Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Najpóźniej 15-ego grudnia chodnik połączy Dobieszyn z Jedliczem

Trwają prace przy budowie chodnika położonego przy ulicy Sikorskiego w ciągu drogi powiatowej nr 1947R Jedlicze – Dobieszyn – Krosno w miejscowości Jedlicze. Chodnik powstanie na długości 1225 m. Zakres prac obejmuje m.in. odwodnienie, wykonanie murku oporowego, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni chodnika, oznakowania i odbudowę ogrodzeń. Wykonawcą prac jest firma Stan – Bruk z Krosna. Wartość inwestycji wynosi 861 622 zł, dofinansowanie gminy Jedlicze to kwota 417 733 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na 15 grudnia br.

Informuje: Ewa Bukowiecka
Rzecznik prasowy
Starostwa Powiatowego w Krośnie

Pogoda sprzyja spacerom więc postanowiliśmy przejść się z aparatem by na własne oczy zobaczyć jak idą prace przy nowej inwestycji.  Wśród budowlańców humory znakomite! Muzyka gra, praca pali się w rękach, a kawały sypią jak z rękawa. Jeden z brukarzy zdradza, że prawdopodobnie jeśli pogada nie pokrzyżuje planów uda się im skończyć przed planowanym terminem. Rzeczywiście na spacerze stwierdzamy, że większość prac jest wykonana, a kostki brakuje już tylko na niektórych fragmentach ciągu pieszego.

111 thoughts on “Najpóźniej 15-ego grudnia chodnik połączy Dobieszyn z Jedliczem

 1. Bardzo dobra inicjatywa Starosty Juszczaka. Gratuluje !
  Zauważyłem że Starosta tez zrobił remont drogi przez Chlebną. Tam gmina chyba złotówki nie dołożyła

 2. Brawo dla Powiatu 🙂 Przynajmniej wasze inwestycje są strzałem w dziesiątkę a nie jak Gminy Jedlicze po parę metrów

 3. Na szczęście tą inwestycję prowadzi powiat a nie gmina. Dlatego można być spokojnym o jej prawidłowy przebieg i ukończenie.

 4. Spory zakres roboty. Mimo wielu zastrzeżeń jakie nasza kochana władza nam funduje nie przypisujcie zasługi jedynie Starostwu. Bez wkładu gminy i to nie małego projekt pewnie by w tym roku nie ruszył. Bądźmy obiektywni 🙂

  Szkoda jedynie tam na górze, że przy jednym z domów struktura własnościowa działek pewnie jest starsza niż sam pas drogowy i braknie tych kilku metrów chodnika.

  Według powyższych informacji koszt budowy ogrodzeń w kilku domach leży po stronie inwestora? W sumie to dla mieszkańców to chyba plus, że im za friko wpadła taka okazja (chociaż stanowi to pewnie rekompensatę bo niekiedy pewnie te działki trochę się zmniejszyły).

  Oby więcej takich inwestycji. Teraz kolej na ul. Polną i 3 Maja. Tyle, że tu już Starostwo nie pomoże, a ludzie w błocie całe życie się paplają. Wstyd, żeby w centrum miasta taka sytuacja miała miejsce…

  1. Jems ul. Polna i 3-go Maja nie będzie robiona do póki jest ta władza. Chyba domyślasz się z jakiego powodu. Tu nie chodzi o rozwój miast czy gospodarskie podejście do problemu. Tu moim zdaniem jest inny powód, pewnie się domyślasz
   Jedlicze jest traktowane bardzo po macoszemu. Tu się nic nie dzieje. 370 metrów chodnika i to z felerami to jakas kpina. Nie zapomnij o tym , że 70% budżetu to pieniądze wypracowane przez miasto ( rafineria, przedsiębiorcy, i podatki od mieszkańców ). Jesteśmy ograbywani z kasy.

 5. Widzę że robota idzie konkretnie. Jakiś dobry wykonawca. Pewnie faktycznie szybciej skończą.

 6. Faktycznie robota idzie pełną parą I fachowo . Aż miło popatrzeć dobra firma ?
  Nareszcie coś pozytywnego .
  Starostwo ma wiecej kasy niz gmina to I inwestycja większa chwali się ?
  Z ja sobie tak myślę pewnie starosta bedzie startował to I musi się pokazać ,że coś robi.
  Ale ja sie nie dam nabrać? pora na przewietrzenie powietrza w Jedliczu .

     1. Zadałeś pytanie jak wyżej i odpowiadam Ci nie robie nie mam zamiaru ale mam swoje poglady tak jak i ty gosciu .Nie kieruje sie nienawiścia , pomówieniami ale opieram sie na faktach . Jakich ??? a no zapytaj porozmawiaj z byłymi pracownikami PKs Krosno to wiele sie dowiesz . Ciesz się ,że to nie dotyczy Ciebie albo kogoś z twojej rodziny.
      Pozdrawiam Cię serdecznie gościu miłego wieczoru.

 7. Za drogę w Chlebnej należą się podziękowania Panu Staroście Juszczakowi remontując drogę nie kierował się kto mieszka przy tej drodze i kto Mu roznosił ulotki uznał, że jest taka potrzeba.

  1. A w gminie robi się tam gdzie się kto przy wyborach udzielał. Nic to nie ma wspólnego z gospodarskim zarządzaniem.

 8. po wykonaniu inwestycji można ocenić kto nadaje się na odpowiedzialne stanowisko wystarczy sprawdzić drogi powiatowe i gminne wykonane w ostatnich trzech latach.

  1. Zapraszam na super drogę z super nawierzchnią na ulicy 3-go Maja w Jedliczu. Wg radnej Marć miał to być hit technologiczny. Po paru tygodniach nie wiele zostało. Już była poprawiana i dalej to samo. W końcu wpadli na pomysł ograniczenia tonażu. Ale w zamian za to wpuścili ciężarówki pod szkołę. To chyba w ramach ” bezpiecznej drogi dziecka do szkoły”

 9. A kto w tym roku będzie odśnieżać drogi wie ktoś? Czy jak co roku będzie znów tor saneczkowy. Co roku szlak mnie trafia jak dojeżdżam do końca Dobieszyna i tam od strony Polanki jest goły asfalt a ja się slizgam przez cale Jedlicze i Dobieszyn,tam się drogę da posypać a tu jak zwykle posmarkac.

  1. Pewnie JPGKiM wzięło drogi powiatowe. Z gminnymi nie mogą sobie poradzić ale kolejne biorą. Gmina tylko dokłada do tego interesu i bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo. To są wybujałe ambicje naszej władzy.

 10. był dziś wypadek na Borku pijana jechała,chodnik nie skończony a tamtędy dużo osób chodzi ,jakby kto szedł to po nim,towarzystwo się rozchukalo pije i wsiada za kierownicę i w tym samym czasie w Dobieszynie też czytałem pijana spowodowała kolizję kolo sklepu ,strach tu po okolicy jeździć,bo albo ci auto skasuja a i mogą kaleka zrobić a nawet zabić,coś ja dawnooooo policji w naszych stronach nie widzę żeby łapala albo sprawdzala trzezwosc,no i towarzystwo sie nie boi ,chleja i jeżdżą.

 11. Jestem, tylko rooty miałam i mam tyle, że kładę się i zaraz wstaję:)) Muszę nadrobić. Ja tu kontroluję sytuację.

  1. Arbuzko tylko Ci się tak naiwnie wydaje, że cokolwiek tu kontrolujesz. Inteligentny z Ciebie cwaniaczek ale i Ty się zdziwisz?. Miłej pracy.

   1. Ja i tak siedzę i się dziwię praktycznie na okrągło. Także dla mnie to ne dziwota.

  1. Burmistrz to mały miki. Tu jeszcze, rzutem na taśmę, bo jest już tylko rok , uruchomić do działania tych radnych. Jeżeli tam ktoś siedzi tylko dla 500 złotych, to niech spier..la np. dorobić sobie w firmie sprzątającej, na stróżówce. Ja chętnie pomogę. Dorobią sobie nawet po tysiąc, jak będą chcieli. Ale jak już przychodzi na te sesje, to niech pojmie, że to rada jest władzą w gminie i to na radzie spoczywa odpowiedzialność za podjęte decyzje. I jak przychodzi, nie otrzymawszy wcześniej dokumentów i tylko bezmyślnie głosuje jak mu każą, to niech się nie zdziwi, że odpowiedzialność spadnie przede wszystkim na niego. Przykład: sprawa wspólnego projektu ze Słowacją. Słowacy stali w drzwiach, a radni głosowali w ostatniej chwili, nie wiedząc co. I jak dziś się zapytać, takich radnych co oni przyjęli za uchwałę to słowa z sensem nie powiedzą, bo myślą że podpisali umowę, a podpisali ledwie projekt patykiem na wodzie. A potem za dwa lata, znowu nakręcą film, jak to ich oszukali. Żeby burmistrz był nawet rogaty czy wiecznie pijany, to przy mądrej radzie byłoby inaczej. Dlaczego zwoływane są prawie wszystkie sesje nadzwyczajne? A no dlatego, żeby mieszkańcy którzy mogą przyjść na sesję zwyczajną nie mogli w niej uczestniczyć i podnośić drażliwych west. Dlatego też, co widać po protokołach, obecni radni, też jest to dla mnie dziwne, muszą o tak im każą, zadawać pytania na końcu posiedzenia, na które często nie ma już odpowiedzi. Co do wielokrotnie poruszanej w licznych wstępach zasady, pytana są składane na początku, tak aby odpowiadający miał czas się merytorycznie przygotować. A tu głos radnego jest umniejszony do minimum. Ale jest pociecha. Budżet na 2018 musi zostać głosowany na sesji zwyczajnej i jest szansa aby mieszkańcy wreszcie wzięli spawy w swoje ręce pojawili się na sesji. Bo na obecną chwilę jest tak, jakby wsadzić pasażerów do autobusu z pijanym kierowcą i zabronić im zadzwonić po alkomat, powołując się na tabliczkę: rozmowa z kierowcą w czasie podróży zabroniona.

   1. to tak gwoli sprostowania od pewnego czasu zapytania radnych sa na końcu sesji. Wczesniej pytania zadawane były na poczatku. Pyta głównie Radna Zaleszczuk pozostali wcinaja paluszki i ciasteczka. Co niektórych z radnych bardzo to denerwuje.
    Radni w gminie nie pytają bo po co ? wszystko ustalone przemyślane na komisjach . Co ta Zaleszczukowa chce ??? Warto poczytać protokoły z komisji ciekawa lektura na temat samorzadności w naszej gminie.
    Co do radnych to oni nie istnieją ,pani burmistrz nie liczy sie z ich zdaniem ponieważ oni swojego zdania nie maja !!!! Burmistrz ma ich daleko w poważaniu i oni o tym wiedzą ale nic nie chcą z tym zrobić.

 12. Zdecydowana większość juz jej nie chce.
  Woźniaka, Marc,Dzbiory, Wenencji tez nie chca

 13. Arbuzie masz rację. Rada do wymiany. To grupa klakierow.
  Trzeba pokazywać mieszkańcom kogo wybrali.

 14. Zapraszam pod dom ludowy w Mecince. Rozdawane są dary. Zobaczycie kto i jakimi fura mi przyjechal

  1. Czy tu Stowarzyszenie Rota zawsze wspomagało potrzebujących produktami żywnościowymi?

   1. Nie. To taka jak by tu powiedzieć wzmożoną aktywność. Sprawdź sobie sklad Roty to zrozumiesz o co chodzi

    1. No ja wiem. Miała kiedyś współpracownika, który nie umiał sam sobie zajęcia znaleźć i jak tylko ktoś coś zaczynał robić to on przychodził, wyrywał mu tę robotę:-Daj ja to będę roił. en drugi szedł, brał inne zajęcie, to kolega rzucał to co robił do tej pory i znowu z rąk wyrywał: Daj to ja to będę robił. I oczywiście niczego ie dokończył. I u też o samo. Zywią y bronią:))) A będzie fotogaleria? Bo to byłby już ku.wa szczyt!

 15. Mnie też wstyd było jak przyszli Słowacy na Sesję i stali w drzwiach czekając jak radny podniosą rękę. To nigdy w normalnej gminie nie powinno się wydarzyć. Wstyd !!!! co oni myślą o nas ?
  Podpisanie tej umowy to też zabieg socjologiczny. Jeszcze daleko do realizacji. Dopiero wniosek składają. A czy przejdzie ?? nikt nie zagwarantuje. Oby nie było tak jak z rozbudową remizy w Dobieszynie. Wniosek padł i cisza.

 16. Jutro jakieś potyczki kulinarne. Hmmm. Martwie sie o szefa GOK. Znów sie chłop tak opracuje że w poniedziałek będzie miał ciężko.

 17. No cóż – ileż to lat na to czekaliśmy? – dlaczego tak późno? Czy to troszeczkę nie za mało żeby bić pianę?

 18. No cóż nie powalają na kolana inwestycje powiatu w naszej gminie – kawałeczek chodnika – czy to nie za mało?

 19. Arbuz to pewno nadzieja dla mieszkańców. Cenię go za odwagę. Dzięki niemu mogłam się dowiedzieć co sie dzieje w urzędzie. Pewnie jeszcze nie wszystko powiedział , ale mam nadzieję że powie.
  P.S Arbuzie mieszkańcy trzymają za Ciebie i liczą na to że więcej się dowiedzą.

 20. Żadnych tajemnic wagi państwowej nie wyniosłam:) Powtarzano, że wszytko jest transparentne. Czarne na białym. No to proszę bardzo. Tylko że to ma być czarne i białe takie samo dla wszystkich. Mnie osobiście, jako anarchistę osłabia określenie władza. Jaka to władza w niby demokracji, na pułapie samorządu? To przecież mają być ludzie na usługach społeczności. To społeczność ma kazać, wymagać i rozliczać. Tworzenie sztucznej „bariery językowej” przez fakt, że stoi i operuje się terminów niby prawniczych, niby urzędniczych, jest stałym zabiegiem zniechęcającym ludzi do kontaktu. A prawda jest taka, że żeby przyszedł chłop osmarkany, kulawy bez szkół, ale będący mieszkańcem gminy i chciał coś powiedzieć, to ta cała „władza” ma siedzieć na dupie i słuchać a potem pomóc. Pan Bóg jak chciał wyprowadzić Izrael z niewoli, to na przywódcę nie wybrał oratorów i mówców, tylko Mojżesza, człowieka który się jąkał , ‚był ciężkiej mowy”, małomówny, ale było wiadomo, że nigdy nie opuści swojego narodu, poprowadzi ich zgodnie z wytycznymi, a nie zagada ich przez 40 lat, paremiami, dyktandami dla doktoratów polonistyki, na śmierć. To moje słowo na niedziele:))) A teraz siadam do roboty.

 21. I jeszcze dodam, że teraz jest tak w gminie, że tu nie ma się czym chwalić. Tu potrzebny jest chłop, w miarę młody, robotny, menażer, techniczny i swojski. A jak już będzie się czym pochwalić, jeździć opowiadać, to można wtedy szukać burmistrza-hostessy.

 22. Arbuzka nie pij tyle z tej samotności,bo Ci się język pląta i bzdury piszesz.
  Pozdrów psiaki

  1. Niech pisze co chce. Typowa praktyka sfrustrowanych sierot. Jak ktoś ma coś do powiedzenia, to należy zrobić z niego wariata albo pijaka. Mateuszu, usiłowałam pozdrowić od ciebie psiaki, ale kazały ci przekazać, że mają cię głęboko w swoich psich zadach. Wybaczcie, ale nie cierpię kołtunów.

   1. A o samotności, jeszcze słowo do Mateusza. Przeżyłbyś chociaż połowę tego co ja, pochodziłbyś w moich butach, to byś dwa razy się zastanowił co wypisujesz.

 23. Piękne przesłanie Arbuzie. Dziękuję.

  Nie chcę Cię oceniać Mateuszku, nie chcę oceniać nikogo, bo każdy ma swoją historię ale powiem jedno, żeby się nie bać głośno mówić, to trzeba przejść wiele wyboistych ścieżek :))

 24. Jeśli Woźniak,Marć,Urbanik,Dziura,Tucki,Kopeć,Gałuszka by wygrali wybory i zostali na kolejną kadencję to Jedlicze cofną do Epoki Kamienia . Więc zadajcie sobie pytanie Czy chcecie aby oni zostali wybrani w wyborach ?

  1. Dlatego najlepiej żeby nie startowali. Może się zniechęcą jeszcze. Jak odrzucą element przekory, a zaczną autentycznie myśleć o dobru gminy, to powinni zrezygnować. A jak znowu będą na siłę chcieli coś udowodnić, to czeka batalia kolejna, wojna ojczyźniana, wyniszczająca. Znowu trzy latach po wyborach, każdy będzie ciągle lizał rany i oglądał się czy „wróg nie podsłuchuje”.

 25. Arbuzie przypomnij sobie co pisałaś wcześniej i określ sie za jaką „prawdą” jesteś? uwazam, że J24 to portal dla Twoich komentarzy.

 26. do Tomm należy wybrac nowych radnych, którzy potrafią jako radni podjąc dyskusję na omawiany temat przekazać wyborcom rzetelną nie zakłamaną prawdę, i obiektywnie ocenić zaplanowane inwestycje( nie za ulotki) za które podatnik płaci

 27. I proponuję zająć się tematem, a nie mną. Ja wiem, że niektórych bardziej jarają ploty niż merytoryczna dyskusja, ale niech postarają się powstrzymać swoje słabości dla dobra ogółu.

 28. Arbuzie ale oni nie myślą ich IQ podobno wynosi 1% to chyba nie pojmą niczego a zwłaszcza dobra dla Gminy. Oni już tyle lat są a nic nie zrobili wiecznie wydzierania itp i nic innego nie prezentują .

  1. Teraz tak łatwo nie postawią flaszki bo sytuacja bedzie dokładnie monitorowana. Te czasy już minęły.

 29. To wasze metody donosicielstwo, potajemne nagrania, ukryte kamery i podkładnaie donosów na poli

  Polska nie zginie!

 30. Jesteś bardzo odważna Arbuzie, a może to nie odwaga tylko zastraszenie szantaż lub ktoś cie programuje i stymuluje, żeby takie rzeczy pisać, trudno uwierzyć w odwagę nie obawiasz się mrocznych, tajemniczych os

  1. Ja w swoim życiu miałam już pocięte opony, podpalone drzwi w domu, 4 razy dosłownie w godzinę zostawiałam wszystko i uciekałam. Mam prześladowców takich jak w filmach od lat. I poważnie to piszę! To czego ja jeszcze magę się obawiać? Niech próbuje kto chce i czego chce. Jak uważa, że ma powody….

 31. Lepiej mi wytłumaczcie co znaczy to, o to.. to.. na dole? Na stronie gmin,info dla mieszkańców, którzy mają katedrę, co najmniej Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie.

  „Dla oczyszczalni ścieków w Jedliczu o parametrach charakterystycznych : Qd.śr – 1 650,0 m3/dobę, Qh.max. – 114,6 m3/h, Qr.max. – 602250,0 m3/rok, spełnione są wymagane parametry jakościowe oczyszczonych ścieków a mianowicie: BZT5 poniżej 25,0 mgO2/l, ChZTcr poniżej 125 mgO2/l, zawiesiny ogólne poniżej 35,0 mg/l, azot ogólny poniżej 15,0 mg N/l, fosfor ogólny poniżej 2,0 mg P/l. Są to parametry jakościowe jakie musi spełniać oczyszczalnia w aglomeracji powyżej 10 000 RLM, do której to grupy należy nasza oczyszczalnia obsługująca aglomerację o wielkości 11 137 RLM.”

  Bo ostatnie zdanie, to już jest jasne:)Oczywiście:)))

  „W związku z zaniedbaniem bieżącego utrzymania oczyszczalni w poprzednich latach, nakłady jakie zostały poniesione dla przywrócenia jej właściwych parametrów i efektywności procesu oczyszczania ścieków, począwszy od remontu rozpoczętego w październiku 2015r. do dnia dzisiejszego łącznie wyniosły 3 232 075 zł.”

  1. Wywalili 3.232 075 zł i teraz się tłumaczą. Arbuzie znasz całą sytuację ? Wiesz że ten remont oferowano wykonać za 1 mln złotych ?

     1. No ręce mi opadły. W piątek widziałam się z ks. Lemańskim i w sumie gadaliśmy o wielu rzeczach, ale też o właśnie o takich matactwach i o tym, że kłamstwo powtórzone kilka razy przybiera ułudny wygląd prawdy. I na przykładzie zdania wiecznie prawdziwego, można rzec tautologii: W związku z zaniedbaniem bieżącego utrzymania oczyszczalni w poprzednich latach… – zdanie gminy wypowiedziane w 2017 roku, w zasadzie równa się zdaniu Jana Wasia wypowiedzianemu w 2016, że winą jest zła eksploatacja na kilka miesięcy przed remontem. Niby oba mówią to samo, ale znaczą zupełnie coś innego. I to jest majstersztyk manipulacji….co do zasady….skuw…syństwo.

 32. Jesli na rafinerii(kiedys) ruszy inwestycja to nowych kundli z apetytem na władze namnozy sie bez liku.

 33. Arbuzie. Przeczytałem prawie wszystkie twoje wpisy. Jeżeli to co tam piszesz jest prawdą to już wiecej nie mam pytań. Jeden z Twoich wpisów zacytuję poniżej. Nie chce mi się wierzyć że tak mówiono jak piszesz.
  ” Arbuz | 13 listopada 2017 at 22:01 | Odpowiedz

  Ja może nie powinnam,ale mimo wszystko napiszę. Mnie po pierwsze rozwaliło to, że zostałam poinformowana, że Sanocki udawał raka. Poważnie. Nie znając realiów, pomyślałam wariat. Potem, powoli wychodziły na jaw pewne historie i utwierdziłam się w przekonaniu,że jestem manipulowana. Kobieta mówi mi, że mają zdjęcie z dnia kiedy Sanocki niby był na „wlewce” a on myje auto koło Alty. Pokazują mi to foto, i pierwsza rzecz jaka rzuca mi się w oczy to ilość samochodów na podjeździe. – To co to za dzień, że tyle samochodów – pytam autora zdjęcia. Sobota – odpowiada. Jola, to jak on mógł być na chemii jak to sobota? O i tak manipulują. Nie każdym, bo nie każdy się da.”.

   1. Ale ta historia jest jedną ze słabszych. Także tu się nie ma co podniecać zawczasu.

 34. Czy to znaczy arbuzie, że ci ludzie działają teraz w gminie na stanowiskach rozpychając się łokciami?? najpodlejsi ludzie- jeśli tak,to powinno ich się wymienić z nazwiska i wyrzucić na margines społeczeństwa – czy oni pełnią jakieś funkcje publiczne dzisiaj?? zy byli w komitecie wyborczym czyimś? Czy pracują w samorządzie ? Haniebne!

  1. Ale jest powszechnie wiadome, moim zdaniem już w erze przed moim przybyciem, to o czym piszę. Historie o chociazby chorobie, były znan ei powtarzane wielokrotnie w pewnych kręgach. Myślę, że też poza nimi, bo jak już wcześniej wspomniałam ludzie z gminy chętnie „opowiadają” także nie wierzę, że jestem jutrzenką tej chociażby wieści. 2

 35. Paweł świetne zdjęcia!. Dla półgłówków na niebiesko jest napisane ile dała gmina.

 36. a mnie interesuje spalacz ! to będzie test władzy przed wyborami- no jak to będzie? na razie odłożono żeby ludzie zapomnieli sobie o tym, a potem się będzie ściemniało obracając długopisik w małych rączkach?

  1. No właśnie. Salomonowe rozwiązanie, podobne do końcowej sceny ze sztuki Becketta „Czekając na Godota”- „No to idziemy?” pyta jeden, drugi odpowiada „Chodźmy”. I dalej stoją., prowadzi do tego, że RAF traci kasę i możliwości, a ludzie dalej są podtruwani. Same „zyski”…

 37. Arbuzie dobrze,ze jestes za tym, zeby nastapiła całkowita wymiana radnych i burmistrza!i wówczas w naszej gminie bedzie tak jak w osciennych czyli SUPER!!!!!!

 38. Arbuzie dobrze,ze jestes za tym, zeby nastapiła całkowita wymiana radnych i burmistrza!i wówczas w naszej gminie bedzie tak jak w osciennych czyli SUPER!!!!!!

  1. Tamaro, to nie ja mam być za zmianami, tylko wy, mieszkańcy, ludzie którzy tu planujecie umrzeć, ci którzy planują tu wychowywać dzieci. Ja, w każdej chwili, mogę wziąć torbę, psy, wsiąść w auto i wrócić do siebie na Biebrzę. To Wy tu zostaniecie. Dlatego nie możecie pozostać bierni wobec wydarzeń i sytuacji, jakie niszczą wizerunek gminy, niszczą perspektywy jeżeli nie rozwoju, to przynajmniej nie odstawania od reszty. Musicie przestać oglądać się jeden na drugiego, tylko nabrać odwagi w działaniu. Wspólnym, to podkreślam. Tu w Jedliczu, jak nigdzie indziej, zabito w ludziach poczucie jedności. Pielęgnuje się i napędza, a czasami wręcz tworzy, podziały między wsiami, strażakami. Dlatego ci, którym dziś „robi się dobrze” pompując w nich kasę, podlizując się z nadzieją na przyszły elektorat, powinni popatrzeć jaką niesprawiedliwością obdarza się w tym czasie innych. I przez ten pryzmat, budować sobie wizerunek, z założeniem…aha…czyli są zdolni do takich rzeczy, więc i mnie, to gorsze, może to kiedyś spotkać…

  1. No dlatego, że nie jestem, to nie wiedzę przeszkód aby inni zabierali głos. No nie wymagajcie ode mnie, żebym na forum pojechała z grubej rury wszystko, bo może to też oznaczać, że co Wy wszyscy tu robiliście przez ostatnie lata? Dlaczego martwo patrzyliście na to co się wyrabia? Ja nie odkryłam tu Ameryki, ale też nie będę „plotkować”. Podałam jeden z poznanych przeze mnie faktów, więcej o ile będzie to konieczne i w mojej ocenie słuszne, zostawiłam na odpowiedni moment. Właściwie pouczyła mnie pewna mądra kobieta, że Wy już macie jedną „czarną” kampanię za sobą. Także spokojnie. Mnie interesuje cel wspólny, a nie prowadzenie rubryki „Pudelka” na forum.

 39. Arbuz – co z tobą nie tak. Podszywasz się pod męski nick. Piszesz, że jesteś kobietą. Sam/a z sobą polemizujesz. Może to trzeba zdiagnozować, może da się z tego wyjść, może to tylko narcyzm?

 40. Łał. Jednego nie rozumiem, czy ty tu na etacie czy wolontariat? Na zrobienie tego kawałeczka chodnika przez Powiat czekaliśmy kilkadziesiąt lat. Więc twoja propaganda sukcesu śmieszy. Była robiona droga – ale nikt w Powiecie nie pomyślał, że obok tej niebezpiecznej drogi mieszkają ludzie, którzy muszą np. odprowadzić dzieci do szkoły. Czy nie gospodarniej było to robić razem?

  1. Czy ty wszystko masz w domu? Czy na wszystko cie stać? Podobnie jest z budżetem powiatu i gminy.
   Proponuje abyś się nie ośmiesza
   Ja ciągle czekam na metro bo to powinno być. W zamian za to będzie lacznica

 41. O widzę, że judaszowe pieniążki reszteczkę pod kopułką przeorały. A może ty z Krosna? Pominięcie Jedlicza w łącznicy zdegradowałoby gminę nabijając kabzę Krosnu – więc widać z kim mamy do czynienia. Boli, że przeszła koncepcja, która jest korzystna dla Jelicza. A że masz problemy to widać – pisz o nich u swoich – nie lubimy tu T.W. typu Zibi.

 42. niestety mieszkasz na zadupiu i wiosze z której ludzie uciekają jak mogą więc niedługo będziesz mieszkać tu sama z łącznicą do kolejnego zadupia -zadowolona z siebie – czego życzę

 43. Kocham was trolle które nie mieszkają na zadupiu tylko w Stolycy – skoro NASZA gmina wam nie odpowiada to droga wolna. Tylko po co odpierdzielać ten cyrk, że tak was cieszy maleńki w skali powiatu kawałeczek chodniczka przy odcineczku dróżki. Żenujące.

 44. Ciesze się że łącznica przebiega przez środek Moderówki. Teraz trzeba wybudować peron wzdłuż wsi to będą z domów bezpośrednio wsiadać do pociągu.

Comments are closed.

Top