jakie pod adresem dosłownie każdego: począwszy od poprzedniej władzy, poprzez dyrektorów, lokalnych lekarzy a skończywszy na radnych którzy ją popierają, używała w mojej obecności aktualna władza. Uwierz, że konwersacja na tym forum, mogłaby by być ledwie przedskoczkiem, przed lawiną nienawiści jaka kryje się za tym „dobrodusznym” uśmiechem.

   1. Arbuzie nie masz się czego obawiać. Wal śmiało.
    Myślę, że osoby których to dotyczy, przy Twojej pomocy mogą cos z tym konkretnie zrobić.

 32. Pisze właśnie o takim zachowaniu .Nic dodać nic ująć .Jedziecie na najniższych instynktach które z kulturą nie mają nic wspólnego.

  1. Takie właśnie maniery zostały narzucone odgórnie. Osobiście, mam daleko w tyle, czy ktoś ma mnie za chamską, świńską czy nie koleżeńską. Jestem wręcz bezczelna, wtedy kiedy, w mojej ocenie, wymaga tego sytuacja. O opisywanych zachowaniach władzy, o postawach lekko tylko przypudrowanych pseudo delikatnością i niby kulturą właśnie, należy mówić wprost i dosadnie. I żadne tam niskie instynkty. Uważam, że operujemy raczej w granicach atawizmów, czyli tego co w człowieku pierwotne i najlepsze. A do takich instynktów należy m.in. złość, niezadowolenie. To są motory działań. Ty myślisz, że podziemie w czasach okupacji w biuletynach pisało o Volksdeutsche: jednakowoż wyrażamy niechęć do postawy przez was reprezentowanej….Nie. Pisali wprost: Tylko świnie siedzą w kinie. Albo Solidarność: Proszę wybaczyć, ale uważamy że można było nie mordować stoczniowców. A przy okazji…ładnie panu w ciemnych okularach. Wiem. Przerysowuję nieco, ale uważam że na tym etapie, też nie ma się co prztykać i dopierać kwiecistości słowne, bo nie o gadanie tu chodzi. Zresztą, ja na tym forum nie widzę jakichś aż tak strasznych wpisów.

 33. do zamieszczonej przed wyborami pokaze ci komentarze z J24 z poprzednich lat to bedziesz mogla porownac placimy ci to mamy prawo wyrazac opinie o twojej „pracy”na rzecz gminy czy ci sie to podoba czy nie

  1. Tak, to są opinie. A to co ty z nich wyłuskasz oznacza z jakim nastawieniem zasiadłaś do lektury tego forum. Czy uległaś propagandzie, jakiej ja również wcześniej uległam, że .org, to co najmniej siedlisko Szatana a ludzie z nim związani…i nie związani…to już lepiej nie powtarzać. Czy też odrzucisz koncepcję, do której jesteś przymuszana i wtedy zobaczysz, że to nie jest nagonka, tylko szczera do bólu dyskusja.

 34. Ciągle zastanawiam się ile nienawiści może być w człowieku. To na pewno ma jakieś chorobowe podłoże. Należy tylko współczuć. Ale nie może też być tak żeby poniżać ludzi, szastać inwektywami itp.
  Znam jedną ze zwolnionych na początku kadencji osób. Ogromnie to przeżyła, to była jej osobista i rodzinna tragedia. Ale jak powiedziała karma zawsze wróci.

  1. Co z tego, że zwolniona? Co nas to obchodzi? widocznie były podstawy niech szuka gdzie indziej

   1. Co z tego że zwolniona to się dowiesz w odpowiednim czasie. Pamiętaj , że człowieka nigdy nie można w taki sposób traktować jak została potraktowana.

   2. A ty jak domyślam się, na razie, podkreślam na razie jesteś w łaskach i u koryta? Ja rozumiem, ze was …uj strzela, że inne forum uśpione i pies z kulawą nogą nie chce tam zajrzeć, a kosmetyczne zmiany na niewiele się zdadzą, ale to nie oznacza, że tu zrobicie karierę. Jakoś tego nie widzę…

 35. Dzięki .widzisz człowiek uczy się całe życie. Noszę nie czarne a różowe okulary .

  1. Ale kontakt z ziemią masz? I z tym forum mam nadzieję też? Bo mam wrażenie, że czytasz wpisy na jakimś blogu modowym, a tu na jedlicze.org tylko na nie odpisujesz…Nie dziękuj mi …za nie wiem co, bo mnie to peszy.

 36. zamieszczony nie trac czasu nie komentuj lepiej zrob w chalupie porzadek i wokol

  1. O tak…skąd ja znam te powiedzonka. Krótkie zdania, które kupy się nie trzymają…Oj chłopie…chłopie. I ta „przebieglość” w sterowaniu rzeczywistością. Nieuleczalny brak kontaktu z ziemią.

 37. to jest tak według mnie,PLUJESZ SWINI W OCZY A ONA MYŚLI ŻE DESZCZ PADA i dlatego szkoda zdrowia na takich ludzi,ja lekcewaze i z uśmiechem krocze przed siebie ,a dumna i honorowa jestem to i nerwy sobie szarpalam.

 38. Dajcie im jeszcze chwile popracować bo i tak żadna edukacja na nich nie działa. Trzeba odsunąć od koryta i to wszystko.
  Z dnia na dzień większa panika bo dni odliczają jak do olimpiady.

  1. „Zamieszczona” – karma wraca ze zdwojoną siła. Dobro wraca – podwójnie i Zło wraca – z podwójna siłą. Nie spotkałem w soim zyciu człowieka, a chwilę już żyję, by dorobił się czegokolwiek wyrządzając przy tym tyle zła innym. I tu nie chodzi o jednego skrzywdzonego człowieka, ich są całe rzesze. Każda zabawa, kiedyś ma swój koniec. Żal mi tylko ludzi, którzy dali się zastraszyć i boja się własnego cienia.

 39. wczoraj na pargingu glosno bylo ze oczekuja zmian w gminie bo to co sie dzieje tak dluzej nie moze byc musi byc praca i zgoda,mowili

  1. Kto tak mówił? Pracownicy z gminy?

   A przy okazji. Informuję, że cena odbioru odpadów w naszej gminie jest taka jak w gm. Łomianki – gdzie mieszkają ludzie typu Giertych, Toeplitz itp., Białystok, miasto wojewódzkie, osiedle Jaroszówka, dzielnica willowa, gdzie mieszkają sami lekarze, prawnicy oraz Wilmington Stan New Jersey gdzie mieszka moja kuzynka, która płaci 4 dolary od osobę za przysłowiowe garbage, tylko że….też zarabia w dolarach i to nie licho. Także przynajmniej w jednym Jedlicze są w światowej czołówce.

   1. Arbuzie w tym miejscu nie masz racji. Cena za wywóz odpadów jest tak kalkulowana aby mieszkańcy pokryli koszty z tym związane. Cena praktycznie wychodzi z przetargu. Ponadto gmin nie ma zbyt wielkiego manewru ponieważ śmieci wywożone są do Krosna a to Krosno ustala cenę. Jedyną rzeczą to to , że nie wiadomo z jakich przyczyn zlikwidowano punkt segregacji w Żarnowcu. Szkoda że gmina tego tematu nikomu rzetelnie nie wytłumaczyła.

    1. Ale w czym nie mam racji? Że płacę tyle co Giertych pod Warszawą? Mi chodzi, o to że jest drogo. Ja już nie wnikam co leży u podłoża takiej ceny, ale koszty wywozu odpadów są horrendalne. De facto koszty wywozu śmieci pokrywają nie ci, którzy produkują tych śmieci 15 worów za każdą wywózkę, tylko tacy jak ja, jednoosobowe gospodarstwa domowe, które wytwarzają 2 worki na miesiąc. Taka kalkulacja…Bo w tym kraju najmniej praw ma biała, heteroseksualna, samodzielna kobieta po czterdziestce. Inni, geje Murzyni, rodziny co żyją z robienia dzieci, księża, nie wiadomo kto jeszcze. Bardziej żartuję, niż się skarżę, ale tak wyglądają te kalkulacje.

     1. Arbuz nie masz racji. Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, ale w tym miejscu będę ich bronił. Gmina nie ma dowolności w ustalaniu ceny. Są na to Ustawy, akty wyższego rzędu.
      Sprawą dyskusyjną są jak zwykle koszty osobowe itp, ale moim zdaniem nie ma to większego wpływu na cenę.Problemem pewnie są ci którzy nie płaca za śmieci a je produkują. Tu jest rola gminy w egzekwowaniu tych należności.

 40. Chyba trochę nie rozumiesz mojej wypowiedzi. Ale już nie będę drążyć. W tej materii, ja gminy nie atakuję, tylko dzielę się moim osobistym spostrzeżeniem. Nie ustawy w wypadku gminy Jedlicze ma wpływ na cenę, tylko monopol usługodawcy. Podaję przykład, bo chyba jest wskazany. GK Błażowa i Zagroda Czudec jednocześnie obsługują mieszkańców i przedsiębiorców gminy Lubenia. Ceny są negocjowalne, żadne akty wyższego urzędu nie określają cen ani minimalnych ani maksymalnych. Za drogo liczyła sobie za śmieci Błażowa, a były to śmieci z dwóch hoteli i restauracji, to negocjowałam z Czudcem i zmieniłam firmę. Bo to nie jest tak, że jak mieszkamy w Jedliczu to nas musi jedlickie przedsiębiorstwo obsługiwać. Ale wiadomo, ze tu musi, a ceny ustalane są na takim a nie innym poziomie, bo my ludzie musimy ich utrzymać. Ja mogę zapłacić i płacę te dzikie na warszawskim poziomie pieniądze, niech ludzie pracują, ale gwarantuję Ci że żadna na świecie firma śmieciarska nie jest w stanie utrzymać się albo zarobic tylko na tym co ludzie zapłacą za wywózkę. I teraz po tym co piszesz, to kolejnym krokiem niech będzie podzielić 174 tys. przez liczbę mieszkańców i podnieść cenę wywózki o wartość dziury budżetowej. Taka polityka ma krótkie nogi. Żadna ustawa nadrzędna podrzędna ani żadne rzeczy które jego są, nie ograniczają rozumnego gospodarowania zasobami i możliwościami przedsiębiorstwa komunalnego.

  1. Polityka władzy poszła w kierunku podporządkowania się Krosnu. Były nawet plany likwidacji oczyszczalni i tłoczenia ścieków do Krosna. Mówił o tym na zebraniu w Długiem Zagórski. Wtedy bylibyśmy całkowicie uzależnieni od Krosna.

 41. Gospodarka dalej na takim deficycie?
  Kiedy zniknie szlam który od 3 lat składują na oczyszczalni?

 42. A ja wczoraj zdrowo się uśmiałem, jak zobaczyłem wpis na stronie gminy „Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom, wolontariuszom oraz mieszkańcom uczestniczącym we wspólnym święcie. To świadectwo naszej wiary i jedności ” … he he nic dodać nic ująć … tylko się śmiać :))))

  1. I to jest kabotynizm najwyższych lotów. Takie zachowanie, to jest granie na najniższych uczuciach. Ludzie, którzy forum nie śledzą, nie znają historii idiotycznych tekstów na j24, zobaczyli skromną p. Burmistrz kroczącą wraz z ludźmi razem, jak Gierek, z robotnikami. Teraz jeszcze napisała jak szarytka w jednym prostym zadaniu, nie rozpisywała się, bo jej serce było przepełnione radością. Jakbym zobaczyła przez chwilę tych Norwegów Pełnych Miłości, którzy z osłami wędrują po Europie. Nawet w takim święcie potrafi namieszać. Upolitycznić. Wszystko przekręcić. I śmieszne, ale bardziej wkurw.jace. Take all the credit…Albo już sama nie wiem co to było. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam z taką znajomą. Mieszka w Berlinie. Charakterologicznie zbliżona do naszej tu tej. Pokazywałam jej blog, traktujący o Czudcu i okolicach, prowadzony, jak się okazało, przez jej sąsaida, równolatka, który nie ejst historykiem ale spisał i wydał wspomnienia rodzinne z czasów okupacji, walki partyzanckie itp. I gościówa mi mówi: Ze ona jest wściekła, ze sama pierwsza na to nie wpadła, żeby tak zrobić, żeby wydać takie wspomnienia, bo u niej też dużo w domu opowiadali takich historii….Gdzie wiadomo, że pojęcia nie ma o tym, oprócz przerostu ego. I tu jest to samo. To że lazła w orszaku to ok, każdy niech idzie. Korony nie założyła, bo fryz był istotniejszy. Ale to ż etak formuje notatkę na stronie, że człowiek nieświadomy zdarzeń poprzedzających orszak, może pomyśleć, że gmina to robiła, jest tanim chwytem. Niedługo dojdzie do tego, że jak w akademiku, kiedy korytarzem zbliżał się kolega Marcin Łysko, udawaliśmy że nas nie ma w pokoju. Dopiero jak poszedł impreza wracała do normy.

  2. Kolejny zabieg socjotechniczny. Myśli że po takim wpisie ludzie uwierzą że była organizatorem Orszaku. Nie ma odwagi podziękować z imienia i nazwiska ?

  1. To ten sam Waśko który był prężnym działaczem SLD a teraz przeszedł metamorfozę duszy? To tak zgodnie z nurtem. To p. burmistrz nie przeszkadza? Więcej ma takich.

 43. Ja trochę dużo mam ostatnio na głowie i tak mi umknęło. Gdzieś tu czytałam, że z GOSiR nie chcą udzielić informacji tzw. przetworzonej, bo? Bo „szczególną wagę” trzeba wykazać? Gdzie to jest na forum? Ja muszę coś sprawdzić.

 44. Z tego miejsca apeluję do bojkotu j24. Czytajcie, bo kur…a warto, gdyż to jedyne miejsce, gdzie można przeczytać tyle głupot w dwóch zdaniach, formowanych na pułapie nauczania w klasach integracyjnych 1-3, ale nie komentujcie na forum. Te teksty mają li tylko prowokować do wchodzenia i nabijania statystyk, które żywią trolla. To jest kompletny bark rozumu, który prawdopodobnie został zjedzony przez mózg. No bo coś tam w tej głowie jest, czymś musi być obciążony, chociażby po to, żeby łyżki do oka nie włożył…To jest tragedia, że młody człowiek, który w dupie był gówno widział, wychodzi i ma uzurpację, aby uważać się za opiniotwórczego. I jeszcze : „Nie ma na to przyzwolenia” – często powtarzany, pusty slogan ołowianego żołnierzyka. No zaraz nie będzie, bo jak znam życie to nawet Jolka jak to przeczytała, czy przeczyta to neospazmina pójdzie w ruch, bo już nawet ja nie uwierzę, żeby to co on tam dziś upier..olił, bo ie mogę powiedzieć że napisał, znalazło jej akceptacje. No już aż tak samo destrukcyjna to nawet ona nie jest. Amen.

  1. „No zaraz nie będzie, bo jak znam życie to nawet Jolka jak to przeczytała, czy przeczyta to neospazmina pójdzie w ruch, bo już nawet ja nie uwierzę, żeby to co on tam dziś upier..olił, bo ie mogę powiedzieć że napisał, znalazło jej akceptacje. No już aż tak samo destrukcyjna to nawet ona nie jest. Amen…” – no i tu na ile jesteś przebiegła Arbuzie, myślę że jesteś w błędzie . Dla mnie stoi za tym tylko jedna osoba, ba nawet jestem tego pewny na sto :))) Musisz być bardziej czujna, mimo wszystko. Pozdrawiam:))))

   1. Ja wiem, że macie swoje teorie na temat tego, kto tworzy teksty na j24. Moja, ustalona w trakcie przebywania na terenie wroga, wersja jest taka, że to Tomek i tylko Tomek to pisze. Z całą pewnością śle Jolce co 5 min. maila ze wszystkimi przemyśleniami. Tematy poruszane w w tych….ja mam problem jak to nazywać, ja nie wiem….tych tych na forum, są owocem ich dyskusji i rozmów, których normalny człowiek, na trzeźwo nie byłby w stanie udźwignąć, a już stworzyć z tego paszkwile jakie są tworzone, to najgorsze hieny dziennikarskie takich chamideł nie odstawiają. Żadna Zagórska, żadna Jolka. Jolka co najwyżej wyrzuciła go na pożarcie, a on jak ćma do ognia leci w zapadłe. Pisanie tych głupot na j24 nie ma nic wspólnego z informowaniem opinii o czymś ważnym. Równie dobrze Tomasz mógłby wysłać trzy listy skierowane imiennie do trzech dosłownie osób, tych którym chciał niby dopierdolić na forum, a w sumie dowalił rykoszetem, tej kobiecie która to organizowała z prawdziwym entuzjazmem. On nad tym nie panuje. Jolka na to pozwala, a mało tego może nawet go podjudza, ale wiecznie podkreśla że Tomek sam to wszystko tak tu wypisuje. Także, to co on w tej chwili uprawia to jest skok na bardzo głębokie szambo, z którego jego mentalni tutorzy nie wyciągną. Puenta: dla sumienia czasami lepiej jak jego właściciel jest ubekiem niż jątrzącym, zerującym na ludziach dziennikarzyną.

    1. Znam z opowiadań tego waszego skrzata. Nie wierzyłem w opowieści, ale widzę że to prawda.

  1. Tymi pseudo wpisami, tekstami , które obarcza mianem felietonu robi jej niedźwiedzią przysługę.
   Gdybym ja był na jej miejscu to wypier… go na zbity pysk. Jola tego nie zrobi bo ktoś na kogoś ma haka.

   1. Oczywiście. Mnie osłabia najbardziej posługiwanie się formą: prywatny portal p. Dudy. A j24 czyim jest portalem? Państwowy? Społecznym? Kto wziął, słabe bo słabe, ale jednak pieniądze od GOSiR? Nie znam bardziej prywatnego portalu niż j24.

 45. Arbuzie prawdą jest co mówią na Jedliczu o twoim tekście na biuro pis i jedlicki kościół w jakimś antykatolickim brukowcu? Możesz przybliżyć o co chodzi z tym biurem?

  1. Późno się budzą …na tym Jedliczu….ci co mówią…Oj joj. A przy okazji nie ma czegoś takiego jak jedlicki kościół. Jest jedlicka świątynia. Kościół jest zawsze i wszędzie katolicki. Jedlicka może być co najwyżej parafia. Już zauważyłam to wcześniej, że nie odróżniasz drogi Tomaszu tych pojęć. Nawet w ostatnich wypocinach, jest ten błąd. Rozumiem Tomku, czy inny pociotku Tomka i jego „bazy”, że taką marną prowokacją usiłujesz wciągnąć mnie w wir dyskusji, która ma oczywiście jak każda Twoja prowokacja, drugie dno….Jesteś zaprawdę przebiegły.

 46. Arbuz,wszystko fajnie ,tylko pisałaś o uzdolnionym i bystrym chopoczku.
  Jednak mamy tu wyrobiona opinie wcześniej,przynajmniej ja.Pycha sięgnęła dna.
  Tak dla rownowagi o szefu J.org.Cos wtedy ,kiedy jeszcze uczeszczalem na msze to nie moge sobie przypomniec tej twarzy…teraz jeden z pierwszych.
  Hmm nie mam nic do goscia,ah ta pokusa władzy dla facetow w pewnym wieku:-$

  1. Ale bo ja tak myślałam.
   Nie wydawał się ostatni. Przy założeniu, że wprowadzenie jakiemu zostałam poddana uznałam za przynajmniej realne uwierz, że nie było podstaw żeby człowieka skreślać. Faktem jest, że nie rozumialam co mówi, bo mówi tak jak pisze, ale składałam to na barki faktu, że to nowy znajomy, z czasem pojmę. O dziwo śmiał się w tych samych momentach co ja, więc nie doszukiwałam się specjalnych kamuflaży. Dopiero jak zaczęłam czytać te pożal się Boże, nie wiem nawet jak to nazwać, wynurzenia na j24, autentycznie opadłam z sił. Ja nie mam juz siły i ochoty poddawać ludzi prześwietleniom na dzień dobry. Unikam ludzi. Wywlekli mnie z chałupy, to myślałam ze po coś. Jest mi głupio, że dałam się w to wciągnąć. A teraz sieroty piszą o artykule, który oczywiście, ze napisałam. Traktuje o tym, że jest biuro 4 posłów w Jedliczu. Żadnego tu nie ma i nie było. Sala to bałagan. Numer telefonu na banerze, który wisiał na płocie plebanii…nie istnieje. No i? Piszę od ponad roku, od kiedy zamieszkałam w Jedliczu po wypadku jaki miałam w tych stronach, do Wprost i do Faktów i Mitów. Od 2 miesięcy piszę do Wysokich Obcasów i i trzech tytułów historycznych i etnograficznych. No i co? Mało tego, żadne z wymienionych periodyków nie jest antykościelne, co najwyżej FiM są antyklerykalne. Co tydzień w obydwu tytułach ukazuję się minimum 5 moich tekstów. W większości są to teksty o tematyce społecznej, nie politycznej. Ale przede wszystkim staram się promować lokalne inicjatywy. Nie widzę sensu napier..lania wkoło o ubecji, bo wole w to miejsce napisać o mądrzejszych rzeczach typu inicjatywa Sztetl Dukla wdrażająca osadzonych z Łupkowa do prac porządkowych na opuszczonych nekropoliach różnych wyznań. Wolę popracować z więźniami niż popaprańcami.

 47. Wystarczy wyrzucić z samorządu 4 panie i będzie ok. One jątrzą a taki Tomuś robi co chcą.

  1. No właśnie. A ich „tubą medialną” będzie Rycerzyk Niedokołysanych, bo GW chyba pisane są już tylko do szuflady.

   Ja wiem, że po bandzie. Kocham „Potop” Sienkiewicza i tak mi się skojarzyło:

   – To dobre konie, znam ja je z dawna, okrutnie wytrwałe i zwrotne.

   – Ba! – rzekł pan Wołodyjowski – ale urody małej, a lud tutejszy rosły. Jak ci na takich koniach w szyku staną, to rzekłbyś: chorągiew na psach siedzi. Ot, kłopot!.

   Dam mojego Puzona, to basset, pod siodło, ornat we własnym zakresie, bo nie mam dojścia do ornatów. I to może dać pożądany efekt.

   Wybaczcie, oczy wyobraźni….mnie nigdy nie zawodzą.

 48. Haha, tego jeszcze nie było…. Pani burmistrz jako Członek Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP…. , a ja tak zapytam z jakiej jednostki Pani burmistrz została wydelegowana na zjazd gminny? – Z żadnej. Prezydium oddziału m-g od samego początku próbuje się podlizać Pani burmistrz aby tylko : ” grabie , grabały pod siebie.”
  Przykre jest to ,że obecna władza wykorzystuje strażaków – ochotników do zagrywek politycznych… i te jednostki które dały się upolitycznić – dostają pieniążki…. a na koniec zamieszczam materiał źródłowy dla osób które mają wątpliwość co do wpisu ” Statut Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP”
  W skład zarządu oddziału gminnego wchodzą przedstawiciele wszystkich członków zwyczajnych Związku z terenu gminy w liczbie określonej uchwałą zarządu oddziału gminnego, jednak nie mniej niż 7 osób.

 49. szkoda mi strazakow jedni musza zbierac zlom, innych az zaduzo wynagradza wszystko zalezy od kaprysu „pani”Jednostki OSP nie powinny byc wykorzystywane na potrzeby „pani”

  1. Bo wy chłopy z tych straży musicie sami ze sobą pogadać, a nie sobie udowadniać który lepszy który gorszy. Tylko ślepy nie zauważy, ze obdarowywanie niektórych, a napieprzanie na innych, to celowa taktyka. Nie dawajcie się wykorzystywać do politykierstwa, bo tych co w to wciągną przeżują i wyplują. Nikt nikomu łaski nie robi, że dołozy się do zakupu sprzętu czy wozu bojowego.

   1. Wcale tak dużo na straże nie daje. Samochód w Zarnowcu to zasluga Marka. Jestem z Jaszczwi i tez uważam ze bardzo brudno na ulicach. Ten z gospodarki to nieporozumienie.

    1. Ona nic nie daje. Dzieli co najwyżej kasę z wspólnego budżetu. Tu nie ma łaski.

 50. do Tedd jak to nie daje my jestesmy dyspozycyjni i zawsze mozna liczyc na nas a taka straz co wybudowala im budynek?nawet ich nie widziano na oOrszaku co to za straz ????

  1. A to że dzieli niesprawiedliwie, to jest chamstwo. Za popapraną choinkę, gdzie można było przenieść środki w budżecie, bez problemu można było pomóc strażakom z Męcinki. A tak kloc plastikowy stoi, a nie był to wydatek pierwszej potrzeby.

   1. Trzeba być totalnym bezguściem żeby wśród żywych i pięknych świerków stawiać chiński wyrób i to za 25 tysiaków .
    Jeszcze przed wyborami płakała jak to gmina zadłużona. Hipokrytka

  2. Prezes przed napisaniem czegokolwiek musisz wytrzezwiec .
   Władza musi odejść. Nic nie robi tyło się bawi.

 51. Czy wy też nie macie wody, czy tylko mnie wyłączyli za wpisy na forum? Mało mi przed pół godziny pralka się nie zarąbała na śmierć. Awaria? Czy jakieś naprawy planowane? Bo jak planowane, to pasowałoby jaki komunikat dać. Dobrze, że piec wygasiłam, bo by mi bojler rozwaliło tak na pusto.

  1. Ooo. Rozbierają drewniany sklep i dlatego woda jest zakręcona. Super. Chyba było to planowane i można było kawałek kartki przyczepić. No chyba, że tak nagle, przejeżdzali i doszli do wniosku, że rozbiorą stary sklep.

   – A tak tu właśnie przechodziliśmy…
   – Z tragarzami?
   – Tak, przechodziliśmy….Z tragarzami

   1. Arbuz, ten sklep jest własnością prywatną a właściciel miał nakaz rozbiórki więc go rozbiera.

    1. Dobrze. Ale wodę zakręcono komunalną. Niech rozbiera. Na zakręcenie wody musiał mieć zgodę komunalki. I to wlaśnie ta jednostka, powinna mieszkańców poinformować o przerwie. A teraz zapraszam pana prezesa GK do naprawienia mi pralki, która pół godziny napier…bez wody. I nie zartuję. Kosztami naprawy obciążę GK. Do człowieka od rozbiórki nic nie mam.

  1. Przejechałam specjalnie po tablicach ogłoszeń, zrobiłam foto i nie ma ogłoszeń. I nie było. Nikt nie będzie się tłumaczył że jakiś „obus zdar”.

  1. Błąd równa się błąd. Od strony merytoryczno-prawnej raczej nikt nie powinien mieć zastrzeżeń.
   Wymiana silnika z konfiguracją albo nowa, taka samo pralko-suszarka Beko. Mi Tomków nie trzeba. Lecą glejty na polecony ze znaczkiem. Adresy znane.

   On mnie raz , a ja go dwa ..jak mawiał Kwicoł, szwagier Pyzdry.

 52. do arbuza- pełna zgoda co do wykorzystywania galowego munduru strażackiego przez osoby nigdy nic z OSP nie mające wspólnego ,to przypisywanie własnej osobie znaczenia i autorytetu na który niczym nie zasłużyli i w żaden sposób go nie wypracowali- brak jakichkolwiek standardów i tyle

  1. Chociaż jest to OSP to jednak nadużywanie munduru co najmniej jest naganne. W służbach mundurowych za coś takiego bardzo słono sie płaci.
   Może ktoś powinien grzecznie wytłumaczyć tej Pani.

   1. Mundur to świętość. Mundur mojego pradziadka, Hallerczyka to relikwia. Koń świętość. Ja na swój mundur zapracowałam. Może mniej go szanuję, bo musiałam go wkładać w bardzo rożnych sytuacjach. To co zrobiła Jolka, to przebranie. Na miejscu strażaków pogoniłabym.

  2. Miałam biedę. 280 ludzi na hotelach. W tym dzieci. Gradacyjny system nawadniania w Lubeni zawiódł. Nawet to, że schodziłam do pojemników zbiorczych i zakładałam „zatyczkę” na zbiorniku, uczynionym powyżej posesji p. starosty Jodowskiego. Śmietnika w sumie… Ani kropli wody. Żeby nie Tyczyn OSP, Zaczernie OSP, bo jako jedyne miało 12 kubików pojemności i Czudec, kochany komendant. Uratowaliście mnie w posusze…a za chwilę ratowaliście mnie w powodzi.

 53. Chopie daj se na luz z tym mundurkiem,bo cie Kwicoł zgasi 😉
  Mosz, bo ci rozum wyschnie. Portków Ci nie dom, bo się babów wstydze.
  Albo Arbuz.

 54. parmiezanie proponuje badanie progesteronu i luteiny boś niby chłop ale chyba jak baba

 55. co by nie powiedzieć mała przebrana w pagony a chłopy co nie boją się skoczyć w ogień dosłownie -wydygane i zgięte do ziemi – wstyd wstyd Panowie ! przebierańca się boicie !

 56. Pani burmistrz jest czlonkiem zarzadu gminnego tak samo byl nim poprzedni burmistrz. Każdy następny też wejdzie w skład zarządu tak jest nie od dziś i tego nie zmienicie. A jeżeli chodzi o mundury to członkowie zarządu powinni w nich być przynajmniej na uroczystych zebraniach.

  1. Nawet gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a prawdy byś nie znał…Nie obronisz… Jak ktoś nie wie co znaczy mundur, zawsze będzie tylko przebierańcem, który wysuwa nóżkę do foto. Tragedia. Nie tak nosi się munduru. Nie tak służy się ludziom.

  2. Na mocy czego ? Zarnowca Długiego i Dobieszyna ? Znów będą zabierać biednym i dawać bogatym przy zakupie sprzętu ? Zanim kogoś gdzieś tam się wkręci … pasuje zapoznać się ze statutem … chyba multimedalista Józek to przeforsował korzystając z podręcznika ABC Strażaka

   1. Jest taka prawna wyrocznia z czasów Pawlaka Strażaka. Ale że oni dziś, w wolnej Polsce na to się powołują. Tragedia. Jolka zmień taktykę, bo zaczynasz zaciągać starym PSL Mundury strażackie na burmistrzach, robiły furorę w w latach 1996-2005. Bury Jan tak się ubierał. Kto Ci sierotko doradza?

   2. Z tym statutem pomylił byś się trzeba by było to zmienić bo zmiany można wprowadzać tylko kto to zrobi

 57. „…..Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał …”
  Już dawno się tak nie ubawiłem – „hit kadencji” … :))))

   1. W Męcince zamiast myśleć się pracuje od 6 rano przy wozie bojowym … aby powrócił na podział bojowy

    1. To co tu robisz o 9.37 dla czego nie pracujesz. Wkładanie kasę do samochodu który jest gminny pomyślał ktoś o tym. Ja bym się zastanowił.

 58. Ja nikogo nie bronię mówię tylko że tego nie przeskoczymy jak będzie chciała chodzić w mundurze to niestety będzie. Osobiście jestem strażakiem i uważam że jedyny mi znany burmistrz, który powinien być ( i jest ) w mundurze to Sławek.

   1. Strażaku, Sławek zanim został Wójtem był strażakiem. To zwykły chłopak, któremu udało się być wójtem, a to zupełnie … zupełnie co innego.

  1. To tylko świadczy o kompletnym nieposzanowaniu najwyższych wartości. Poprzednik w czasie każdej powodzi, zasuwał razem z Wami, był przy Was i tego nie zaprzeczycie, ale nigdy nie widziałem by z taką butą, ignoracją stroił się w mundur. Odrobina pokory i przyzwoitości, ale od kogo tu wymagać ????

   1. Poprzednik nigdy nie chodził w mundurze bo szanował strażaków. On zapierdalał podczas powodzi a Tomuś i Radosław latami z aparatem żeby mu zrobić zdjęcie.

  2. Jak przyjedzie do roboty w szlafroku..to też OK. Takim do kostek, bo krótszych nie ma

 59. dlaczego tak czesto o roznych porach (noca)jezdzi samochodem sluzbowym?przeciez to my ponosimy koszty

  1. Jeździ, bo cały czas się uczy…że nie redukuje się piątki na jedynkę..gdyż … po drodze są inne biegi.

 60. poprzedni Burmistrz nie pozwolil na szastanie publicznymi pieniedzmi,dogladal kazda inwestycje i nie dla fotki,ale ci co do koryta chcieli sie dostac obrzucali Go blotem a teraz mamy gmine ze sie musimy wstydzic i wzajemnie nienawidziec.ZMIANA MUSI BYĆ!!!!!!!!!

 61. O czym burczysz burczykombinatorze?
  Zibi tez byl dobry w stosowaniu gry podstolikowej ,dawal ludziom po d… ogolnie ludziom staje sie duzo gorzej jak zalapia sie na stolek.

  1. Może był twardy ale urząd był wzorowy i dużo inwestycji było. Faktycznie zdecdywanie mniej się bawil

  1. Bądź ostrożniejszy w ocenie przeszłości, bo nie było Ciebie tutaj wcześniej…bardzo Cię lubię, ale nie oceniaj tego czego nie znasz … nawet nie wiesz jak bardzo mylisz się w ocenie. Nie bronię poprzedników, ale odrobina przyzwoitości … ot wszystko :))

    1. Jestem właścicielem dwóch nieruchomości. W Moderówce i w Podniebylu. A to ż ety nie wiesz kim jestem…za głupi jesteś.

     1. I co z tego ze masz nieruchomości. Pewno zarośnięte chwastami. Żeby wybierać to trzeba być zameldoeanym

 62. Proponuję całą Radę Miejską ubrać w mundury strażackie. Wyobraźnia działa . Fajnie wyglądał by pan Piotr Woźniak, albo p. Woźniak.
  Bardzo proszę , zróbcie to !!!!

 63. Z tej calej strazy to patologię trzeba najpierw wypalic.
  Jak sobie wspomnę zibiego to gosc byl ok.
  Tylko mial przeszłość i papiery.
  No i ludzi …
  Poza tym kandydatów na te cale stolki powinien maglowac zespol lekarzy czy z nimi w miare jest ok ,jakis min.poziom .
  Bo jest to żenujące ,przyklad: podziekowania za orszak,czy ich brak.poziom brak=poziom ludu przykre
  Dobrze ze pojawil taki arbuz i jak jakas naladowana cząsteczka w zamkniętym naczyniu rozbija załogi…hah
  Mysle Arbuz ,ze nie jesteś podstawiony…

  1. Parmiezan, a wydziałeś Ty na własne oczy te niby „papiery” …. gdyby miał coś konkretnego, to opozycja zadpałaby o to, aby wisiały na każdym drzewie i tablicy w gminie Jedlicze … to jest tak jak niby nie był chory, tylko wymyslił sobie chorobę … to są hasła często bez pokrycia … „cudowny” sposób na łamanie ludzi. Tyle w tym temacie, nie ma co odgrzewać starych tematów. Trzeba patrzeć w przyszłość, by nam wszystkim żyło się lepiej, pozdrawiam:))))

   1. Ja widziałam na własne oczy, ale uważam że to o kant dupy potłuc. Kiedy kończyłam studia prawnicze w 1994, przyszli do mnie, a w zasadzie zostałam zaproszona do prorektora Leonarda Etela, do gabinetu, ludzie którzy zaproponowali mi pracę. Mi a nie kurwa sierocie co wysiadywała w czytelniach. I przyjęłam. Przepracowałam dla Ojczyzny 12 lat czynnie. Nie będę zdziwiona, jeżeli za kilka lat, jacyś frajerzy kolejni, gnoje którzy w dupie byli gówno widzieli, będą usiłowali podsumować moje życie jako zdradę. Panie Sanocki, nigdy niech się Pan nie tłumaczy buractwu, które nie potrafi gila z nosa wysmarkać bez zapytania o zgodę….niejdnokrotnie przełożonych

    1. Dokładnie ja o tym drogi Arbuzie… nie staję w obronie nikogo, ale kur….o siedziało i grzebało , jestem o tym przekonany, że gdyby coś znalazło to na kazdej gałęzi w Jedliczu i okolicach by to wisiało… a tu du… nic, oprócz populistycznych haseł w które niestety uwierzył suweren … tak, jak uwierzył w „przyklejony uśmiech” … Tyle w tym temacie.

     1. No jest Sanocki zanotowany jako współpracownik.Ale co to znaczy. Nic. Ewentualnie tylko tyle, że goscia ktoś o zdanie pytał. Jolki nie ma w IPN, bo chu…ja całego miał do powiedzenia i w teoretycznej dupie wszyscy ją mieli. Czym się tu chwalić?

 64. do strażaków pytanie – dlaczego stoicie posłusznie słupka na dwóch łapach jak pieski w cyrku dlaczego nie powiecie dość zabawy naszym kosztem jak będzie lizać mi d … dostaniecie wóz strażacki a jak nie to nie – widzicie że ma was do zabawy !!!!! niech sama weźmie i pojedzie na akcje to się po…ra w tą spódnice

 65. Przyjedźcie pod sale domu ludowego na Borku. Zobaczycie kto i jak się bawi. Będzie się działo

 66. niech piją jak zwykle i czerwienieją na twarzach banalnych niech się słaniają w drodze do domu,, niech ubywa im neuronów i połączeń aksonalnych

 67. no to zrób coming-out arbuzie- chcieli cię wynająć jako ghost-writera do pisania szambiarskich tekstów na osoby które malutka chce zniszczyć ?

 68. Powiem Ci, że nie wiem co chcieli, bo nie powiedzieli. Jermak chyba??? jakoś poszukiwał wsparcia i mnie wydumał. Ja jak zaczęłam mieszkać w Męcince, po wypadku, wydumałam sobie że będę dziennikarzem. Zaczęłam pisac do Super Nowości. Nie znając otoczenia, zadzwoniłam kiedyś do Jermaka, z propozycją, że jako że tu mieszkam mogę wrzucać na portal czy do druku rzeczy z Jedlicza. Uważałam to za swoją lojalność wobec miejsca w którym zaczęłam mieszkać. I tak było. Nie wiem na jakiej podstawie, co upleciono sobie za uzurpacje do mojej osoby, ale po kilku miesiacach…dostałam telefon w którym usłyszałam : Tu Jolanta Urbanik, burmistrz Jedlicza, chcę żeby Pani dla mnie pracowała. Kur…a ja nie chciałam. Bo ja juz nigdy dla nikogo nie będę pracować. Trzy miechy mnie haltowali. Jolka z Jermakiem na przekładkę. I co osiągnęli? Chyba widać.

  1. no i doszło do tego, że kiedy robię zakupy w Tesco, to na szybach w gminie jest tyle wychuchanych mord, że można o objawieniach już mówić. A nie dalej jak przedwczoraj, niejaki redachhhtor czarnowłosy, siedział w audiku prawie nówka, i liczył produkty: marchew sól cukier, które ładowałam do samochodu. Łeb jego kwadratowy lsnił potem jeszcze na ogonie mojego auta przez około 20 min.
   Porażka. Ludzie, ja jestem zwyczajnym człowiekiem, jeżeli takich zwyczajnych ludzi boicie się….to spierdalaj…cie

  2. Arbuzie czy ty aby nie wąchasz czegoś ????to co tu wypisujesz jakiego „literackiego” języka używasz zmusiło mnie do zadania Ci tego pytania .

   1. Nie nie wącham, a forma komunikacji jest autokreacją. Proponuję zająć się obieraniem kartofli do obiadu.

    1. Nerwy puszczają !!!!spokojnie zaparz sobie meliske nie denerwuj się szanowna Pani. Nie mam odwagi zaproponować byś zajęła się swoim obiadkiem i nie martwiła się o mój.

     1. Po co taka dyskusja? Co chcesz udowodnić? Jak coś z sensem, to bardzo proszę, a jeżeli chcesz chwilę ledwie błysnąć przy mnie to raczej odradzam, bo zaboli.

     2. Myślisz, że w Jedliczu to tak łatwo o meliskę. Nie oficjalnie mówi się że pracownicy ug wykupili cały zapas.

   2. Wene czerpać można z roznych rzeczy,proszek do prania z zepsutej pralki chyba nie wchodzi w grę…

    1. Szanowny Arbuzie twój wpis odnośnie jakiegoś tam cytuje ….błyszczenia przy tobie ….. dyskusji ,udowadniania czegoś ooo i jeszcze jakaś uwaga odnośnie bólu – to oczywiście przyjmuję jako żart a nie prośbę jest tak niskiego lotu że kończę dyskusje . Pozdrawiam miłego wieczoru ::)

 69. czyli wiejski – redachtor zabawiał się w JBonda, please do me a favor -nie wspominaj go, przecież to wiejski chłopok zamroczony posiadaniem czegoś innego niż taczki – nie zdobędzie Pulitzera Janko Muzykant – tu GIF z Jankiem i skrzypcami

  1. Alee wspomnę moją tutor mentalną prof. Barbarę Kudrycką. Ona teraz głupoty robi w tej Europie, bo ją jacyś wilcy niemieccy porwali, ale kiedy miała na mnie wpływ to powiedziała mi tak:
   Bonia, mogą ci ukraść portfel, mogą ci ukraść zegarek. Zaboli, ale nie aż tak jak okradną cię z twojego pomysłu, z twojej wartości intelektualnej. I dlatego nie obnażam się z moich dóbr ponadczasowych, życiowych mądrości. Jestem zwyczajnym człowiekiem. Z zasadami.

 70. P.S arbuzie trzeba go było poczęstować marchewką, nawet podobno sępy wygłodniałe jedzą marchew – tak słyszałem w ZOO

 71. a tak. Znajomy mi tu mówi, że na j24 prowokują żebym się odezwała. Kopiują nasze tu rozmowy, żeby podgonić oglądalność. Info dla wszystkich: na J24 nigdy nie będzie prawdziwego Arbuza. Mnie tam nie ma.

 72. slyszalam ze ci co czerpia ogromne zyski i sa przy korycie juz wyborcom robia wode z mozgu, czy sa juz tance,zabawy po salach?

  1. musiala duzo bimbru zrobic bedzie znow w bialych rajstopkach odwiedzac wyborcow?

 73. ochlaj był sztabu wyborczego- liczono ile mają wspólnie do dyspozycji komórek mózgowych- wynik wyszedł poniżej minimum gwarantującego umiejętność postawienia dwóch małych skrzyżowanych kresek przy tym samym nazwisku- zebranie rozwiązano po obejrzeniu fotek z bagażnikiem z zakupami Arbuza – jednakowoż wykluczono aby marchewka zagrażała sztabowi wyborczemu- kazano alarmować w razie gdyby Arbuz kupował kiełbasę

 74. Podczas spotkania omawiano bardzo ważny problem jakim jest lokalizacja poszczególnych tablic ogłoszeń na klapsydry 🙂

 75. Jednakowoż dziś dzień igrzysk, bo jest bal koncert znaczy Noworoczny. Za darmo. Z programem antynarkotykowym, profilaktycznym występuje Lupi. Gmina dołączyła do zacnego grona razem z gimnazjum w Dębicy i podstawówką z Janowa Lubelskiego, gdzie wystąpiono z tym programem.

 76. Do Arbuza! Bożena R. Kiedy przestaniesz tak ludzi oczerniać. Kłamiesz w żywe oczy. Ani jedno słowo prawdą nie jest! Wiem że stare panny muszą mieć jakieś zajęcie. Może czas sportem się zajać a nie dniami i nocami dupe plaszczyć przed komputerem i ciemnotę ludziom wciskać. Ruch w twoim wypadku wskazany. Uciekłaś do Gminy Jedlicze i teraz tu ludziom życie zatruwasz! Już niedługo prawda wyjdzie na jaw bo dobro zawsze zwycięża. Ggdzie twoje sumienie Bożenko…..

  1. Ja już spotkałam kilku podobnych obrońców dobra. Kilkoro z nich 9 stycznia miało rozprawę przed sądem w Rzeszowie po śledztwie przeprowadzonym przez CBA, a kilkoro jeszcze stoi w kolejce. Też podobnie jak Ty zaglądali do ludzkich sumień, zapominając zajrzeć do swojego. Też, przerabiałam już takich mądrych dla których mój wygląd czy mój stan cywilny powodem żeby mi dokuczyć. I umówmy się tak, są to dla mnie przytyki na tyle bolesne, a że nie jestem osobą publiczną, a ktoś usiłuje mnie tu zastraszyć, to jutro składam zawiadomienie do prokuratury i tak się to skończy.

    1. Tak. Ja mam bardzo dużo wrogów, nie ukrywam. Najbardziej dumna jestem z tych, którzy kiedyś uważali się za moich przyjaciół. Mam też takich prześladowców, jak w filmie normalnie. Ludzi, którzy usiłując się wybielać w oczach innych, starają się to zrobić np. moim kosztem. Dzięki takim właśnie życiowym doświadczeniom, nauczyłam się nagrywać rozmowy. Nie miałam zamiaru wykorzystywać tego, ale skoro ktoś mi tu podpowiada walkę wręcz, to OK. Jak każda stara panna…wredna jestem i to bardzo.

 77. ta pani stosuje taka taktyka ze mna tez sie jej nie udalo sad nie przyznal jej racji i tez ze mna przegrala Ona Musi Odejsc!!!

 78. A ja nie wiem czy to ona czy nie ona, ale jeżeli jest ktoś kto tak próbuje usilnie pomóc, to nie wie, że właśnie włożył łeb miedzy drzwi a futrynę. Mnie juz usiłowano poniewierać w życiu na różne strony. I pociotki Burego i bandyci, przez których ludzie z mostów skakali, i małpy, przez które ludzkie dzieci głodne chodziły, bo bez skrupułów wyrzucały ojców z pracy. Jak wyszłam ze szpitala, leżąc w którym nie miałam możliwości reagowania na na nic, to myślałam że już mnie skończą. Jeden tylko dziad złożył na mnie 23 zawiadomienia do prokuratury. Począwszy od tego, że ukradłam stali cienkiej-nie wiem co to? -na 97 tys. a skończywszy na podpaleniu autobusu na dworcu. Tak dawali w pióra. Wszystko było, oskarżyciele posiłkowi w postaci żon bitych i wożonych w bagażnikach, idiotek, których na oczy nie widziałam, wszystko. Też mnie straszono, pocięto opony, podpalono drzwi, cztery razy się przeprowadzałam w obawie o może życie. No i ku…trafiłam przypadkiem do wcale nie gorszych debili w Jedliczu, którzy na siłę mnie wciągnęli w nie wiadomo co, a teraz martwią się o mogą kondycję. Powtarzam, nie miałam w zamiarze się tu z wami kotłować, ale jak tak chcecie to proszę bardzo.

 79. Arbuzie co w zyciu sie zdarza to nie jest przypadkowe czasem czlowiek musi przejsc droge cierniowa ale co czlowieka nie zabije to go wzmocni.W naszej gminie tak nigdy nie bylo w polityce ludzie sie sprzeczali bo to normalne ale zeby wprowadzic taka nienawisc majac na twarzy”usmiech”

 80. Stara Pana to dobrze ze jeszcze nie nauczycielka języka polskiego te to są psychiczne manipulantki,od takich z daleka

  1. Ani nie stara panna. Ani nie nauczycielka. Słabo śledzicie. Rodzinę straciłam w tragicznych okolicznościach. Mam adoptowanego, niepełnosprawnego syna. Michał ma 24 lata. Domyślam się, że tym newsem przymknę na chwilę niektórych gwardzistów niepokalanej.

 81. Mają pecha Arbuzie, cholernego pecha, że trafili na Ciebie …. Ale pomyśl tylko, Ty też uwierzyłaś w dobre intencje ….cholerny świat. Zdrowia i Sił Arbuzie, bo z całą resztą dasz Radę. Spokojności :))

  1. Szczerze, to mi się rzygać chce jak myślę o tych wszystkich ludziach. A najgorsze jest, to że takie padliny różne wierzą w to co robią i oni autentycznie myślą, że są jedynymi sprawiedliwymi. Jeden, który wydoił z Umarszałkowskiego dotację na projekt transgraniczny i wziął ja do kieszeni, potrafił korzystając ze swoich uprawnień, zaocznie wystawić mi FV za monitoring, którego nie miałam, FV nigdy nie dostałam, dał ją do sadu jako niezapłaconą, szybko do komornika, a wszystko to po to, żeby upłycić moje zeznania. Ale nie pomógł mu nawet mecenas Podkulskiego. Drugi, to nawet nie będę pisać, bo to nikt nie uwierzy, tak dawał czadu przez lata, że żyć już nie było można. Dzięki Bogu ABW i wojewódzka kończą przygotowawcze i będzie dosyć głośno. I też mu się wydawało, i chyba dalej wydaje, że w słusznej wierze działał, chociaż tak jak pisałam z mostów skakali, koleżankę ledwo odratowałam, bo się przez pracę z tym człowiekiem prochów nażarła, ludzie głodowali a on z nimi i z majątkiem przedsiębiorstwa wyrabiał co chciał. Ale nie mnie i kilku kolegów nie zastraszył i jesteśmy o krok od sprawiedliwości.

 82. poczytajcie po kolacji albo jutro do śniadania naszejedlicze.wordpress.com

  1. Oczywiście. Koncert zrobiony po linii najmniejszego oporu. Niby dobrodziejstwo i za darmochę, a tak naprawdę to spora nadinterpretacja i ogromna dyskusyjność czy można to było nazwać koncertem Noworocznym. Ale to takie, wiadomo cwaniactwo, tylko że te ludzie już przestali być takie głupie. Jak ja to zauważyłam, to sądzę że i inni prędzej ode mnie. Mam takie skojarzenie z dzieciństwa. Na wsi, na której się wychowałam do dziś jest zwyczaj, że zmarły musi być w trumnie przynajmniej 2 dni w domu. Kiedyś nie było możliwości na cateringi itp, więc sąsiadki przychodziły i żeby pomóc rodzinie zajętej pogrzebem, przygotowywały stypę. I była taka sąsiadka Andzia, która nie robiła nic, łaziła tylko i wkurzała te baby. Ale kiedy zaczęli przyjeżdżać ludzie z kościoła, wkładała łeb w gar z bigosem i jako pierwsza leciała taka zalana potem i czerwona na pysku, witać gości a ludzie widzieli i mówili: Ale ta Andzia pracowita…Trochę czasu zajęło im, żeby się zorientować się, że Andzia to mistyfikacja i tylko podpisuje się pod wysiłkiem innych ludzi.

   1. A tu jest to wyłącznie reakcja na krytykę, że poprzednie koncerty na które zapraszano, były biletowane. I trzeba było „aż takiego fortelu” żeby zaprosić za darmo. Durnowato byłoby zaprosić na koncert profilaktyczny, to w swej przebiegłości zaproszono na Noworoczny. Jak w Wiedniu…I to chyba takie pokłosie wyjazdu i propagandy z autobusu do Niepokalanowa.

    1. Są też i jasne strony, kiedyś pomysły poprzedników krytykowane, a do dzisiaj projekt profilaktyczny do walki z nałogiem działa. A przecież ten projekt będzie juz miał z 10 lat, tylko po raz pierwszy poszedł po bandzie i stał się przesłaniem Noworocznym. To tak jak z konkursem na Kartkę Bożonarodzeniową, super że nadal kontynuowany i skierowany do dzieci i młodzieży – różnica zasadnicza, poprzednicy zwycięską kartkę drukowali i promowali w ten sposób dzieci i młodzież z naszego terenu. Dzisiaj to tylko promowanie włodarzy na każdym zdjęciu, a w świat idzie kartka z drukarni. O i takie to są zmiany 🙂

     1. Dokładnie. Rozstrzygnięcie było na tyle o czasie, że zdążano złożyć zamówienie na kartki ze zwycięską pracą w drukarni i konkurs miał sens.A dzisiaj? czemu to służy?Tak jak piszesz zrobieniu fotek w przedświątecznym okresie. Zupełny brak logiki

     2. No, bo tu się nie lubi ludzi, dzieci, kotów psów, strażaków. Nikogo. Każdy jest postrzegany wyłącznie jako narzędzie albo co najwyżej, dobre tło do foto. – Wrzućcie tam zdjęcie tego pieska..może, bo to takie ludzkie – nigdy nie zapomnę tego zdania. A jak po Podniebylu błąkał się psina, widać że chory i bezdomny, to nie można było się doprosić, żeby ktoś z odpowiedzialnych służb się zajął zwierzakiem. Po 3 dniach sama go odłowiłam i zawiozłam do p. Karola do Leska, bo tu w Krośnie też wiecznie tylko narzekają. Mój basset nie dał by zyc temu biedakowi, więc nawet nie chciałam ryzykować. No, ale foto z pieskiem, foto z dzieckiem, foto z mundurem, foto mikołajem…wskazane.

 83. Rano przeczytałem, choć bardzo rzadko tam bywam na J24 artykuł dot. p. Lipki.
  Chociaż piękna pogoda to już się wk…..
  Pani Lidio prosze się tym nie przejmować.
  Ja od dziś już w ogóle nie wejdę na J24.

 84. Bardzo dobrze zrobiła Pani Lipka. Oni myślą że wszystko im wolno?
  P.S Mam wrażenie ze Tomuś tylko się podpisał pod tym tekstem.

  1. Tak. W środę wieczorem zaczęli to pisać yolanta i Bożek. Tom w tym czasie walił flaszkę, bo był zdenerwowany faktem, że „nasłali” na niego prawnika. Wynotowali mu podstawy prawne, żeby wiedział co on w ogóle zrobił? Bo jak napierniczało się tylko w jedną osobę wcześniej, to teraz już chyba nie ma nikogo, kto by nie został przez ten portal obrażony. Nawet dziewczyna, która odnalazła psa, dostała wiązankę. Chyba czas zgłosić nadużycia tego „brukowca” bo na istnienie forum w takiej formie „nigdy nie będzie przyzwolenia”.

 85. Bardzo mi sie podoba ten portal, jest bardzo prawicowy, antykomunistyczny, polski np urzekło mnie, że nie było promocji Wielkiej Orkiestry ja nie daje na tę akcje i jej nie lubię

 86. Lipka na Burmistrza. To nie są żarty. Ta Pani ma charyzmę, jest zdolna, ma już doświadczenie a co najważniejsze nie jest mściwa.
  Myślę, że wiele osób by ją poparło.

 87. Jak ta pani ma takie parcie na sukces ,to moze nagrac np jakas piosenczyne i wrzucić do netu w odpowiednim czasie.
  Tak jak te dwie ożeż maskara siostry z warami po przeszczepie od karpii.
  Bedzie szybciej.

 88. Na sąsiednim portalu paskudnie szkalują Panią Lidię. Żal czytać te frazesy Redaktora Naczelnego 🙁
  Uprawia paskudną odmianę czegoś na kształt dziennikarstwa. Może ja mam inną wrażliwość, ale ja po czymś takim nie mógłbym ludziom patrzeć w oczy…

  1. Czytałem te wypociny i mam wrażenie że bardzo podobne do odpowiedzi dla Pana Posła Rzońcy.
   Pewnie pomału miarka się przebrała.
   Ryba psuje się od głowy. Więc w listopadzie trzeba ten stan zmienić. Nigdy w tej gminie nie było takich podziałów, takiego chamstwa.

 89. Mało ludzi, mało ludzi na tym osobliwym koncercie o uzależnieniach przerobionym na noworoczny
  Mało ludzi, dobry prognostyk przedwyborczy ta fala już się wznosi

  1. Holoubek kiedyś powiedział: „Nawet Szekspir szedł kiedyś do toalety, ale nie o tym były jego sztuki…”.

   A tu już piszą ….jak piszą.

 90. Miło popatrzeć na te piękne zdjęcia i powspominać wspólnie przeżyte chwile . Takie rzeczy zbliżają i nie jest wstanie ich zniszczyć obłuda i chamstwo jakie stosuje redaktorek j dwudziestoczterogodzinny, wręcz odnoszą skutek odwrotny. Pozdrawiam wszystkich uczestników i sympatyków Orszaku .

 91. UWAGA! Ludzie poczytajcie prawdę poczytajcie ludzie
  pił w Lublinie w knajpie i udawał, że pije wylewał i wszystko nagrywał jeden gość się zorientowal pił i udawał ze pije

 92. Oj tak oj tak! oj tak! bo tez i dzisiaj to nie sztuka sprzęt za małe w sumie pieniądze kupić w internecie np kamerkę przywiesić do klapy marynarki dawniej trzeba było w specjalistycznych sklepach detektywistycznych a dziś dusza piekła nie ma
  jak nie kłapiesz za dużo i o innych spokojnie będzie ok gorzej jak kłapiesz za dużo

 93. Pytanie: W jakiej cenie, a być może za darmo, są bilety wstępu na film o Wyszyńskiem? A dlaczego pytam? Gmina jako jedna z 30 gmin regionu jest sponsorem tego paradokumentu. No i jako sponsorzy jedliczanie wchodzą za darmo, czy kupują bilety? To raz, a dwa moja i tylko moja opinia na temat łapania się wszystkich kołtunów tego biednego Wyszyńskiego, który spędził w Komańczy, do której dziś autobus żaden nie dojeżdża, a ni pociąg, miedzy innymi przez postawę Gminy Jedlicze, jako urzędu. Otóż uważam za szczyt żenady, żeby do celów politycznych wykorzystywać historię porządnego człowieka, który przeżył załamanie nerwowe w tych całych Bieszczadach, a teraz każdy politykier choć trochę z jego blasku dla siebie, nie dla ludzi społeczności, chce wydrzeć. Mnie takie rzeczy zabijają.

Comments are closed.

Do góry