Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Każdy z nas może uratować czyjeś życie!

Jak się zachować podczas nagłej sytuacji zagrożenia życia? Co zrobić, gdy jest się świadkiem nieszczęśliwego wypadku? Pod jaki numer alarmowy zadzwonić najlepiej? Te i wiele innych kwestii wczorajszego wieczoru (13.12.2017 r.) wyjaśniał mieszkańcom Jedlicza i okolic Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Już po raz kolejny mieszkańcy gminy Jedlicze mogli wziąć udział w spotkaniu poświęconym profilaktyce i promocji zdrowia. Akcja przeprowadzona została w ramach przyjętego do realizacji przez Zarząd Powiatu Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2017 – 2018. Powiat Krośnieński od 2009 roku prowadzi cykl takich szkoleń adresowanych do różnych odbiorców. Spotkanie zorganizowano w gościnnym Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu.

Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców powiatu.

Tematyka obejmowała zasady postępowania w nagłych przypadkach u dzieci i dorosłych, które szczegółowo omówił Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego. Jak wiadomo życie przynosi nam różne nieszczęśliwe wypadki. Niestety codzienność pokazuje, że niewiele osób potrafi odpowiednio zareagować będąc świadkiem takich zdarzeń jak np. zadławienie, utrata przytomności, udar, wylew, zawał serca czy krwotok. Tymczasem podstawową zasadą pierwszej pomocy jest natychmiastowe działanie. Dlatego tak ważna jest znajomość jej podstaw . Zainteresowanie tematem było bardzo duże. Uczestnicy mieli wiele pytań, chętnie też dzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z różnymi przypadkami medycznymi. Dzięki profesjonalnej prelekcji każdy mógł dodatkowo pogłębić swoje umiejętności i wiedzę.

Tłumaczy: Ewa Bukowiecka – Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie

Udostępnij na

Jeden komentarz do “Każdy z nas może uratować czyjeś życie!

  1. Takie akcje gmina powinna organizować na każdej imprezie.A ze imprez dużo to i wyszkolonych było by wielu

Comments are closed.

Do góry