Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

„Sąd kapturowy”

Dostaliśmy kolejny list od Pani Radnej Anny Zaleszczuk. Zapraszamy do lektury:

Szanowna Redakcjo,
Trzy miesiące temu, w piątek 3 września br. opublikowaliście mój tekst – „Gospodarność’ radnych – dotyczący decyzji budowy parkingu przy ulicy Stawiarskich, którą w ostatnim dniu sierpnia podjęła Rada Miejska w Jedliczu. W poniedziałek 6 września br. w odniesieniu do mojej osoby Zarząd Osiedla Jedlicze Centrum przeprowadził „sąd kapturowy”. Podpisano oświadczenie, które na sesji zwyczajnej Rady Miejskiej 13 października odczytała Krystyna Marć.

Żaden, z podpisanych pod oświadczeniem członków Zarządu Osiedla, nie był obecny na  w/w  sesji. Ponieważ protokół z niej został przyjęty przez Radę dopiero 29 listopada br, skąd zatem wiedza potrzebna do oceny moich wypowiedzi? Wydaje się, że wyłącznie z przekazu radnych Krystyny Marć i Teresy Patli. Ja w tym zebraniu nie uczestniczyłam, ponieważ mnie o nim nie powiadomiono.

Z treści oświadczenia możecie Państwo wyczytać, że od 2010 roku problemem dla  centrum Jedlicza był, i jest nadal, parking przy budynku starej szkoły. Wiedzę tą nabyłam we wrześniu 2015 r. na pierwszym zebraniu Zarządu Osiedla Jedlicze Centrum, na które zaprosiła mnie przewodnicząca Zarządu Osiedla Krystyna Marć, W listopadzie 2015 r. z mojej inicjatywy ksiądz proboszcz zwrócił się do pani burmistrz o odkupienie na rzecz Gminy Jedlicze działki nr 1231/6 o pow. 0,2741 h położonej w Jedliczu przy nowym cmentarzu, w  bezpośredniej bliskości budynku starej szkoły. W ślad za tym 9 grudnia 2015 r. Rada jednogłośnie (również głosami Krystyny Marć i Teresy Patli) wyraziła zgodę na zakupu tej  nieruchomości za kwotę 82 590,00 zł z przeznaczeniem na budowę parkingu (Uchwałą XVII/117/2015). W ubiegłym roku, na Zarządzie Osiedla podczas przygotowywania propozycji do budżetu 2017 wróciła sprawa parkingu dla budynku starej szkoły. Krystyna Marć poddała propozycję usytuowania go na terenie wokół „harcówki”. Ja w toku dyskusji poinformowałam zebrane gremium, że od końca 2015 r. jesteśmy jako Gmina właścicielem działki wzdłuż nowego cmentarza z przeznaczeniem, w istniejącym planie zagospodarowania przestrzennego, na parking i że w mojej opinii to tam powinny powstać nowe miejsca postojowe w centrum Jedlicza.

Kiedy zatem w sierpniu bieżącego roku pani burmistrz wystąpiła z wnioskiem o wprowadzenie do budżetu środków na projekt parkingu przy szkole, przyjęłam za oczywiste, że dotyczy to nowych miejsc postojowych na działce zakupionej dwa lata temu od parafii. Dochowując, jako radna, należytej staranności sprawdziłam jednak zgodność numeracji działek. Okazało się, że propozycja przedstawiona Radzie dotyczy placu od lat używanego jako parking, przy szkole. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, część tego terenu (działka nr ewid. 1226/5 ) przeznaczona jest pod ważną dla Jedlicza Centrum drogę. Wobec tych faktów oceniłam wydanie 15 tys. zł na taki projekt jako skrajną niegospodarność i głosowałam przeciw wprowadzeniu go do budżetu.

Oczernianie kogoś za jego plecami, uchodziło i nadal uchodzi za nieetyczne i naganne. Świat zbudowany na niewiedzy, kłamstwie i pomówieniu jest mi obcy, dlatego zarówno kopię oświadczenia Zarządu Osiedla Jedlicze Centrum jak i treść mojego wystąpienia prześlę również do redakcji biuletynu informacyjnego Gminne Wieści z prośbą o upublicznienie, by mieszkańcy mojego osiedla mieli wiedzę o postępowaniu swoich reprezentantów w Radzie i Zarządzie Osiedla Jedlicze Centrum w tej sprawie.

Protokół z sesji z 31.08.2017

 

90 thoughts on “„Sąd kapturowy”

 1. Dzięki nagraniu, wszyscy widzimy jak było i co Panią spotkało. Ostracyzm ze strony tych ludzi jest bezprawny i karygodny. Żałosne postawy ciemnoty zasiadającej w radzie, sadzę że zostaną odpowiednio ocenione przez wyborców. Jestem pełna podziwu dla Pani spokoju, bo nie każdy wytrzymałby tak skomasowany atak załganej ciżby.

 2. A co ma Przewodniczący Rady do Pani Zaleszczuk.
  Osoby które podpisały to pismo chyba dalej żyją w głębokiej komunie i wydaje im się że Przewodniczący Rady to I Sekretarz. Tego już dawno nie ma . Radny jest nie zależny.
  Gratulacje Pani Aniu. Tak trzymać.

 3. Zarząd osiedla lepiej niech się zajmie śliskimi drogami, pryzmą osadu na oczyszczalni czy katastroficzną sytuacją finansową komunalki bo tam dużo osób pracuje.

 4. Ciekawy jestem, jak teraz Pani Radna Krystyna Marć stanie przed ludźmi i wytłumaczy im jak można było się tak zachować.

 5. Myślicie, że Krystyna Maść byłaby w stanie ułożyć takie pismo? Jeśli nie to jak myślicie, kto je układał?
  I jeszcze jedno. Nie wszystkich podpisanych rozszyfrowałem. Pomóżcie

  1. A oczywiście, że nie. Pani Marć przekręca wyrazy – tłoczne zamiast tłocznia – proszę paniąąą i tp – mówi z lokalną naleciałością gwarowa. W życiu nie stworzyłaby takiego pisma. Mogę tylko przypuszczać, kto to popełnił. Osoba z umiłowaniem do wypunktowywania, dodam że facet….tak mi tu zalatuje.

 6. Sprawe trza wziąść na stół !!!
  Widze że choroba zastraszania rozprzestrzenia się .

 7. Wydaje mi się, że należy przyjrzeć się bliżej naszemu słynnemu już doradcy pani burmistrz. On tam biedny poty merytoryczne wylewa a mieszkańcy o jego ciężkiej pracy nic nie wiedzą. A powinni.

  1. A gdzie pójdą? Przecież wyraźnie w podpunkcie dotyczącym modernizacji rynku, było powiedziane: nasz rynek jest co do zasady pusty. Także …ten….

  2. A poważnie, to życzę solenizantce, żeby jej małe święto nie przekształciło się w …naradę. Co do zasady, oczywiście…

 8. Knucia nigdy dość. Lista gości była dość skromna. Czyżby grono zaufanych się kurczyło ?

  1. Nie wszyscy tam knują. Siedzą bo siedzą. Myślałam do czego porównać tę sytuację. I wymyśliłam, że można porównać to wszystko do super trudnego dyktanda. Wszyscy przychodzą na sprawdzian, Jolanta dyktuje bardzo trudne wyrazy. Jedni rzucają kartkami twierdząc, że nie będą pisać inni trwają w pisaniu, popełniając same błędy. Puenta: żadne dyktando nie ma sensu merytorycznego a ma tylko sprawdzić wiedzę o ortografii i interpunkcji.
   I tak siedzą ….

 9. I na koniec z jeszcze innej beczki, że tak pozwolę sobie skorzystać z dorobku Monty Python. W związku z info na J24, jak to nazywacie – Szaleństwo na lodowisku itd. Proponuję zwrócić uwagę na to, co zauważyłam już rok wcześniej. Z jednej strony pogrzeb, kondukt żałobny, łzy a z lodowiska słychać „Ona tańczy dla mnie”. Upilnujcie tych granic ludzkiej przyzwoitości.

  1. Arbuzie , to im zupełnie nie przeszkadza. GOSiR to kolejna gminna instytucja której działalność nie jest najlepiej postrzegana. Trzy lata minęło i praktycznie nie widać aby coś zainwestowali w halę sportową. Miała być wygłuszana.
   Nie słychać aby pozyskali jakieś unijne pieniądze. A i dyrektor gdyby nie pracownicy to by cieniutko ….

 10. A tak na marginesie dwa dni lodowisko czynne a tafla porażka, dziura na dziurze kto to robi, niech jadą do Krosna i zobaczą jak powinna wyglądać tafla. Początek sezonu a tutaj już taka porażka.

 11. Jolanta na sesji mówi, po zapytaniu podstawionej p. Marć, że pozyskali tyle hajsu z dofinansowań europejskich, zewnętrznych, gdzie wzorem Horacego zbudują sobie pomnik trwalszy niż, ze spiżu. Same złożone akcesy natenczas. Niestety gmina Jedlicze. Jakby nie skupiano się na teorii, że ja na te trzy lata przyszłam zorientować się, chu…z tego zrozumiałam, ale obiecuję, że się poprawię tylko płaćcie mi kolejne 4 lata, to może by coś z tego wyszło.
  Ja proponuję potraktować p. burmistrz tak jak ona traktuje pracowników – żadnych drugich szans.

  1. Podoba mi się Twój wpis. Co do sciagalnosci środków unijnych gmina nasza nie błyszczy. Zobacz na o ścienne gminy, oni maja czym się pochwalić.

 12. W Jedliczu jak na razie to tylko propaganda sukcesu. Jolanta teraz naprodukowala dokumentacji.Zaciągnął zobowiązania. A przed wyborami powie ze jak mnie wybierzecie to wam to wszystko zrealizuje. Mam nadzieje ze mieszksncy nie dadzą się nabrać na tą gadkę

 13. Pani Burmistrz czekamy na Pani komentarz- jak długo zamierza Pani nas okłamywać, że w gminie jest uczciwie ??? Podwójna moralność podwójne standardy – dość tego- musi Pani odejść im szybciej tym lepiej !!!

 14. No nieźli radni- łgarze, za ok 10 000 rocznie niektórzy …to tanio jak za wlasny honor

 15. Pani Aniu jesteśmy z Panią ! Proszę się nie przejmować tym co oni wygadują.
  Bardzo dobre że portal pokazał film i mogliśmy sie przekonać jak na prawdę jest na sesji. To zupełnie coś innego jak podaje J24

 16. Panie Zagórski i co Pan na to – wybitny etyku od oceny wszystkich i wszystkiego ? Fajnie w tym towarzystwie? Podoba się Panu poziom debaty? oksfordzkiej? Mili radni nieprawdaż?

 17. A dlaczego, jeżeli nasza burmistrz uważa się za prawnika, bo niby jest prawnikiem, to osobiście naliczyłem do tej chwili przynajmniej 3 kancelarie zewnętrznej do obsługi prawnej, plus dwóch prawników w gminie, plus doradca prawnik? Ostatnio dokoptowana kolejna kancelaria z Rzeszowa, polecona przez p. Magdę prawnika gminnego, do sprawy żłobka. Jeżeli ktoś planuje raz bronić tyłka, dwa dokształacać się na gminnych kazusach, bo na studiach tylko na „administratach” się uważało, to słaby scenariusz dla gminy.

  1. Jak zwalniała pana Zołę ( prawnika ) to uzasadniała że za duzo jest prawników 🙂
   Teraz już brakuje ? No ale jeśli przybywa spraw to i trzeba prawników. Mam nadzieję, że Pan Dziura zainteresuje się tym tematem. Zawsze interesowało go ile to gmina ma spraw sądowych.

 18. Może będą się doktoryzować na gminnych sprawach. Trochę tego jest. Tylko dlaczego kosztem podatnika.

 19. Pani Burmistrz ,nie wiem jaka tam była średnia ze studiów , nie widziałem indeksu , ale ścieżka zawodowa nie powala

  1. A p. Kmicika trzyma, jak twierdzi tylko dlatego, że to kuzyn sekretarz. Bo jej zdaniem on jej szkodzi. Celowo zaniechuje działań, oraz inne tego typu …knucia.

 20. W materii prawnej za to ja jestem niezła i nikogo nie pytając, czas pomógł, wiem już dlaczego p. Jerzyk nie może być powołany na stanowisko dyrektora. Widzę, ze jest prezesem fundacji, która organizuje m.in. konferencję o przeszczepach. Zaczyna mnie to już poważnie wkurw…Znowu się nabrałam. Jak w „Miś”. Prawdziwe pieniądze robi się na nikomu niepotrzebnych….imprezach. Burmistrz, fundacja, nie jedna fundacja, nie jedno stowarzyszenie….dajcie mi kur…wa 15 minut, a poskładam to do kupy. I chyba nie prokuratura, będzie tu właściwa …co do zasady…

  1. Arbuzie ty jesteś tu nowy/a i nie znasz pewnych spraw. Pan Jerzyk to „ciekawa” osobowość.
   Teraz robi na szybko studia w PWSZ. Jaja będą jak się okaże że w dziennym systemie.

 21. Umówmy się, że nie szperam, ale znam prawo na tyle, żeby wiedzieć, że bez wyższego wykształcenia można sprawować funkcję urzędniczą, mając doświadczenie i aspiracje. Pytanie, kto finansuje te studia? Bo jeżeli gmina, to przynajmniej 4 lata, będzie musiał przepracować na rzecz jednostki, aby nie zwracać kosztów. Ale są i ciekawsze kwiatuszki. Dotyczą kilku radnych. Oj….cwane gapy….

 22. Dyrektor GOK już dawno pożegnał sie z pracą a tu jak nie było konkursu na jego stanowisko tak nie ma. Konkursu nie ogłaszają bo na pewno mógłby się znaleźć ktoś lepszy od Jerzyka i co wtedy ?

  1. No nie o to chodzi. Gdyby Jerzyk został dyrektorem w GOK, nie mógłby być prezesem w fundacji. Ale osobiście dobiorę się do kilku osób, najwierniejszych, które prowadzą działalność na mieniu komunalnym, sprawując jednocześnie funkcje urzędnicze. Wszystko w temacie. Takiego prawa Jolanta strzegła i na takie przyzwalała.

 23. Ciekawe rzeczy, ciekawe, co do zasady jednakowoż, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, coś mi zalatuje od ratusza coraz większym smrodem i dymem..jak u F. Kafki , tylko kto będzie grał Józefa C.

 24. Mam prośbę do Redakcji o przygotowanie rozszerzenia do niniejszego artykułu i wykonanie kilku grafik. Mianowicie o jakiej działce wspomina Pani Anna Czy tej wzdłuż miasteczka rowerowego czy tej bliżej kościoła, która graniczy z boiskiem piłkarskim i kościołem?
  Zrobiła się burza w tym temacie, dlatego poproszę także o odpowiedź w jakim zakresie ewentualna inwestycja na „starym parkingu” kolidować będzie z przyszłą budowy drogi wg przyjętego przez poprzednią władzę miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego.

  Od siebie dodam, że budowa jednego jak i drugiego parkingu nie powinna się wykluczać. Parking w obecnym miejscu także powinien zostać zmodernizowany (projekt bez kolidowania w wyżej wspomniany plan).

 25. Jak masz wątpliwości to wystąp do gminy o pełną informację i ci na pewno udostępnią.
  Z mojej wiedzy wynika, że w uchwalonym już planie , jak piszesz przez poprzedników zaplanowano w przestrzeni pomiędzy miasteczkiem ruchu drogowego a nowa częścią cmentarną parking wraz z drogą dojazdową. Parking podobno jest zaplanowany od strony wysadzonych dębów na prawie całej długości, a wiec z dużą ilością miejsc postojowych. Podobno teren pod ta budowę jest już wykupiony przez Gminę. Radna Zaleszczuk ma rację, że optuje za szybką realizacją właśnie tego parkingu.
  Budowa w miejscu już istniejącym ( na przeciw wejścia do szkoły ) w znaczny sposób ograniczy ilość miejsc. Każdy parking musi być zaprojektowany w ten sposób aby uwzględnić obowiązujące przepisy np. odległości, szerokości miejsca parkingowego, drogi komunikacyjnej itp. Wartałoby dziś policzyć ile samochodów tam parkuje , a ile będzie parkowało po wybudowaniu parkingu.

 26. Dlatego tak jak pisałem wyżej należy w dłuższej perspektywie czasu pochylić się na 2 lokalizacjami i wybudować 2 parkingi. Parking przy cmentarzu będzie także dla osób odwiedzających groby.
  Jeśli miałoby to zależeć ode mnie to biorąc pod uwagę wielkość i proporcję 2 parkingów to ja zdecydowałbym się na wariant – większy w dotychczasowym miejscu, mniejszy przy cmentarzu. Przy czym ten drugi byłby idealny dla obsługi rodziców, którzy przywożą i odwożą dzieciaki do szkoły (wszystko odbywa się po tej samej stronie jezdni i nie ma potrzeby by dzieciaki przechodziły przez jezdnię).

  1. Duży parking przeznaczony byłby głównie dla nauczycieli, czyli tak jak dotychczas.
   Jest blisko wejścia, a większość zaczyna pracę od rana i naturalne jest to, że i tak zajmowaliby miejsca najbliższe szkoły

 27. Nie ma możliwości wybudowania większego parkingu na przeciw wejścia do szkoły ( ten istniejący ). Gmina nie dysponuje większą działką od tej. Nawet ten będzie okrojony o zaplanowaną drogę od strony położonego chodnika z płytek. Jeżeli na tym miejscu zostanie wybudowany i sie zmniejszy ilość miejsc to właściciele samochodów będą mieli problem z parkowaniem.
  Zauważ , że z myślą o parkingu przygotowano nawet bramki wejściowe na cmentarz. Każdy rozsądny budował by nowy parking na przygotowanym już terenie pomiędzy cmentarzem a miasteczkiem ruchu drogowego, a później brał by się za ten istniejący.
  Zastanów się dlaczego podjęto taką decyzję ?

 28. Planowany parking pomiędzy cmentarzem a szkołą w niedziele służyłby dla wiernych którzy przyjeżdżają do kościoła . W niedzielę nie ma jak przejechać ul. Dubisa. Parking rozwiązałby i ten problem

 29. Zgodzę się z Wami i jestem jak najbardziej za. Ale też chyba nie dopuszczacie aby ten okrojony dotychczasowy parking przetrwał w obecnej bieda wersji. Tu również trzeba zrobić nawierzchnię.
  Co do decyzji o nie budowaniu nowego parkingu nawet nie chce i nie mam ochoty się domyślać dlaczego tak, a nie inaczej.
  Brak tej inwestycji boli mnie tak samo jak dziadostwo drogowe na 3 Maja i Polnej….

 30. Wybaczcie, że między parkingami, ale zapytam: Kiedy zdobędzie się na odwagę „pedałownia” co zhańbiła Orła w Koronie przynajmniej tego z koszulek T-shirt, dochodząc prawd wszelkich siłą, a teraz pracuje dla podobnego reżimu i nic jej to nie przeszkadza? Przynajmniej dwóch stołkowych niech uderzy się w piersi.

 31. Ja też uważam, że pierwsze powinno się wybudować ten duży nowy, a później zabrać się za ten istniejący. Tylko że w naszej gminie podejmuje się takie a nie inne decyzje. Nie wiem dlaczego ale to nie racjonalne.
  Ulica 4-go Maja – katastrofa. Czasem tamtędy jadę do Męcinki , ale tylko wtedy jak jest sucho.
  Ci ludzie na tej niby nowej Cichej też mają przewalone w tym błocie.

 32. A teraz już spokojnie rozmawiajcie o parkingu. Jadę do kina, bo mnie kur…coś strzeli, jak widzę Walkirie miękkim chu robione. W tym p. vice, p. kamerzysta gminny.

 33. Ciekawe ile kosztowała choinka co stoi prawie pod oknami Pani Burmistrz ? Jakaś chyba mega kasa? Ktoś wie?

 34. Szkoda, że uroczystego odpalenia nie wykonały np dzieci z pobliskiego przedszkola od Sióstr. Albo harcerze prowadzeni przez Panią Jolantę M. Dzieci miałyby frajdę.
  Na moje oko sporo kosztowała, pewnie w przedziale 22 do 27 tysięcy. To są drogie zabawki.

 35. Taka choinka raczej jest dzierżawiona, na mój gust. Nie wiem. Może Gospodarka kupiła, a gmina od niej dzierżawi? Mało która gmina ma ozdoby świąteczne na własność. Tak gdybam. Ale szopka jest bardzo fajna. Mówię tu o postaciach i baranach. Trochę popracować nad ta budą i będzie lux. Jest nietypowa.

  1. A na moje wyczucie to zakupiona. Sopka to dzieło poprzedników. Ci nie mają pomysłu.

 36. Wczoraj były urodziny jednego obok św. Jana Pawła II największego Polaka Józefa Piłsudskiego
  Czas prezent czas dokonać weryfikacji honorowych obywateli pod kątem długoletniego członkostwa w PZPR oraz służby w stanie wojennym czy juz jest wniosek dekomunizacyj

 37. Wiesz co by Śp. Marszalek powiedział do takiej Rady, cytat z Marszałka : „Wam kury szczać prowadzać” a nie radę robić

 38. Zago- jeśli twe pragnienie zemsty zaprowadzi Cię do zbawienia wiecznego -to koniecznie zrób to – nie zważając na skutki- spełnij do końca swoje niespełnione życie, wypełniaj rozkazy dokładnie i ..poczytaj taką książkę na dobranoc:
  nakład wyczerpany od kilkunastu lat ,ale mogę udostępnić : „O przebaczeniu: myśli na nowe tysiąclecie” jeślisz katolik atuora znasz- mścij się, mścij – to najprostsze oręże słabych

 39. Poza tym zago , słaba Twa polszczyzna „jednego obok” – musisz więcej czytać, to pomaga w sprawności językowej i rozwija intelektualnie- z serca życzę , pomoże ci to zrozumieć teksty JP II , o one wymagają otwartości umysłu –
  Poza tym: nie sądź- a nie będziesz sądzony …

 40. Źle się dzieje jeżeli waśnie i spory sprowadzane są do tak idiotycznej kwestii jak wystrój świąteczny. Ludzie dajcie spokój. Podobnie jak osoby się tu wypowiadające mam wiele zastrzeżeń, ale akurat uważam, że choinka jest bardzo ładna i stanowi świetną ozdobę Rynku na czas świąt.

  Odnoszę wrażenie, że co niektórzy chcieliby wszystko za darmo na zasadzie „pan da”. Pewnie, że ta choinka nie da papu, a za jej zakup można byłoby pewnie odśnieżyć lepiej część dróg….
  Ale tak naprawdę komuś przeszkadza, że zdobi miasto? Pomyślcie o dzieciakach. Dla nich to frajda i chwila zatrzymana w pamięci.

  Apeluję o nieupolitycznianie nawet najmniejszej pierdoły w Gminie bo to niezdrowe.

 41. Ludzie z urzędu się pienią bo podobno kosztowała 25 000 złotych – po co taką kasę wydawać , żeby było megalomańsko a potem co do magazynu czy co – nie ma innych potrzeb

 42. A w tym czasie PCK w Potoku dla ubogich dzieciaków zbiera pieniądze na jedzenie i słodycze – a nie można za to lodowiska dla nich za darmo dać
  ja mysle ze 25 000 zltych dla dzieciaków na coś trwałego i przydatnego byłoby lepiej ale nie bo małe się musi postawić

 43. W dobrze zarządzanej Gminie kasa powinna być i na jedno i na drugie.

  BTW idea zbiórki dla potrzebujących jest szlachetna i ma charakter wychowawczy. I nawet jeśli byłaby kasa z urzędu na ten cel to i tak warto wciąż angażować dzieciaków w takie akcje.

 44. Duże miasta, chociażby Rzeszów są o wiele bogatsze ale i tak wystrój świąteczny dzierżawią bo to jest o wiele bardziej opłacalne. I tu się zgodzę z Jemsem….. pieniądze powinny być na to i na to. Ale w świetle tego że dach na szkole przecieka, że schody się rozpadają i nie ma środków na wiele bardziej potrzebnych rzeczy należało by się głęboko zastanowić. Nie wiem , może to sponsor podarował. Kampanie sponsorowano to i na znalazł się sponsor.:).

 45. to wychowawcze plastikowa chińska choinka? za publiczną kasę, no chyba że sponsor jakiś był na 25 000 tysięcy , szastanie kasą to jest wychowawcze?

 46. Rozumiem, że taka choinka, to już na kilka lat będzie służyć. Zapewne jest jakoś wpisana w rewitalizację rynku, co do zasady pustego? Czy to tylko taki chwilowy szał świąteczny?

 47. I mam pytanie: Czy co roku Mikołaj i jego banda z gminy plondrowała Jedlicze, tak jak w tym roku? Chodzili tak z cukierkami po szkołach, przedszkolach i zaczepiali ludzi na ulicy? Czy to nowa akcja wychodząca na przeciw ….czegoś tam? Ja nie pamiętam tego okresu z ubiegłego roku, chociaż już mieszkałam, ale jakoś nie pamiętam. Pamiętam tylko otwarcie lodowiska z wystrzałami, bo mnie zapraszali wtedy. Zastanawiam się czy to tak zawsze było hucznie?

  1. W zeszłym roku było 2 lata do wyborów teraz na szczęście zostało 11 miesięcy! trzeba się znowu fałszywie uśmiechać i mamić ludzi bodaj cukierkami.

 48. Choinka bardzo ładna cieszę się ,że stoi na naszym jedlickim rynku. Potrzeby były zawsze te mniejsze i te większe a choinka jest raz w roku i ma być. Tym którzy tak psioczą to zadam pytanie ? A w domku jak ?? na wszystko starcza ? jak mniemam nie !!!! ale choinkę kupujecie ubieracie chociaż dziur do załatania wiele !!!! czyż nie tak ?? Po co więc się nakręcać !!!! jest choinka to super ,że dzieje się coś nowego. Wesołych Świąt !!!!

 49. To nie czas przed świąteczny, to już czas przed wyborczy. Gdybym nie znał pewnych osób to może pomyślałbym inaczej.
  Wesołych Świąt !!!!

 50. To jest choinka na miarę naszych możliwości. My tą choinką otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza choinka, przez nas zrobiona, i to nie jest nasze ostatnie słowo! 😉

  Mnie się podoba ino śniegu brak 🙂

 51. Podobno gmina tak bardzo nie ma pieniędzy. Dzieciom może się podoba ale po rozwalonych schodach w szkole muszą chodzic

 52. Ta choinka to nieporozumienie. Gmina ma lasy wiec można było wyciąć pięknego świerka , ładnie przystroić i też by spełnił swoją rolę. A tak to mamy plastikową. ):
  Do Watykanu pojechała polska piękna pachnąca choinka . Tam plastikowej nie stawiają.

 53. Ciekawe czy R. Jermak opublikuje sprostowanie radnej Zaleszczuk? Jak się odniesie do kosztów budowy żłobka

   1. Co mu zostanie podyktowane. Samowolnie nawet równoważnika zdania nie skleci.

 54. Czy ktokolwiek z pracowników państwowych jest zaangażowny w przygotowania czas dla prywatnej fundacji? Czy można łączyć funkcję prezesa fundacji oraz p. o. Jakie są w tym zakresie przepisy?

  1. Tak, można łączyć funkcję prezesa fundacji i p.o. Ale w wypadku TYCH p.o. jest jeden jeszcze kruczek, o którym nie będę pisać publicznie. Dajcie chwilę.

 55. A jak to jest z radnym Tuckim który jest szefem straży działającej na gminnym majątku ?

  1. Musiałby prowadzić działalność gospodarczą na majątku gminy. Tzn. np. zakład fryzjerski w lokalu dzierżawionym od gminy.

 56. Mnie to nie przeszkadza, ale co do prawidłowości prawnej mam wątpliwości

 57. Marnotrawiona kasa w gminie i tyle ..choinka to detal za 25 000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a kapucha będzie na targowisku za 1 milion 700 000 …hehe dla bidoty jolka łaskawa z pańskiego stołu – po rękach trza całować hołdy głową bić – byle zdążyć…

 58. Szopkę jak co roku wykonali nieodpłatnie , Strażacy z Jedlicza, Piotrówki, Męcinki oraz Moderówki

  1. To ci którym najtrudniej cokolwiek dostać . Strażacy z Męcinki muszą zbierać złom żeby naprawić samochód. Tłumaczy się to względami wychowawczymi. Strażacy z Piotrówki nie mają samochodu . Strażacy z Jedlicza samochód mają , a nawet dostaną pod nos targowice. Moderówka też nie przeinwestowana.

Comments are closed.

Top