Jesteś tutaj
Strona główna > listy do redakcji

„Z klasą, rzetelnie i na temat”

Do redakcji Jedlicze.org wpłynął skan pisma Pana posła Bogdana Rzońcy skierowany jako interpelacja do Pani Burmistrz Gminy Jedlicze. Zarówno wystąpienie Pana posła jak i odpowiedź Pani Burmistrz zamieszczamy do publicznej wiadomości.Czy na poruszone kwestie została udzielona odpowiedź? Ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom.

Udostępnij na

88 komentarzy do “„Z klasą, rzetelnie i na temat”

 1. Panie pośle cieszę się, ze leży Panu na sercu dobro gminy Jedlicze ,ale niepotrzebnie .Mieszkańcy radzą sobie doskonale.

 2. Rozumie ze nie potrzeba nam wsparcia Pana Posła?
  Mieszkańcu nie ośmieszaj sie

  1. Podniebyle A cóż takiego Pan poseł zrobił dla mieszkańców gminy Jedlicze. Ośmielam się spytać szerzej co zrobił dla powiatu?

 3. Przecież można porównać zdjęcia z imprez na stronie Gminnej jak i na stronie jedlicze24 i wniosek jest jeden zdjęcia są takie same . Czyli można się domyśleć że redaktorj24 jest zatrudniony w Gminie Jedlicze jak i jego rodzina .

 4. „jednostki samodzielnie prowadzą politykę finansową”
  Poważnie!? Hehe
  Mydlenie oczu, nic poza tym.

 5. Pan Poseł Rzońca po otrzymaniu takiej odpowiedzi powinien spowodować kompleksową kontrolę urzędu w temacie potwierdzenia tez zawartych w odpowiedzi jaką otrzymał. Wydaje mi się że wyszła by prawdomówność Pani burmistry.

 6. ” kierownicy jednostek samodzielnie prowadzą politykę finansową ” …. Ale się uśmiałem cha cha cha. Kabaret.

 7. To jakaś kpina. Wiadome że Gmina Jedlicze nie jest ani administratorem ani właścicielem J24….. natomiast gmina jest zleceniodawcą …. co jest faktem oczywistym.

 8. Panie Pośle przydała by się grubsza kontrola wyszły by ciekawe rzeczy jakie się w Naszej Gminie dzieją

  1. Mieszkanka masz rację i to parę lat wstecz bo Ci co dziś się lansują powinni być w innym miejscu

 9. Chciałabym dożyć dnia, kiedy dyr MOSiR samodzielnie zdecydowałby jaki portal ma obsługiwać „jego” jednostkę….

  1. Dyrektor GOSiR jak i pozostali nie są w stanie samodzielnie podjąć tego typu decyzji.

 10. Umowy cywilnoprawne może i są rejestrowane, ale wystawianie FV na poszczególne podmioty już mniej. Tak podejrzewam.
  Kazus:Sobota. 5.00 rano. Pani Burmistrz jedzie do Niepokalanowa z jedlicką grupą AA. Bierze ze sobą pracownika gminy, który nie wiem czy ma dopisać sobie kolejne nadgodziny do istniejących już wtedy 300, czy też zostanie opłacony z innej puli? Wynajęty zostaje bus, nie wiem na czyj koszt, czy też przy czyim docelowym dofinansowaniu? O wyjeździe nie została poinformowana p. Sekretarz, na co prawdopodobnie była zła? I słusznie jeżeli tak. Jolanta przez całą drogę agituje, w Niepokalanowie nabożeństwa, pieśni w autokarze? Co to było, ja się pytam i za czyją kasę? Taka transparentność musi odejść.

 11. I ostatnie. Jolu droga, jak chciałaś zapytać Posła o cokolwiek, o to czy się umawiał czy nie umawiał z radą czy mieszkańcami, to trzeba było przynajmniej, w ramach resztek przyzwoitości i godności, napisać to na oddzielnej kartce, oddzielna koperta, wiem….wydatek bo i oddzielny znaczek. A ty 2,5 na znaczki liczysz, ale 700 na lampkę na własne biurko już mniej. Hipokryzja

  1. Arbuz A kim jest poseł na sejm? Bo według mnie to jest mój pracownik. Bo z moich podatków jest w Warszawie i za moje pieniądze jest utrzymywany. Więc nie bądz taki poddany bo to żaden Pan i władca no chyba że Twój.

 12. Tak mówią ci którzy widzieli FV oraz ci, którym obcięła zwrot kosztów. Ale…potem uspokoiła się, kasę kurierom dołożyła….ale i lampka została
  O tyle wiem. Ja wiem już coraz mniej, bo jak się zorientowali że jestem sku…r….czybykiem, któremu już mało co imponuje, a z pewnością nie władza, to ucięły się kontakty. Ale mamy możliwości formalnego dotarcia do dokumentów. Coraz bliżej tych decyzji.

 13. A korzystając z chwili wolnej, wyrażę swoją opinię na temat ludzi trzymających się kurczowo „litery prawa”. Albo babo służysz ludziom albo, mrzonkom o byciu prawnikiem, taka jest moja na dziś paremia. I jak nie potrafisz poruszać się w granicach przepisów, nie szkodząc jednocześnie mieszkańcom, to się nie pchaj. Dla mnie tacy ludzie są ewidentnym przykładem na to, że jak przyszedłby kolejny okupant, wprowadził kolejne przepisy, to byłaby i za przepisami i za okupantem.

  1. Moja diagnoza jest taka….. kobieta zachorowała na władzę, którą starała się zdobyć wszelkimi metodami. Jakimi to już wiemy. Teraz nie rządzi a bawi się władzą. To jest niezwykle niebezpieczne. Będzie też chciała za pomocą wszelkich dostępnych metod powtórzyć swój sukces wyborczy.

    1. Mam zapytanie do Pani: czy już ustaliła Pani czy można łączyć funkcje prezesa prywatnej fundacji z kierowaniem instytucją gminną?
     Dlaczego tak długo Urbanik nie ogłasza konkursu na stanowisko dyr GOK?

   1. Ona się nie bawi władzą. Ona wykańcza siebie i innych. Dla jej dobra należy ją posadzić w fotelu…ale bujanym.

 14. Arbuzie widzę że masz wiedzę. Mam nadzieje, że się podzielisz tymi spostrzeżeniami z mieszkańcami.

 15. Odpowiedź na 2 ( drugie ) pytanie jest kłamstwem, ponieważ Jolanta Urbanik doskonale wie która jednostka zleca lub zlecała usługi J24.
  Pan Poseł po takiej odpowiedzi ma prawo zażądać uzupełniającej informacji.

 16. Dla mnie to zwykła kompromitacja, jak można w taki arogancki sposób odpisać. Przecież to nikt inny a burmistrz jest pracodawcą dla kierowników jednostek organizacyjnych … ale czad:))

 17. Temat jest mi obcy i nie specjalnie mnie to interesuje, ale o co chodzi z tą aferką? O to, że J24 ma zlecenie z GOSIR-u na publikowanie newsów sportowych? Czy prawnie taka praktyka jest niedozwolona? Pytam jako laik.

 18. Arbuzie a czy ty wiesz ile kosztowały mebelki do gabinetu ? I skąd je przywieziono ? Mówi się że był to samochód na przemyskich numerach 🙂 🙂

 19. W przypadku Jolanty jestem za dwukadencyjnością burmistrza z zaliczeniem obecnej kadencji… BEZAPELACYJNIE 😀

 20. Może ty byś tak chciał . Ale zdecydowana większość mieszkańców ma już dość tego cyrku.
  Trzy lata stracone a teraz rok dokumentacji, koncepcji, strategii itp.

 21. Gonić. Mnie za rok też nie będzie, ale tego kocopoła, przyśtupe, lennego wacka, drzazgę pod kłykciem, gonić. Tak mówią u nas o szkodnikach, na Podlasiu. Gonić, póki jestem to pomogę.

 22. Poseł Rzońca reprezentuje partie rządzącą. Ma w niej wysoką pozycję. Zatem udzielanie odpowiedzi na jego zapytanie musi być naprawdę przemyślane i wyważone. To co zrobiono to bezmyślność, która może odbić się na złych relacjach a wiemy czym to może zaskutkować.

  1. Pani z kiosku odpowiedziała obrażona, po czym wywiesiła kartkę ” Jak bendem to znaczy ze wróciłam”

 23. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz? 🙂

  Jaka w ogóle była geneza tego listu posła Rzońcy? Skąd to zainteresowanie sprawami jedlickimi?

  1. Posiedziałam…w sumie kilka miesięcy w IPN naszym rzeszowskim. Otóż…żeby osiągnąć sukces muszę posiedzieć jeszcze w dwu ościennych destynacjach. Jestem w drodze.

   1. I umówmy się, że nie chodzi o to czy ktoś donosił czy nie donosił. To bzdura.

 24. Tak to się kończy zwykle, jak się z taką pycha i arogancja przejmuje urząd, a wszystkich ma się za nic, bo ja tu jestem najpiekniejsza, najmadrzejsza, nieomylna…

 25. Kampania w pełni. Jak myślicie w jakim celu zostały zadane te pytania?
  Bo napewno nie w trosce o naszą gmine!!! Proste trzeba za wszelka cene całkowicie zdyskredytować obecną burmistrz po to by Pan J. zjawł się na białym koniu jako wybawca . Nie wiem czy się śmiać czy płakać

  1. W mojej ocenie to nie kampania. To raczej reakcja na durny art na portaluJ24. Każdy może zadawać pytania, tym bardziej Poseł. Natomiast odpowiedź w tym stylu to raczej strzał w kolano.
   A tak na koniec to wydaje mi się, że ten portal ( J24 ) bardzo negatywnie wpływa na opinie o rządzących.

   1. Telewizor chyba lampy Ci się przegrzały 😉 A co pozytywnie wpływa na opinie publiczną, no chyba nie TVP. Ktoś mi kiedyś powiedział że gdyby Hitler miał taką telewizję to byśmy nawet nie wiedzieli że jest wojna.

 26. Ja na J24, odkąd tu żyję, nie widziałam żadnego artykułu…..raczej takie notatki…służbowe. Wiem, że może to być przykre dla Tomka, kiedy to przeczyta, ale niestety…to co na portalu 24 jest pisane, nawet nie leżało koło dziennikarstwa. Jak się otrząśnie z poddaństwa to może coś z niego będzie.

  1. Przeczyta przeczyta. Oni dzień zaczynają od czytania. to takie obowiązkowe zajęcie przy kawie

   1. Tomek nie jest urzędnikiem. Ale bardzo konkurują z naczelnym GW Radziem o miłej powierzchowności.

 27. A co do posłów i kandydatów. Powiadam Wam uważajcie. Rzońca to poseł, przyszeł, nieposeł. Żadna to persona, ani on ani p.Zając ani Piotrowicz. Juszczak też nie jest kandydatem najlepszym, bo nigdy nie uwierzę w to, że człowiek teoretycznie gospodarujący większym areałem potrafi to samo urobić na tzw. obejściu, gumnie, mniejszym gospodarstwie. Szukajcie człowieka co Was poprowadzi, bo przepadniecie. Na tym etapie waszych poszukiwań…błądzicie

 28. Arbuzie jak sama mówisz jesteś tu od roku. Co ty możesz powiedzieć na temat np. Rzońcy, Juszczaka, Piotrowicza i innych. Chcąc o kimś coś mówić to trzeba pierwsze zjeść z nim beczkę soli. Ty nie będziesz za nas wybierać. Zamelduj się tu i wtedy będziesz miała możliwość startować w wyborach.

 29. Żadne starty mnie nie interesują. Larum grają, to moje zadanie na tu i teraz.

 30. Arbuzie napisałeś że Burmistrz była w Niepokalanowie z grupą AA i że na wyjazd zabrała pracownika. Podejrzewam że ten wyjazd był sfinansowany z tzw.alkoholówki. Ten dodatkowy pracownik to pewnie kierowca busa.

 31. Mam nadzieje, że koszty tych dwóch osób nie były pokryte z alkoholówki. A na pewno fotofeawwwa. Środki z alkoholówki mogą być wydawane tylko na cele zgodne z przepisami. Chyba że fotofeawww jest członkiem klbu 🙂 A nawet nie mysle o nadgodzinach.

  1. Cytat: Każdy inny na miejscu Radka przywaliłby w pysk. Ja się pytam? To on stworzył medialną Ylandee?

  2. Lubię piwo też chcę na wycieczkę za darmo z kasy za koncesję mogę nawet wstąpić do AA .

 32. Pozwolę sobie zacytować podpis pod art. zamieszczonym na J24 : „Słowo nie na niedzielę. Brat Tomasz”.
  W mojej ocenie jest to obraza duchowieństwa. Amen

 33. Pokazałam odpowiedź Jolanty Jarosławowi Matwiejukowi, koledze z Białegostoku, posłowi, konstytucjonaliście, prawnikowi ale przede wszystkim samorządowcowi. Przeczytał właśnie i zapytał: kto to jej napisał, taką świnię podłożył? ha ha. Nawet nie znając ludzi widać, że żaden normalny burmistrz nie stworzyłby takiego paszkwilu bo to strzał w kolano.

 34. Bibliotekę macie naprawdę lux. Pani Ewa jest zuchem. Pracownicy są pomocni. Fajne klimatyczne miejsce. Bez wydziwiania, bez fanatyzmu.

  1. Tylko po co taka biblioteka, kiedy nawet burmistrz nie czyta? Czy p. Burmistrz ma przynajmniej założoną kartę czytelnika?

Comments are closed.

Do góry