Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Oczyszczalnia ścieków w Jedliczu – faktów ciąg dalszy

Tym razem na łamach portalu Jedlicze.org w temacie oczyszczalni ścieków wypowiada się Pani Radna Anna Zaleszczuk.

Szanowna Redakcjo,

W związku z tematem jedlickiej oczyszczalni dzielę się z Waszym portalem informacjami w tej sprawie jakie posiadam jako radna.

W sierpniu ubiegłego roku na sesji Rady Miejskiej podjęliśmy uchwałę o zwiększeniu wydatków na modernizację oczyszczalni ścieków o 1 mln 500 tys. zł (co łącznie z wcześniej planowanym wydatkiem na kwotę 800 tys. zł dało sumę 2 mln 300 tys. zł).

Na początku września 2016 r. poznałam treść listu,  który  31 sierpnia 2016 r. do Pani burmistrz, radnych i jedlickich mediów napisał Janusz Waś – prezes Zarządu BIOPAX-WBWW Sp. z o.o. – projektant i autor technologii stosowanej w tym czasie na naszej oczyszczalni.   Z pisma wynikało, że oczyszczalnia została zdewastowana przez niewłaściwe użytkowanie kilka miesięcy przed remontem wykonanym przez jego firmę, występującą w roli podwykonawcy, rok wcześniej tj. pod koniec 2015 r.  Autor  deklarował chęć pomocy przy doprowadzeniu obiektu do pełnej funkcjonalności i sprawności w zgodzie z nowymi wymogami prawa za kwotę w granicach 1 mln zł.  W ślad za tymi informacjami,  w  październiku 2016 r. na sesji złożyłam na ręce przewodniczącego Rady interpelację.  Załączam jej treść wraz z odpowiedzią Pani burmistrz, jako dopełnienie informacji w temacie Oczyszczalnia ścieków w Jedliczu – fakty i mity.  Bardziej dociekliwych odsyłam do protokołów z sesji 19 sierpnia 2016 r. i 21 października 2016 r.  w Biuletynie Informacji  Publicznej Gminy Jedlicze pod adresem  odpowiednio:

http://jedlicze.bip.gov.pl/protokoly-z-2016-r/protokol-nr-xxviii-2016.html

http://jedlicze.bip.gov.pl/protokoly-z-2016-r/protokol-nr-xxxi-2016.html

 

Z poważaniem
Anna Zaleszczuk
Członek Komisji Rewizyjnej
Rady Miejskiej w Jedliczu

263 thoughts on “Oczyszczalnia ścieków w Jedliczu – faktów ciąg dalszy

 1. Bardzo proszę o zadanie pytania na najbliższej Sesji Rady Miejskiej: kto personalnie podjął decyzję o zmianie technologii oczyszczania ścieków w jedlickiej oczyszczalni.
  Wydaje mi się, że tylko Pani może zadać takie pytanie ponieważ reszta radnych nie jest w stanie się przełamać.

 2. Jak to ma działać skoro w JPGKIM nie ma Prezesa. Jest Członek Zarządu ale z całym szacunkiem dla tego Pana.Firma fatalnie zarządzana a Burmistrz to toleruje.

 3. Dziękuję Pani A. Zaleszczuk za rzetelną informację, jak śledzę sesje to Pani Ania potrafi wypowiadać się merytorycznie i zabrać głos w każdej sprawie.Mam pytanie jak można przesiedzieć przez całą sesję( i to nie raz) wziąć podatnika kasę i na tym działalność radnego się kończy?

 4. Myślę że jest to podejrzanie cuchnąca prawa z tą oczyszczalnią 🙂 Ktoś miał w tym jakiś cel… Ktoś powinien za to beknąć i pojechać na turnus kilkuletni do Sanoka albo Warzyce

 5. Myślę że jest to podejrzanie cuchnąca sprawa z tą oczyszczalnią ? Ktoś miał w tym jakiś cel… Ktoś powinien za to beknąć i pojechać na turnus kilkuletni do Sanoka albo Warzyce

 6. Pani Marć gdzie Pani jest ??? Na pani rewirze działania jest bardzo cuchnący problem z oczyszczalnią . Dlaczego Pani nie interweniuje na sesji albo w Urzędzie Gminy że jest taki problem ?????? Panią dobrze znamy z pyskatych interwencji w sprawie słynnego domu na ulicy Nad Skarpą czy też z Kładka na ulicy Wierzbowej 🙂 Teraz po zmianie władzy nagle nic Pani nie przeszkadza 🙂 Nagle się dom nie wali nagle sama konstrukcja metalowa która stoi goła że nie można po niej przejść nie przeszkadza . To może by tak chociaż z tą oczyszczalnią coś wypaliło . Wierzymy w Pani moc ustną że jednak da Pani radę to załatwić . A jeśli by gardło zaczęło boleć to polecam cukierki na gardło .

  1. Ja mam pomysł może by tak chociaż raz wypowiedział się np sesji radny z Moderówka bo od 3 lat tylko siedzi i nic nie robi. Na początku miał zajęcie bo włosy żelował ale przestał a teraz tylko siedzi i kasę bierze nawet nie wiemy jaki głos ma.

 7. Nie wiem, ale jakiś cud się stał. Po zmianie władz samorządowych ucichły problemy z domem na skarpie, już przepompownia p. marć nie śmierdzi, most nie jest remontowany. Miał być szybko wykonany łącznik pomiędzy ulicą Nad Sakrpą a ulicą Kościuszki. GDZIE TE WASZE OBIETNICE PRZEDWYBORCZE ?
  Dlaczego Pani jako nasza radna i sołtys nie zajmie się pękającą ulicą Nad Skarpą ? Sama Pani mówiła że coś z tym trzeba zrobić. Teraz już to Pani nie przeszkadza ?

 8. Ta Pani jest tylko w gębie mocna a jak przyjdzie co do czego to siedzi cicho jak myszka pod miotłą . Z samego wyrazu twarzy widać co to za człowiek . Źle się z oczu patrzy 🙂

 9. Źle się dzieje w naszej gminie. Ludzie odchodzą na potęgę. Przykład GOSiR przez rok ubyło trzech pracowników, daje to do myślenia.

 10. Na końcu ulicy Kościuszki, na dole na łące był stadion dla młodzieży. Teraz też by chętnie grali tylko wszystko zarosło. Pani RADNA! Trzeba się tym zająć a nie tylko biegać po sklepach,zakładach fryzjerskich i jatrzyć.

 11. Do Zorro pani radna u siebie robi dżunglę dlatego tak wszystko zarasta od boisk po chodniki taka nowa moda w Jedliczu jest ze wszystko musi zarosnac na potęgę

  1. A tak mi się nasunęło:))

   „Gospodarskie wizyty Gierka

   W budowaniu wizerunku I sekretarza istotną rolę odgrywała prasa – przede wszystkim „Trybuna Ludu”, organ KC PZPR. Informacje dotyczące towarzysza Gierka zawsze znajdowały się tam na pierwszej stronie, a zwyczajem stało się publikowanie ważniejszych jego przemówień – długich, przesiąkniętych nowomową tyrad wychwalających system.
   Ważne pod względem propagandowym były też tzw. gospodarskie wizyty. W ciągu 10 lat Gierek złożył ich prawie 400. Każdą skrupulatnie relacjonowano, a łamy gazet wypełniały fotografie towarzysza I sekretarza otoczonego ludźmi pracy.”

  2. A poważnie, to ludziom potrzebny jest taki biuletyn, ale na zasadzie kroniki ich codziennego życia, wydarzeń, ludzkich historii. Chętnie by czytali, brali na pamiątkę, kiedyś dzieciom pokazali. A tak co pokażą, że 400 metrów polbruku położono. Bzdura. Dramatem jest to, że za wspólne pieniądze „opędza się” prywatne tematy. To się zemści prędzej czy później. Prawda jest taka, że jak coś jest zrobione, to ludzie to widzą i nie trzeba ich zamęczać i bombardować ciągłymi pytaniami, a czy na pewno widzą, że to JA i tylko JA to zrobiłam.

 12. A ja wrócę do terenów koło kładki na Wierzbowej. Tzn konstrukcji kładki , bo kładka miała być w tym roku wyremontowana ale nic się nie robi. Nawet w budżecie zabezpieczono kasę na ten cel. Znów nie robią , a na wiosne powiedzą że mają nadwyżkę budżetową cha cha cha.
  Ale wracając do tych terenów to kiedyś była ładna łąka. Teraz zarośnięta krzakami, pełno śmieci. Strach tamtędy przejść. Czasem chodzę od ul. Nad Skarpą ale to koszmar. Nasa sołtys, radna nic nie działa. Głosowałam na nią bo obiecywała jak to bedzie pieknie. Okazało się że to tylko puste słowa.

 13. Szkoda tego terenu. Pamiętam jak jeszcze parę lat temu dzieciaka tam biegały.Podobnie w Mecince kolo zakładu. Ci soltys i wpadli w jakąś dziwna paranoję. Nie zwracają uwagi na te problemy. Wszystko jakoś pod prąd. W Mecince strażacy aby skutecznie działać zbierają złom na sprzęt. Zadzwoniłam do TV to mi nie chcieli uwierzyć. Może przyjadą nakręcić program. Zobaczę co przed kamerą powie Wozniak

  1. To jest koszt wykonania, do tego jeszcze projekt, kosztorys, nadzór, pewnie kierownik budowy, pozwolenia na budowę i nie wiadomo co jeszcze.

 14. Pani Aniu dziękuje za to że jako jedyna radna zabiera pani głos dopytując o bardzo ważne sprawy. podziwiam Pani heroizm 🙂 naraża się Pani na ataki ze strony większości radnych , którzy przychodzą pojeść sobie ciasteczek i pochrupać paluszki. Przykład Radny z Moderówki. Bardzo ciasteczka i paluszki mu smakują sprawy mieszkańców ma w czterech literach. Oni wszyscy milczą … jak Pani pozwoli to się odezwą ale sami pomyśleć mieć zdanie to juz nie ma mowy. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej to dopiero porażka przykład skarga mieszkańców Moderówki na działalność burmistrz. Ciekawa lektura protokół z posiedzenia Komisji warto upublicznić można się wiele dowiedzieć np, jak zniszczyć sołtys z Moderówki. Tam też można wyczytać jak to dziwią sie radni że sołtys nie miała wiedzy o łącznicy a tu co ci co tak wiele mieli do powiedzenia tera sami nie wiedzieli że trzeba remontować oczyszczalnie . Jaki ten świat dziwny ale sprawdza sie powiedzenie kto pod kim kopie dołki ten sam w nie wpada …. czyż nie prawda !!!!

 15. Takich radnych jak z Moderowki jest więcej. Długie, Podniebyle. To są giganty.

 16. Męcinka ale znając mądrość mieszkańców znowu ich wybiorą w 2018 . Musimy wszystko zrobić aby do tego nie doszło . Już wystarczy tego cyrku który robią

 17. ludzie nie otrzeźwieją, dopiero jak się wszystko rozpinkoli do końca , wszyscy poniżej 40-stki wyjadą w kibiny mater z tego zadupia zarządzanego przez infantyla z radnymi po zawodówkach z obrzęknietymi twarzami , z raju z 400metrami dla rowerów i żałosnej debaty o ściekach- z syfem przy oczyszczalni podach i odwlekanym zamamionym tematem spalarani – ktos widzi to co ja? bedziemy z reka w naczyniu nocnym na mocz – zobaczycie- cała moja rodzina dawno w Krakowie i Wrocławiu niestety ! a my będziemy mieć targ koński i targowicę po remoincie dla ubogich to nam władza szykuje jako świetlana przyszłość! puknijmy sie w głowy zbiorowo

 18. Znalazłam chwilę, aby poczytać protokoły z sesji i jestem zażenowana poziomem radnych. Jak można dać sprowadzić się tak do intelektualnego parteru i słuchać jak przysłowiowa świnia grzmotu, tych tyrad? Bez słowa. Jedna osoba ma odwagę o coś zapytać. Słownie: jedna. Czy wy nie macie w swoich gronach ludzi, którzy by się nie bali powiedzieć dwa zdania w sprawie reprezentowanej przez siebie społeczności? Normalny człowiek, posiadający własne zdanie, nie wytrzyma słuchania tych „wystąpień” dłużej niż 15 min. Ubezwłasnowolnienie intelektualne jest gorsze niż siedzenie w ciemnej, zimnej piwnicy w czasach okupacji. Nawet Margaret Thatcher tak się nie wymądrzała i korzystała z grona doradców, słuchała, pytała a nie waliła z wierzchu w łeb tego o miał jakieś wątpliwości. Nie można znać się na wszystkim, dla mnie to oczywiste. Zresztą, jako kobieta uważam, że najlepiej realizujemy się w domu, w kuchni, w ogrodzie, kto ma dzieci przy dzieciach, bo wszelkie wyżywanie ambicji niespełnionych i udowadnianie nie wiadomo czego, kończy się katastrofą na każdym odcinku czy to prywatnym, czy zawodowym.

 19. Arbuz ,często w punkt celnie.
  Do tego ,jeszcze chwila i zostaną tu dziadki babki oraz kliki i ich dzieci , wciąż będą sie chwalić np.oczyszczalnią albo zjabistą kwadratową halą…

 20. Jestem nie zależny od nikogo, a czytając wpisy ARBUZA utwierdzam sie w przekonaniu, że raczej bezstronnie oceniam poczynania naszej włazy. Nie tylko Burmistrza, ale i całej Rady Miejskiej.
  Arbuz bardzo trafnie stwierdza, że ten przypadek sprawowania Władzy jest wyjątkowy.
  Radni, w zdecydowanej, ogromnej większości, nic nie maja do powiedzenia. Wszyscy są w jakiś sposób powiązani z tą Panią, albo ta Pani sprytnie sobie ich podporządkowała. To taka grupka klakierków.
  Przykład pierwszy z rzędu : Radna MARĆ. Jak dawniej miała dużo do gadania, krytykowania, to dzisiaj siedzi spokojnie, bierze dietę, inne profity, wiele sie nie odzywa. Czasem walnie coś ni z gruszki ni z pietruszki jak ostatnio o oczyszczalni. To jest żenujące , że nagle straciła pamięć. A może to już wiek, a może jakieś inne kłopoty. Chyba na wiosne będzie kolejna akcja rozdawania jabłek.
  Radna z Borku … podobna sytuacja. ITP ITD.
  Trzy lata mijają i kicha. Miasto w ogóle się nie rozwija. Widać to na każdym kroku. Już pomijam fakt totalnego brudu.
  Wykonanie paru metrów ścieżki rowerowej z nikąd do nikad, czy 67 metrów asfaltu to nie świadczy o rozwoju a raczej o cofaniu sie wstecz. okoliczne gminy zrobiły w tym samym czasie niesamowity skok do przodu.

 21. Są dzięki Bogu przewidziane w porządku obrad każdej sesji, wolne wnioski. Uważam, że mieszkańcy powinni zacząć przychodzić na sesję i pomóc tym co mają oś do powiedzenia. Jak nie pomogą, to tendencja pokazuje, że zrobi się wariata z tych odważniejszych.

  1. Racja. Trzeba konsekwentnie dzialac. W Jedliczu musi dojść do zmiany Władzy.
   Przewodniczący z Mecinki tez katastrofa.

 22. Arbuz szybko poznał się ma naszej Władzy. Podobnie jak mieszkańcy. Arbuzie pamiętam jak koniunkturalnie pisałeś. Cóż takiego się wydarzyło ze zmieniłeś front? Czyżby kasa się nie zgadzala?

  1. Nigdy nie bralam za nic kasy. Mimo propozycji. Zaczelam sprawdzac a nice przyjmowac za pewnik to co Sie mi mowi. I tyle.

   1. Dobrze że sprawdzałaś to co ci się mówiło. Pani Yola jak jej kompanija cała lubują się w oskarżeniach. Najlepszy przykład wylewane pomyje przez dwóch radnych dot. oczyszczalni.

 23. Mam nadzieje, że Arbuz dobrze zorientował się jak ta Pani działa. Więcej ! Nie zostawi tego bez echa.
  Różnych kwiatków jest tam mnoga.

 24. Jaka wspaniała inwestycja na ulicy Brzozowej w Jedliczu chodzi o wspaniały odcinek dla rowerzystów jadę sobie od torów w stronę lasu a mieszkańcy w co drugim domu auta pozostawili zaparkowane na ścieżce rowerowej hahaha wracam po dłuższej chwili auta jak stały tak stoją dalej i ja tu rowerzyści mają jeździć ! slalomem ? pytam Władzy . Od otwarcia ścieżki rowerowej jeszcze ani jednego rowerzysty nie widziałem aby ktoś nią jeździł. Krótko mówiąc kolejna inwestycja za 200 tys złotych można uznać za niewypał 🙂 300 metrów ścieżki to porażka w Krośnie jest więcej tych ścieżek i to samo ścieżki są a rowerzyści jak jeździli drogą to jeżdżą dalej i jeździć będą 😀

  1. Nie ważne ze auta stoją. Ważne ze jest ścieżka za 200 tys.
   Na remonty w oswiacie nie ma ale na ścieżkę było.

  2. Jestem za każdą tego typu inwestycją. Dużo jeżdżę rowerem, dlatego nas rowerzystów cieszy nawet kawałek krótki chodnika, dzięki któremu nie trzeba jechać po ruchliwej jezdni, na której dodatkowo kierowcy samochodów mają rowerzystów gdzieś. Jedyne do czego mogę się przyczepić, estetyka tego odcinka. Połączenie nowej kostki, asfaltu, starych płyt chodnikowych i tragicznie utrzymanego pasa zieleni jest, jak na te czasy i wydaną kwotę, całkowicie nie trafiona.

 25. Czytam sobie pismo Pani Radnej Anny Zaleszczuk skierowane z pytaniami do Burmistrz !!.
  Czytam odpowiedz Pani burmistrz i w żaden sposób nie mogę doczytać się merytorycznej odpowiedzi.Coś że mną nie tak? hmmm …. przeczytam jeszcze raz!!!!
  Dziwne posmo w którym zawarte jest wszystko tylko nie odpowiedz !!! fajnie a raczej bajko pisanie w głowie sie nie mieści ……

 26. „Tak” – może spróbuj przeczytać jeszcze raz … może u Ciebie więcej mądrości…ja to czytam już kilka razy i nic się nie zmieniło…No i ktoś tu musi iść na wizytę do specjalisty. Pytanie kto???:))

 27. Rok szkolny w Szkole Podstawowej w Jedliczu pędzi jak lokomotywa a schody jakie były rozwalone tak dalej są !!!! Minister Jedlicka Oświaty dlaczego nic z tym nie zrobi dlaczego interwencji swojej nie podejmie ????

 28. Jako mieszkańcy, musimy pomóc Pani Zaleszczuk. Od dziś też mówię jako mieszkaniec Jedlicza.

 29. Pani Zaleszczuk oczywiście na TAK. Ale chyba nie na burmistrza, choć bardzo cenię jej heroizm. Sam nie wiem, który z potencjalnych znanych mi kandydatów był y najlepszy dla tej gminy

   1. Poprzyjmy Zaleszczuk w rozmowie z Urbanik. Od tego zacznijmy. Albo Jedlicze. Albo Urbanik.

  1. Dlatego trzeba stanąć bardzo otwarcie. Mi osobiście nie potrzeba nic oprócz potwierdzonych dokumentów. Oczywiście miałam do wglądu ciekłą maź w postaci zawiadomień, kolejnych, zaproszonych do działania prawników, z kancelarii zewnętrznych. Za to też płaci gmina. Składanie zawiadomień, przez gminę Jedlicze, w trybie art. 300 k.k. i kolejnych pomocnych w udowodnieniu uszczuplania majątku przez firmę od żłobka, przed wierzycielami z innego końca Polski, z Płocka ze Szczecina…jest wyskoczeniem poza balustradę. Burmistrz mocujący kolejnego, zewnętrznego tym razem prawnika, już chyba nie wie co robi. Bo go kur…wa m..ać obchodzą sprawy gminy??? Albo całego świata, Poznania i Szczecina??

 30. znam wiele osób, które by się nadawały na stanowisko burmistrza i na pewno łączyli by ludzi a nie dzielili

  1. Zgadzam się z tym tylko pod warunkiem że wywali się wszystkich tych którzy jatrza. Burmistrz to niewypal.Trzeba nowego który będzie łączył a nie dzielil.

 31. Powtarzam. Zaleszczuk nie musi być sama. Każdy z nas, mieszkańców, którzy czuja odpowiedzialność za naszą gminę, wystarczy ze siądziemy w loży, która z urzędy należy się mieszkańcom. Każda rada na świecie musi, musi!!! przyjąć wolnych słuchaczy, wolne wnioski. Idziemy.

 32. Arbuzie, wydaje mi się , że miałaś już do czynienia z naszą władzą i doskonale wiesz ,że z nimi nie ma dialogu. Jest to autorytatywne narzucanie swoich zasad nie biorąc pod uwagę zdania innych.
  Ważne będzie dokonać zmian!

   1. Koniec rzeźby w gów..nie. Nie miałam jakoś tak super do czynienia z urzędem. Uciekłam relatywnie szybko i na czas. Nie dałam się zwerbować. Ale taktykę poznałam. O ile można zaakceptować takie praktyki w szwadronie śmierci, o tyle nie ma szans uważać tego sposobu bycia za poczytalny w relacji z ludźmi w tych czasach i realiach. \To jak władza obecna traktuje ludzi, nawet tych jej wiernych, można porównać do najsłabszych odcinków „Gry o ton”. Po łapkach się takie sierotki biło.

 33. Kto jest za tym aby Pani Marć wystartowała w wyborach na Burmistrza ? Ręka do góry 🙂

 34. W 2014 roku nie ma pieniędzy na modernizację, a na podwyżki dla radnych i dla pani burmistrz to pieniądze były! Jeżeli rządzenie rozpoczęto od zwalniania ludzi (zorientowanych w potrzebach) i w to miejsce zatrudniono „swoich”, może nie do końca kompetentnych (na pewno nie zorientowanych), na dodatek ci co lepsi „swoi” i tak odeszli, to jakie mogły być efekty?

 35. Jest w Tobie duży potencjał Arbuzie, cieszę się, że zobaczyłeś/aś na własne oczy rządy pani Urbanik, a co najważniejsze bardzo szybko wyciągnęłaś wnioski. Bardzo Ci za to dziękuję. To nie może się dobrze skończyć, nie ma takich możliwości…

 36. Arbuzie -gratulacje, właściwa ocena sylwetki Włodarza, mówisz głośno to, o czym szepczą po kątach dygoczący i zahukani współpracownicy – do czasu, w „kupie” siła i właśnie takie „kupy” pod bokiem Wszechwładczyni się organizują i to złożone z ludzi bardzo bystrych i inteligentnych…na razie trwa mecz ( z Peru i nie tylko) i piłka w grze

 37. Czytam te wpisy i zaczynam się bac.O tym co pisze Arbuz juz dawno temu słyszałem.
  Arbuzie nie odpuszcza j bo ja wierzę że nie jesteś sam.

 38. No no podslyszalam na targowicy jak jedna pani kystyna opowiadała do koleżanki jaka władze teraz mają. Że nikt im nie podskoczy w niczym

  1. To nie nowość. Ja tez coś o tym slyszałam. Ludzi nie da się zastroszyc. To nie te czasy.

 39. Poniżej cytuje ARBUZA polecając radnym , aby sie chwile zastanowili:
  Koniec rzeźby w gów..nie. Nie miałam jakoś tak super do czynienia z urzędem. Uciekłam relatywnie szybko i na czas. Nie dałam się zwerbować. Ale taktykę poznałam. O ile można zaakceptować takie praktyki w szwadronie śmierci, o tyle nie ma szans uważać tego sposobu bycia za poczytalny w relacji z ludźmi w tych czasach i realiach. \To jak władza obecna traktuje ludzi, nawet tych jej wiernych, można porównać do najsłabszych odcinków „Gry o ton”. Po łapkach się takie sierotki biło.

 40. Arbuzie jeżeli piszesz szczerze to masz poparcie od wielu wystarczy iśc na targowicę i posłuchać co ludzie mówią

 41. Arbuzie. Mam do Ciebie pytanie.
  Czy w Urzędzie Gminy faktycznie tak jak piszesz werbują ? Kto to robi personalnie ?
  Myśle, że takie praktyki powinny ujrzeć światło dzienne.

  1. Mnie usiłowano zwerbować. Dowiedziano się, że jestem dziennikarzem i usiłowano mnie wciągnąć w n szlam. Komuś wydawało się, że dla pieniędzy można myśleć tak jak dyktują. No nie można. Mnie to nie motywuje. Dla idei tak, gdyby okazała się słuszna. A nie okazała się. I nie okaże.

   1. Jednak zanim się zorientowałeś oplułeś bez zdania racji parę osób z przestrzeni publicznej oraz internautów wypowiadających swoje zdanie. Gdzie była wtedy Twoja czujność i rzetelność ?

     1. Myślałaś że dawniej to same durnie były ? To byłas naiwna, albo taki wpływ na ciebie mieli. A może to dar przekonywania.

 42. „Gra o tron” czy raczej „House of Cards? Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem, wykorzystującym manipulacje oraz intrygi ale, ale… jest Prezydentem USA. To ta podstawowa różnica. Ma ogromne kompetencje. Właśnie dlatego ustrój polityczny w Ameryce nazywa się prezydenckim. Póki co nie mamy systemu burmistrzowskiego i burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy i kierownik urzędu miasta. To on wykonuje uchwały rady gminy i prowadzi politykę gospodarczą gminy. Obserwując to, co dzieje się w Jedliczu ewidentnie widać, że znajomość ustawy o samorządzie gminnym jest żadna ale to jeszcze nie powód by zastępować ją filmowym scenariuszem (choćby najlepszym). To co zostało zaprezentowane na 28-31 stronach protokołu z 21 X 2016. Reakcja na prostą w treści interpelację i nadinterpretacja tego zapytania i jego prawdziwych intencji to jakiś kosmos. Faktycznie, jak radzi radna Marć lepiej nie zajmować się oczyszczalnią – bo to temat trudny, zwłaszcza jeżeli nie zbadało się wcześniej wszystkich kratek ściekowych i odgłosów jaki wydają. Trudno wyobrazić sobie zamordyzm w jakim przyszło działać radnej przez poprzednich 16 lat, skoro obecna sytuacja to normalność.

 43. W tamtym okresie radna Marc mogła swobodnie wypowiadać swoje poglądy. Nie zaprzeczy bo jest to w protokołach .W tamtym okresie nikogo nie niszczono.Pracownicy nie sięgali po leki.Mieli stabilna prace.

  1. A ja się pytam kto wybiera Marć przez tyle lat? Jeżeli ma to być miasto koleżanek i dziadków,o nie dziwcie się że zginie przy pierwszym, możliwym huraganie.

 44. najlepiej żeby jeszcze przed wyborami sami wszyscy zrezygnowali a na ich miejsce wybrano ludzi rozsądnych, znających się na wielu sprawach umiejących merytorycznie podjąć dyskusję i pomagać ludziom w rozwiązywaniu problemów a nie napuszczać ich jeden na drugiego.

  1. Sami nie zrezygnują bo to kasa. Trzeba ich odciąć od koryta.
   Przeczytałem protokół z 21 XX 2016 i u twierdziłem się w przekonaniu ze ci ludzie musłą ze społeczeństwo to polglowki

 45. Jestem tu nowy. Nie dawno zacząłem się interesować życiem publicznym. Poczytałem trochę portale , trochę protokoły z Sesji i doszedłem do wniosku że jako obywatel nie mogę być bezczynny.
  Bardzo podobają mi się wpisy arbuza, ale i nie tylko. Wydaje mi się, że my wszyscy jesteśmy w stanie zmienić ten panujący porządek. Dlatego mam prośbę, abyśmy nie odpuszczali. Trzeba zmienić władze. Władzę w urzędzie i władzę w GOK.

 46. Arbuzie jak sam mówisz usiłowano cie wciągnac w ten szlam. Wyobraź sobie jakimi metodami osiągnięto władzę i w jaki sposób jest sprawowana.
  Bardzo się cieszę, że mówisz o tym. Widzisz problem jako osoba nie związana z tym środowiskiem, a więc możesz w sposób nie zależny od nikogo postawić diagnozę.
  Chcę ci powiedzieć, że w tej gminie jest dużo mądrych ludzi, którym ta Władza w ogóle się nie podoba. To nie tylko chodzi o burmistrza ,ale również o jego przydupasów. Jeżeli cię to interesuje to przyglądnij sie GOK-owi. Zobacz w jak sposób wyrugowano ze stanowiska byłą dyr. przedszkola, szkoły w Jedliczu itp. Ci ludzie chyba wiele mają do powiedzenia.

  1. Co do dyrektorki szkoły to mam osobiste obiekcje. Usiłowałam ją w ubiegłym roku ostrzec przed pewnymi ruchami dotyczącymi przewozu dzieci, a nie chciała słuchać. Dziś wiem dlaczego. Sprawy przedszkola nie znam. GOK? No czego można wymagać od GOK w takiej mieścinie. Ten człowiek może by i coś zrobił po swojemu, ale mu nie daje pani burmistrz. Z każdą duperelą musi iść do gabinetu, często po 5 razy. Tu przecinek, tu więcej kłosów, tu za mało żółtego. Nie oceniajcie tych nieszczęśników przez pryzmat ich braku odwagi czy chęci zarobkowania. No muszą jakoś żyć

   1. Che che . Arbuzie nie znasz tych miejscowych układów. To obecny ” dyr” GOK kieruje cała polityką w gminie. On ma niebagatelny wpływ na Jolantę. To szara eminencja.

    1. On nie wygląda na mentora. A jeżeli jest to dobrze się maskuje. Chyba nawet Jolanta o tym nie wie.

    2. Nie ma wpływu na Jolantę, bo byłam świadkiem jak Jolanta stanowczo odsunęła od druku w biuletynie gminnym, wspomnienia teścia pana z GOK. Kruszył ręce, ale to Jolanta ustała przy swoim. Za to jej chwała, bo wspomnienia były peanami na temat Wandy Wasilewskiej. Też nie ma co ćwiczyć pierdolc…a jak mawiała moja babcia.

   2. Przedszkolem się zainteresuj, bo to ciekawa historia.Dyrektorce szkoły gdybyś przedstawiła konkretne argumenty napewno by z nich skorzystała. Mało ją znasz, chyba nie byłaś przekonująca. O GOK-u też niewiele wiesz. Wszystko przed tobą.

    1. No przedstawiłam konkretne. Zresztą potem się obejrzała, bo pobiegła na policję. Ja wiem co mówię i co piszę.

 47. Przypominam wszystkim tu piszącym że władza została wybrana w wyborna przez większość mieszkańców, czyli jest władzą , której powierzyliśmy swoje zaufanie i przyzwolenie na zarządzanie naszą gminą. Ciągle odnosicie się do przeszłości a mówią że kto żyję wspomnieniami ten marnuje swoje życie swój potencjał jest przegrany. Władzy minionej już nie ma i mam nadzieję że już nie wróci. Wybielanie faktów minionych nie służy niczemu. Dość wspomnień pora na real.Interesuje mnie co dzieje się tu i teraz. Mówmy o tym co się nam nie podoba i to co sie nam podoba . Bądźmy obiektywni a nie zakłamani i obłudni . Żyjmy współczesnością a tu proszę nowe zdarzenie dla mieszkańców Moderówki 🙂 wczoraj dowiedziałem się że pani aptekarka zamyka punkt apteczny. A dlaczego to robi bo jak się okazuje znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Poprosiła urząd gminy oczywiście na piśmie o umorzenie trzy miesięcznego czynszu i co odpowiedz – nie :0 bo się nie da . skierowała drugie pismo z prośba przedstawiając argumenty półtora miesiąca czekała na odpowiedz , której do dziś nie ma . A chwile ma 🙂 nakaz do natychmiastowego zapłacenia zaległego czynszu i żadnej odpowiedzi wyjaśniającej dlaczego odrzucono jej prośbę. Pytam czy sprawa została przedstawiona radnym czy radny z Moderówki o tym został poinformowany???? Punkt w Moderówce istnieje od 10 lat czy to już koniec ??? A gdzie hasło wyborcze o wspieraniu lokalnego biznesu. Nikt tu nie mówi że należy utrzymywać z pieniędzy podatników prywatnego biznesu . Mam namyśli pomoc jednorazową w chwilowych trudnościach. Wiele pytań ciśnie się na usta ale jedno chcę zadać .Pani szanowna burmistrz jest pani jeszcze samorządowcem czy już całkowicie odleciała pani w przestrzeń biurokraty pozbawionego wszelkich uczuć ludzkich, poszanowania człowieka.

  1. Ja jako mieszkaniec Moderówki, który niestety dość często korzysta z apteki bo wiek i zdrowie do tego przymuszają jak się dowiedziałem o tym fakcie od sąsiadki to tak się zdenerwowałem że musiałem pójść do doktora po leki na ciśnienie.
   Głosowałem na Panią Urbanik bo wydawało mi się że będzie lepiej niż było. Ale sie pomyliłem. lepiej nie jest a jest o wiele gorzej.
   Już nie chce wspominać co przed wyborami rozgadywała, a myśmy się na to dali nabrać.
   Wracając do apteki to myśle, że nasza wioska musi się zmobilizować i rozliczyć w pierwszej kolejności Radnego. Radny tylko chodzi na mecze i to wszystko. Naszych problemów od wyborów już nie widzi. Rysiek jak był radnym to można coś było przez niego załatwić. marian też fajny chłop.
   Sołtyska była krótko bo się nie podporządkowała tej burmistrz. to mi się nie podoba.

   1. To zapytam miejscowego :0 co ten fajny chłop sołtys zrobił lub może robi w tej sprawie ? Co poza imprezami które zorganizował zrobił dla ludzi w takich zwykłych sprawach komu pomógł ??? Nie mam na mysli klientów albo inaczej bywalców pod sklepami , które prowadzi. 🙂

    1. Sołtys Marian zabiegał o budowę kanalizacji. to miedzy innymi dzięki niemu powstała. Oczywiście Palacz był motorem napędowym.Sołtys doprowadził do remontu domu ludowego. Sołtys wystarał się o remont dróg. Nawet sołtys zabiegał o budynek gimnazjum ( teraz podstawówki). Wiele dobrego zrobił.

     1. To dopytam miejscowego jeszcze 🙂 mogę 🙂 czy sołtys po zakończeniu budowy kanalizacji bo takowy nastąpił wg. informacji z urzędu dokonał rozliczenia się z mieszkańcami.
      Jak widzę kampania ruszyła jak mówią urna wyborcza ta przeźroczysta zweryfikuje wszystko . Miejscowy rozbawiłeś mnie :0 sam dobrze wiesz jak mniemam :)sołtys to sobie mogł ….. w owych czasach i obecnych bez woli rady i burmistrza pokiwać palcem w bucie … .:) 🙂 ha ha dobre

  2. I tu dołożę relację z wydarzenia jakiego byłam świadkiem. Pan sekretarz, osobiście uważam ja za super fajną babeczkę, która star się stanąć w obronie ludzi. Otóż p. Sekretarz prosi, sugeruje, tak po ludzku, żeby wypłacić jednemu z wykonawców gminnych, inwestycji budowlanych jakiś grosz, bo na złowieka przyszło zajęcie komornicze. I jestem świadkiem jak Basia prosi wręcz żeby wypłacić, bo ludziom nie zapłaci, bo dobić to nie sztuka. Ku…a nie! Pani burmistrz zamiast pochylić się nad lokalnym budowlańcem, odkryła ze mają obsuwę w terminie i nie dość ze komornik to mają odsetki płacić. Przysięgam, że nie pojmę takiego człowieka, który niszczy zamiast podać rękę. Won, chciałoby się powiedzieć.

   1. Zachowała się jak rasowy urzędnik skarbowy. A że jeszcze do tego ma nadzwyczajne predyspozycje no to chłopisko wtopił.
    Ja wiem , że jest bez skrupułów. To jest straszne.

    1. Wstrętne. Mi jako kobiecie jest po prostu wstyd. Taka postawa nie licuje z tym co przystoi kobiecie.

   2. Dlatego należy odróżnić ludzi uwięzionych w tym rynsztoku od sprzedawczyków. Pracujący w gminie nie są złymi ludźmi. Są uwiązani. Dajcie im innego naczelnika a dadzą radę, bo umieją.

 48. Pani Burmistrz zaczęła od przyznania sobie wysokiej pensji … a potem było już tylko gorzej,aż osiągnęliśmy aktualne dno – decyzja o spalaczu przed nami = a to będzie niespodzianka dla mieszkańców

  1. Nasza Burmistrz jest znana poza gminą chociażby z tej pensji. Mamy takich radnych że jej dali maxa. Radny z Moderówki też bierze kasę za nic bo jak się zorientowałem od trzech lat pary z gęby na sesji nie puścił.

 49. sekretarz niestety jest leniwa do bólu i staje w obronie jedynie swojej pupy- niestety – marny geodeta – nic nie pomogła a tylko wprowadziła zadume w mojej sprawie

  1. Znam ją z lepszy sytuacji. Autentycznie starała się o ludzi. W mojej ocenie Basia jest dobrym czlowiekiem.

  1. Podobnie jak ja. Tylko, że ja Basię działa w wielu działaniach. Nie jest zła. Jest podobnie, jak pan Zagórski, zablokowana.

   1. Pan Zagórski nie ma doświadczenia. Facet chce dotrwać do emerytury podobnie jak Sekretarz i Skarbnik. Te osoby nie odważą się podskoczyć.
    Zagórski w moje opinii jest cieniutki a i uważam że ma trudny charakter.
    Faktem jest , że podpisuje co mu dadzą 🙂

    1. Zdarzyło się, że sam też coś napisał. Nie wiem jaki ma charakter ale dla mnie był bardzo uprzejmy i rzeczowy. Być może, że czekają tylko na koniec, ale nie dziwmy się im. Ja dziwię się młodym. Niby mądrym. co oni tam robią?

 50. nie wiem jaki jest jej stan zablokowania – ale wiem że jest leniwa w sposób nieakceptowalny

 51. arbuzie- jaka jest twoja definicja super fajnej babeczki? Czy to jest ideał pracownika instytucji samorządowej? Jeśli tak to słabe, seksistowskie teksty odłóż na bok

  1. Ludzkie podejście równa się fajna babka. O seksistowskie slogany nie można mnie podejrzewać. W mojej ocenie bycie urzędnikiem i jednocześnie człowiekiem raczej nie wyklucza się. Na pułapie samorządu te dwie idee powinny iść w parze. Ktoś kto tego nie rozumie nie ma prawa sięgać po władzę.

 52. arbuzie – standardy spod lampy…pustej bez madrości – cienkie i słabe nie profesjonalne – ale ty masz za słabe wyniki w asocjowaniu

  1. Nie da się spłycić ani mojej wiedzy, ani mądrości, ani …czegoś tam na a;))))

 53. Arbuz= Yola:)ma dużo wiedzy i nawet potrafi samą siebie skrytykować to jest szczyt „mądrości”

  1. Podlasie kończy się a Białej Podlaskiej, maksymalnie na Orli i Bielsku Podlaskim. Ja jestem z pogranicza Kurpi Białych i Mazowsza. Dokładnie z Jedwabnego. Tego Jedwabnego.

  1. Tak emerytka. Tak starsza. Nie sfrustrowana. Nie walcz ze mną, bo jak zaczniesz to nie zdążysz się wysikać, frajerze:))(

  1. Nie zadzierajcie z sąsiadką. Ona nie takich troli wyprowadziła na równię:))Módlcie się, żeby się za was ne wzięła.

 54. Nie uruchamiajcie szczeków. Albo ważne są Jedlicze i gmina, albo wasze pyskówki.

 55. Trzeba brać się za władzę , a nie ucinać sobie jakieś przygaduszki.W Męcince masz tam Woźniaka super Przewodniczącego i Sołtysa w jednym.Facet z kadencji na kadencję wybierany bo głosuje na niego rodzina.
  Arbuzie w Męcince jest paru fajnych strażaków i im trzeba pomóc.

 56. arbuz jesteś złym niewychowanym człowiekiem -z piekieł i wróć tam= Boże chroń nas od szatana!

  1. Mój Pan, Mój Bóg. Ty zwykły żartowniś. A ja takich żartów nie ….znoszę. Przeproś.

 57. Macie racje nie należy oglądać się za siebie, trzeba patrzeć i iść do przodu. Ale czasami, zwyczajnie po ludzku jest trudno zapomnieć, ile zła już wyrządziła ta osoba … i wcale tu pewnie nie chodzi o wybielanie poprzedników, chociaż łatwo nie mieli, a ostatnie dwa lata wyjatkowo były trudne, a ataki tych co rządzą wyjątkowo paskudne i nieludzkie.

  Osobiście uważam, że obecny Skarbnik czy Sekretarz nie mieli wyjścia, chcą dociągnąć do emerytury ot wszystko, podobnie jak Zastępca… podejrzewam, że już dzisiaj chętnie by poszli na emeryturę by nie uczestniczyć w tym cyrku.

  1. Tak usiłują. Podkopują mnie tu w Męcince. Ale ja za stary zawodnik:)) Dam radę. Ocalę prawdę.

 58. Tak wybrałam dawno temu. Jestem ja i Polska w moim tego słowa znaczeniu. Mój nieżyjący mąż tez. Polska nigdy się a mnie ni zawiodła. Ja na niej też nie.

 59. „To, że i tu i tam dobijamy do dna rodzi nadzieję, graniczącą z pewnością, że wiatr historii wkrótce powieje”
  „Władca, którego nikt już się nie boi i o którym opowiadają w miasteczku kawały jest bliski końca.” – chichot losu…

 60. Arbuzie , od razu widać że cie nie ma w UG. Na oficjalnej stronie dużo zdjęć, mało tekstów. Nie ma kto pisać.

  1. Ze strona gminną nie mam i nie miałam nic wspólnego. Macie tam Radosława w białych butach, Mateusza. Oni piszą. Ja nie pisałam na stronę.

  1. No właśnie. Bo to miał być każdy inny niż Sanocki. A teraz spierda….ją po kątach. Łącznie z piszącym odezwę do narodu:))

 61. Arbuzie masz do porównania jak było w Gminie Jedlicze i jak jest aktualnie . I co Arbuz na to ?

  1. Widzisz Arbuzie jakimi metodami zdobyli władzę ? Byli bezwzględni. Z-ca to nie taki grzeczny …. Musisz mieć to na uwadze.

  2. No mam to na względzie. Ale ciężko mi uwierzyć, że takie sieroty…nie wymienię imion czy nazwisk, tak szalały. No teraz jak na nich patrzę to…słabe to takie.

 62. Z-ca jak nie był jeszcze zastępcą Pani Urbanik za czasów poprzedniej władz tak się wściekał itp jak tak można było zniszczyć elewację budynku Urzędu Gminy itp okropnie sie z Rotą wściekali a teraz już to nie przeszkadza . Siedzi jak król w eleganckim Urzędzie aż czasami nawet po nocach przesiadują tak im się podoba .

 63. Spacerowałam wczoraj ok 21 z psem koło Gminy i patrzę w budynku się świeci auto Burmistrzowej stało itp ciekawe co knują w Gminie po nocach ?

   1. Mówią, że trzeba zjeść beczkę soli aby kogoś poznać,a ty mieszkasz od roku może nawet nie całego, a wydajesz opinie i osądzasz całą rzeszę ludzi jakbyś poznała ich historię, dobre i złe uczynki.A co sądzić o tobie jeśli tak szybko się przefarbowałaś. Z jazgotu i wulgaryzmów przeskoczyłaś na merytorykę. Czy to kolejna gierka, która ma wysądować opinie mieszkańców przed gorącym dla władzy okresem.

    1. Bo tak jak powiedziałeś beczkę soli trzeba zjeść zeby…..mnie również….osądzić.

 64. Arbuz wszystko robi zeby zostać na następną kadencję:) nawet da się oskalpować z resztą!!!

 65. Słabe to takie teraz, jak usiadło za fotel, po punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia..:)) A jakie to mądre było, nie szczędziło nikogo…oj przyjdzie i czas zapłaty, oj przyjdzie… towarzystwo Roty nie szczędziło sił by dokopać leżącemu…nie patrzyli na nic … nawet na to, że Burmistrz walczył z ciężką chorobą, nie było litości żadnej … Na szczęście dali radę, Ci co zostali …. wszystkie zadania zdołali wykonanać w stu procentach, bez dodatkowego zaplecza w postaci doradców etc. Udało się, bo mieli wspaniały zespół doświadczonych i merytorycznie przygotwanych pracowników, którzy znali się na tym co robią.

 66. Oj to rota postąpiła chamsko jak tak można panie Zagórski jak Panu nie wstyd było no jakim to trzeba być człowiekiem aby tak postępować wielki katoliku czyn że swoją rotą tak jak byście chcieli aby i Was tak traktowano

 67. Ja może nie powinnam,ale mimo wszystko napiszę. Mnie po pierwsze rozwaliło to, że zostałam poinformowana, że Sanocki udawał raka. Poważnie. Nie znając realiów, pomyślałam wariat. Potem, powoli wychodziły na jaw pewne historie i utwierdziłam się w przekonaniu,że jestem manipulowana. Kobieta mówi mi, że mają zdjęcie z dnia kiedy Sanocki niby był na „wlewce” a on myje auto koło Alty. Pokazują mi to foto, i pierwsza rzecz jaka rzuca mi się w oczy to ilość samochodów na podjeździe. – To co to za dzień, że tyle samochodów – pytam autora zdjęcia. Sobota – odpowiada. Jola, to jak on mógł być na chemii jak to sobota? O i tak manipulują. Nie każdym, bo nie każdy się da.

   1. Arbuzie, a może wartało by o tym wszystkim powiedzieć mieszkańcom. Może przytoczysz więcej przykładów.
    P.S Nie chce mi się wierzyć w to , że Jolanta inwigiluje Sanockiego.

    1. Oj …nie chce wierzyć. Ona sama może nie. Ale ma jak, napisałam, życzliwych fotografów. Współpracujących.

     1. Nie. Prokurator nie pomoże. To ludzie ludziom zgotowali ten los. Ja jestem sobą zawstydzona, że tak późno się ocknęłam.

  1. Che che. Mam rozumieć , że Jolanta śledzi każdy ruch tego Pana ? O jakich wlewkach mówi ? Ona zna jego rozkład tygodnia ? Coś tu kręcisz

 68. a daliście przeto świadectwo że podłość i nikczemność nie mają granicy- a zwłaszcza jeśli idzie o zdobycie władzy – to jeszcze są ludzie czy już sa poza definicja nawet istoty żywej?

 69. Urbanikowa i cała Rota do takich rzeczy się posuwa że włosy na głowie się jeża jeszcze Marciowa która należy do nich donosy. Skargi itp cała ta banda jest do tego zdolna musicie uważać ma nich bo oni do wszystkiego mogą się posunąć a Urbanikowa jak się idzie coś do niej załatwić to można się czuć jak na przesłuchaniu!!!! Już mamy dość tych Waszych zagrywek itp

  1. Jolanta zatraciła ludzkie oblicze. Tez byłam wychowywana przez dziadków. Ale ja z ich życia wybrałam co najlepsze. Mój dziadek był lekarzem weterynarii. W jej życiorysie grzmi tylko babka:)) Dobra, mądra kobieta ma zawsze oparcie w mężczyźnie.

   1. Ale czy kiedykolwiek miała to ludzkie oblicze? nigdy! Fałsz, obłuda i notoryczne kłamstwa!

 70. Na stronie Roty można było znaleźć odniesienia do mickiewiczowskiego manifestu, przed wyborami był chętnie cytowany tyle, że w innym fragmencie- ja dzisiaj dedykuję takifragment- do przemyśleń: „Patrz na dół – kędy wieczna mgła zaciemia
  Obszar gnuśności zalany odmętem;
  To ziemia!
  Patrz. jak nad jej wody trupie
  Wzbił się jakiś płaz w skorupie.
  Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;
  Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,
  To się wzbija, to w głąb wali;
  Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;
  A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu.
  Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby:

 71. Arbuzie ! Po tych twoich wpisach jeśli są nie prawdziwe Jolanta powinna cie podać do Sądu. Przecież to co ty piszesz zostało by potwierdzone to w Jedliczu za parę dni bedą wszystkie stacje telewizyjne, a Jolanta zostanie usunięta ze stanowiska.

   1. No właśnie że ja nie znałam jej i nie trafiłam. Ona mnie znalazła i wręcz molestowała telefonami. Umówiłam się wreszcie. Na 17:)) To już mnie rozwaliło. Bo to nie są normalne godziny spotkań. Spotkanie trwało do 22:)) Tesco zamykali.Jak to piszę to się śmieję:))Po tym spotkaniu unikałam jej. Ale dzwoniła, namawiała. O tak do niej trafiłam.

 72. To o czym mówisz Arbuzie, chyba szczególnie nie dziwi. Wystarczy poczytać tych „prawych” ludzi co pisali na „Rocie”, tych prawych co rządzą teraz. Nie wiem czy wiesz drogi Arbuzie kilka szczegółów, że Ci ludzie z godnością do końca pracowali, mimo tego chamstwa, bo zachamowań żadnych nie było,nawet najmniejszych…. Burmistrz walczył o życie, a Ci ludzie którzy głowy nie podnosili i pracowali najlepiej jak potrafili w składzie zarzadzającym trzech osób: zastępca, sekretarz i skarbnik..pomijając drobny szczegół, że sekretarz trzymiesięczne dziecko zostawiła i wróciła do pracy, bo taka była sytuacja. I wiesz, co Arbuzie Ci ludzie zwyciężyli, bo z tego co mówili i głoszą to na konferencjach „Życie z Życia” , ogromnym sukcesem jest uratowanie Przyjaciela, a przy tym ponad 2 tys osób zarejestrowanych do bazy Szpiku Kostnego. Gdybyś widział ilu ludzi, zwykłych mieszkańców szło oddawać krew, rejestrować się do Bazy Szpiku kostnego …a inni na ich tle robili fotki, wcale się nie rejestrując.. podłość nie zna granic. Ci ludzie, byli odpowiedzialni do końca, za to co robili i brali pieniądze, publiczne pieniądze podatnika…Zerknij na budżet z tych lat, zerknij na kontrole z tych lat ..TYLE:) Jeszcze nikt na takiej podłości nie dorobił się niczego …Prawda zawsze zwycięża…:)

  1. Wiem o szpiku. Poznałam kilka osób które oddawały szpik. I poznałam taką Panią Ewę z Torunia, która zna p. Sanockiego. Opowiedziała mi historie jego choroby. Dlatego majstrowanie przy tych faktach uważam za skurwysyń…stwo.

    1. Moją prababkę Rifkę Kubrzańską, ocalił ksiądz Skrodzki, proboszcz parafii Przytuły, ze stodoły w Jedwabnem. Zycie i walka o nie jest największą walką. Każdy kto podnosi rękę na drugiego człowieka, mową, uczynkiem bądź zaniechaniem jest podły. Wstyd mi raz jeszcze, że znam ludzi, którzy mają pożywkę z ludzkiego nieszczęścia.

     1. Dlatego taka Jesteś, ale często nie trzeba doświadczać i ocierać się o tak dramatyczne chwile w życiu, by być przyzwoitym człowiekiem.
      „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto” – Wł. Bartoszewski

 73. Wydaje mi się, że najbardziej powinni wstydzić się Ci, co się boją …i nagle też dostali amnezji… Dziękować Bogu, że tych co pamiętają, jest wiecej i to wszystko kwestia czasu, kiedy zaczną mówić. Nie można nagle zapomnieć i wymazać z historii ludzi, którzy „coś” jednak dla tej gminy zrobili…

  1. No właśnie. Dlatego że wiem, że niektórzy Zagórski czy Jermak tak się mocowali z całym światem. Odważni byli. A teraz wiem, że się nie zgadzają, a milczą. Tego nie pojmę. Oni też jej nie popierają, ale są wycofani społecznie. Dlaczego nie wiem? Ktoś kiedyś z gminy, powiedział mądrą rzecz. Jolancie wydaje się, że chleb daje ludziom. I to może być prawdą. Dobrodziejka.

 74. ludzie wiedzą kogo za rok wybiorą, Arbuzie teraz już za pózno na wyjaśnienia zostaną po Tobie tylko smutne wspomnienia.

 75. Arbuzie, tylko czekać aż poczytam o tobie na j24. Redaktor na pewno coś mądrego i obiektywnego napisze

 76. ej, hello! Bzdurą jest, że podczas choroby burmistrza wszystko wspaniale hulało. wiem, że nie. I współczucie współczuciem, ale jak ktoś jest chory to niech się może najpierw wyleczy a później wraca do rządzenia- jemu to też na zdrowie wyjdzie. A gminie na pewno nie sprzyja nieobecny burmistrz, jak było przez ostatnie miesiące kadencji Sanockiego.Też nie popieram aktualnej władzy, ale przestańcie gloryfikować poprzednią! Nie chcę jej powrotu i dlatego głosowałam za zmianą. Teraz też chętnie zagłosuję, tylko nie wiem jeszcze, jakie są alternatywy.

  1. Zagłosowalas za zmianą to masz. Czytając wpisy Arbuza mam wrażenie ze ktoś jest mocno psychiczny

 77. To metody Roty nadają się do ……. Jak można być takimi ludźmi aby za kimś jeździć,robić zdjęcia jak wam nie wstyd

 78. Ok Arbuzie drogi. Fajnie się czyta twoje emocjonalne prawdy i półprawdy. Życzę Ci powodzenia w naprawianiu świata. Jednocześnie żal mi tych, szczególnie z urzędu, którzy krótko cię znając, spouchwalili się naiwnie z Tobą i teraz czytają o sobie na forach. Masz długi język i nie oceniam czy to dobrze czy źle. Niech każdy wyciągnie wnioski zanim zacznie z Tobą rozmawiać. Aż strach pomyśleć, co by było gdybyście się nie poróżniły z panią wódz. O ile to poróżnienie nie jest w rzeczywistości ściemą. Mimo wszyztko powodzenia.

   1. Owszem mają. Ale u nich wynika to z głupoty i braku doświadczenia. U Ciebie wręcz przeciwnie. Trudno. Dali się rozegrać to cierpią.

  1. Chcesz do mnie mieć pretensję, że Jolanta otoczyła się chlapomordami:)) Genialne:))

   1. Pomyśl logicznie. Życzyłem Ci powodzenia to jak mógłbym mieć pretensje? Robisz swoje. Intencje i styl mnie nie obchodzą.

 79. A w szachach to raczej dobra nie jesteś. Brak cierpliwości. Mata trzeba być pewnym. Inaczej można się skompromitować.

  1. Oj zdziwiłbyś się. I w szachach i w brydżu. Całkiem niezła. Taka fajna sędzia na mnie mówią.

   1. Fajna sędzia… zastanowiłbym się nad och szczerością. Ale niech Ci będzie

 80. Otoczyli się takimi którzy wykonają każde polecenie.ona jedzie na ich niewiedzy. Patrz np Woźniak. Co ma do gadania? NIC A pozostali? Tez NIC

 81. Woźniaka trzeba ustawić. On nie jest zły. On jest lojalny, a to go gubi. Ja jestem z Męcinki i popracujemy nad Wożniakiem.

 82. Lepiej nam powiedz dlaczego nie zostałaś redaktorem naczelnym Gminnych Wieści. To kwestia przejrzenia na oczy, czy nieporozumienie zrodziło się na jakiejś innej plaszczyznie?

  1. Bo nie ma to najmniejszego sensu. Jolanta sama pisze Gminne Wieści. Zresztą ja nigdy nie aspirowałam do tej funkcji. W nocy to ja śpię, a nie piszę wkoło o samo. Ostatni numer był ciągle pisany i pisany od kwietnia. I rozwalany i pisany i tak wkoło. I świat zatrzymać, bo dyktuje. Za dużo zielonego,a to zdjęcie przyciąć. Tego już nie dało się słuchać. Już nie wiadomo czy to encyklopedia, czy biuletyn.

  2. Jak by tak składali wszystkie gazety, to by dwie wyborcze w roku wychodziły. Ja już swojemu naczelnemu mówiłam, że powinien po nauki przyjechać.

   1. Arbuzie ty mógłbyś chyba nie zla książkę napisać na temat działalności Jolanty ale od kuchni.

    1. Tu jest dziwnie, ale jeszcze nie tak strasznie. Znam lepsze okazy w okolicznych gminach. Pewna przewodnicząca rady miasta i gminy, bije na łeb na szyję wszystkich. Samo zło. I co gorsza planuje startować w wyborach, bo już robi nasiadówki z emerytami. Szkoda mi tamtego miasteczka, bo też go zaorali, rozsprzedali. Miasto prywatne. ani przewodnicząca, koleżanką mą była kiedyś:)) podała mnie do sądu, bo nazwałam ją „blond terrorystką”. Sędzia pyta: – Skąd pani wie, że to o pani tak powiedziano? – No bo tylko ja jestem blondynką w radzie. – I tylko ty, terrorystką – podpowiedziałam. Jakimś cudem wygrałam:)) Tu jest tak dosyć swobodnie, można rzec.

     1. Jolanta jest naj , naj naj …mądzrzejsza. Przynajmniej tak sama uważa. W gruncie rzeczy jest niebezpieczna. Czuje się pewnie mając za plecami pana B.

     2. Babinetz? On ani mocny, ani równy. Nas nim już tyle ludzi polegało i…poległo że ima co na niego liczyć. A jak przyjdzie co do czego, to gwarantuję Ci, że poseł ma innych do popierania niż Jolantę. Są wierniejsi PiS-owi. Jolanta jest „bezprizornyja” jak mówią Rosjanie. Niczyja. Ani zimna, ani gorąca. Musiałaby być super gospodarzem, ekstra zarządcą, żeby móc być bezpartyjna.

 83. Arbuzie, mam do ciebie pytanie. Czy w UG dzień zaczynają od kawy , czy od czytania lokalnych portali ?

  1. Nie wiem. Ja tam byłam na nocnych zmianach:)) Czytają z całą pewnością i w pracy i poza pracą. Co dziwne nie mają poblokowanego FB.

    1. Toć się nie wyrabiają:)) Taki zapier…ze nie ma czasu taczek załadować. Jak się błąkasz cały dzień po otwarciach, zamknięciach, odbiorach,to na robotę treściwą zostaje ci tylko noc. Bo jakby pracownicy mogli sami zrobić więcej, to 15.00 i byłby fajrant. Odbiór takiego chodnika, to strata czasu.

     1. Brak dobrej organizacji czasu pracy. A po drugie Jolanta pewno nie wierzy swoim pracownikom i sama musi wszystko sprawdzać. Nawet z-ca nie zbyt wiarygodny?

     2. Toż to jej pracownicy. Nikt jej nie podrzucił. To jak sobie wybierała. A swoją drogą, nie są jacyś ostatni. Tylko im trochę zaufać.

  1. Zwolniła ? Wyper…. bez przymrużenia oka. To samo będzie z nią. Ludzie swoich praw w sądach szukali. Ten smród będzie się za nią ciągnął długie lata.

 84. Do czego to się ludzie posuwają aby robić komuś zdjęcia,śledzić go itp . To jest przestępstwo powinien ktoś za to odpowiadać. I opowiadać Bzury i kłamstwa na temat choroby . Ciesz się człowieku że Cie żadna choroba nie dopadła . Masz zero rozumu twój poziom inteligencji jest zerowy bo mózgu nie posiadasz. I jeśli mi dobrze wiadomo to robienie zdjęć wypowiadanie się o osobach nie pełniących funkcji publicznych jest karalne to się zastanów bo balansujesz na minie która może zrobić bum !!!

  1. Na miłość Boską jak ona w tym świetle wygląda u zwykłych swoich wyborców ? Już nie wspomnę o samym zainteresowanym.
   Latać za kimś z aparatem to metody z KGB.

 85. Czytam te wszystkie komentarze I ręce opadają. Pomieszanie z poplątaniem , historie jak z kabaretu. Okazuje się , że minione czasy 16 lat to bajka ,sielanka czyzby tak szybko wszyscy pozapominali o skargach donosach I wielu innych świństwach ….. dziwne !!!!!
  Myślę ,że nikt o zdrowych zmysłach nie cieszył się z choroby burmistrza.Mieszkańcy tłumnie brali udział w rejstracji banku szpiku wszyscy kibicowali mu w powrocie do zdrowia. A tu sie dowiaduje , że obecna burmistrz cieszyła sie z choroby !!!!! To jakies bzdury o różne rzeczy by ja posadzać ale o to !!!!! Hmmm jakie to niskie !!!!! Arbuzie masz z nia na pieńku ??? Zrobiła cie w konia no cóż nie ciebie jadną …. witaj w ☺

  1. Nie, nie mam na pieńku. Ale jestem wolnym człowiekiem. Nie wiem czy się cieszyła, czy nie, ale podejrzewano że udaje. Ze na coś był chory, ale nie miał raka. Takie słowa padły.

 86. Podaj nazwiska tych podłych ludzi wiedzmy jakie szumowiny mieszkają w naszej gminie ?

 87. arbuziku pauzujesz na ławce rezerwowych? byłeś na dywaniku? głowa mokra od zmycia? ale chyba nie wypłukano ci erudycji i charme?

Comments are closed.

Top