Jesteś tutaj
Strona główna > religia >

Wigilia młodzieży KSM

22 grudnia 2017 (piątek) w auli punktu katechetycznego w Jedliczu spotkała się młodzież parafialna na uroczystej wieczerzy wigilijnej.

Był to szczególny wieczór, w którym na wspólne kolędowanie przybyło ponad 30 młodych osób. Po modlitwie i wysłuchaniu Słowa Bożego wspólnota KSM podzieliła się opłatkiem składając przy tym wzajemne życzenia.

Po wspólnych uściskach i wymianie serdeczności, które zdawały się nie mieć końca, młodzi ludzie zasiedli do kolacji. W przygotowaniu potraw wigilijnych pomogło Koło Gospodyń Wiejskich – Jedlicze centrum. Wigilia  Młodzieży okazała się świetną okazją do wspólnego kolędowania w miłym gronie kolegów i koleżanek. Spotkanie pokazało, że młodzież z naszej wspólnoty parafialnej potrafi się zjednoczyć i pokazać jak ważne są Święta Bożego Narodzenia dla katolików.

red.

46 thoughts on “Wigilia młodzieży KSM

 1. Świetna inicjatywa. Na twarzach tych młodych ludzi pełen uśmiech, radość.
  Bardzo się cieszę, że udało się to zorganizować. Jeszcze bardziej się cieszę, że na zdjęciach nie zobaczyłem tych wędrujących od domu ludowego do domu ludowego. Pewnie domyślacie się o kogo chodzi.
  Wesołych Świąt !!!!

 2. Wszyscy ze zdjęć to jedlicka grupa KSM? Dużo Was 🙂 Cieszy mnie to bardzo 🙂

 3. Radosnych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku aby powrocila w naszej gminie zgoda i wzajemna serdecznosc jaka panowala w poprzednich latach.

 4. A gdzie „Slowo na niedziele”.Proszę o dalszą kontunuację tego cyklu!!!!!

 5. do Tomek-wowczas zyczenia beda szczere i mam nadzieje ze powroci wzajemna zyczliwosc

 6. Od prawie 20 lat przed Świętami Bożego Narodzenia nie wyszły Gminne Wieści. To skandal.

  1. Jest jeszcze jeden termin. Prawosławne – 6 stycznia Wigilia jest. Jak przywalą teraz „nocne czuwania bez butelki” to powinni zdążyć. Był kiedyś taki program w Halszki Wasileskiej z cyklu: „Wódko pozwól żyć” hahaha. I tak się zachowują jak po przejściach albo z problemem. Ja bym tam nie raz flakon postawiła, nawet proponowałam, może by co dygnęło, ruszyło. Jogurty i garmażerka to słabe paliwo….a jednak wygrało i nie napiliśmy się ani razu. Nawet takiej najprawdziwszej „Łąckiej” co ją zawsze mam w bagażniku.

 7. Pewnie nie dała życzeń na Boże Narodzenie tylko na Nowy Rok wiec gazeta wyjdzie po świętach.

  1. No super…Tylko czy ktoś mnie w tym domu zrozumie, że to nie jest gazeta Jolanty, tylko gminna. Jest Radek redaktorem odpowiedzialnym za biuletyn? Jest. Są terminy ustalone wychodzenia numerów, bo chyba był jakiś budżet przewidziany na cały rok? Są. Mało tego. Z tego budżetu powinny wynikać oszczędności, bo Radek znalazł wydawnictwo tańsze o 1/3 od zakładanego, a wyszły tylko 2 czy 3 numery. Promocja z p. Sekretarz doskonale dawali by sobie radę bez obecności Jolanty przy pisaniu każdego szota. Wtedy dostalibyście życzenia świąteczne od władzy, w gazecie byłyby fakty, autentyczne relacje z życia gminy, autentyczne galerie z życia gminy. Tylko z takich rzeczy ludzie mają pamiątkę, a nie kur……wa z lichego programu graficznego, gdzie nikt do nikogo nie jest podobny, a reszta to mistyfikacja. Po co to? Po co? Pytałam sto może razy. Usiłowałam zarazić autentycznością, prześmiać sztuczną kreację na poziomie: ta bombka ma być wyżej, ta niżej. Usiłowałam pokazać, że więcej warte są autentyczne sztachety w słaniającym się płocie, jeżeli opowie się o nim kawałek historii, niż 100 metrów asfaltu o którym pisze się epopeje. Podsuwałam i Romana Kotulę i co tylko mogłam. Ale to trzeba coś czytać, szukać patrzeć i widzieć. Jaki jest teraz wizerunek gminy pytam? Ni to turystyka, nie ekologia, nie przemysł, nie ….ja nie wiem jaka wizja była tu realizowana. Jeżeli chodziło tylko żeby mieć pozamiataną sień i nikogo do domu nie wpuszczać? To tak…To wyszło. Nikt tu nie zajrzy.

 8. A do Tomka apeluję, żeby już przestał leżeć na styropianie przysłowiowym, bo za młody jest na Heroda. Masz zacięcie, tylko od dupy strony zaczynasz. Zaczynasz od przedłużania sztucznej, lokalnej wojny. Błąd. Dziennikarstwo na poziomie, tak naprawdę gminy, to nie jest praca na poziomie Fidiasza, tylko rzeźba w gównie. A to… może wciągnąć……po samą szyję. Wojna jest zbyteczna.

   1. Strony, wrogowie są znani. Wojna oteczestwiennaja. Jedyną stroną w takiej wojnie jest naród, ludzie. Każdy. Ja już o tym pisałam. Chyba jest montowany. Czy wyznacza mu się cele? Nie wiem. Wiem jedno, że Tomek o tym jak działała Ubecja, o co jej chodziło nie ma pojęcia, a jak werbowała, zakładała teczki tym bardziej. A walczy z ubecją do dzisiaj, chociaż nie pamięta nawet największego ubeka Misia Uszatka. Walka z cieniem. Ani Jermak kolejny „Walenrod na godziny”. Nie znalazł szczęścia w rodzinie, bo go nie było w Ojczyźnie”. A teraz co? Kiedyś może i miał cele, ale teraz farsa. „Parodia” jak zwykł mawiać. Wiem jedno, że obaj są na tym etapie, że gdyby dziś przyszedł do was prawdziwy ubek, to jutro byście mu służyli. Dziś nie żołnierze, a paziowie…Jutro jest nowy dzień. Zacznijcie od nowa.

    1. A końcówka to już z „Przeminęło z wiatrem”…podpowiem. Parafraza słów Scarlet, bo pewnie latacie po przeglądarce. Redaktorzy…

  1. Ja z nikim nie rozmawiałam wcześniej o nikogo, bo nikogo nie znałam. Nie rozmawiam teraz tym bardziej. Nikogo nie pytam. Nie wypytuję. Przestałam chodzić do sklepu, który lubię, bo nie chcę niczego słyszeć. A bardzo lubię ten GS w Męcince. A wszystko dlatego, że mam już swoje zdanie. Wiecej info mi nie potrzeba.

 9. Arbuz jesteś naiwny. On za parę groszy zrobi wszystko. Napisze to co mu kaźą.

 10. Z ciekawości to powinniście się wszyscy spotkać bo więcej jest osób którzy narzekać potrafią jak to jest źle niż tych co rzeczywiście potrafią zobaczy że się coś zmieniło
  Jola zaraz odejdzie no ale musicie ją tak Szkalować za każdym razem nawet gdy nie o niej mowa?

  1. A gdzie tu rozmowa o niej? Nigdzie. Rozmowa jest zawsze o ludziach, mieszkańcach, wsiach mniejszych i większych, o gminie przez małe „g” a nie Urzędzie Gminy. Bo dodam na marginesie, że cała Polska rozróżnia gdzie z dużej, gdzie z małej litery, co jak się pisze. A tu już nawet „szkalować” z dużej….walą.

 11. Przydałoby się forum. Niech właściciel portalu przemyśli sprawę bo czasem faktycznie człowiek ma ochotę popisać o sprawach gminnych, a jedynym miejscem gdzie może to zrobić jest najnowszy artykulik….w tym przypadku o KSMie.

  Trochę to komiczne 🙂

  Nie mieszajmy w to dzieciaków.

 12. No widzę, że ktoś ma za dużo czasu że na takie coś zwraca uwagę.
  Arbuz to widzę taka ikona w Jedliczu że się boją sprzeciwiać. Brawo
  Ja po prostu nie mogę zrozumieć tego, że wam jest wiecznie źle. I nawet gdybyście mówili że tu się tylko zdania wymienia to tak naprawdę się kłócicie. Każdy jest mądry tylko tutaj

 13. Zobaczymy czy Ginalski będzie taki mądry gdy na spotkanie przyjdzie ktoś z zewnątrz.
  Zobaczymy co zrobi takiego w nowym roku

  1. Koniecki napis się kawy i bierz się za robotę. Na mieście syf.Nigdy tak nie było.

 14. Tamta władza była super. Było dużo konkretnych inwestycji a mniej zabaw. Co do metod byłbym ostrożny ponieważ to co się robi przez ostatnie 4 lata przypomina głęboki PRL

 15. Kondi daj Boże, żeby teraz było tak jak było wcześniej…nie schlebiaj sobie…i masz rację, bo na dzisiaj zostało niewiele…wiecznie spóźnieni ze wszystkim ….

  1. Mnie sie te 16 lat kojarzylo z donosicielstwem i sprawami sadowymi, nikt chyba tak nie przegral 70 procent
   W moim przekonaniu tez bylo nieudolnie, GW byly propgandowka za pieniadze ludzi, ale teraz jest to samo i jeszcze gorzej czas na mlodego kandydata z PIS czas na zmiany

   1. Tak tak. Spraw sądowych było dużo tylko nikt nie potrafi powiedzieć jakie i ich koszty. Dziś wiadomo ze co inwestycja to nowa władza ma problem. A koszty sądowe to się pidsumuje na koniec kadencji. Trochę już tego jest.

 16. Na mieście totalny bałagan. Wstyd mnie było jak wyszli ludzie z kościoła i komentowali.

 17. Po raz kolejny w gminie imprezy teraz piłka halowa Moje pytanie czy ktokolwiek w godzinach pracy będzie uczestniczyć w tej imprezie z GOK-u? To ktoś z Gosiru będzie konferansjerem?

Comments are closed.

Top