Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Fontanna w Jedliczu

„Przebudowa rynku polegająca na budowie nowej zatoczki autobusowej, budowie przystanku – wiaty autobusowej, przyłącza kanalizacyjnego, wodnego, elektrycznego, instalacji elektrycznej oświetlenia i zasilania fontanny, przełożenia: fragmentu sieci telekomunikacyjnej kolidującej z zatoczką i fragmentu sieci elektrycznej, montażu małej architektury oraz ułożenie ścieżek z kostki”.

Tak w jednym zdaniu mieszkańcom przedstawił plan przebudowy rynku w Jedliczu Z up. Burmistrza Ryszard Zagórski. Czytając dalej obwieszczenie dowiadujemy się, że w Urzędzie Gminy w pokoju nr 23 możemy zapoznać się z treścią wniosku i zgłosić ewentualne uwagi.

Niestety ani obwieszczenia, ani treści wniosku nie udało się nam znaleźć na gminnej stronie internetowej. Nasz portal nie otrzymał również żadnej notki prasowej na temat, jak się nam wydaje dość ciekawej inwestycji jaką jest budowa fontanny w Jedliczu.

Obawiamy się, że mieszkańcy Jedlicza mogą przegapić małe obwieszczanie umieszczone na tablicy ogłoszeń koło poczty. Dlatego postanowiliśmy zrobić zdjęcie i upublicznić je szerszemu gronu społeczeństwa. Zachęcamy włodarzy gminy do publikacji wniosku na swojej czy naszej stronie internetowej, wówczas mieszkańcy nie będą musieli odwiedzać pokoju nr 23, a tym samym pracownik urzędu będzie miał więcej czasu na inne zadania.

red.

133 thoughts on “Fontanna w Jedliczu

 1. żałosne megalomańskie pomysły na mega kicz czyli archiszopa w stylu białych rajstop radnej wenny – czyli przez fontanę do trzymania się fotelu burmistrza tylko że za naszą kasę !!! a będzie też piramida egipska i obelisk ?

  1. Tak. Po czym zostanie ogłoszonych 21 przetargów, tzw. oczko, w których zostanie wyłoniony najgorszy z wykonawców, zwany dalej naciągaczem grasującym po całej Polsce od upadku komunizmu. A kiedy już wszyscy, tradycyjnie znajdą się w sądzie, na rynku postawi się wiadro z wodą, jako fontannę tymczasową, na potrzeby odbioru, fotogalerii i artykułu – 15 tys. znaków – opisującego mozół i walkę na tyłach wroga, przy powstawaniu fontanny.

 2. Szanowny arbuzie czy arbuzko chyba tym swoim ostatnim wpisem uleciałaś …. .
  wysoko w przestworza. Takie niesmaczne …. hmmm ale jak się nie ma nic mądrego do napisania to można i tak ….. Wracając do meritum to sposób obwieszania mieszkańcom rożnych ważnych spraw całkowicie nie funkcjonuje. Wysłanie do sołtysa jednej kopi obwieszczenia z prośba o rozwieszenie na tablicach jest śmieszne i niepoważne.Sołtys nie ma obowiązku kserowania pism urzędowych odpowiednia ilość kopii powinna być dostarczona z urzędu.No to czemu się dziwić że ważną informacja wisi tylko na jednej tablicy ogłoszeniowej w całym Jedliczu. To taka uwaga do ogródka Pani sekretarz .Co do pomysłu fontanny to uważam , że powinna być wykonana w gabinecie Burmistrz by mogła korzystać z wody na otrzeźwienie 🙂

  1. A co jest niesmaczne? Wiadro z wodą? A smaczne jest, że taki Obserwator, twierdzi że nie mam prawa żartować. Bez przesady. ja nic niesmacznego, czy wulgarnego nie napisałam. Chyba, że przeczytałeś wpis „Artysty” jako mój?

  2. A co do informacji o rewitalizacji rynku, to nie wiesza się go po płotach kartek kiedy są już podjęte kroki, tylko na etapie planowania podaje do publicznej dyskusji plan wraz z wizualizacją. Wizualizacja powinna, tak jak w kazdym znanym mi przypadku, umieszczona być w miejscu w którym planuje się zmiany. Już nikt nie żąda żeby urząd liczył się z sugestiami poprawek mieszkańców, bo to by końca nie było widać, ale grzecznie jest poinformować ludzi odpowiednio wcześniej, że od jutra będą mieszkać w innym miasteczku.

 3. Jak można takie beznadziejne pomysły prezentować, poprostu „głupie”
  Nie ma kanalizacji np w Porębach, warunki dzieci w Długiem, Dobieszynie
  To są infantylne fanaberie chociaż nawet nie wiem jak to określić. Jak osoba, która prezentuje takie pomysły, z takim zasobem słów, wiedzy niekompetencji, nawet braku gustu może być burmistrzem?
  Jak!?

 4. Teraz dopiero będę niesmaczna, może nawet niegrzeczna. Wiecie co jest tragiczne, że wy jesteście społeczeństwem, którym tak łątwo da się manipulować i oni to wykorzystują. Wy dziś skupiacie się na ilości kartek na płotach, i kto powinien je kserować, a nie tym, że kilka miesięcy wcześniej, ktoś miał was głęboko w dupie,o nic nikogo nie pytając sam podjął decyzję. Kolejną genialną. A wy dajecie prowadzić się na manowce i skupiacie się, nawet w dyskusji, na rzeczach błahych. Informuje że kwintesencją sprawy fontanny, jest to że decyzja o rewitalizacji rynku została podjęta bez porozumienia z mieszkańcami. I zeby teraz wytapetować wszystkie płoty obwieszczeniem Zagórskiego, to nie ma to znaczenia. Ogarnijcie się ludzie, bo nic z tego nie będzie.

  1. Szanowny ARBUZIE !!
   Zachowaj spokój. To że oni mają społeczeństwo daleko gdzieś to od pierwszego dnia rządów wiadomo. Wtedy jedną z pierwszych decyzji było wyśrubowanie wynagrodzenia dla burmistrza.
   Teraz społeczeństwo wie, że nie ma wpływu na decyzje ale to jeszcze tylko rok. Władza zaczyna tupać nóżkami. Czas szybko ucieka. Wiele z zaplanowanych na ten rok inwestycji nie zostanie wykonanych bo już nie ma czasu. Co inwestycja to Sąd. Lodowisko w sądzie, żłobek pewnie już też, sala gimnastyczna w Moderówce pewno też skończy w sądzie. ITP ITD.
   Lud nie jest głupi. Wyborów nie wygrywa się ilością imprez.

   1. Do sprawy żłobka, którą trudno już nazwać sprawą tylko żłobka, to już chyba z druga, czy trzecia kancelaria jest wzięta. W zawiadomieniu, wszystko, Cała epopeja. To co gminy dotyczy, ale także to co całej Polski i wręcz świata. Ja mam nadzieję, ze Ty rację masz Ksenia. Bo ciśnienie w tej chwili mam…nieksiążkowe.

 5. przecież to przed wyborami – teraz nie ma już kogo pogrzebać jako śmiertelnie chorego .przy każdej okazji otaczać gnębić i inwigilować – przecież ci ludzie są w ratuszu oni nie myślą o mieszkańcach tylko o sobie – dno moralne i każde …

 6. Sprawa jest bardzo poważna, była już skarga mieszkańców Moderówki na Urbanik
  Czy dochowano wszystkich procedur w związku z konsultacjami dot. rewitalizacji?
  Ile mieli mieszkańcy dni, żeby się zapoznać
  Porównajcie prezydenta Przemyśla jego wynagrodzenie jego styl analogicznie do Urbanik

  1. Z tego co mi wiadomo skarga mieszkańców dotyczyła niedopełnienia przez Burmistrz Gminy Jedlicze czynności urzędniczych w zakresie dostępu do informacji publicznej.Decyzja rady uznana za bezzasadną. No cóż swój swojemu nic nie zrobi . Uznanie skargi za bezzasadna to kpina z mieszkańców to pokaz wyjątkowej arogancji ze strony urzędu. Ze strony burmistrz ,zastępcy oraz rady gminy z jednym wyjątkiem radnej Zaleszczuk.
   No cóż czy będzie ta łącznica czy też nie to oczywiście nie zależy do mieszkańców Moderówki. Ale władze gminy stosują zasadę biorę co dają i nie zważam na nic… , No to poczekamy na to „nic ” …. . A tak gwoli wyjaśnienia to mieszkańcy nie protestowali by nie było łącznicy a protestowali o to by łącznica biegla w rozsądnej wersji , tz. by wieś miała przystanek , by tory nie biegły równolegle do siebie w odległości kilkunastu metrów, by łącznica biegła zgodnie z nazwą do przystanku Szebnie .

 7. I teraz jak spotkacie swoich radnych to ich zapytajcie: od kiedy wiedzieli, że jest plan przebudowy rynku? Jezeli powie, że od dawna, to walcie w pysk. A jeżeli powie, że parę dni temu podsunęli na sesji nadzwyczajnej do przegłosowania, nie tłumaczyli co tylko kazali rękę podnieść, to też walcie w pysk, ale jest światełko w tunelu do podważenia decyzji administracyjnych. Już nie mówię, że w kwstii fontanny, tylko w ważniejszych kwestiach. Bo rada miasta to nie koński tag, dzięki Bogu, że „przybite, zaklepane” i nie ma odwrotu.

 8. Do garów w Londynie, albo na mandarynki do Włoch, na początek takich wysłać, to by się szacunku do ludzi i pracy nauczyli. Ponosili by snopki większe od siebie od 6 roku życia, nadźwigali się koszy z kartoflami, to by może wiedzieli co to drugi człowiek. A tak, przeżyło to życia pół…i gówno z niego zrozumiało. Jadę do kina, na jakąś zagraniczną komedię, bo polskich na dziś mam już dosyć.

  1. Pech chciał, że dzisiaj same polskie grają 😉

   Co do przebudowy rynku kłuję oczy fakt braku jakiejkolwiek informacji. Na stronie gminy powinna być zakładka, w której można byłoby się zapoznać z wizualizacją. Rewitalizacja naszej przestrzeni publicznej jest potrzebna i w pełni się zgadzam z decyzją aby ją w końcu przeprowadzić. Tylko jednocześnie bardzo się boję, że wyjdzie ona dramatycznie. Po chłopsku powiem, obawiam się, że zostanie spierd****a.

   Na pewno ktoś czyta to z gminy. Pokażcie projekt, strzelcie wywiad z burmistrz na stronie internetowej. Niech powie coś więcej. Martwi mnie trochę kształt tej zatoczki. Rynek ma ograniczoną przestrzeń i obawiam się, że przystanek zdominuje przestrzeń nadając jej jeszcze bardziej zaściankową formę.

   Jako miłośnik i mieszkaniec Jedlicza nie zepsujcie tego….

 9. Pomysł na fontannę mnie powalił.O tym, że mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia, wiadomo nie od dzisiaj. W Jedliczu mieszkańców ma się za nic. To nic, że przy ul. Podlas i Grabiny w godzinach dużego poboru wody w kranach jest sucho, albo ledwo kapie. A kogo to obchodzi, najważniejsza fontanna z myślą o mieszkańcach. Zawsze można będzie z garnkiem do rynku pobiec, przy okazji szybka kąpiel, jakby w godzinach 20-22 znowu ciśnienia wody nie było i z powrotem do domu. Tylko po takiej przebieżce wypadałoby się wykąpać, ale w czym jak wody nie ma? I kogo to obchodzi.

  1. Mieszkanko ! Jak to kogo obchodzi że nie ma ciśnienia w kranie. A gdzie radna Patla, a Sołtys Mrciowa ? One dużo mają do gadania. Grabiny, Podlas to dużo mieszkańców. Proponuje zmobilizować się i pójść na Sesje, zebranie itp.
   Kasa idzie do Jaszczwi, do Moderówki. Reszta miejscowości dostaje małe kwoty. Proponuje zainteresować się własnymi sprawami, być aktywnym , a przy wyborach przed głosowaniem dobrze się zastanowić.

   1. A co to w Jaszczwi I Moderòwce nie mieszkaja ludzie ??? Co to znaczy że kasa idzie do tych wsi ??? To ja się pytam czemu niby ma nie iść. Wieś Jaszczew I Moderòwka należą ròwnież do gminy Jedlicze tak dla przypomnienia. Nie napuszczajcie jednej wiosku na druga takimi tekstami jak wyżej to nie fer dość kłutni I zawiści. Cieszę się że w Moderòwce I Jaszczwi coś się dobrego dzieje

     1. No właśnie. Absolutnie trzeba być wyczulonym, na to skłócanie ludzi. W koło o tym piszę. Trzeba być czujnym, bo to metody rodem ze stalinowskiej epoki.

   2. Radne będą zainteresowane przed wyborami, wtedy będą chodzić od domu do domu, jak Świadkowie Jehowy. Teraz mają inne sprawy na głowie, a nie jakaś tam woda w kranie. Czy zgłaszanie problemu do dostawcy wody i do Gminy nie wystarczy, mamy się oflagować na rynku z fontanną, bez przesady. A przed wyborami nie muszę się zastanawiać, doskonale wiem na kogo nie zagłosuję.

 10. Tak zgadzam się przyjadą sobie łącznica przejdą obok fontanny i dojdą do targowicy w Jaszczwi a mieszkańcy Tarnowca i Brzezówki dojadę sobie przez płyty zbrojone w rzece. To takie udane inwestycje. Te płyty będą specjalne bo będą się unosić na rzece jak będzie wysoki stan rzeki

 11. Specjalistką od tej kładki będzie radna edukacji haha to będzie udana inwestycja jak i remont ulicy 3 maja która miała posiadać specjalną nawierzchnie która się nie zniszczy a tu Dupa po 2 tygodniach nawierzchnia została zniszczona nie wytrzymała bardzo dużego natężenia ruchu samochodowego 5 aut dziennie hahahah

 12. Temat fontanny i Rynku poruszany był kilka miesięcy temu
  http://jedlickie-sprawy.blog.pl/2017/07/06/o-radosnej-tworczosci/
  Osobiście uważam, że zwykły mieszkaniec gminy nie musi zapoznawać się z każdym programem, czy innym dokumentem uchwalanym przez Gminę. Chyba prawie nikt nie ma na to czasu. To Radni, którzy są naszymi reprezentantami powinni w sposób krytyczny podchodzić do przedstawianych im do przegłosowania projektów. A propos. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czy radni w jakiś sposób są odpowiedzialni za podejmowane przez siebie decyzje?

  1. W ich przekonaniu, nie są za nic odpowiedzialni. Dlatego jedni zachowują się jak przekupy na bazarze, a inni jak park sztywnych. Jest słownie jedna osoba, która wie po co tam przychodzi. Uważam, że czas uświadomić radnym, że to na nich spoczywa odpowiedzialność, również za zaniechanie działań, bo tego chyba jest więcej niż podjętych.

   1. Gdyby ktoś im zrobił test ze znajomości podstawowych aktów prawnych regulujących działalność samorządu to podejrzewam że tylko p. Zaleszczuk by go zdała.
    Jestem pewna, że szef Komisji Rewizyjnej nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności jaka na nim ciąży.
    99% radnych nie zna podstawowej ustawy jaką jest Ustawa o samorządzie terytorialnym. I o czym tu gadać ?

   1. O jakiej odpowiedzialności zbiorowej piszesz? Pokaż mi przepis, który realnie pozwoli pociągnąć radnego do odpowiedzialności. Chyba tylko na drodze cywilnej. Rada natomiast działa jako organ kolegialny, i nie można pociągnąć do odpowiedzialności radnego na podstawie ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych. W praktyce nic nie możecie im zrobić poza nie wybieraniem na następną kadencję.

     1. Nie ma zbiorowej odpowiedzialności w tej materii. Ale uwierz MG, że nawet początkujący prawnik wie, że jeżeli zabraknie mu podstaw prawnych do przyczepienia się do działania, to pierwsze co robi to bierze pod lupę zaniechanie. Pisałam to już wcześniej. Ponieważ wasi radni nie robią nic, dużo bardziej wskazane jest wyciągnąć wnioski prawne w zaniechania niż w popełniania błędów przy działaniu. A tu już jest morze…morze możliwości. Reszta w odpowiednim czasie.

  1. Opłaty za śmieci to jest kuriozum. Ja jako jednoosobowe gospodarstwo w Jedliczu płacę tyle co moi lokatorzy , czteroosobowa rodzina na osiedlu Gorce ul. Babimojska Bemowo Warszawa.Poważnie. Mało tego. W czteropiętrowym bloku na Babimojskiej, gdzie tak naprawdę to nie są saloony, tylko zwykła sypialnia Mordoru, pan od śmieci, w dniu wywózki, w ramach wspomnianej kasy, przychodzi do drzwi i przypomina, zabierająć te które lokatorzy mają w domu. Potraktujcie to jako ciekawostkę. Ja nie wymagam takich koralów mecyji od naszych. Ja żądam logiki w doborze taryfy za wywóz śmieci. Jako osoba samotna, póki co płacę tyle co wieloosobowa rodzina. P.S. Fenomenem jest dla mnie, że ja samotnik wystawiam więcej worków ze śmieciami, niż te wielopokoleniowe rodziny. Może tu należy dopatrywać się zawieszonych powietrzów…we miasteczku…

  1. A wyobraź sobie, że w mojej rodzinnej wsi, osiem domów, na Podlasiu, wieś jest tylko w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, żeby nie było, że w strefie specjalnej, każdy ma oczyszczalnie przydomową. Od 1999 roku. Moich, żyjących wówczas rodziców, kosztowało to 800 złotych na etapie założenia biodegradowalnej oczyszczalni przydomowej. U nas trudno, z uwagi na odległości między gospodarstwami, założyć kanalizację. Opłaty za utrzymanie oczyszczalni przydomowej są mniejsze niż za opłaty za odpływ. Mieliśmy u nas w Radziłowie takiego cudownego Wójta. Gwiazdowski się nazywa. Obecnie jest Senatorem. On to wszystko nam załatwił. Z pokolenia na pokolenie przechodzi jego matryca. W Jedliczu trzeba takiego Zbawcy.

 13. Arbuz pewnie nie jest zorientowany ile w sprawach ekologii zrobił poprzednik. Ja pamiętam jak u nas w Potoku robili kanalizację, a w tym samym czasie już projektował Męcinke i Żarnowiec. potem chyba tam zrobił a natępnie Moderówka i Jaszczew. W międzyczasie wybudował oczyszczalnie. Na koniec załatwił kase na Chlebną , a za rządów Urbanikowej inwestycja została zrobiona. Teraz o to wszystko muszą walczyć, pisać petycje. Jak mówił klasyk TO JEST CHORE

 14. Sam pomysł fontanny mnie zszpkował szok minoł I tak teraz sobie myślę a moze by poprosić o wyjaśnienie w urzedzie kto sfinansuje ten projekt rewitalizacji rynku . Moze to sa pieniażki które nie popłyna z budzetu gminy .Może to zastrzyk zewnetrzny I w myśl zasady brać co dają? !!! Szanowny redaktorze Proszę rozpuścić wici ?to taka prośba.
  Wiele się dzieje na tym forum to ciekawa lektura z której wyłania się puenta Szanujmy się na wzajem sąsiad sąsiada ,niedonośmy na siebie nie skłòcajmy jeden drugiego ,nie obrażajmy się bo co to da ? A władzę pilnujmy wymagajmy sprawdzajmy. Po co wracać do przeszłości ona jest tylko wspomnieniem -teraźniejszość to sié liczy !!!! ważne jest dziś I jutro a wczoraj było I się nie wróci to takie przemyślenie.

 15. obserwatorze gdyby obecna władza kontynuowała zadania poprzedniej i miała takich doradców z pewnością nasza gmina byłaby podobna do ościennych gmin np.Chorkówki…obserwatorze po tobie nie zostaną nawet wspomnienia bo co zrobiłeś dla gminy???

 16. nie chce nadużywać nazwisk, ale powiem tak gdyby rządzili poprzednicy na pewno nie byłoby takiego muru między ludzmi i wszystkie inwestycje przemyslane, miejscowości skanalizowane bo ON wiedział co jest w naszej gminie priorytetem.

 17. Pozwolę sobie zacytować – takie to piękne i jakże uniżone dla nadistoty zwanej ON:
  „trewaseg | 23 listopada 2017 at 19:31 | Odpowiedz

  nie chce nadużywać nazwisk, ale powiem tak gdyby rządzili poprzednicy na pewno nie byłoby takiego muru między ludzmi i wszystkie inwestycje przemyslane, miejscowości skanalizowane bo ON wiedział co jest w naszej gminie priorytetem.”

  Wyobraź sobie że tej istoty – sądząc po emfazie „ON” dla ciebie bóstwa – my mieszkańcy mieliśmy dość. Ustaw sobie ołtarzyk w domu i niech ON odbiera należne mu od ciebie uwielbienie :).

 18. Żadnych on, ona. W samorządzie nie ma wzlotów, upadków, miejsca na choroby, rodziny, fryzjerki, sukienki, opowieści o nadchodzącej, braku koloryzacji ust. Tu ma być zwarty i podtary chłop. Silny. Małomówny. Działający. Człowiek z wiedzą na poziomie tworzenia, ale nie wizjoner. Z wykształceniem technicznym. Zadne Juszczaki. Bo kto wyskoczy z Juszczakiem to zmiotę. Szukajcie, dopóki żyję.

 19. Jak jest się nie udolnym to najlepiej powiedzieć ON , ONA ( często mówią Łona ) a najczęściej POPRZEDNICY. Tylko prawda jest taka że połowa z tych osób siedziała dawniej w radzie i brała kase. Dziś mówią że nie wiedzieli, mydlono im oczy itp. Wniosek z tego taki że ich IQ jest marniutkie

 20. Arbuz przemawia do tłumu. Jej mowa porywa towarzyszy. Tłumy z uwielbieniem idą za nią. Pada wystrzał z Aurory. Biorą czerwony sztandar. Szturmują Pałac Zimowy – ach wspaniałe marzenia aktywistki – prawda? A fakty – paru klakierów przyklaskuje. Bo po prostu wynurzenia nudne jak flaki z olejem i wyciągnięte z jakiegoś jej Matrixa.

 21. P.S nawet obwieszczenie o budowie fontanny brzmi strasznie – mieszkańcy mają słuchać rozkazów a jak nie to wszyscy krewniacy zostaną wywaleni z roboty przy najbliższej okazji – to jest samo-rządność po jedlicku

Dodaj komentarz

Top