Jesteś tutaj
Strona główna > Sesje Rady Miejskiej >

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu

W piątek (27 października 2017 r.) w gościnnych progach Urzędu Gminy Jedlicze odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej.  Sala narad urzędu tego dnia po brzegi wypełniła się znakomitymi gośćmi. 

W trakcie uroczystości Orderem Odrodzenia Polski za ukrywanie i pomoc rodzinom żydowskim podczas II wojny światowej, pośmiertnie odznaczona została Pani Julia Twardzik. Order został odebrany przez męża bohaterki Jana Twardzika. Odznaczenie zostało nadane decyzją Prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Kolejnym punktem w programie  było uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Św. Janowi Pawłowi II. W podziękowaniu za to co nam pozostawił, czego nas nauczył i do czego zachęcał swoim życiem, postawą a przede wszystkim głęboką wiarą.  

Ostatnią częścią wydarzenia było wręczenie Aktu Nadania tytułu “Zasłużony dla Gminy Jedlicze” Julianowi Szmydowi. Pan Julian swój tytuł otrzymał za ratowanie życia innym, jako honorowy dawca krwi. Pan Szmyd to społecznik, który w swych zasługach ma między innymi współzałożenie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Rafinerii Nafty Jedlicze.  Swoją postawą przez całe życie popularyzuje idę krwiodawstwa wśród mieszkańców gminy. 

 

18 thoughts on “Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu

 1. Uroczysta Sesja a ci ludzie na zdjęciach tacy smutni. Dlaczego ? Jedynie Pani Sołtys z Podniebyla uśmiechnięta.

 2. Na udostępnionym filmie Starosta w 4 rzędzie !, Radna wojewódzka w 2 rzędzie!. Nie którzy , którzy powinni znać swoje miejsce wepchani do przodu. To źle świadczy o szacunku dla osób funkcyjnych.

 3. Gołym okiem widać, że nasz Starosta jakoś jest ignorowany. Dobrze to było widać podczas powitania gości.
  Miało być tak cudownie. Czyżby wybory były na horyzoncie ?

   1. Oby się nie okazało, że jak w III Rzeszy, że z nagrywanych niby sukcesów, podbojów i propagandy można dziś przeprowadzić tylko studium upadku…

 4. Jako podatnik domagam się posprzątania miasta przed 1 listopada. Gdzie są radni, gdzie soltys? Takiego bałaganu od lat nie było.

 5. ale czad – Burmistrz wita gości i wymienia wójta z Wojaszówki , a potem dopiero radna sejmiku, przedstawiciel IPN a daleko gdzieś Starostę Krośnieńskiego. Już nie wspomne o duchowieństwu..

  1. A myślisz, że dopuści kogoś? Wszystko sama, bo najlepiej się zna, najlepiej umie, wszystkich trzeba krytykować, poprawiać, prawników, ludzi od inwestycji, grafików. Wszystkich. I dlatego jak przyjdzie co do czego, sama zostanie i nawet tak jak 3 lata temu, z łapanki nie będzie kogo wziąć. Najwierniejsi już nie wytrzymują.

 6. Chcę zadać publiczne pytanie. Czy ta uroczysta Sesja Rady Miejskiej odbyła się zgodnie z prawem skoro prowadziła ją burmistrz a nie Przewodniczący Rady Miejskiej.
  Może na ten temat wypowie się przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Comments are closed.

Top