Jesteś tutaj
Strona główna > listy do redakcji >

Świadome działanie czy bezmyślność

W poniedziałek, jadąc z Krosna zauważyłem zmianę na największej gminnej tablicy ogłoszeń. Co mnie zdziwiło? Ano to, że Pani Burmistrz nie uznała za stosowne złożyć mieszkańcom (oraz gościom) życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na tablicy, umieszczonej w miejscu, przez które w najbliższych dniach przewijać się będzie znaczna liczba mieszkańców Gminy Jedlicze oraz odwiedzających ich gości, zamieszczono jedynie życzenia Noworoczne! Czyżby powoli zaczynała wracać epoka Dziadka Mroza? Tym bardziej to żenujące, że na banerze podpisała się osoba, która nie tylko organizuje spotkanie wigilijne dla pracowników Urzędu Gminy, ale corocznie bryluje na kilku, a może nawet kilkunastu różnych spotkaniach wigilijnych czy opłatkowych. A są to przecież nie noworoczne, a bożonarodzeniowe tradycje.

Analizując wielkość liter, dochodzę do wniosku, że tak naprawdę zamieszczona treść jest tu sprawą drugorzędną. Kluczowym elementem ma być dobrze widoczny podpis – Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze.

Najważniejszej osobie w Gminie najwyraźniej brak poczucia taktu. Przed kilkoma dniami na tym portalu pojawił się artykuł pod tytułem „Nie te święta nadchodzą!”. Myślę, że zawieszony baner to reakcja na niego. Szkoda tylko, że Pani Burmistrz zapomniała, iż pomiędzy Świętem Niepodległości a Nowym Rokiem są jeszcze Święta Bożego Narodzenia. Dla większości Polaków najważniejsze spośród tych trzech! Czy się czepiam? Oceńcie sami.
Pozdrawiam
Piotr Rostek
PS Link od redakcji.

71 thoughts on “Świadome działanie czy bezmyślność

 1. Będąc w Olimpii była dyskusja na ten temat. Mamy czas przedświąteczny więc nie będę cytował słów jakie padały.
  Wesołych Świąt !!!!!!

 2. Święta Bożego Narodzenia obchodzone przez Kościoły Wschodnie (głównie Cerkiew Greckokatolicką i Kościół Prawosławny) przypadają na 25 grudnia kalendarza juliańskiego, czyli na 7 stycznia kalendarza gregoriańskiego.

 3. może lubi się przebierać – raz w stroju strażaka ( jak czują się strażacy narażający zdrowie i życie gdy pani traktuje tak ich mundur strażacki ????? !!!) , kiedy indziej jest gorliwym katolikiem ..ot tak bo idą wybory- brak mi słów zgroza i obraza dla ludzi

 4. Ja będe bronił Jolanty ponieważ ona nad wszystkim sama nie może zapanować. Od tego ma odpowiedzialnych ludzi którym dobrze płaci. Za takie coś powinna jutro rano zwolnić odpowiedzialnego. Te banery czasem wisiały i miesiąc po terminie.

  1. To siebie powinna zwolnić, bo ona sama o tych rzeczach decyduje. Pracownicy bez konsultacji z nią, to mogą sobie majtki wywiesić na balkonie a nie baner.

 5. A Radni Miejscy nie życzą mieszkańcom na Święta i Nowy Rok ? tylko Pani Urbanik? to już prywatna kampania? czy to za nasze podatki?

 6. Oj tam czepiacie się, ale faktycznie plakat mógłby zawierać pełną wersję i życzenia świąteczne także.

  Chyba, że gmina wychodzi z założenia, że plakat będzie wisiał do marca, więc w tym przypadku święta faktycznie trochę będą nie na czasie….
  a życzenia na nowy rok przejdą bo wszak to wciąż będzie początek nowego roku 🙂

 7. W głowie całkowicie się przewraca, za pieniądze podatnika kampanie sobie robi. Włodek to wszystko przemyślane, tu chodzi o to by nazwisko ludzie czytali jeszcze w 2018 roku

 8. Kampanie to moze sobie mm robić za swoje ale nie za nasze. I tak jej to nic nie da

  1. Podpisy to trzeba zbierać ale pod inicjatywą odsunięcia od władzy burmistrza i radnych.
   Co chwila jakiś knot.
   Apeluje do pana Dziury aby się zajął sprawami sądowymi.

 9. Widzę że Pan redaktor coraz bardziej tandetnymi tematami się zajmuje. Brakuje czegoś A może Zibi tak kazał jesteście razem z Jedlicze 24 beznadziejni jeden i drugi ciągnie na swoją stronę a całe społeczeństwo macie daleko gdzieś. Macie żal do wszystkich i o wszystko opanujcie się bo nie na tym polega obiektywnie przekazywanie informacji katolicy bo za takich się podjecie.

 10. Ty makumba do Afryki spadaj jak Ci się Jedlicze nie podoba. Każdy z tych pseudo redaktorów pisze co mu dyktują (starsi) i nie ważne jaka będzie władza tak już zostanie. Nie ma lepszych tematów tylko jakiś baner z życzeniami.

 11. Niezależny a takie pytanie czy władza w tym naszym kraju robi coś za swoje czy za nasze. A do katoliczki nie jestem i nigdy bym nie chciał być.

 12. ale nie obrażaj i nie pluj bo nie masz żadnych argumentów – chyba że szefowa kazała

 13. a baner to reklama burmistrza na wybory 2018 – żadne tam życzenia- pijar marny (dosłownie w tym wypadku)

 14. Nikogo nie chce obrażać mówię tylko że redaktorzy obu portali powinni myśleć co piszą. I przede wszystkim powinni być choć trochę obiektywni. A tak nie jest.

 15. kolego Motaba -na spokojnie pomyśl -raczej trudno dyskutować z faktami- to o art na jedlicze.org , a w sprawie 24- szkoda czasu na komentarz- to dzieciak na usługach , wiadomo kto pisze mu teksty – jak mówisz tak piszesz to zdradza autora – małe i słabe jak autor

  1. Jolanta mu nic nie pisze. On sam takie oracje na stojąco głosi. Faktem jest, że na jednej fali nadają, ale nawet jolka wie, że artykuł czy tam coś, nie może składać się z samych pytań i gotowych odpowiedzi. Oczywistym jest, że w lokalnym środowisku trudno jest być opiniotwórczym. Dlatego wręcz wskazane jest aby odbiorcę naprowadzać na tok myślenia, ale broń Boże nie można za niego myśleć.

 16. SPOKÓJ!!…WE CZWARTEK SPOWIEDŹ w naszej parafii,w środę w Dobieszynie ,wyspowiadac sie i spokojni mi tu byc. A te banery ,zyczenia to śmiech.Szkoda nerwow i czasu.

 17. tak się złożyło że byłam w Bazylice OO Jezuitów do spowiedzi w Krakowie w ostatni piątek- i nie mam grzechów a zwłaszcza obłudy…

 18. Dziś po waszym wpisie podchodzili ludzie i robili zdjęcie tego banera.
  Te bańki to raczej do jajek podobne. pewnie baner będzie uniwersalny i powisi do maja.

 19. około przednówka wytnie si bańki a wprawi się tamoj podobizne kandydatki – bedzie jak znaloz

 20. Ta kobieta istnieje tylko oficjalnie. Dla 3/4 mieszkańców jej po prostu nie ma. Mieszkałam już rok w Jedliczu i nie miałam pojęcia jak wygląda. Fakt nie chodzę w procesjach, nie bywam na wszelkich innych kompromitacjach. A już jakieś Marcie inne Ziutki…Cepelia

 21. dlaczego pod zyczeniami brak tylko burmistrz podpisana a radni?Wozniak?moze sie wstydzili pod takim banerem podpisac?te 3 bombki to ma byc Swieto Bozego Narodzeni?????

 22. Przez takie banery Jedlicze staje się niestety miastem kiczu i taniej propagandy

  1. Miasto od dawna jest tak postrzegane. To nie tylko chodzi o kicz. Powszechnie wiadomo ,że w UG w Jedliczu zatrudnia się tzw. swoich. Zobacz np. na zatrudnienie Jerzyka w GOK. Myślisz że on jest z jakiegoś konkursu ?

 23. Nie ma radnych, życzy tylko Urbanik, za pieniądze mieszkańców
  Jak można nie mieć taktu, tylko parcie na tzw. szkło, będąc tak niekompetentnym

 24. Taktu to ona już nie miała jak rzuciła się z puszką na niewinnych ludzi na cmentarzu. Przymus, fotograf. Nie było bramki, żeby nie atakowali.

 25. Popatrzcie na którym miejscu, pod względem ubóstwa, jest Gmina Jedlicze? Dodajcie do tego tak intymne miejsce jak cmentarz. Co to było? To nie Powązki, gdzie przechadzają się gwiazdy i notable.

 26. Jest przekonana że kolejne wybory ponownie wygra ilością banerów. W niektórych ogrodach stało po dwa. W oknach , np. na Brzozowej było zdjęcie jak świętej osoby. I wiemy wszyscy u kogo.
  Czy i tym razem sponsor da kasę ?

   1. Musisz przeprowadzić śledztwo. Nie będzie ci trudno ustalić ponieważ wszyscy o tym wiedzą.

 27. hmmm. nie wiem co napisać 🙂 ale dziekuję za życzenia :0 również życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2018 tego. A tak deczko z humorem :0 czekam na zyczenia od radnego mam nadzieję że przybędzie osobiście :0. Może w tym roku radni będą chodzić po kolędzie z życzeniami …. a co !!! była by fajna ekipa kolędnicza 🙂

 28. Ile trzeba mieś w sobie złości aby atakować ludzi takim bzdurami przed samymi świętami. Wstyd Panie Duda. Może nie odrobił Pan solidnie słowa na niedzielę?

 29. Bożena, dawaj ! gadaj jak tam jolka rozstawia po kątach ludzi w urzedzie i nimi zamiata..

 30. Da się zauważyć ciekawą paralelę. Im mniej wpisów i zainteresowania portalem Tomka, tym więcej szczeków na portalu p. Dudy. Szlag ich trafia.

  1. Ale ja już mam imienne pogróżki. Trudno. Biorę na klatę jak zawsze.Mnie się nie da zatrzymać.

 31. arbuz masz po prostu to coś- charme ! a tu pustynia intelektualna, płycizna moralna w urzędzie i stałe Bachanalia u krychy – wiem, wiem krycha nie wie co to Bachanalia – no ty chyba bratnia dusza bo też lubię absurd Becketta…

 32. Panie Duda to jest ich taktyka zastraszania i niszczenia wiem cos o tym, musimy naszej gminie przywrocic dobra opinie ZYCZE PANU ZDROWYCH I SZCZESLIWYCH SWIAT

 33. Wyraźnie powiedziałam jednemu z pracowników gminnych, że złamać mi karku nie umieją. A znając jego „chlapaty ozór” to już obiegło wszystkie piętra. O takimi chlapatymi otacza się Jolin.

  1. Jolanta nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jakich ma ludzi blisko siebie. Wydaje jej sie ze są zaufani ?

 34. Kto jest autorem anonimowych tekstów w GW? kto te groźb pisał? sprawa rozowojowa

 35. Nie ma tekstów w GW, których nie dyktowałaby Jolanta. To ona jest autorem GW. Całych. Z resztą poradzę sobie.

 36. Rozwojową sprawę to mogłabym Ci pokazać. Wczoraj. Prokurator, agentka CBA jako posiłkowy po drugiej stronie samorząd ościenny i reprezentujący go prawnik. Ten sam co skazanego złodzieja Podkulskiego. Tu widzę sprawę rozwojową. Od 3 lat walczę.

 37. A dziś wszyscy po rowach i koleinach jeżdżą, bo Gospodarka Komunalna szuka oszczędności. Zapraszam zatem zdrowych chłopów z łopatami z gminy, żeby zamiast wysiadywać jaja do odśnieżania. Przynajmniej w koło choinki, bo już i jak mi ktoś wyskoczy, że to powiatowa droga a nie gminna, to łeb walę. Panią Burmistrz zapraszam do Męcinki, to jak wpadnie w błoto pośniegowe, bo tu nie jechał żaden pług, to jej tylko pryczoskę będzie widać. Ja rozumiem, że do jutra to się stopi, ale czy ja mam się dziś przez to zabić?

  1. To nie tylko Męcinka. W Podniebylu wczoraj nie można było wyjechać do góry. Maja wszystko i wszystkich w d…. Dawniej były większe zimy i sobie radzili.

 38. I dzieciak lezie z tornistrem większym od siebie, w śniegu do kolan. To już by chociaż 420 ściezki rowerowej odśnieżyć, tym starszym osobom, co ledwo na tych składakach jadą. Nie macie litości dla bliźnich. Ja wiem, że to daleko od szosy, a w Krakowie da się pewnie w sandałach chodzić, ale na litość boską….minimum…..minimum….

 39. burmistrzyni prawie nie wystaje zza kierownicy to nie widzi że nie odśnieżone

  1. To niech się na bobslej przesiądzie. Jak lubi jeździć w rynnach to niech jeździ.

Comments are closed.

Top