Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Oczyszczalnia – Fakty nie dezinformacja

 Jasło, 30.10.2017

Redakcja  Portalu Internetowego  Jedlicze.org

Zwracam się z uprzejmą prośbą  o opublikowanie mojego sprostowania w związku z nieprawdziwymi informacjami na temat funkcjonowania jedlickiej oczyszczalni rozpowszechnianymi  przez portal internetowy Jedlicze24.pl.

Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom Gminy za bardzo dobrą współpracę, oraz  pracownikom spółki, dzięki którym udało się przeprowadzić z sukcesem restrukturyzację finansową i majątkową przedsiębiorstwa.

Wspomnę tylko, że  gdy objąłem stanowisko Prezesa Zarządu  JPGKiM w grudniu 2012r.,  spółka notowała stratę ok.100 000 zł. Wzięliśmy się do pracy, a  zmiany widzieliście Państwo sami. Zakupiono sporo urządzeń: ciągnik Zetor, zamiatarkę uliczną, śmieciarkę, mini ciągnik oraz wiele innych , dzięki którym przedsiębiorstwo działało sprawnie. Gmina mogła pochwalić się najlepiej zorganizowanym w województwie podkarpackim Punktem Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Żarnowcu.  Włodarze okolicznych Gmin odwiedzali go wielokrotnie, traktując jako wzorzec według którego chcieli tworzyć podobne przedsięwzięcia. Niestety, jak mi wiadomo mało po tym zostało.

Aby zwiększyć dochody Spółki,  uruchomiono nowe usługi w tym:  budowlane, produkcję tablic ogłoszeniowych, dostawę wody pitnej, pielęgnację zieleni miejskiej. Działania te pozwoliły na  zamknięcie roku  2013 zyskiem w kwocie 31 000 zł.

Mogę więc powiedzieć, że trochę dobrego dla JPGKiM i Gminy przez te lata zrobiłem i nie mam się czego wstydzić.

Odnosząc się do informacji przekazanych przez  portal Jedlicze24.pl  informuję co następuje:

– nikt z portalu w  sprawie oczyszczalni  się ze mną  nie kontaktował,

– moja absencja chorobowa związana była z koniecznym pobytem w sanatorium, o czym poinformowałem Radę Nadzorczą, a po jego zakończeniu powróciłem do pracy

Jednakże z uwagi na brak możliwości porozumienia się z Radą Nadzorczą, a także z Panią Burmistrz, zaproponowałem, że odejdę ze stanowiska za porozumieniem stron, co zostało z radością zaakceptowane. Pracownikiem Spółki byłem do końca 2015 r. Zresztą w tym czasie kończyła się moja kadencja. Nie chcąc przeszkadzać w działaniu nowemu Członkowi Zarządu, zatrudnionemu w czasie mojego pobytu w sanatorium,  w listopadzie i grudniu 2015 roku nie świadczyłem pracy na rzecz spółki.

Redaktor portalu Jedlicze24.pl fałszywie informuje mieszkańców, cytuję: „w 2015 roku rozchorował się w czasie kiedy konieczne było podejmowanie ważnych i zdecydowanych decyzji.”. Dla Burmistrz Jolanty Urbanik moja obecność w pracy w tym czasie  nie była konieczna, a  świadczy o tym dobitnie fakt, iż  wypłaciła mi 3 miesięczne odszkodowanie bez obowiązku świadczenia pracy.

Szanowni Państwo,

Oczyszczalnia w naszej gminie, została oddana do użytku w 2006 roku, i tak jak każda oczyszczalnia wybudowana w tej technologii, po 6-8 latach wymagała remontu i modernizacji. Tak się stało w innych Gminach. Po objęciu przeze mnie Zarządu Spółki, zrobiłem przegląd stanu technicznego majątku, w czerwcu 2013 roku stwierdziliśmy, że nastąpiła niewielka perforacja w jednej z przegród i następują mikroprzecieki do części, w której przepływają ścieki już częściowo oczyszczone. O fakcie tym poinformowałem właściciela, czyli Gminę na której ciąży obowiązek dokonania wszelkich remontów i modernizacji. Spółka jest bowiem tylko dzierżawcą oczyszczalni i w czynszu dzierżawy płaci też amortyzację, która służy do odbudowy majątku wyeksploatowanego. Informuję, że istnieje ustawowy zakaz inwestowania w majątek obcy, bez względu na wysokość kwoty więc nie można wysuwać wniosków, że Spółka powinna wykonać ten remont. Tak się złożyło że lata 2013-2015 były bardzo ciepłe bez większych opadów śniegu i deszczu. Z tego powodu skondensowane ścieki spowodowały szybszą degradację instalacji i należało bardzo szybko podjąć działania zmierzające do modernizacja oczyszczalni.

I takie działania zmierzające do modernizacja oczyszczalni zostały podjęte przez ówczesne władze Gminy. Na dowód tego załączam pismo/ wniosek Z-cy Burmistrza Gminy Jedlicze Pana Piotra Rostka z dnia 26.09.2013 r. kierowane do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśłe, w sprawie rozszerzenia zakresu rzeczowego Projektu „Program poprawy czystości rzeki Jasiołki – Etap II”.

W tym piśmie właśnie  wnioskowano o remont oczyszczalni ścieków w Jedliczu polegający na naprawie areatorów napowietrzających oraz montażu ściany stalowej ………, a także zakup kompletnego węzła higienizacji i aglomeracji osadów ściekowych….( patrz str .1 i 3 wniosku ).

W związku z powyższymi dowodami  kompletnie niezrozumiały jest dla mnie fakt , dlaczego  niektóre osoby, w tym Radni (sic!), przedstawiają  fałszywy obraz  działań moich i poprzednich Władz Gminy w odniesieniu do jedlickiej oczyszczalni.

Niezrozumiałym jest również dla mnie,  dlaczego w 2015 roku obecne władze samorządowe zwlekały z realizacją remontu oczyszczalni.

Cieszy mnie natomiast fakt, że mój następca odniósł sukces i  inwestycja higienizacji odpadów jest oceniana tak wysoko.

Jej blask przyćmiły, a raczej zasłoniły, gromadzone od ponad 2 lat na placu przed oczyszczalnią hałdy osadów/ polepszacza glebowego, na którego rolnicze użytkowanie , przez półtora roku załatwiano stosowne zezwolenie z Ministerstwa Rolnictwa.             Podobne instalacje działają w Sędziszowie, Głogowie Małopolskim, Strzyżowie. Tam podobne zezwolenia załatwiano w przeciągu paru miesięcy.  Stamtąd też  zaczerpnąłem ten pomysł, oraz sposób jego realizacji z wykorzystaniem pomocy finansowej ze środków Unii Europejskiej,  o które aplikowały władze poprzedniej kadencji.

Uważałem za swój moralny i obywatelski obowiązek, aby przedstawić mieszkańcom Gminy Jedlicze prawdziwe fakty związane funkcjonowaniem jedlickiej oczyszczalni.

Z poważaniem

Andrzej Czajka

Prezes Zarządu  JPGKiM w latach 2012-2015

 

 

123 thoughts on “Oczyszczalnia – Fakty nie dezinformacja

 1. Panie Prezesie, dbał Pan o firmę , a teraz tak Pana traktują ? Niech popatrzą na siebie.

 2. Zobaczcie ludzie jakie góry tego syfu się magazynuje przed oczyszczalnią już nawet zaczęli maskować ten syf bo za głośno się zrobiło 🙂 Ciekawe co na to Ochrona Środowiska ? Te artykuły które były na j24 to kłamstwo 🙂 Oczy tylko mydlą mieszkańcom 🙂 Jedyny słuszny portal to jedlicze.org tu się tylko prawdy i tylko prawdy dowiemy jak jest

 3. Jak można taki syf składować:) Przez 16 lat takich magazynów nie było 🙂 Jeszcze chwile i oczyszczalnia zniknie bo ten szlam ją zakryje 🙂 Pani Marć dlaczego pani nic nie robi z tym może pasuje prezesa i burmistrzową zabrać na oczyszczalnie aby zobaczyli co się dzieje 🙂 Może nie dajecie sobie już rady ze Wszystkim ? Czas najwyższy odejść 🙂

 4. Gdy zarządzał Pan Czajka w MPGKM nigdy nie było problemów z wywozem nieczystości dlaczego tyle krytyki pod Jego adresem???co chcieli osiągnąć ci, którzy tak krytykowali a jak się okazuje to byli nie za bardzo zorientowani.JAK TAK MOŻNA OPLUWAĆ LUDZI??

  1. Wiesz kiedy sie atakuje innych i między innymi opluwa ? Wtedy , kiedy jest się nie udolnym

 5. DZIĘKUJĘ PORTALOWI JEDLICZE.ORG czytając poznaję prawdę mam nadzieję, że okłamywanie ludzi i ich skłócanie wkrótce się zakończy!!!!!

 6. Panie Dziura i Pani Marć kto pod kim dołki kopie ten sam …….. Już wystarczy tych Waszych kłamstw,oszczerstw itp

 7. Najgorsze jest to nastawianie ludzi przeciw ludziom. To nie ma prawa dobrze się skończyć i mam nadzieję, że się nie skończy dla wszelkich knowaczy. Uważam, że jak najszybciej należy przerwać spiralę strachu w urzędzie, bo ci ludzie w lęku prowadzeni są na manowce, z których nie ma powrotu. Ja tam akurat mam daleko w tyle czyjeś zemsty, podkopy, ale skupieni „w okół” faktycznie są wystraszeni, ubezwłasnowolnieni. Dlatego robią, piszą i chyba nawet niektórzy myślą takie głupoty, jakie są wypisywane na jedlicze24.

  1. No jedlicze24 jest portalem Włodarzy 🙂 To co władza każe to piszą co lepsza jeśli komentarze są nie po myśli władzy to są usuwane 🙂 Czyli krótko mówiąc j24 jest portalem reżimowym .

   1. Ja bym tak nie powiedziała. Znam Tomka i wiem, że ma swoje poglądy. Czasami niestety nie wyraża ich wprost i dlatego wychodzą takie niedomówienia. Faktem jest, że może obawiać się podjąć obiektywniej i rzetelniej niektóre tematy, ale tu nie winiłabym samego Tomasza, a niestety faktycznie osoby, które (co podkreślam) mogą uważać się i czuć jak zleceniodawcy, chociaż nimi nie są. Tomka oceniam jako osobę mimo wszystko niezależną i w odpowiednim momencie podejrzewam, że zachowa się tak jak będzie uważał za słuszne, a nie tak jak komuś by pasowało. Nie ukrywam także, że każdy w miarę dobry człowiek, da się na chwilę zmanipulować „jękami” i skargami niby uciśnionych:)) Znam to niestety z autopsji.

 8. Pisząc „głupoty” w poprzednim poście miałam na myśli wypowiedzi chociażby radnych. Bo nie jest głupotą, że ktoś nagłaśnia wypowiedzi, tylko durne są one same.

 9. W GOK ktos odpowiada za naruszenie ustawy o dostępie do informacji a gdzie Urbanik? jak sprawuje nadzór?

 10. Zgadzam się z opinią ARBUZA. Pracownicy w urzędzie są zastraszeni. Nie którzy chociaż byli zatrudnieni przez Urbanikową sami postanowili odejść. To o czymś świadczy.
  Ponadto jest grupa osób wokół burmistrza która jątrzy. Nazwisk nie trzeba wymieniać bo wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Nie prowadzi to do niczego dobrego.
  nie głosowałem na tych ludzi, ale wiem i jestem przekonany, ze większość z tych którzy ich popierali są w tej chwili przeciw.

 11. Redaktorek j24 i jego rodzinką jest zatrudniona w gminie w kampanii pomagał Urbanikowej on za kase napisze i udostępni wszystko co się mu da.

  1. Nie, to akurat nie jest prawda. On nie bierze kasy za pisanie o gminie. Sami wiece, ze ma umowę ale o pisanie o sporcie. I szczerze mówiąc, gówniane to pieniądze, jak za tyle latania w soboty czy niedziele. Ja za artykuł 4 tys. znaków dostaję tyle co on za miesiąc. Poważnie. To nie ma co mu liczyć tych groszy, bo żaden to biznes.

   1. Mówią, że redaktorka siostra też zaczęła pracować w jedlickiej podstawówce.

   2. Za udostępnienie kilku plakatów na miesiąc lub dwa i dodanie krótkiego artykułu z danej imprezy to ile niby miałby dostawać ???

    1. Nie tłumacz się. To ewidente wyciąganie kasy. Niby jak to wpływa na dochody GOSIR?

 12. Nikt, kto ma do siebie chociaż odrobinę szacunku, nie pozwoli na to aby jego kompetencje, wiedza czy umiejętności były ciągle krytykowane, działania poprawiane, zasługi umniejszane, praca dyskredytowana, zaangażowanie niezauważane. Każdy z odrobiną honoru, jeżeli nie chce lub nie potrafi przeciwstawić się skutecznie takim praktykom, zabiera się i odchodzi. To logiczne. Kładzenie na szali swojego zdrowia fizycznego i spokoju wewnętrznego z czyimiś wybujałymi ambicjami, jest irracjonalne. Tym bardziej, że na obecnym etapie nie ma szans, aby jakikolwiek opór odśrodkowy skończył się powodzeniem. Dlatego widzę, że ludzie schodzą do partyzantki. Osoba na kierowniczym stanowisku, w tajemnicy bierze udział w akcji która nie jest chyba niczym złym, zbiera misie dla dzieci. Oficjalnie obawia się to robić, bo odczuwa …chyba zagrożenie, o stanowisko podlegające juris gminnemu. No nie jest to normalne. Obowiązują zasady rodem z Legii Cudzoziemskiej „maszeruj, albo giń” wzbogacone o element określenia kierunku marszu.

 13. Czytam trochę jedlicze24 i nasuwa mi się taka myśl, że chyba w końcu ktoś się zabrał za to towarzystwo. Nie chciał bym prorokować, ale może się okazać że dwójka radnych jeszcze przed końcem kadencji straci mandaty. Nie wspomne tu o redaktorku , który jak by nie było firmuje to co pisze. Przecież nie są to ogłoszenia. Młody chłopak a już ma spapraną opinie.

  1. Nie metamorfoza, tylko relatywnie szybko mi się oczy otworzyły. A że ie należę do tych, którzy wiedzą i milczą to tak to wygląda.

   1. To SUPER. Prawda zawsze pozostanie prawdą, a wszystkie fałszywe nuty w końcu zaburzą harmonię i ucho wrażliwe na fałsz je wychwyci.

 14. Jako podatnik oczekuję odpowiedzi co się stało z wykopanymi magnoliami. Niszcze sa…e nawet zieleń niszczą.

  1. Trzeba mieć mikro-mózg żeby (jeżeli już była taka uzasadniona potrzeba ) nie wykopać magnolii przed rozpoczęciem inwestycji. Kto to widział w taki ordynarny sposób nie wykopywać a wydzierać zdrowe, piękne krzewy. Pierwsze zaniedbano i zniszczono ŻONKILE teraz MAGNOLIE. Wszyscy na osiedlu jesteśmy tym faktem zbulwersowani. To jest chamstwo. Podziękujemy Pani URBANIK

 15. Myślę że ten cały syf co jest magazynowany musimy wywieźć pani Burmistrz pod dom i trochę by też Radnej edukacji można było dać

 16. Trzeba mieć myślenie chomika aby takie piękne krzewy zniszczyć. Ale coś mi się zdaje że chomik bardziej myśli niż ta mała mi.

 17. Ja wierzę, że gdzieś te drzewka może są posadzone. Nie były wielkie, można je było odzyskać. Ale sama już nie wiem, czego się spodziewać po ludziach, którym myli się już nawet kwestowanie z….obławą.

 18. Już o to pytałem pod innym artykułem czy te magnolie rosły w miejscu obecnie wybudowanego chodnika? Bo naprawdę ciężko mi jest sobie uzmysłowić, że zostały po prostu tak o wycięte. Szukam jakiegoś uzasadnienia logicznego. Może po prostu korzenie nachodziły na ścieżkę i nie mogły zostać zachowane?!

  1. Korzeni to chyba nie wycinali, ale pewno zachodziły pod ścieżkę więc przy wysadzaniu po prostu je oberwali. Na wiosnę sprawdzimy ile się przyjęło, a ile padło. Każda sztuka to wg mnie parę stówek.
   Trochę się dziwię , że główny ekolog milczy. Ale teraz to on nie ma głosu.

 19. Co za idiota kazał wykopywać te magnolie ? Takie piękne krzewy. Zdobiły cała naszą ulicę i wjazd do miasta.

 20. do arbuza – a ciebie też yola zrobiła ? miały być milk&honey a dostałaś starą kaszanę i kapuchę strasznieś na na swoją panią cięta – faktmitycznie – no nie spisałaś się na Pullitzer Prize – poleciałaś tabloidem dla bezkorowców

  1. Wcale nie jestem cięta, personalnie jestem zobojętnona. Nikt mnie nie zrobił, bo mnie się nie da zrobić. Taka już jestem, raczej czujna z natury. I z całym szacunkiem, nigdy nikt nie był „moją panią”, bo ja z gatunku tych co karku nie zginają nigdy i przed nikim. Ktoś po prostu popełnił ciężki błąd myśląc, że da się ze mnie zrobić kolejnego giermka. A drugiej części wypowiedzi nie rozumiem, dlatego ciężko mi się ustosunkować do tego co napisałeś.

 21. W 2014r, miałem okazję i wielką przyjemność przejeżdżać przez Państwa gminę oraz oczywiście Jedlicze.Los sprawił , że mój samochód uległ awarii. W poszukiwaniu pomocy skierowano mnie do opisywanego przez Państwa przedsiębiorstwa.Tak się złożyło , że pierwszą napotkaną osobą ,był pan prezes ,który zaoferował mi pomoc oraz wskazał najbliższy solidny warsztat.Na szczęście awaria okazała się nie wielka pomimo , że tak nie wyglądało.Za okazaną pomoc jeszcze raz panu prezesowi dziękuję.To zdarzenie utwierdziło mnie w przekonaniu o gościnności Waszej Gminy – chyba że coś się zmieniło! To byłaby wielka szkoda dla Gminy.

 22. interesuję się także innymi gminami gdzie są poprawne relacje, wzajemny szacunek pracownicy są zadowoleni nikt na nikogo nie napuszcza, zastanawiam się dlaczego tak się dzieje w gminie Jedlicze nigdy tak nie było!dlaczego jest tyle nienawiści i wzajemnej wrogości?utrzymujemy portal na którym można nie raz przeczytać obrażanie niewinnych ludzi często społeczników.

 23. Mieszkańcy już wiedzą jaki błąd popełnili w listopadzie 2014 roku.
  Moim zdaniem problem jest o wiele bardziej złożony ale o tym nie w tym momencie.
  Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.

 24. ja nie na temat(przepraszam)oglądam fotki z kwesty na cmentarzu i w tle widać masę liści dlaczego odpowiedzialni za porządek nie zadbali, aby 1-listopada było czysto na jedlickim cmentarzu,ulicach i na rynku?

 25. Ja mają dbać o porządek jak nie mogą sobie poradzić z oczyszczalnią haha Jedną rzeczą z jaka sobie radzą to organizacja imprez z kasy podatnika

 26. Do Kazik P. Boli Cię,że „młody” ówcześnie chłopak puścił was z torbami i w czasie kampani wyborczej otworzył nam oczy pisząc prawdę. Z tego co pamiętam kandydatury startujących na burmistrza były bardzo rzetelnie na j24 przedstawione i wcale nie promowali jakoś wyjątkowo p. J.U. Panie Kowalski

  1. No już też nie przesadzaj, że sam, jeden „ówcześnie młody” zrobił zwycięską kampanię. Z moich ustaleń wynika, że trochę więcej ludzi przyłożyło się do zwycięstwa obecnej burmistrz. bardziej od tych wszystkich zaangażowanych w kampanię, do wygranej przyczynił się fakt, że ludzie chcieli zmiany już na obojętnie kogo, byle by tylko nastąpiła. Jeden z ludzi promujący wówczas wizerunek nowej, przyszłej władzy wyznał, że nie było żadnego innego kandydata i chociaż ten nie był wcale rewelacyjny, to popierali bo każda zmiana wydawała się lepsza niż istniejący stan. Ot i cała historia sukcesu. Jeżeli na jej podstawie ktoś uwierzył swojej propagandzie i obrósł w piórka, licząc na coraz więcej, sądzę że jest w błędzie przeceniając swój potencjał.

   1. W sposób bezczelny i bezpardonowy wykorzystała chorobe człowieka. To zauważyło na jej sukcesie.
    Teraz sukcesywnie niszczy dorobek poprzednich lat.

    1. Nie, no coś tam się chrzaniło w poprzednich rządach też. Ludzie chyba nie byli zadowoleni i liczyli na zmianę.

     1. Nic się nie chrzaniło.Wypadła choroba i to wykorzystała. Ale życie jest takie ze pisze różne scenariusze.Nie znasz dnia ani godziny.Teraz mieszkańcy chętnie by dokonali zmiany.

 27. Promował za to sponsor w swoim biurze 🙂 Widać na zdjęciach i chodzenie po domach jakie było

 28. młody? to chodzi o tego biednego redaktorzynę bez rudymentarnych umiejętności posługiwania się językiem polskim i jakimkolwiek innym zresztą, pomijając brak sprawności redagowania jako tako drukowalnych tekstów?

 29. Zastanawiam się dlaczego ci ludzie są tacy mściwi. Skąd u nich tyle nienawiści do drugiego człowieka.Mówią że ryba psuje się od głowy… i chyba coś w tym jest.

 30. Każdy otrzyma zapłatę w swoim czasie. Na krzywdzie ludzkiej, totalnej bezwzględności w realizacji swoich celów jeszcze nikt się nie dorobił. Niezależnie jakie one są, zły człowiek dąży do nich w sposób bezwzględny, nie bacząc na uczucia innych. Arbuzie z większą uwagą przyglądają się temu co się dzieje. Może masz i rację, że 16 lat to kawał czasu i ludzie chcieli zmiany, no ale bądźmy uczciwi kiepska jest ta zamiana… Cofamy się …każdego dnia cofamy się do tyłu…

 31. Kolejna afera może być z wykonanym grobowcem Stawiarskich, który zawiera horrendalny błąd i na to poszły środki publiczne

 32. Według mnie ludzie nie wiedzieli za czym kwestują co to znaczy między innymi filantrop może chodziło o lans, brakuje jeszcze, żeby to okrasić infantylnymi wystąpieniami pewnej kobiety

 33. Pytanie publiczne: to pana decyduje, które groby mają być poddane renowacji? co pan wie o Kurkowskim panie Woźniak?

  1. Pana Woźniaka wyraźnie to przerosło. A funkcja przewodniczącego rady szczególnie.

 34. Ciekawe czemu jednym z placów zabaw opiekuje się syn radnego,który nie wiem na pewno czy jest pełnoletni w ogóle!!Czyżby gminą zatrudniała młodocianych a mamy tylu mieszkańców potrzebujących którzy mogli by sobie dorobić w ten sposób.

 35. Mam nadzieję, że gmina wyśle do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej fotki odremontowanego grobowca, którego beneficjentem było Stowarzyszenie „Rota”. Na pewno jak zobaczą to się ucieszą z tej solidnej budowli 🙂

  1. Kwestującym, tak na przyszłość, proponuję mniejszymi „bandami” stać i nie na wszystkich bramach i bramkach. Są bowiem ludzie, którzy mogą na chleb nie mieć, a głupio przejść koło p. burmistrz, która stoi z fotografem i nie wrzucić, nawet tego co na chleb dla dzieci miało być. Na Powązkach przypadało mniej kwestujących na jedne metr kwadratowy niż w Jedliczu. Przynajmniej jedną, małą bramkę trzeba było odpuścić.

   1. Też to zauważyłam. Fotograf chodzi za p.burmistrz nawet na cmentarz. Pewno już zbiera zdjęcia do kampanii wyborczej.

 36. Uważaj na tych z pierwszych ław przed ołtarzem to ludzie fałszywi i bezwzględni zobacz na relację z uroczystości i dowiesz się o kim piszę.

 37. Jestem w szoku, co zrobiono z pomnika?? Czy to o to właśnie chodziło? Czy nie chodziło o to, by go odnowić, zachowując pierwotną formę??? O co w tym wszystkim chodzi, bo nie nadążam za tymi filozofami???

 38. Do mieszkańca – chodziło zapewne o to aby jak najszybciej zrobić, a raczej wybudować nowy pomnik tak aby skonsumować dotację i zdążyć na Święto Zmarłych.I to sie udało.
  Jaki efekt to widać. Trzeba przyznać że solidna robota. Natomiast w żaden sposób nie wygląda to na renowację. Zastanawiam się czy Konserwator Zabytków podpisał się pod tym. Jeśli tak to Konserwator do natychmiastowej dymisji.

 39. gdyby tylko odnowiono grobowiec byłby o wiele piękniejszy taka budowla uważam jest zbyteczna.

 40. Co do solidnej budowli to nie mam wątpliwości, natomiast nie pojmuję na podstawie jakiej dokumentacji został odrestaurowany ten pomnik? Kto wyraził zgodę na niszczenie zabytku? To tak jakby grób córek Marii Konopnickiej nagle zamienić w jakieś niezrozumiałe formy?? Przecież przez wiele lat staraniem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Jedlickiej były odnawiane grobowce, które były odtwarzane do pierwotnego wyglądu.

  1. Pełna zgoda. Poprzednicy „odnawiali” bo takie były wytyczne Konserwatora Zabytków. Sam jestem ciekawy jakie w tej kwestii, tego pomnika, zająłby stanowisko. Może Konserwator nic o tym nie wie.
   Temat jest dość gorący dlatego dobrze by było gdyby pojawiło się jakieś stanowisko Stowarzyszenia. Wtedy ucięto by dyskusje na ten temat.

 41. Grób to niezabytek to miejsce wiecznego spoczynku.Cyceron powiedział kiedyś, iż życie zmarłych złożone jest w pamięci żywych. Ucieleśnieniem, zewnętrznym znakiem takiej pamięci jest opieka nad miejscem ich spoczynku. Dobrze, że go odnowiono. Nikt przez wiele lat o tym nie pomyślał. Czytam te wasze komentarze pełne nienawiści do drugiej osoby i w głowie mi się nie mieści jak można tak ludzi oczerniać. Kłamstwo za kłamstwem no cóż Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony…

  1. Czy na jedlickim cmentarzu, a może cały cmentarz nie są wpisane do rejestru zabytków? Kaplica i parę grobów na pewno jest wpisane. Czy ten to nie wiem.
   Ja czytałem wiele komentarzy pełnych nienawiści… ale parę lat temu.
   Tu jak widzę są dewagacje co do sposobu remontu grobu. Chyba to nie zabronione.

 42. Bzdury opowiadasz Biedronka, to tak jakbyś miejsce wiecznego spoczynku Stojowskich, przepiękna drewniana kaplica nagle została zamieniona w podobny sposób, jak wspomniane miejsce spoczynku Stawiarskich! Jestem za odnawianiem pomników, a nie bezczeszczeniem nasze historii i taka jest między nami różnica. Słowo zawiść czy nienawiść są mi obce, opieram się tylko i wyłącznie na faktach. Biedroneczko, sięgnij do historii i poczytaj ile to zostało zrobione. Bacznie śledzę nie od kilku, a od kilkudziesięciu lat nasze podwórko, a cmentarz jest mi wyjątkowo bliski, i często pochylam się nad niejednym grobem. Zgadzam się z Tobą Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto sie poniża, będzie wywyższony. Miłego wieczoru:)

 43. Po co to publikujesz ? Przecież to jest opracowane przez POPRZEDNIKÓW !!
  Zaraz wpadną na pomysł żeby to zmienić i dostosować zapisy do tego silosa.

  1. Nawet powinni zmienić, bo większości imprez kulturalnych już nie ma w kalendarzu, a jak coś się cudem uchowało to pod zmienioną nazwą. A swoją drogą jaka to renowacja, jak to całkiem inny twór. Za co się nie wezmą to zniszczą, kiedy to się skończy? Ile jeszcze można zniweczyć przez rok, aż strach pomyśleć.

 44. Czytający to co tutaj jest wypisywane odnoszę wrażenie ,że w tej gminie wszystko robi sie żle byle jak a tak prawdę powiedziawszy nie robi sie nic.!!!! a tak chyba nie jest ….. Zapraszam wszystkich sprawiedliwych do przemysleń czy aby nie popadamy w paranoje … Wiem , widze, obserwuje są rzeczy dobre o , których warto mówic ale sa i rzeczy złe , które równiez należy pokazywać. Po czynach nas poznacie i ocenicie- wybory nie bawem. I tutaj nalezy sie zastanowić nad przyszlymi kndydatami – czy chce aby nadal zarzadzali nami starzy nowi kandydaci . Co mam na mysli ? a wiec mam na mysli osoby , które zasiadaja w tech chwili na róznych stanowiskach typu burmistrz, starosta , radny. Doświadczenie czasów obecnych i minionych mówi mi że warto dopuścic troche świeżego powietrza. 🙂

  1. Dlatego szukajcie kandydata z wiedzą ekonomiczną, przedsiębiorcy a nie prawnika, gospodarza a nie kolejnego urzędnika czy prawnika. Wszystkie prawie okoliczne zadupia mają już wypracowane strefy czy podstrefy ekonomiczne z myślą o inwestorach, a stoją i patrzą jeden na drugiego, bo nie wiedzą o co chodzi. Moja nauczycielka od chemii w LO wściekła na to że nic nie umiemy, powiedziała: Ludzie na Księżyc latają, a ja z wami prostej reakcji nie mogę zrobić! I to zdanie, niestety…pasuje do Jedlicza jak ulał.

 45. Przede wszystkim „tak”, masz rację nie można wszystkiego negować. Na całe szczęście nie wszyscy zostali zwolnieni przez obecnych włodarzy i ciągną robotę wg utartych schematów przez poprzedników. Podoba mi się pomysł chociażby ścieżki rowerowej, tylko widzisz gdybyśmy wiedzieli, że jest to projekt o odcinku … realizacja projektu planowana jest na lata … a przede wszystkim robione z głową. Jest fajny odcinek i chwała, tylko my tym rowerem chcielibyśmy dalej dojechać a nie tylko od domu „Marysi” do „Zosi”…

 46. Ta władza to totalna porażka. Widać to po działaniach. Zwolniono najlepszych i między innymi to się mści. Poza tym fatalne nastawienie i nienawiść do poprzedników dają takie efekty. A wiele dobrego zrobili i nikt tego nie zaneguje.

 47. Tak, tu nie ma czasu na naukę, trzeba działać…a przede wszystkim widzieć pewne rozwiązania na dobrych kilka lat do przodu… a tu ciągłe niedopatrznia, spóźnienia, wycofywanie się z projektów …

  1. Teza że zwolniono wszystkich dobrych jest nie końca prawdziwa 🙂 Zostali dobrzy ale oni właśnie zostali stłamszeni pozbawieni inicjatywy poprzez osobowośc burmistrz i jej zastepcy. Brakuje w urzedzie osoby myslacej po gospodarsku , z taką nutka dobrego gospodarza widzącego wszystko i dbajacego o całą gminę. W urzedzie pracuja urzędnicy pełna gęba brakuje człowieka 🙂 przepis od linijki do lnijki i wychodzi jak widać …..

   1. Pracownik skarbówki nigdy nie bedzie dobrym gospodarzem ani ekonomistą. Zwolniono bardzo dużą grupę wykształconych , z odpowiednim przygotowaniem i praktyką ludzi. To sie mści. Paru zostało ale chetnie by uciekli z tego okretu który tonie ale nie mają zapewne gdzie.
    Wymowne jest to , że wiele osób zatrudnionych przez Urbanikowa na kierownicze stanowiska sama zrezygnowała ze współpracy z tym człowiekiem. Tego już nie treba komentować.

 48. Dobrze zostało zauważone, że taki urząd , władza nie ma w swoich szeregach ekonomisty. Nie ma kogoś o ekonomicznym myśleniu. Tych umiejętności nie da sie nabyć z dnia na dzień.
  Poprzednik był ekonomistą i miał bardzo dobrego skarbnika. To były osoby , które bardzo dobrze sobie radziły z analizowaniem problemów pod względem ekonomicznym. Szkoda , że tak się stało. to strata dla gminy.
  Teraz trzeba zrobić wszystko aby przywrócić normalność. Pani burmistrz może się wydaje że dobrze mysli, a może utwierdzają ją ludzie z jej otoczenia w takim mysleniu. To jest zgubne.

 49. Zwalniała ludzi bez pomyślunku. Taka rzeź niewiniątek. Część sama odeszła jak się zorientowała o co chodzi.
  Dużo się mówiło o tym , że była lista ludzi do zwolnienia. Lista przygotowana prawdopodobnie przez nią samą w uzgodnieniu z paroma osobami z rady. To ci ludzie wystawiali do zwolnienia, a egzekutor wykonywał. Nie zważała na ludzką krzywdę, jakie kto ma warunki, sytuację itp. Temat zapewne powróci bo o takich sytuacjach społeczeństwo musi być poinformowane.

 50. Zaraz mnie tu napadną feministki, ale trudno. Jako kobieta, wyrażam opinię że praca w samorządzie to jest „robota” i zapier…ol w której może sprawdzić się wyłącznie chłop z pojęciem o inwestycjach, budowach, któremu nie trzeba tłumaczyć co to szamotka i jak powstaje osuwisko. W pracy samorządowej nie chodzi o to, aby słodko pierdzieć po wszystkich inauguracjach i udawać Wersal, tylko mieć konkretny plan, jak na budowie, mieć wizję i ją realizować. Kiedy trzeba to zakląć, kiedy trzeba walnąć stakana wódki, i być normalnym człowiekiem, do którego da się podejść, da się porozmawiać i jak u ludzi doprowadzić po kolei sprawy do końca, bez szarpania się z każdym i o wszystko. Samorząd to nie polityka. Do pracy w lokalnym samorządzie potrzebna jest bezwarunkowa, oddana i nie udawana miłość do tego co lokalne, swojskie, do historii, do tradycji i tak po prostu do ludzi. Ten kto nie nawidzi ludzi, kto wszędzie czuje podstęp, kto każdego uważa za wroga, nigdy nie będzie dobrze służył społeczności.

  1. Dobrze napisane. Bardzo klarownie oddałaś to jaki powinien być samorządowiec – gospodarz.

 51. Zgadzam się z Tobą Arbuzie, aby były wyniki pracy to trzeba zapier… nie ma to tamto, krótko Plan – Realizacja. Czasem trzeba zejść do poziomu odbiorcy, żeby zrozumiał co chcesz mu powiedzieć…to jest chore, by we wszystkim widzieć podstęp… A swoją drogą, to chyba nie miałeś okazji poznać osobiście poprzednią kadrę, która nastawiona była na robotę. Popytaj ludzi, bo ja często widziałem burmistrza, zastępcę czy sekretarza w terenie, na budowie z ludzmi… tu nie Wersal a gmina i mieszkańcy, którzy oczekuja konkretów.

 52. Mam prośbę aby nie przyszło im do głowy obkładać sidingiem Domu Przedpogrzebowego. Z góry dziękuję.

 53. Ex definitione zarządzanie gminą to nie jest zap..nie jak to mówicie kolokwialnie koledzy tylko zbudowanie planu działania (analiza synteza rozwiązanie problemu), kompetencje twarde i miękkie , zbudowanie zespołu dedykowanego specyficznym zadaniom i grona współpracowników – partnerów w pracy po 12-18godz/dobę, a nie dobranych podległych wyrobników i kamilko-podobnych co za pisanie wrednych postów z angolii dostali paczkę cukierków w nagrodę czyli dobór negatywny do kluczowych zadań .. no i radni a nie …wredni

  1. Ale to dokładnie jest to o czym wszyscy piszemy, od dłuższego czasu i jednoznacznie mieści się to w definicji zapier…lania.

 54. Lans na Urzędzie to stanowczo za mało. I w samym urzędzie brakuje ręki gospodarza, jak było, a jak jest wystarczy zapytać tych co nie zostali jeszcze zwolnieni:) Żeby były widoczne efekty pracy, to trzeba kochać to co się robi, mieć w sobie wartość dodaną. Tu kolejność trzeba odwrócić, najpierw wyniki, później nastawić pierś do „orderu”. Bo jaki trzeba mieć tupet, by już kilku miesiącach pracy odbierać nogrody, nie za swoją pracę. Odrobina pokory i samokrytyki jest potrzebna. Pozdrawiam ?

 55. Po przeczytaniu tego pisma od Prezesa Czajki odebrało mi głos. Z czego sie tłumaczy? Przecież wiadomo , że na tym 24 pisze to co mu władza każe. A to że władza chce sie wybielać ze swojej nieudolności no to chłop pisze.
  Panie Prezesie – jestem po pańskiej stronie. Uważam Pana za najlepszego menagera jakiego miała do tej pory Komunalka. Niech Pan jak trzeba będzie jeszcze im mózgi wyprostuje.

  1. Tak.Patologia w wydaniu rządzących. Wydali 3 mln na remont a tu kupa gnoju i smrodu przed oczyszczalnia. Skandal

  1. Gdyby nie poprzednicy to tego remontu by nie było. Dobrze ze przygotowało dokumentację i kasę!

 56. Dla mnie pojęte jest jak to się stało ,że oczyszczalnia wlewała nieoczyszczone ścieki prosto do rzeki przez tyle czasu, smród był na całą okolice i dopiero TVP Rzeszówi AKCJA CZYSTY WISŁOK uruchomiła bieg zdarzeń po których zmodernizowano ten zakład.

 57. Dla mnie niepojęte jest, jak to się stało ,że oczyszczalnia wlewała nieoczyszczone ścieki prosto do rzeki przez tyle czasu, smród był na całą okolicę, pojawiały się zmiany chorobowe na skórze po kąpieli w Jasiołce,ryby zdychały.Dopiero TVP Rzeszów i AKCJA CZYSTY WISŁOK uruchomiła bieg zdarzeń po których zmodernizowano ten zakład.Teraz na tym forum pól Jedlicza wykazuję aktywnością, a gdzie byli wtedy jak gnój płynął w rzece?Dla mnie to zwykłe pieniactwo podszyte polityką z obu stron i tyle. Żenada.Niejedliczanin.

  1. Czysty Wisloku nie opowiadaj bzdur bo za pomówienia mona beknac i to zdrowo. W takim razie gdzie był WIOS? Fałszował wyniki?Nie ośmieszaj się. Przedstaw dowody bo jak nie to w krótkim czasie odpowiesz za pomówienia jak jeden z radnych

   1. nie boję się bo jest wielu świadków ,że syf w rzece płynął prosto z oczyszczalni i to co najmniej przez rok.A najgorsze jest ,że WIOŚ wcale nie chciał działać skutecznie .Ty byłeś w ogóle nad tą rzeką wtedy jak płynęły te ścieki?

 58. Gdyby tak było jak mówi ” CZYSTY WISŁOK” to by radna marć i pozostali bili by piane że aż miło.
  Czystemu Wisłokowi polecam aby się zapoznał z dokumentami, które w jasny sposób świadczą o tym, że kiedy nastąpiła awaria oczyszczalni ówczesne władze natychmiast, powtarzam natychmiast podjęły stosowne działania. Nawet pieniądze zabezpieczyli tylko po wyborach Burmistrz zwlekała 10 miesięcy z remontem.
  A plany likwidacji oczyszczalni , a plan przesyłania ścieków do Krosna – to nie fikcja, to fakty. Planowano nas uzależnić od Krosna

  1. jak jest awaria to trzeba działać od razu i to w trybie ratunkowym a nie czekać !Ile rzeka może przyjąć takiego syfu!?Nie można było tymczasowo zbierać
   ścieków i wywozić ich do czasu modernizacji oczyszczalni?

   1. Nie znasz faktów to nie opowiadaj bzdur. Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest karalne.

     1. To zatrzymaj teraz składowanie ogromnej ilości osadu w miejscu do tego nie przystosowanym. Gdyby była powódź wszystko trafi do rzeki. Teraz ci nie przeszkadza?

     2. ja nie mieszkam w Jedliczu.Sprawę składowiska znam z tego forum.Zgłosiłeś to do WIOŚ albo na Policje? Napisz mi z co po Twojej interwencji zrobili.Jeśli nic, to znowu przyjedzie do was telewizja.Widzę ,że traktujesz mnie jak stronę Waszego konfliktu a ja tylko bronie rzeki.Tak jak to robię od 8 lat z Wisłokiem.

    1. A policja to w ramach działań doraźnych sama nie może podjąć interwencji? No chyba widzą co się dzieje? czy trzeba za nich całe postępowanie przygotowawcze przeprowadzić? Przecież są odpowiednie komórki przeciwdziałania przestępczości przeciwko ochronie środowiska. Czy to już zawsze tych ludzi szarych trzeba plątać?

     1. Masz racje.Ale na władze nie można liczyć.WIOŚ, policja, wydział ochrony środowiska w urzędzie gminy nic wtedy nie zrobiły.Powiadomiłem prokuratura (opowiedziałem wszystko na policji w myśl ustawy o której wspominasz ale potem prokurator umorzył śledztwo-na FB CZYSTY WISŁOK jest skan z tego pisma). Szarzy ludzie jeszcze się bali (nie wiadomo kogo) do kamery mówić.Ja jestem szarym człowiekiem ale nie mogłem patrzyć jak woda w pięknej Jasiołce zamieniana jest na ściek. Na Wisłoku też zlikwidowałem kilka ścieków.REASUMUJĄC -nie możemy liczyć na instytucje bo te maję rożne powody, żeby nie działać-rzeka sama nic powie .Musimy jako szarzy ludzie się bronić na różne sposoby.Zachęcam Cie więc do działania.

     2. Widzę już. Takie uzasadnienie, to chociażby dodali jakieś wyniki badań. Pani prokurator palec wsadziła, żeby zobaczyć czy brudny wyjmie? Przeżyła kontakt z wodą …i umorzyła.

     3. nie wiem co zrobili, czy się zbrudzili czy nie .Wygląda na to że można bezkarnie łamać takie ustawy.Powód? Świadomość na sprawy niszczenia przyrody w społeczeństwie jest bardzo niska i nikt się o nie upomina.Po co sobie zawracać głowę jakąś rzeką, skoro śmierdziało tyle czasu i mieszkańcy nie protestowali.

 59. A ja słyszałam , że to jakaś dziwna sprawa z tym przesyłaniem ściekow do Krosna. Podobno w Radzie Nadzorczej jest człowiek z krośnieńskiego MPGK i to on forsował takie rozwiązanie. Coś mi to śmierdzi . Były pomysły, oczyszczalnia miała być likwidowana i okazało sie że włożyli w nia 3 mln. To jakies jaja.Można sądzić że Władza nie ma pomysłu na gospodarkę ściekową. Ale też i co może wymyślić ?! Przecież poprzednicy opracowali Koncepcję Kanalizacji Całej Gminy i ją sukcesywnie realizowali. Teraz mają łatwo bo wystarczy kontynuować te działania.

  1. bardzo szczytna koncepcja tylko trzeba było przed podłączeniem kolejnych miejscowości sprawdzić stan oczyszczalni.Czy to nielogiczne?

 60. Osad składają od chyba 3 lat.czasem gdzieś to wywoza ale małe ilości. Faktycznie gdyby zdążyła się powodz to spłynie do rzeki

 61. no i co teraz Pani Burmistrz powie- jakis komentarz- czy trzeba na taczkach wywieźć – praca na urzędzie to nie rewia sukieneczek i imprezy z jedzeniem- meżowi smakowało darmowe jedzenie na potyczkach kulinarnych ?

Comments are closed.

Top