Jesteś tutaj
Strona główna > religia

Orszak Trzech Króli już w sobotę

W najbliższą sobotę 6 stycznia 2018 r. ulicami Jedlicza już po raz trzeci spod kościoła pw. św. Antoniego przejdzie barwny orszak Trzech Króli, którego tegorocznym hasłem jest „Bóg jest dla wszystkich”. Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 12:30. Po mszy około godziny 13:30 wierni wspólnie kolędując ruszą ulicami Jedlicza w kierunku Jedlicze-Borek, gdzie przy Starej Kuźni czeka przygotowana specjalnie na tą okazję Szopka Bożonarodzeniowa.

„… Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego – zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego…” czytamy między innymi na oficjalnej stronie orszak.org

Patronat honorowy w Tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Jedliczu objęli: Arcybiskup Metropolita Przemyski – Adama Szal oraz Proboszcz Parafii w Jedliczu – ks. Stanisław Turoń

Plan Orszaku Trzech Króli w Jedliczu:
12:30 – Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu
13:30 – wymarsz Orszaku z placu kościelnego i przemarsz ulicami Jedlicza wspólnie kolędując
14:00 – finał przy szopce betlejemskiej na scenie „Starej Kuźni” Jedlicze –Borek

 

 

 

Udostępnij na

77 komentarzy do “Orszak Trzech Króli już w sobotę

 1. Ciekawe czy przyjdzie władza 🙂 I pewnie będą wtedy głosić że to oni organizują itp

 2. Dziś Gmina pisze o bezpłatnych zajęciach na lodowisku. Przy tym chwali sie 8 tys z Min. Sportu.
  Fajna inicjatywa tylko jeżeli popatrzy się na kwotę to jest ona malutka. Gdyby gmina zabezpieczyła wiekszy wkład własny to by dostała o tyle wiecej. Wtedy można by sie było rozpisywać.

 3. ze mamy lodowisko w Jedliczu to zasluga Pana Z.Sanockiego i pracownikow ps.tyle bylo opluwania a teraz „pani”sie tym szczyci

  1. Nie wiem. Może bym i poszła popatrzeć, bo ja lubię takie historie i uważam, że trzeba je pielęgnować. U mnie na wsi na Podlasiu, zawsze brałam udział w takiej naszych „Zapustach”. Ale jak sobie pomyślę, że te gęby zdradzieckie będę musiała oglądać z pakiecie…to się odechciewa. Muszę iść po papier do gminy, żeby opłacić podatek i nie mogę się wybrać.

 4. Mi normalnie do Tesco odechciewa się jeździć. Pojechałam po karmę dla psów. Gmina pracuje. Skoda stoi. ja nie wiem, niech mi ktoś przytomniejszy wytłumaczy, co oni w dzień robią, że to trzeba potem po nocach siedzieć? Czy to jest normalne? Osobiście nie widzę, aż takiego natłoku obowiązków nie z tej ziemi, żeby się z nimi, przy efektywnej pracy, nie wyrobić w normalnych godzinach. Co do ku…nędzy i z kim, pytam się, można załatwiać po 18? Jest to jedyny, tego typu, znany mi przypadek, że mając 5 obowiązków na krzyż, człowiek się nie wyrabia. No to chyba się faktycznie nie nadaje. Robić z siebie męczennika na siłę. I nie kupiłam tej karmy, bo jak zobaczyłam to wszystko, to szlag mnie trafił i pojechałam.

  1. Puknij się w głowę czy ty jesteś znawczynią każdego tematu. Jak tak to znaczy że nic nie robisz dobrze tylko po łebkach. Zajmij się wreszcie choć trochę Sobą bo wszędzie tylko komentujesz. Zostań panią Jedlicza to zobaczymy jak będzie za Ciebie. Masz mój głos tylko startuj

   1. Gdzie wszędzie? Człowiek, który jak twierdzi, kogoś popiera, raczej nie powinien zaczynać rozmowy od „puknij się w głowę”. Ale to takie moje, nieobiektywne zdanie.

 5. Jak organizacja pracy leży to i po nocach siedzi. Ale za 12 tys to powinna też i w wekkendy

  1. Nie. Dostali makaron z kurczakiem. Ugotowałam. Faktem jednak jest, że ja za nerwowa trochę jestem. Muszę się zdystansować.

 6. czesto „pracuja”noca w urzedzie czy mozna o tej porze zalatwic sprawe?czy pozistanie w zakladzie jest zgodne z prawem?

  1. Taaa. Pracują…Siedzą i „celują” w tok myślenia przywódcy stada. Takie skojarzenie. Skończyłam takie ciężkie LO z internatem. Polski miałam z siostrą zakonną, takim essesmanem, która uznawała jedynie własną interpretację utworów. Całymi godzinami siedzieliśmy, po lekcjach i w soboty, niedziele do tego czasu, aż usłyszała to co chciała usłyszeć. Pamiętam jak omawialiśmy wiersz „Balon” Trembeckiego. Zawadzka pyta: – Czym jest dla poety słowo? To mówimy, że ograniczeniem, że słowo to za mało żeby poeta wyraził zachwyt nad oświeceniowym postępem…Nie i nie. Trzymała nas chyba z 5 godzin. Aż wreszcie wkurzona, wydarła się na nas: Słowo jest szybą, zza której poeta krzyczy i nikt go nie może usłyszeć……Wymyślilibyście? I tak podobnie w tej gminie siedzą i celują w to co burmistrzyni ma w głowie, mało tego muszą to robić bardzo taktownie i delikatnie, żeby nie chlapnąć czegoś co może obrócić się przeciwko nim. I tak siedzą jak tumany…

 7. Może chcą wyrobić 300 % normy ?
  A swoją droga to ciekawe z kim ona tam pracuje 🙂
  Trzeba przyfilować z kim wychodzi.

  1. Jak piszą GW to Radosława trzyma na lonży. No chyba, że z dobermanami z Rady dyskutuje nad losem.

 8. SP Jedlicze pisze,że zostało zaszczycone obecnością władzy na Jasełkach. Wątpliwy to zaszczyt nie obejrzeć programu przygotowanego przez dzieci i nauczycieli tylko wpaść po wszystkim i wylansować się słowotokiem z samouwielbieniem. Gdzie szacunek dla zgromadzonych?

  1. Jaki szacunek? Szybka wizyta bo pewnie trzeba było jeszcze pokazać się na innych.

  2. Tez mi dziecko powiedziało ze była pani burmistrz, coś powiedziała i poszła. Ładnie się uśmiechała.

 9. To kiedy te wybory? Bo ani już patrzeć ani słuchać nie mogę ,a zgaga mnie męczy ,lekarz mi sie nie kazał denerwować.

 10. Burmistrz Sanocki wybudował !!!- do etapu kortu tenisowego, a dokończyła tylko pani Jolanta U i to kończyła w bólach

  1. W bulach to ona wszystko kończy. Ani Jolanta ani Sanocki. To pan Rostek cymbały. Nie zakłamujcie faktów.

  1. Wpada czy ją proszą czy nie. Wszak wszystko to jej włości. Tu zaznaczyłam swój ślad, chcecie czy nie…. Guzik mnie to obchodzi – jej tok myślenia

 11. Zobacze czy w Orszaku bedzie dreptac J z delegacja wszyscy wiedza kto jest pomyslodawca Orszaku,a moze sie spozni😁

 12. słaba głowa koleżko bul bul bul uważaj bo zatoniesz od elementarnych braków

 13. Jolanta na białym kucyku ma jechać w orszaku podobno, tak słyszałam ,w urzędzie boki zrywają

 14. Już sprawdzają czy kucyk, nie jest podstawiony przez poprzednią władzę, czy nie jest kucykiem agentem jeszcze z początków polskiej ubecji. Żeby nie było, że specjalnie, będzie sabotował, brzydko stawiając kopytka, albo co gorsza, złośliwie ..kloca postawi.

 15. ZAPROSZENIE
  Zapraszam Panią Radną Marć na wizje lokalna ul. 3-go Maja. Dotyczy to odcinka niedawno wyremontowanego. Najlepiej przyjechać wozem z napędem na 4 koła. Prosimy też zabrać p. burmistrz.

 16. nie pamietam zeby tak bylo zasmiecone miasto a wladza i radna nie reagowala kiedys to nawet gorka koscielna byla posprzatana

 17. A propos. Czuję, że niebawem wyskoczy problem magazynowania odpadów wojewódzkich. Ludzie z Sredniego Wielkiego gm. Zagórz, po protestach wywojowali, że u nich nie będzie tego składowiska i jakichś tam kompostowników, czy ja to się nazywa. Ja tu nie chcę być złą wróżką, ale…trzeba byc czujnym. To jest temat, który będzie ważną kartą przetargową w wyborach samorządowych.

  1. Nie rozumie dlaczego w Jedliczu zlikwidowano sortowanie śmieci a teraz jedlickie śmieci jada do Krosna i tam sortuja. Na całym świecie na tym ronić się pieniądze a i miejsca pracy. W Jedliczu zlikwidowino.

   1. Do Strzyżowa do Zagrody p. Zaremby wożą. Też tego nie rozumiem. Była jakaś rozmowa na ten temat już i też się dziwię, że takie durne ruchy. Kompletnie nie ekonomiczne.

    1. Jaka ekonomia to widać po sytuacji finansowej JPGKIM. Mam nadzieje ze ktoś się weźmie za to i odpowiedzialni za ten stan rzeczy odpowiedzą

 18. Pani Yolando będzie pani na orszaku i to w wittchenie, czy konsekwentnie bojkot orszaku i pizzy? no jak ustawka do foty czy tyły

 19. ee nie, stawiam na futerko krótko strzyżone ze zwierząt obdartych ze skóry- to daje więcej fanu widocznie

  1. Uleje, usiece, uleje, usiece, zawiało to i wymiecie. Matka Natura jest zawsze po stronie ludzi.

  2. Ja to jednak czarownica jestem. O tych „dyscach” napisałam kilka godzin temu, a tu siurprysł.. 13 koncert noworoczny z zespołem, co śpiewa takie „obrzędowe pieśni” weselne. Polskie, na szczęście. A nie banderowskie jak Enej bojówkowy. Nie jestem zdziczałą nacjonalistką, ale Enejom w życiu grosza bym za ich , właśnie nacjonalistyczne poglądy, nie dała. Ja już mówiłam, że jak koniecznie coś ukraińskiego, to można i to byłyło ciekawe przynajmniej, jest taki zespół Horpyna z Olsztyna, który składa się z potomków Łemków, Bojków i wszystkich przeflancowanych na ziemie odzyskane z tych właśnie terenów. To choćby co innego ludzie usłyszeli a nie durnoty „kamień z napisem love”. A przy okazji zobaczyli inne oblicze komorników, bo połowa z tych muzyków to komornicy sądowi.

 20. Upowcy dzialali nie tak strasznie daleko od nas wiec ,ja tez nie rozumiem tego zachwytu ku..a .
  Zachwytu nad tandeta enej.
  Pomysl pudło.

   1. Szukałam z grubsza, ale nie mam czasu teraz musiałabym przewalać, ale w którymś z wydawnictw IPN rzeszowskiego, czytałam artykuł o dywizji Waffen SS-Galizien, która przecież wytłukła Polaków w Moderówce. A ta dywizja to bojówka nacjonalistyczna ukraińska, taki ukraiński oddział przy niemieckiej SS. Nie chce teraz zmyślać, ale jak znajdę to wrzucę skan. Przecież tu ukraińscy normalnie mieszkali i to wcale mało ich nie było. Z pewnością więcej niż Żydów. Węglówka, Oparówka, Bonarówka, niby tzw. Zamieszańcy, ale to Ukraińcy tak naprawę.

  1. Oczywiście. A tylu prawicowych, narodowych doradców…Ale to teoretycy, żadnych jaj.
   Tym bardziej, Enej jest bardzo drogi. Mniej niz 30 tys. na bank nie wzięli. 5 lat temu brali po min. 25 tys. od Estrady Rzeszowskiej.

 21. czytam bloga naszejedlicze.blog.pl i zrywam boki ze śmiechu, z tymi oberwanymi bokami idę jutro na Orszak spotykamy się w Kuźni przy szopce !!!

  1. Pewnie będą tam bohaterowie poszczególnych wypowiedzi to ich zobaczysz w oryginale.
   Mam nadzieję, że J24 zaszczyci a z nim cała władza 🙂

 22. ja jestem mciekaw co napisza „po”czytajac o Panu Dudzie na j24 to po takim atrykule wstyd byloby mi uczestniczyc w Orszaku

 23. loki, beret, kozaki na platformie, rekawiczki w kolorze beretu i szalik, jeden ze znanych płaszczyków firmy…(bez reklam) i na wybieg zadać szyku jak mówią korzenie rodzinne hehe made in UA

  1. Beretkę niech zakłada, bo zimno będzie. A przez głowę ucieka 20% ciepła, a czasami więcej. Wszystko zależy od powierzchni głowy. I panczeny niech wezmą, bo na mokrych liściach – nie wiem skąd tyle liści w styczniu – to jak Erwina Rys-Ferens można jechać.

  2. Dwurzędówka z baskinka a’la wczesny Piłsudski, obszyta jakąś nutrią, o ile dobrze pamiętam. Przy takim kroju płaszcza i kołnierzu, to ani nogi nie widać, ani szyi. Sam płaszcz szedł.

 24. yolla ma korzenie w UA nie tylko a tu rzymsko-katolicki kraj u niej dopiero Wigilia jeśli wogóle

Comments are closed.

Do góry