Jesteś tutaj
Strona główna > wideo

Uszkodzona rura z gazem groziła wybuchem

W piątek (24.11) tuż po godzinie 10:00 służby ratownicze zostały powiadomione o rozszczelnionej rurze z gazem i jednej osobie poszkodowanej przy jednym z budynków w Jedliczu na ul. Polnej.

Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży pożarnej z Krosna i Żarnowca, patrol interwencyjny Pogotowia Gazowego, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów.

Około godziny 10:00, operator koparki uszkodził rurkę z gazem. Ekipa Pogotowia Gazowego zabezpieczyła uszkodzony przewód i go zamknęła. Do szpitala trafiła jedna osoba. Na szczęście nie doszło do wybuchu.

 

tekst: Krosno112.pl

 

 

Udostępnij na

46 komentarzy do “Uszkodzona rura z gazem groziła wybuchem

 1. To ta ulica, która powinna stanowić wizytówkę Jedlicza! Usytuowana w centrum, ostatnimi laty mocno zabudowywana i zasiedlana. Niestety władza nie jest na tyle mocno zdeterminowana by skutecznie wpłynąć na realny rozwój miasta – rozumiany jako zurbanizowanie działek CENTRUM miasta!

  Człowiek jedynie oczami wyobraźni jest w stanie zobaczyć jak mógłby wyglądać ten teren z nową siecią dróg asfaltowych i oświetleniem. Ulga dla mieszkańców i genialny szlak spacerowy.

  Biorąc ponadto pod uwagę liczbę okolicznych mieszkańców + osoby, które korzystałyby z drogi jako łącznika głównych ulic miasta 1000-lecia i Tokarskich jestem przekonany, że inwestycja jest kluczowa dla około 1000 mieszkańców miasta (1/6 populacji). Dlatego uważam, że dla Jedlicza jest to jedna kluczowych inwestycji drogowych do zrealizowania w najbliższym czasie!

  Niech osoby za to odpowiedzialne otworzą w końcu oczy!

  1. Jems , a poco ci ta droga ? W budżecie na 2018 rok władza zaplanowała ” wykonanie ciągu pieszo-jezdnego od ul. 1000-lecia w kierunku ul. 3-go Maja. Będziesz miał coś podobnego jak ścieżka rowerowa przy Brzozowej i musisz być zadowolony. teraz przechodzi się na takie dróżki, a ty jakąś droge chcesz budować.

   1. A ja bym proponowała kawałek chodnika na Kurkowskiego. Każdy krok na tej ulicy, to narażanie życia. Szczególnie kiedy jadą jak opętani do ZPRE.

    1. Chodnik na Kurowski ego pewnie przed wyborami będą robić. Nic nie robili przeź ten rok to może w przyszłym

 2. 1000 mieszkancow zrobcie zrzutke i pokazcie ze sami potraficie zalatwic a nie zalic sie na forum

   1. Strażacy z Męcinki zbieraja złom na sprzęt który może uratować komuś żzycie i proszę tu nie szydzić

    1. A tak na marginesie to zbierali i uzbierali w taki czy inny sposób… potrzebna sumę… sprzęt się kupuje samochód w remoncie kapitalnym i wszystko w ramach środków własnych .. zycie ludzkie nie ma ceny a za rok Ci młodzi ludzie znający własną wartośc i posiadający honor i ambicję podziękują władzy która wspomogła ich starania

     1. Trzeba miec odwagę by wyrazić swoje poglądy i się pond nimi podpisać a nie operować nickami ….

     2. Dla OSP nie ma 2.000 złotych a miliony idą do Jaszczwi. Zapytajcie ile t wyżerki kosztują. Na to kasa jest.

     3. Jeszcze jedna kpina z Męcinki to krew się poleje …. krew mnie zalewa jak jadać do pracy oglądam ten budynek remizy zamoknięty do połowy … żadnych warunków do pracy przy samochodzie … ale Pan Piotr codziennie wyprowadza psa na smyczy który robi siku i kupe przy ludzkich ogrodzeniach a potem trzeba to kosić i wycierać gówienko z twarzy …

 3. Panie Wróblewski. Jeżeli Pan Woźniak robi tak jak Pan mówi to najzwyczajniej trzeba chłopa pouczyć. Jak to nie pomoże to pogonić.
  Gmina zakupiła kosze na psie kupki wiec Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak powinien takie kosze ustawić również w Męcince.
  Moje spostrzeżenie jest takie, że p. Woźniak ma was daleko gdzieś. bierze kasiorke i spaceruje z tym kundlem.

 4. Pan Woźniak jest ulubieńcem Jolanty, a nie reprezentantem Męcinki. Słaby to ptak co w swoje gniazdo …sra.

 5. Faktem jest, że nie lubi się Męcinki, nie lubi się tej wsi z której jest magnolia, nie lubi się Długiego, gdyż są to nieliczne wioseczki. Mały elektorat. Lepiej „urabiać” taką Jaszczew.

 6. Pozwolę sobie zacytować dwa komentarze moich znajomych, kiedy opowiedziałam im o tym, że strażacy muszą zbierać złom, żeby się doposażyć. Jonatan Koralun – białostocki dziennikarz – A taczki nikt nie wystawił?

  prof. Maciej Perkowski – specjalista od prawa europejskiego – W głowie się nie mieści, jeżeli to co mówisz jest prawdą. Hańba takiej władzy, która nie potrafi zaplanować w budżecie pieniędzy na elementarne potrzeby. Zachwiany system gradacji.

   1. Dlatego trzeba iść na sesję. Gdzie są projekty do wglądu? Czy dalej tajne przez poufne? Ta forma transparentności jakoś nie przemawia, a przynajmniej do myślących.

 7. Sesja 29-go. Tu jest taki nowy zwyczaj ze 90 % Sesji to sesje nadzwyczajne. Po to aby nikt z zewnątrz nie przyszedł a radni brani są z zaskoczenia

  1. To już zauważyłam. Nadszedł czas, żeby wreszcie zaskoczyć zaskakujących. Gdzie są projekty uchwał do wglądu? Rozumiem, że nie mam czego szukać? Państwo podziemne, rząd na emigracji był mniej utajniony. Co to za metody?

 8. Przed wyborami obiecywali transparentnosc.Wszystko miało być konsultowane z mieszkańcami. Teraz sprawy załatwia się po nocach, sama wiesz. A za obywatelem wysyła się tajnego fotografa

  1. Ale ci ludzie w tej gminie, nie chcą siedzieć po nicach. Mają rodziny, dziewczyny, matki, pasje, przyjaciół, psy i koty. Ostatnia rzecz jakiej pragną, to siedzenie z Urbanik do pierwszej nad ranem. Tylko nie mają odwagi, żeby o tym powiedzieć. A ktoś wykorzystuje, nadużywa zwierzchności. I odpier….czarną robotę „ku chwale ojczyzny”.

   1. Gdyby nie było bezrobocia to Jolanta w tym urzędzie została by z Woznakiem, Marciowa i tym podobnymi. I tak ma trudności w doborze kadr.

    1. Marciowa, to niech Radia Maryja zacznie słuchać i szydełkować. Pora ustąpić młodszym. Już się „nareprezentowało” koleżanek o podobnym PESELU. Nie żebym miała coś przeciwko starszym osobom, ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Jak już się nie „kuma bazy”, to właśnie jest ten moment. Pan Dziura mnie zastanawia: faktycznie otumaniony, czy udaje?

     1. Wg mnie Dziura otumaniony. Ojciec był super, ale za wcześnie odszedł. Ten jest interesny. Trzyma z Jolantą bo widzi korzyści dla miejscowości. Myślałem, że bardziej myślący.
      A to że łacha z Jolanty drą to wiadomo. Najśmieszniejsze jest to , że to ci których przyjęła. niektórzy nie wiedzą co do kogo powiedzieć. Wychodzą z założenia że jak się na wszystkim najlepiej zna a Rycho firmuje to niech tak zostanie.

   2. Szczerze mówiąc, to ani p. Marć, ani p. Dziura nie chcieliby słyszeć opinii władzy na swój temat. Taki tu „szacun” panuje.

  2. Często na forum mówi się o jakichś „onych”. Ja tam nie widzę żadnej sztamy, żadnej osoby która by tam była jakoś super za Jolantą. Umarł król, niech żyje król. Tak bym to widziała. Także, jeżeli Jolanta myśli, że ma „swoich ludzi” to grubo się myli. Nikt za nią nie stoi.

  1. Nie ma zaufanych. Łacha z niej drą, że tak powiem po warszawsku. A ona myśli, że jest dla nich alfą, omegą, betą i gametą…że tak zażartuję..

 9. Jolanta szeroko otworzy oczy jak zobaczy kto i jak zeznaje chroniąc swój tylek. Gwarantuje Ci ze w takiej sytuacji zostanie sama.

 10. Do Pana Janusza Wróblewskiego. Cenię Pana szczerość ale takie mam pytanie ? proszę mi powiedzieć kto personalnie odpowiada za zdewastowanie samochodu bojowego ? Z opisu Pana Marka Z wynika że samochód to kompletna ruina 🙂 jak mniemam sam się nie zdewastował?. Inicjatywa zbierania złomu mnie nie gorszy wprost przeciwnie uważam ja za świetna !!!!. Co zaś do opisu poczynań Pana Wożniaka mieszkańca Męcinki uważam ,że w swoim opisie posunął się Pan za daleko .Mam nadzieję , że tym swoim wpisem nie zapoczątkuje Pan lawiny podobnych zachowań -wpisów.

  1. Pan Wróblewski to niby kto w straży ? Naczelnikiem jest chyba inny Wróblewski. A ten ?

 11. może i „urabia” niektóre wsie, ale mieszkańcy tych miejscowości także nie kryją,że oczekują zmiany.

 12. Kiedyś rozmawiałam z osobą z pewnej wioski którą burmistrz uważa że jest bardzo jej przychylna. Powiem tak – bardzo się zdziwiłam że narzeka na władzę. Mówię jej , kobieto przecież u was tyle się robi. A ona mi na to może się robie ale nie ma tego , tamtego i mi wylicza. Potem mówi że ludzie we wsi gadają że tylko swoich zatrudnia, że ciężko sprawe załatwić, że ci pracownicy jacyś smutni itp.
  To dowód na to że z tym poparciem nie jest tak różowo

   1. A jak załatwić jakąś sprawę, jak się całe życie spóźnia. po 2 czy 3 godziny ludzie siedzą jak tumany i czekają. To oczywiste, że człowiek wkurzy się, pieprznie drzwiami i pójdzie.

 13. szkoda że nie słyszy tego co w tym czasie oczekujący mówią. To jest ignorancja obywatela. Rano jeżdżę do pracy w kierunku Jasła i widzę skodę pod domem. A że jeżdżę o różnych godzinach to widzę nawet przed 9 .

Comments are closed.

Do góry