Jesteś tutaj
Strona główna > ekonomia >

Rzetelna dyskusja nad sprawami gminy

W niedzielę 26 listopada w Jedliczu odbyło się spotkanie członków i sympatyków partii Prawo i Sprawiedliwość z Posłami naszego okręgu i osobami pełniącymi różne funkcje samorządowe. Celem spotkania było omówienie ważnych spraw dla gminy Jedlicze w kontekście działań wspierających na szczeblu powiatu, województwa i kraju.

W spotkaniu wzięli udział: Posłowie na Sejm RP Pani Anna Szmid-Rodziewicz, Pan Piotr Babinetz i Pan Bogdan Rzońca, Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pani Joanna Bril i Pan Wojciech Zając – przewodniczący klubu PiS w Sejmiku Województwa. W spotkaniu uczestniczyli Pan Jan Juszczak starosta krośnieński i Pan Jan Pelczar pełnomocnik PiS powiatu krośnieńskiego.

Sprawy, które zajmują czas i aktywność naszej grupy, członków i sympatyków PiS w Jedliczu:

1. Rafineria Nafty Jedlicze, obecnie Zakład w Jedliczu w ramach Orlen Południe. Niewiele osób wie, ile interwencji, pism i czasu poświęciliśmy dla zatrzymania degradacji RNJ Zakładu Jedlicze zarządzanego przez Zarząd po fuzji Rafinerii Trzebinia i RN Jedlicze. Interwencje w Ministerstwie, u Wojewody, u Marszałka Sejmu prowadzone przez grupę związkowców, koło PiS w Jedliczu przy dużym wsparciu Posłów Piotra Babinetza i Bogdana Rzońcy dały dobry rezultat. Nastąpiły zmiany w Zarządzie, w którym od czerwca tego roku zasiadają dwaj przedstawiciele Zakładu w Jedliczu. Do tej pory firmą Orlen Południe zarządzały osoby reprezentujące interesy tylko Zakładu Trzebinia. Zmiany w zarządzie to początek drogi dla uratowania Zakładu w Jedliczu. Tworzone plany inwestycyjne dla naszego Zakładu dalej wymagają lobbingu na najwyższych szczeblach decyzyjnych. O tym rozmawialiśmy z Posłami. A plany inwestycyjne dla Jedlicza opracowane przez Nowych Członków Zarządu robią wrażenie. Nie czas o nich teraz pisać, ale czas o nie walczyć.

2. Sprawa łącznicy kolejowej dla poprawy komunikacyjnego połączenia naszego regionu, naszej gminy ze światem. Inwestycja ważna, ale znajduje się na liście rezerwowej do dofinansowania z funduszy UE rozdysponowywanych przez Urząd Marszałkowski. Nową inwestycją w infrastrukturę kolejową jest elektryfikacja linii kolejowej z Jasła do Zagórza. Posłowie obecni na naszym spotkaniu będą pracować na rzecz realizacji tej inwestycji. Odcięte od świata południowe rejony podkarpacia przez budowę S-19 i rozbudowę infrastruktury kolejowej mają szansę połączyć nas ze światem. Rozbudowa infrastruktury kolejowej to również wsparcie dla planów inwestycyjnych RNJ.

3. Koło PiS w Jedliczu aktywnie wsparło protest przeciwko rozbudowie spalarni odpadów niebezpiecznych w Jedliczu. Protest, którego współorganizatorem były osoby ze stowarzyszenia „Troska o Twoją przyszłość”. Jesteśmy przeciw rozbudowie i nie widzimy szans na dalsze funkcjonowanie tej spalarni w Jedliczu. Będziemy podejmować inicjatywy zmierzające do jej zamknięcia. Temat ten jednoczy nie tylko nasze koło, ale wiemy, że za likwidacją spalarni jest zdecydowana większość naszego społeczeństwa. W ciągu kilku dni nasi członkowie zebrali prawi 2000 podpisów sprzeciwiających się rozbudowie spalarni. Temat ten jest dobrze znany Naszym Posłom i możemy liczyć na ich wsparcie.

Nie jest zaskoczeniem, że w tym gronie rozmawialiśmy o nadchodzących wyborach samorządowych. O stanowisko burmistrza, radnych gminy, powiatu i Sejmiku chcemy powalczyć, wspierając osoby odpowiednie na te stanowiska. Nie zamykamy się tylko na członków i sympatyków PiS w tych wyborach. Każdy, kto będzie chciał wystartować z naszego komitetu wyborczego, może liczyć na poważną dyskusję nad jego kandydaturą. Wśród nas jest wiele osób, które mogą podjąć wyzwania kampanii wyborczej do samorządów. Nie jest tajemnicą, że jednym z naszych liderów, który może aspirować do prestiżowych stanowisk samorządowych jest Pan Jan Juszczak, który z powodzeniem uczestniczył w wielu kampaniach i pewnie podejmie rękawicę wyborczą i w tych wyborach. Na jaką funkcję będzie aspirował, za wcześnie o tym mówić, chociaż dyskusje o tej i innych kandydaturach już trwają. Tak jak pewnie i w innych grupach, przyszłych komitetach. My tych informacji nie traktujemy jako sensację, ale jako rzetelną dyskusję nad dobrymi wyborami dla gminy, powiatu i województwa. Taka jest rola odpowiedzialnych mieszkańców. Zapraszamy do naszej grupy, która podejmuje poważną dyskusję nad sprawami gminy. Mam nadzieję, że z informacją o naszych inicjatywach będziemy mogli do Państwa dotrzeć za pośrednictwem portalu JEDLICZE.ORG, za co z góry dziękuję prowadzącym portal.

Zygmunt Ginalski – pełnomocnik gminny PiS

24 thoughts on “Rzetelna dyskusja nad sprawami gminy

 1. Słyszałam że podobno PIS już nie popiera Pani Burmistrz 🙂 Czy to prawda ?

 2. Zacznę od cytatu :”My tych informacji nie traktujemy jako sensację, ale jako rzetelną dyskusję nad dobrymi wyborami dla gminy, powiatu i województwa”.
  Też popieram taką formę wyłaniania kandydatów na wspomniane stanowiska. to normalne. Trzeba dyskutować.
  Ale jestem zaskoczony reakcją tego malutkiego portaliku. Jak można osobę która pełni funkcję publiczną pokazać na zdjęciu ( fotomontarz ) tak ja by była za kratkami. To jest obraźliwe. Widzę, że pojawienie się jakiegokolwiek nazwiska powoduje odruch agresji i ataków personalnych. I chociażby dlatego powinno się dokonać zmian.

 3. Dlaczego społeczność gminy Jedlicze daje się prowokować jakimś pseudodziennikarzom? Ojciec naczelnego .24 dwukrotnie startował w wyborach. Raz nawet we wspólnym komitecie ze Sanockim. Czy ktoś zarzucał mu, że chce się dorwać do władzy? Żona naczelnego tak się jakoś złożyło, po ostatnich wyborach została zatrudniona w gminnej instytucji. Widzieliśmy umowę .24 z gminną jednostką na konkretną kwotę. I Ci ludzie mają czelność zakrywać twarz Jana Juszczaka, któremu merytorycznie do pięt nie dorastają jakimiś głupimi puzlami? To szczyt hipokryzji i brak podstawowej kultury osobistej. Ludzie z kim my mamy do czynienia!

   1. No i brat naczelnego tworzący – UWAGA – młodzieżówkę PiS. Skoro Pan Słowik tworzy młodzieżówkę PiS tzn. Jest politykiem i też chce się pewnie dorwać do władzy. Więc panowie może zacznijcie od siebie i napiszcie na j24 czy marzą wam się stołki i władza? Bezstronni dziennikarze haha…

 4. Tego faceta nie można nazywać dziennikarzem.Kim niby on jest? Buta i arogancja. I pomyśleć że władza z takimi trzyma, a GOSIR płaci mu z publicznych pieniedzy

 5. Fajnie, że się odbyło – kto o nim wiedział ???????? – może jedynie Arbuz. Dlaczego nie poinformowano o nim mieszkańców skoro rozmawiano o ich sprawach? Arbuzie ubolewałeś że mieszkańcy nie są informowani o sprawach istotnych dla nich – dlaczego nie interweniowałeś/a. Coś tu się nie klei.

 6. Arbuzie wyjaśnij mi jak to było z twoją praca w UG. Sama przyznałaś że pracowałaś nawet po nocach. W takim razie na jakich warunkach byłaś zatrudniona bo jakoś nie mogę doszukać się umowy. A może to wolontariusz ?

  1. Nie byłam zatrudniona. I cięzko nazwać to pracą. Sama nie wiem co to było. Męka i krzyż pański.

   1. Jak to nie wiesz co to było. Przebywałaś w urzędzie . Pisałaś teksty , które później były publikowane. Jolanta wydawała ci polecenia. Byłaś informowana o różnych sprawach , mam rozumieć bez stosownych uprawnień.
    Przy GW kto siedział ? Św. Mikołaj ?

 7. Nie długo mieszkańcy dostaną kompletne informacje o tych wszystkich powiązania ch. Trochę tego będzie. Mam nadzieje ze Arbuz przeprowadzi dziennikarskie slectwo

  1. Przyznam, że nic nie wiem co wy tu piszecie, bo od ponad tygodnia codziennie jestem w szpitalu i trochę wypadłam z obiegu. Wrócę, to nadrobię.

 8. „Arystokracja dziennikarska” to w Krośnie pan Krzanowski a w Jedliczu pan Słowik. Obaj prezentują butę i arogancję. Ale tacy daleko nie zajdą. Prędzej czy później ludzie się na nich poznają. Szkoda, że o Krzanowskim dopiero po 16 latach wychodzi jakim jest butnym arogantem rzeczywistości. Mam nadzieję, że o Słowiku szybko ludzie zapomną i jego dramatycznej potrzebie zaistnienia w przestrzeni internetowej.

 9. O już widzę o czym mowa. na tamtym forum dwie osoby dyskutują widzę, za mnie się też wypowiadają, podpisują. W artykule, jak zwykle nic nie ma, tylko zdjęcie…dziwne, nie wiem co znaczy? A co do opcji politycznych, to Jolanta w PO nic nie nawojuje juz, a chyba tak bardzo chciała się przytulić do Babintza, bo tak zachwalała, ale w tej sytuacji to chyba już tez pozamiatane. Jedno jest pewne, ze nie ma szans być burmistrzem niepartyjnym. I widzę taki lans zaczyna się na forum Tomasza, że to niby burmistrz wszystkich a nie partii. Gówno prawda, bo oznacza to zwyczajnie brak poglądów. ja jak nie mam poglądów politycznych, to się nie pcham na świczniki. A p. Juszczak też w mojej ocenie się nie nadaje. Z różnych powodów, ale to juz inna historia.

 10. Jak to nie wiesz co to było. Przebywałaś w urzędzie . Pisałaś teksty , które później były publikowane. Jolanta wydawała ci polecenia. Byłaś informowana o różnych sprawach , mam rozumieć bez stosownych uprawnień.
  Przy GW kto siedział ? Św. Mikołaj ?

  1. Definicja pracy oraz stosunku pracy, jest w kodeksie i w związku z tą definicją stwierdzam, że w najmniejszym procencie to co ja tam robiłam nie wyczerpuje jej przesłanek. O jakich ty pozwoleniach prawisz? Na co pozwolenia? Ja dostępu do tajnych informacji nie miałam, bo jak sam wiesz w gminie takowych nie ma. Co do pisana GW, to zapewniam cię, że produkt finalny nie ma ze mną nic wspólnego, gdyż juz pod moją nieobecność, był 7 razy zmieniany i pisany. I tak naprawdę, zapytam na koniec: o co Ci chodzi?

 11. przecież artykuły do 24 tez pewnie yola płodzi – bo pachnie dychotomią osobowościową, słowiczek to tylko opróżnia kosz na śmieci, albo tylko stuka w klawisze bo nasza first brain 0kB to chyba nie kuma co to znaczy enter

Comments are closed.

Top