Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Dzień Św. Mikołaja

Fotoreporter portalu Jedlicze.org, 6 grudnia wyruszył w poszukiwanie Świętego Mikołaja na ulice Jedlicza. Tropienie nie trwało długo, ponieważ Św. Mikołaja udało się wypatrzeć tuż obok drzwi redakcji, przy starej Kuźni w Jedliczu.

Brak zimy zaskoczył Świętego! Z tego powodu sanie i renifery trzeba było zamienić na bryczkę i dwa koniki. Św Mikołaj nie był sam, w tym roku nietypową obstawę Świętemu stworzyli motocykliści z Sherwood Riders Jedlicze.

Kto poruszał się po drogach naszego pięknego Jedlicza wczorajszego dnia po południu na pewno widział mknącą bryczkę, a w niej górę prezentów dla grzecznych dzieci. Gdzie Św Mikołaj był? Kogo odwiedził? Tego nie wiemy dokładnie. Wysłannikowi Jedlicze.org udało się go jedynie przyłapać w domu: Nikoli, Oliwki, Blanki, Patryka i Wiktorii.

Jak co roku rajd po Jedliczu Św. Mikołaja zakończył w Starej Kuźni. W lokalu na Świętego czekała spora grupka najmłodszych.

Wieczór ten na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci. Atmosfera szczęścia, radości i uśmiechów jeszcze przez długi czas wypełniać będzie domy w naszej gminie. Mikołaj szepnął nam na ucho, że jeśli przez cały rok zarówno dzieci jak i ich rodzice będą grzeczni, to on być może odwiedzi Jedlicze za rok. 

Pracy Św Mikołaj przyglądał się: Paweł Duda

Udostępnij na

8 komentarzy do “Dzień Św. Mikołaja

    1. Brawa się również należą jedlickiemu stowarzyszeniu Sherwood Riders!

  1. Kazda strona ma swojego dziatkamrusa ,redaktorek z 24′-i wy hehe ,dobre,brawo

  2. Wspaniały pomysł i olbrzymi kontrast, pomiedzy pomysłem Starej Kuźni, a występem Ratusza … Tu wzruszyłam się, bo widać że od serca i dla ludzi potrzebujących, a tam na pokaz …ale to tylko moje subiektywne odczucia, bo popierem kultywowanie tradycji …:)

  3. Dla uściślenia muszę dodać, że pomysł na prawdziwego tradycyjnego św. Mikołaja powstał w Starej Kuźni, natomiast pomysłodawcą całej akcji i fundatorem prezentów dla Dzieci było Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe Sherwood Riders. Akcję taką motocykliści przeprowadzili również w ubiegłym roku.

Comments are closed.

Do góry