Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Spotkanie Wigilijne w Długiem

W niedzielne popołudnie 17 grudnia 2017 mieszkańcy Długiego już po raz trzeci spotkali się w Sali Domu Ludowego na wspólnej Wigilii zorganizowanej przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich. Na szczególny, wielopokoleniowy charakter spotkania wigilijnego w Długiem zwrócił uwagę Sołtys Jan Skwara, witając wszystkich zebranych.

Odczytany fragment pisma świętego o narodzinach Jezusa wporowadził uczestników spotkania w klimat ukazujący prawdziwą istotę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wspólną modlitwę poprowadził proboszcz jedlickiej parafii ks. Stanisław Turoń. Łamiąc sie opłatkiem, mieszkańcy Długiego oraz goście złożyli sobie życzenia świąteczne. Nie zabrakło też wspólnego koledowania a na stołach – jak na sybmoliczną wigilię przystało – pojawiły się przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich smaczne, tradycyjne potrawy wigilijne. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez panie: Martę Rostek i Jolantę Nikody. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: ks. Stanisław Turoń – proboszcz parafii Jedlicze, ks. Andrzej Kopcza – wikary, radna Sejmiku Woj. Podkarpackiego Joanna Bril, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Ryszard Zagórski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Sekretarz Gminy Jedlicze Barbara Korzeniowska, właściciel firmy FORM-ART z Jedlicza Jerzy Duda, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Długiem – Elżbieta Leszczyńska wraz z gronem pedagogicznym oraz Radny Rady Miejskiej w Jedliczu Józef Tucki. Swoje prace artystyczne zaprezentowali: Alina Peszko z Długiego (rękodzieło) oraz Jan Gajda z Chlebnej (rzeźba).

We wspólnym kolędowaniu towarzyszył nam zespół muzyczny w składzie: Stefan Pasterczyk, Marek Rozmus, Damian Michniewski, Mateusz Turek, Szymon Tomkiewicz oraz Marcin Szczur wraz z towarzyszącą grupą wokalną z Długiego.

fot. Jan Sarnecki
Udostępnij na

61 komentarzy do “Spotkanie Wigilijne w Długiem

 1. Długie to super miejscowość. Fajnie współdziała koło gospodyń Wiejskich z Radą Sołecką.
  Trochę radny nie udał im się , no ale może ww listopadzie to się zmieni.

 2. Dzieciaki i młodzi , Pani Gabriela wymiatają! Brawo !!!!! Sołtys i Pan Tomkiewicz brawo! Pan Jerzy Duda wiadomo, brawo (dobre projekty indeed!)
  pani niby królewna i dwór – nudni i bez wyrazu jak w rybki w oleju..bla bla bla bla

 3. To burmistrz w kazdym domu ludowym powinna zorganizowac oplatek dla mieszkancow danej wsi bo to dla organizatorow jest ogrom pracy i duzy wydatek

 4. Ta radna marszałkowska też się Wam udała. Musiało być jakieś całkowite zaćmienie w czasie głosowania w tej okolicy.

 5. Radna marszałkowska nie z wyboru mieszkańców a jedynie „objęła” posadkę po rezygnacji kolegi z PSLu… szybciutkie farbowanko na PiS i wielki lans na facebooku 😀 tyle tylko potrafi ta (bez)radna 😛

  1. Znam kilku policjantów co w życiu książki na oczy nie widzieli, a dziś mają licencjat z logistyki. Coś tam umie ta radna załatwić.

  1. Dlatego te paździerze trzeba mieć pod kontrolą. Pomyślcie co oni bredzili przez kilka lat? Gdzie są upublicznione nagrania z poprzednich sesji? Przecież Jermak tam się plątał z kamerą.

 6. Ubawiliście mnie tym filmikiem do łez. Dziękuję za ten świąteczny humor. Uśmiechem można pokonać takich sztywniaków

 7. Władza nie lubi swoich radnych. Ma ich za pustaków. Często to powtarza. Podkreśla przepaść intelektualną. Może czas wyciągnąć wnioski?

 8. radnych to trudno zrozumieć, bełkot ktoś zrozumiał co mówi Twaróg??? to mają w głowie co na języku- Fil pt. „Wielka Pustka” w reżyserii Yollanddy i Richarda the Lionheart

 9. Jaja jak berety 🙂 po oglądnięciu tego filmiku mam wyrobione zdanie na temat władzy 🙂 WSTYD mi za Was 🙂 Dziękują pieron wie za co 🙂 Zastępca głową kiwa jak by miała mu zaraz odpaść 🙂

 10. Po obejrzeniu tego filmu nasunął mi się tytuł jaki powinien ten filmik mieć 🙂 hahah ” Dom wariatów- opętanie „

 11. film o radnych :to nie jest śmieszne- ziejące nienawiścią nabrzmiałe czerwone twarze- i to są niby katolicy, takich wybraliśmy? wstyd ! Do spowiedzi natychmiast i na kolana przed żłóbkiem!

 12. zapominałem dodać: nienawiścią do drugiego człowieka; i ta pogarda, Panie Ryszardzie skąd ona u Pana?

 13. Na filmie zabrakło mi stałego ” podziekowacza ” Józefa Tucki ego z Dlugi ego. Ale jestem pewny ze na kolejnej sesji nadrobi

 14. Dziękuję. Dziękuję będę tyle dziękować ile trzeba będzie tylko za co jak jeszcze,e w gminie nic takiego nie zrobiła >:) same czopki na tym filmiku

 15. Sąsiad mi pokazał ten filmik hhahahahaha nie mogę się powstrzymać od śmiechu FLINSTONOWIE 🙂 co za radni dziękują tak jak by się im płyta zacięła a władza jeden głową kiwa . Pani Jola nie wie co już robić czy się podać do dymisji czy uciec z Kraju . Kupa wariatów

 16. A zastępca ruszając główką przypomniał mi takiego małego pieska którego ojciec miał w samochodzie przy tylnej szybie. On też tak główką ruszał.
  Komiczne to wszystko

 17. Ja bym mu nawet grosika nie dała. On bierze srogie wynagrodzenie z naszych podatków. Jego wiedza jest mizerna. Nie zasługuje na to stanowisko. Kto miał z nim styczność to wie. doskonale wiemy dlaczego jest zastępcą.

 18. UWAGA będą super Gminne Wieści-że szok jak mówi krycha -mała się napociła – widziałam szczotkę !!hehe

 19. Członek w JPGKIM doprowadził do tego ze firma ma prawie 200 tys straty? Zbiegło sie to z 50 leciem firmy. Fajny prezent..Nie duzo czadu potrzebowali żeby doprowadzić do takiego stanu.
  P.S Syf na oczyszczalni dalej składają a śmierdzi jak gnój. Pani Marc to nie przeszkadza?

Dodaj komentarz

Do góry