Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Chodnik połączył Dobieszyn z Jedliczem

Dziś (13.12.2017 r.) nastąpiło uroczyste otwarcie ciągu pieszego łączącego Dobieszyn z Jedliczem. Długo wyczekiwana inwestycja liczy 1225 metrów. Podczas prac wykonano między innymi odwodnienie, wykonanie murku oporowego, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni chodnika, oznakowanie i odbudowę ogrodzeń. Wybudowano również łącznik z Domu Ludowego do Stadionu.

Wykonawcą prac była firma Stan-Bruk z Krosna.

Wartość inwestycji zrealizowanej przez Powiat Krośnieński wyniosła 861 622 zł. Gmina Jedlicze udzieliła wsparcia przy realizacji zadania w wysokości 417 733 zł.

Inwestycja znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na ulicy gen. Sikorskiego. Po uroczystym otwarciu chodnika, zgromadzeni goście zaproszeni zostali do Domu Ludowego, gdzie przy symbolicznej lampce wina wygłosili przemówienia.

Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie:

Zakończyły się prace przy budowie chodnika położonego przy ulicy Sikorskiego w ciągu drogi powiatowej nr 1947R Jedlicze – Dobieszyn – Krosno w miejscowości Jedlicze. Chodnik powstał na długości 1225 m. Zakres prac obejmował m.in. odwodnienie, wykonanie 182 m muru oporowego, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni chodnika, oznakowania, budowę kładki i odbudowę 68 m ogrodzeń. Podczas odbioru inwestycji, który odbył się 13 grudnia br. obecni byli m.in. starosta krośnieński Jan Juszczak, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, radny powiatu Piotr Waśko, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krośnie Marek Pepera, przedstawiciele gminy Jedlicze z burmistrz Jolantą Urbanik i przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Woźniakiem, inspektor nadzoru Stefan Cwynar oraz przedstawiciele wykonawcy firmy Stan – Bruk z Krosna Jacek Such i Dariusz Stypuła.

Podsumowując zakres wykonanych prac starosta Jan Juszczak przypomniał jak bardzo była to oczekiwana inwestycja. – Problem budowy chodnika przy drodze powiatowej Krosno –Dobieszyn – Jedlicze po raz pierwszy pojawił się w 2000 roku. Już wtedy mieszkańcy Dobieszyna i tej części Jedlicza zwracali się pisemnie i osobiście o pomoc w rozwiązaniu problemu. Finał nastąpił w 2017 roku. Należy podkreślić, że samorząd powiatu krośnieńskiego nie podjąłby się realizacji tego zadania, gdyby nie wsparcie finansowe gminy Jedlicze. Jest to ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, ale również wprowadza nową jakość w dzielnicy Borek. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie, wykonawcy, inspektorowi nadzoru, współpracownikom , Piotrowi Brilowi i Piotrowi Waśko – radnym powiatu krośnieńskiego, a w szczególności Pani Burmistrz oraz Radzie Miejskiej w Jedliczu za zrozumienie, pomoc i wyjście naprzeciw. Pozostaję w nadziei, że nie jest to ostatnia inwestycja realizowana wspólnie z gminą Jedlicze.

Do życzeń i podziękowań dołączyła również burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.
W imieniu mieszkańców dzielnicy Borek słowa podziękowania za budowę nowego chodnika na ręce starosty krośnieńskiego i burmistrz gminy oraz Rady Powiatu Krośnieńskiego i Rady Miejskiej w Jedliczu przekazała Wenencja Żychowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze – Borek. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 861 622 zł, w tym dofinansowanie gminy Jedlicze to kwota 417 733 zł.

68 thoughts on “Chodnik połączył Dobieszyn z Jedliczem

 1. Należy się cieszyć z tego faktu 🙂 Gratuluję Burmistrz i Staroście wspólnego dzieła.

 2. Powiat robi konkretne inwestycje. I pomimo tego że 60 % środków to pieniądze powiatowe Starosta ze swoimi pracownikami stanowili zdecydowaną mniejszość. Ze strony gminy pół urzędników i Wenencja.

 3. Starostwo wzięło na siebie też obowiązek przeprowadzenia inwestycji tj. zabezpieczenia środków, wykonania dokumentacji , ogłoszenia przetargu aż po realizację. To są trudne sprawy. Gratuluję i czekamy na kolejny chodnik tym razem w stronę Żarnowca. to jest bardzo niebezpieczny odcinek.

  1. wygląda super a ty Niebieski buraku jak nazwa wskazuje nie znasz się na modzie !!! takie uwagi zachowaj dla siebie nie przystoi 🙂

 4. Jedli jedli ma być w marcuw Gminie święto pizzy bo się tak to spodobało że hej

 5. a ten wykrok teatralny – tak ją uczyli na przedwyborczym szkoleniu pt: How should I express myself, and how to use the body language , hand puppet.: fiolet to chyba już żałoba po przyszłych wyborach- nigdy szal i rękawiczki w tym samym kolorze- to katastrofa wizualna kobito!

 6. no i zdjęcie biało czarne- bez retuszu- bezlitośnie ukazuje twarz … nieszczerą i spojrzenie nieszczere, a gminny by wyfotoszopował i miodzio minus 20 yr

 7. Kopeć to sie nacharował przy tym chodniku. Tylko ręke podniósł jak głosowali.

  1. Panu Staroscie dziekujemy ale nie rozumiem z jakiej okazji pije wimo wenencja i wasko???

 8. Wenencja pracowała jako społeczny inspektor nadzoru? a Wasko pewnie się dopiął do imprezy

 9. Brawo Robol – dobrze że naświetliłeś, że tak duży powiat był w stanie wyłożyć jedynie połowę kosztów. Resztę dołożyła gmina czyli my. A co z resztą dróg powiatowych – dlaczego nie ma tam chodników?

  1. Nie umiesz liczyć. Policz dobrze. Powiat dużo inwestuje. Gmina dużo wydaje na imprezy. To taka subtelna roznica

 10. Dobre pierdną i już impreza, najlepsze że oddawali chodnik a wstęga na drodze. Taka patologia tylko w Polsce jeszcze chwila i za pozamiatane ulicy będzie impreza i wstęgi. Dobrze się bawi za nieswoją kasę.

 11. Jeden chodniczek. :). Dobre. Chyba ktoś nas nie lubi waszej gminy – może się mylę? Popatrzcie sobie na konkretne inwestycje w innych miejscowościach – kasa jest ale nie dla Jedlicza.

 12. Bonko – ale na zdjęciach widać że pije jedynie pan Starosta. Reszta jedynie trzyma lampki. 🙂 – czyżby to była jakaś sugestia fotoreportera?

 13. Inwestycje powiatowe są konkretne. Droga przez Chlebną. Teraz chodnik.
  Gmina cieniutko. Żłobek – chyba sprawa zakończy się Sądem. Teraz coś dłubią ale to już grudzień.
  Lodowisko – w Sądzie
  Sala gimnastyczna w Moderówce – miała być oddana we wrześniu. Firma zeszła . Sprawa też pewnie trafi do Sądu. Ktoś ma kończyć ale dopiero otwarcie na wiosnę. W Dukli zaczęli wtedy co w Moderówce a już młodzież korzysta.
  Ścieżka rowerowa 370 metrów niby jest ale oznakowania nie ma.
  Schody w szkole miały być remontowane ale nie są. Jest tylko poszarpana taśma zabezpieczająca.
  Taras na przedszkolu miał być, a go nie ma.
  Dach na szkole w Potoku od trzech lat były pieniądze. Zrobiony dopiero teraz.
  Mostek pomiędzy Potokiem a Krosnem był obiecywany że już w tym roku będzie a nie ma.
  To jakaś katastrofa albo klątwa nad gminą.

 14. do Potok-to jest tragedia!to juz nie sa zarty nowowybrany burmistrz bedzie mial duzy problem no i oczywiscie podatnicy najwyzszy czas to zakonczyc

 15. Kim jest ta pani w czerwonym sweterku że się pcha wszędzie do zdjęć itp? Jaka rolę ona pełni w Gminie a może to tajny agent władzy i węszy

 16. Pani w czerwonym wygląda jakby obrobiła kontener z pomocą dla powodzian. Chociaż takie refleksje nie są w moim stylu, ale nie mogłam się powstrzymać. A co do wina, to jestem na bank przekonana, że zostało odebrane jako prowokacja.

 17. ja mam fotke jak calowala PANIĄ a wszyscy byli tym zgorszeni ze tak publicznie okazuje uczucia?

  1. Ja się sama ubawiłam kiedy posłuchałam jak p. Burmistrz z narażeniem życia i zdrowia własnego i kilku fanatyków, stoi na środku drogi powiatowej i udziela czegoś na kształt rekonstrukcji wydarzeń z kładzenia Pol-bruku. Położenie w czasie rzeczywistym tego chodnika, trwało krócej niż opowieść na jej temat. I ten ton, głos…akcent jowialny.

 18. Specjalistą od nawierzchni drogowych jest radna Krystyna Marć która zapewniała że kawałem ulicy 3-Maja będzie z bardzo dobrego materiału hahahah po 3 tygodniach ta super nawierzchnia zaczęła się rozwalać i wyremontowany odcinek wygląda teraz tak jak wyglądał przed remontem . Brawo dla Pani Radnej 🙂

  1. Za to jest odpowiedzialna Jolanta Urbanikowa bo to ona zatwierdziła sposób wykonania remontu a co ca tym idzie wydanie pulicznych pieniedzy

 19. Już niedługo wybory czas szybko bardzo szybko to juz koniec
  I GOK potrzebuje w moim przekonaniu konkursu i noeego burmistrza

 20. A tak przy okazji. Byłam teraz kilka dni we Lwowie. I ta Ukraina, pomimo wojny lepiej wygląda niż gmina Jedlicze w stanie pokoju. Przy okazji podpowiem, że rezonans i tomografia na Ukrainie, kosztuje i to bez kolejki, trzy razy mniej niż w Polsce. Faktem jest, że mam w poliklinice znajomą neurolog, z czasów studenckich, ale nawet poza tym zaczynamy stać w miejscu.

 21. niestety bedzie trudno nadgonic utracony czas,ale mam nadzieje przy odpowiedzialnym gospodarzu i radmych zdlamy przywrocic pozytywna opinie o gminie.CZAS NA ZMIANE!

 22. niestety bedzie trudno nadgonic l czas,ale mam nadzieje przy odpowiedzialnym gospodarzu i radmych zdlamy przywrocic pozytywna opinie o gminie.CZAS NA ZMIANE!

 23. Przy wyborach musimy wszystko zrobić aby Marciowej i Woźniaka już nikt nie wybrał o i Dziury. Czas najwyższy aby dali sobie spokój z polityką

 24. Ja mam wiecej gagadków do zmiany: Patla, Wenencja, Kopeć, Gałuszka, Tucki, Woźniak. No i oczywiście w/w.

 25. Sorry jeszcze Twaróg 🙂 O nim nie wolno zapomnieć. Totalny brak kompetencji

 26. Ci różni Dziura, Twaróg jak sama nazwa wskazuje, służą do noszenia granatów. To nie problem. Ale p. Marć to typ herszta. Trzeba byłoby obezwładnić „kuleżanki” żeby jej odebrać szanse.

 27. Pozdrowienia dla portalu naszejedlicze, prosimy o analizę wszystkich obietnic:)) W końcu miała sobie ze wszystkim poradzić …. miał być miód, malina, czekoladki …. a tu …. d…..

 28. ja napewno nie zaglosuje za wodeczke bo mi zalezy na madrych radnych ktorzy sie kieruja dobrem naszej gminy i nas wszystkich

 29. Potoczanka masz racje zeby relacje miedzy ludzmi byly na poziomie i gmina „szla do przodu”to Wszystkich trzeba wymienic !!!

  1. Dziś w sklepie była dyskusja na temat budowy żlobka. Ludzie dopiero teraz uświadomili sobie ,że to chybiony pomysł. Rodzice widzą jak gruszki z betonem jeżdżą pod drzwiami do przedszkola. jednym słowem swoje opinie wyrażali ” przekleństwem”. Ktoś zauważył że ogrodzenie też niedługo poleci. Ktoś inny mówił że na jego oko to ściny budynku przedszkola zaczną pękać. Ciekawe czy mają ekspertyzę budynku podpisaną przez wykonawce robót bo za chwile jak się okaże że ściany pękają a tego dokumentu nie ma to będzie wielkie larum.

 30. Pomysł z lokalizacją żłobka to parodia i przykład niekompetencji obecnej władzy, nawet dla laika widoczne jest, że „to coś” pasuje do otoczenia, jak przysłowiowa pięść…zaburza modernistyczny układ przestrzenny.
  Jaki trzeba być ignorantem, żeby tego nie zauważyć?

 31. przed rozpoczeciem inwestycji bylo slychac krytyke jej pomyslu,mimo to rozpoczeto a to dlatego gdyz wydaje sie publiczne pieniadze a kary placa takze podatnicy

  1. Pomimo krytycznych głosów dotyczących lokalizacji żłobka Jolanta Urbanik postanowiła pójść na przekór. W tym momencie wyszedł jej charakter. Uważa, że to ona ma zawsze rację. A jak z tym jest to widać gołym okiem.
   Jakoś trzeba jeszcze przetrzymać do listopada 2018

 32. tym chodnikiem i ścieżką możesz burmistrzyni wrócić ..na wschód do siebie

Comments are closed.

Top