Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Jedlicki żłobek będzie kosztował więcej

Temat jedlickiego żłobka poruszaliśmy już nieraz i pewno nieraz jeszcze do niego wracać będziemy.  W ostatnim numerze Gminnych Wieści ukazał się artykuł, który jak twierdzi nasza czytelniczka nie wyjaśnia wszystkich kwestii, które mogłyby interesować mieszkańców naszej gminy.  Dziękujemy za list i oczywiście podajemy do publicznej wiadomości. 
Szanowna Redakcjo,
 
W najnowszym Biuletynie Informacyjnym Gminne Wieści, ukazał się artykuł dotyczący żłobka.  W mojej ocenie nie przedstawia on całości zagadnienia. W związku z tym dostarczyłam  dziś do Urzędu Gminy artykuł uzupełniający z prośbą o wydrukowanie go w następnym numerze. Ponieważ temat żłobka gościł na Waszym portalu  może zechcecie również go umieścić.
 
Powiązane artykuły:

38 thoughts on “Jedlicki żłobek będzie kosztował więcej

 1. Z przetargu wynika że będzie kosztował 2.344.130,45. To fakt że więcej o 600 tys niż zakładano. Ale czy to wszystko ?
  A nadzór nad inwestycją ? A czy ten koszt obejmuje również kompletne wyposażenie wraz z urządzeniem terenu ( zrujnowanego terenu )?

 2. Niestety wniosek jest przygnębiający, przede wszystkim dla mnie. Albo Burmistrz jest otoczona jakimiś debilami, albo wręcz przeciwnie, mądrymi pracowitymi ludźmi, tylko ich wcale nie słucha…Niestety, moja wiedza jest ograniczona jak widać, a z tego co czytam wnioskuję, że kardynalnym błędem jest nieustępowanie na krok, choćby o milimetr, przesunięcie terminu o 1 miesiąc, pójście tak po ludzku, na rękę. Przecież to nie przestępstwa, atmosfera byłaby inna, więcej rzeczy dokończonych bez nerwów. Przestałam to rozumieć. Może to i lepiej. Bardzo zasmuciło mnie to co przed chwilą przeczytałam w liście.

  1. Zupełnie zgadzam się z tym stanowiskiem. Moim zdaniem przyczyna tkwi w dwóch płaszczyznach: pierwsza to to że burmistrz nie ma predyspozycji do pełnienia tej funkcji, a druga to to, że niestety podpuszczona przez ” życzliwych” którzy za nic nie odpowiadają zwolniła najbardziej kompetentne osoby. Mogła nic nie robić , a oni poprowadzili by za nią te sprawy. Po drodze skrzywdziła kilka osób bo zwolnienia to jednak wyrządzenie krzywdy, a ponadto sama źle sobie zrobiła bo dzisiaj ona za wszystko odpowiada.
   Pisanie durnych art na J24 tym bardziej utwierdza przynajmniej mnie w przekonaniu, że szuka zasłony dymnej.

 3. Niestety to kompromitacja także dla Rady Miejskiej, która w żaden sposób nie kontroluje poczynań władzy wykonawczej, czyli burmistrza.
  Tak się kończy przyklaskiwanie i brak rozważnego i obiektywnego działania. Pozatrudniane synowe, córki i nie wiadomo kto jeszcze i lepiej siedzieć cicho. Efekty, jak Państwo widzicie sporo kosztują! Co na to radni z Borku, przewodniczący komisji rewizyjnej, przewodnicząca komisji oświaty i pozostali?
  W piątek będą medale, fotki, kawa, ciasteczko i dalej wszystko pięknie.

 4. W radzie miejskiej tylko Radna Zaleszczuk ma konkretną wiedzę. Jest dobrze wykształcona i duże doświadczenie w finansach. Reszta zdecydowanie odstaje.
  Szef Komisji Rewizyjnej( absolwent studiów pewnie zaocznych ) moim zdaniem nie zna swoich kompetencji które wynikają z przepisów. Kiedyś pewnie będzie się musiał z tego wytłumaczyć – zostanie sam na lodzie, śliskim lodzie.

  1. A tych ludzi, to dosłownie od tygodnia pojąć nie mogę. Ne znam osobiście żadnej osoby z RM, nie oceniam pod względem wiedzy czy wykształcenia, ale osoby które wychodzą po 6 latach i mówią że okłamano ich, a oni dopiero się zorientowali, są co najmniej….dziwne. Jaką zatem mają gwarancję, że teraz nikt ich nie oszukuje? Czy znowu muszą upłynąć lata, żeby znowu coś zauważyli? Bo chyba wszyscy po to siedzieli i siedzą w RM, żeby reagować tu teraz na czas. Za bardzo, bardzo ryzykowne dla obecnej władzy uważam podpieranie się argumentacją niewiedzy współpracowników. Zresztą, opieranie kampanii na walce z ludźmi, z którymi już się kiedyś wygrało, którzy przeszli do historii, jest bezzasadne i prowadzi li tylko do „wypsztykania” się z resztek sił. Lepiej skupić się, na tym co planuje się zrobić, w jakim aspekcie życia społecznego coś ulepszyć, o tym mówić, a nie o rzeczach minionych. Przygnębia mnie to wszystko, bo zżywam się z miejscami i zaczynam mieć „matczyne” podejście do Jedlicza, dlatego już nawet żartować mi się odechciało.

   1. Arbuzie, te osoby które mówią po 6 latach że je okłamało to zwykli kłamcy. Jako podatnik chciałbym zobaczyć dowody na te twierdzenia. Przez tyle lat brali diety i nie interesowali się bieżącą działalnością? Przecież nie pokazali jednego dowodu na ten stan rzeczy.
    W moim przekonaniu był to wyreżyserowany przez JU teatrzyk. Co do tej pani ( celowo z małej litery ) to brak mi słów. Zdobyła władzę na fali totalnej krytyki i nieszczęścia ludzkiego.

    1. Ja wiem, tak po babsku, że na przestrzeni nawet ostatnich kilku lat, jeżeli popatrzymy jak zmieniły się same detergenty jakich używamy, koncentraty proszków do prania, to samo to ma moim zdaniem niebotyczny wpływ na pracę każdej oczyszczalni. Trzeba być ułomnym, żeby myśleć ze tylko jedlicka oczyszczalnia wymaga ulepszeń i sukcesywnych modernizacji. To są dla mnie prostej baby rzeczy oczywiste. Normy ekologiczne, biochemiczne się zmieniają. Wszystko idzie do przodu. To przecież nie termy rzymskie, że służyły przez wieki. Nie wiem czy to teatrzyk, czy ci ludzie faktycznie czują się oszukani, ale ja z moim podejściem do życia, gdybym zorientowała się ze dałam się robić w balona przez lata, to kwity bym złożyła, bo oznacza to jedno, że nie nadaję się do pełnienia funkcji, nie znam się, nie wiem o co zapytać, nie wiem kogo zapytać, nie wiem gdzie doczytać czy się douczyć, za stara czy za głupia jestem, świat mnie wyprzedził.

 5. Nie rozumie dlaczego z uporem maniaka wciskają ludziom kit o tym że przez lata oczyszczalnia nie działała. W takim razie gdzie był SANEPiD , WIOŚ i te inne.
  w 2006 roku została praktycznie wybudowana od nowa ponieważ tamta, stara blaszana nie spełniała żadnych na ówczesne czasy norm, a siec kanalizacyjna po 2000 roku była dynamicznie rozbudowywana. Potok, kawał Jedlicza, Męcinka, Żarnowiec a później Moderówka i Jaszczew.
  Nie przypominam sobie aby ktoś tamtych poprzedników tak ” szukał „.
  ARBUZ ma rację mówiąc o tych nowych środkach, detyrgentach itp.które niestety muszą być oczyszczane w tzw ostrzejszych normach.
  Z drugiej strony nie dziwię się że nie którzy radni robią taki jazgot ponieważ są to osoby bez konkretnego przygotowania, powtarzające zapodaną im ” prawdę” jak święte słowa.

 6. Jako całkowity laik z tematu postępowania administracyjnego, opracowywania projektu i kosztorysu inwestycji ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na etapie przetargowych kwota wpisana na realizację jest tak drastycznie rozbieżna od otrzymanych ofert? Rozumiem, że zysk to jedna sprawa i oferenci mogą sobie założyć większy procent, ale też muszą sobie zdawać sprawę z konkurencyjności swojej oferty. Więc jak Gmina wyliczyła początkowo te 1,7 mln? Spodziewałem się różnić rzędu 100-200 tys. max, a nie 0,5 mln i więcej.
  Kosztorysant zakładał najtańsze materiały czy jest skąpiradłem do potęgi?

 7. Ale sie uśmiałem. Na J24 jest wypowiedź radnego dziury a dotyczy oczyszczalni. Nagle facet sie obudził . Mam wrażenie że przez tyle lat spał na tych sesjach. Podobnie jak radna marc. opowiadają że nic nie wiedzieli – hehehe , a uchwały kto głosował ? Łapki podnosili i nie wiedza po co ?

 8. Zainteresowany powyższym pismem i komentarzami sięgnąłem do wspomnianego biuletynu gminy. Artykuł to jakiś bełkot. Być może Gmina Jedlicze jest taką wspólnotą, że wszyscy orientują się doskonale w bieżących sprawach i z uwagą śledzą wszelkie ruchy Burmistrza i Rady a artykuł o żłobku jest kolejnym, cyklicznym artykułem na ten temat. Mam jednak przeczucie, że tak nie jest i ten pseudo-felieton służy jedynie zagęszczeniu i tak mętnej atmosfery w której działają jedliccy włodarze. Wystarczy porównać informacje z opublikowanego przez was uzupełnienia (podpisanego przez konkretną osobę) z dezinformacyjnym anonimem „Gminnych wieści”, którego główną tezą jest ubranie nieudolności w znamiona sukcesu (a jednak wybudujemy) i przykryciu własnej niekompetencji zaznaczonym na niebiesko zdaniem, które sugeruje, że byli jeszcze gorsi przed nami, co może udowodni sąd (choć opisywana historia również o sąd się ociera). Rzeczowe streszczenie publikacji to słowa ujęte przez „autora” w cudzysłowie: „perfekcyjny wykonawca”; „wirtualny podwykonawca”; „dziura w całym”; „uczciwy”; „miejscowy rzecznik”; „medialna tuba”; „podsuwanych” znaczy to nie myśmy się dali kolejny raz oszukać, tylko „jakiś” „ktoś” „ryje”. Optymistyczne „działamy!” aż mrozi swą wymową: mimo naszej, kolejny raz udowodnionej niekompetencji i nieudolności – damy radę. To podobnie jak z tą samokrytyką odnośnie oczyszczalni – jesteśmy tak uczciwi, że do głowy nam przez 6 lat nie przyszło, że ktoś może nas tak… okłamywać. Sprawa jest priorytetowa: żłobek to przecież mały żłób.

 9. Do czego to doszło aby straż z OSP MĘCINKA musiała zbierać złom na zakup sprzętu ratowniczo gasniczego do własnej remizy. PAN Woźniak i pani Burmistrz mają w dupie. Przecież to pani Burmistrz podlegają jednostki Osp

 10. Takie cuś by zorganizować warto obejrzeć cały film . Może pianą trzeba potraktować władzę aby się oczy otworzyły https://www.youtube.com/watch?v=l5DYftHv8Wc dla Naszej Władzy i Pana Woźniaka .Władza ma w nosie bezpieczeństwo nasze . DO czego to doszło aby strażacy musieli złom zbierać aby kupić sobie sprzęt . Szok myślałem że takie rzeczy tylko w Rosji ale od dziś TAKIE RZECZY TYLKO W JEDLICZU !

 11. ja tak sobie myslę ,żę to wszystko co sie wyprawia w Urzedzie to jakaś kompletna masakra. Czy nie ma tam kogoś kto sie jej nie boi kto powie dość tego .
  Jak na razie to Radni nie istnieją a te artykuły w J24 sa tego potwierdzeniem.
  Radny będący w minionej kadencji mówi teraz żę nie wiedział o poroblemach z oczyszczalną. No to może pora pociągnąć ich do odpoiedzialności. Dziwi mnie fakt że w momencie powzięcia wiedzy o nieprawidłowościach w badaniach ścieków w oczyszczalni sprawa nie została zgłoszona do odpoiedniej instytucjai kontrolnej – prokuratury.A może została zgłoszona a my o tym nie wiemy ??. Złobek inicjatywa super i co?? kolejna wpadka kosztowna !!!! To tak wyglada jakby ktoś byl całkowitym ignorantem . Brak myslenia po gospodarsku tak normalnie po ludzku.

  1. No chyba jest coś na kształt zamordyzmu. „Bidoki” z gminy, którzy mnie znają, od chwili kiedy odezwałam się nie po myśli a zgodnie z własnym, niekreowanym sumieniem, uciekają po krzakach, żeby „cześć” nie powiedzieć:)) Oj kochani, ja ostatnia do schodzenia z drogi. A co gorsza zawsze idę właściwą choćby była najdziurawsza:)

 12. Gratuluję Pani Aniu odwagi ,ze pomimo ataków jakie sa na Pani osobę jest Pani nadal gotowa pokazywać mieszkańcom to co sie dzieje w urzędzie . Trzeżwe spojrzenie na wiele spraw pokazuje że jest Pani osobą chyba jedyną w tym składzie rady , która nie daje soba manipulować . Ma Pani swoje zdanie i tak trzymać.

 13. Dziura i Marć mówiący o tym że nie wiedzieli o problemach z oczyszczalnią pewnie nie kłamią bo problemów nie było. Teraz robią szopkę na użytek kampanii wyborczej. Jak były problemy to niech pokażą dowody.
  Wg mnie firma badająca skład ścieków powinna wystąpić na drogę sądową i raz na zawsze zatkać im pyski. Co to za pomawianie ? Tak można ??

 14. arbuz Twój rociarski IP już wszyscy sprawdzili ale jolka ocenia dzięki temu swoje szanse na kolejną kasę za 4 lata i bryndza,ózamiast dochody pół miliona z jedlickich dusz – już jej nie zapłacą za kolejne 4 lata imprez i cateringów – nikt z nas nie chce obrywać – basta

   1. Jeżeli chodzi ci o rotując adres IP, to nie mam. Korzystam z własnego, osobistego, przeze mnie opłacanego konta. Ja jestem konstans w moich wartościach, moje IP jest ze mną.

  1. Małoletni przyjacielu. Wyloguj się:)) Zanim matka będzie musiała siedzieć przy twoim przesłuchaniu.

 15. Jeżeli radna Zaleszczuk podnosi zarzut, że procedury nie dopełniono to w takim razie jak można budować żłobek skoro procedury nie dopełniono gdzie są instytucje nadzoru? przepisy prawa służby odpowiednie
  Jak można budować? gdzie procedury

 16. Mnie zastanawia jak można w dzisiejszych czasach pełnić funkcję publiczną i nie posługiwać się żadnym językiem obcym? jak ukończyła taka osoba studia?

  1. A mnie bardziej zastanawia, jak można niby mówić po polsku, ale tak żeby nikt, żaden najmądrzejszy Polak, nic nie zrozumiał? I w koło to samo. I w koło bez sensu. I o niczym, po kilka razy o tym samym… niczym. Mało tego, pisać po pięć razy to samo tylko za każdym razem coraz głupiej. I jeszcze na koniec się sobą …zachwycać. Ja się nie dziwię, że ludzie uciekają i nie chcą mieć nic wspólnego.

   1. Do Korzeń Mało tego w zależności od potrzeb przeinaczać fakty tak aby kogoś zniszczyć urazić choć wie że to co mówi jest nieprawdą.
    Mówiąc inaczej po trupach do przodu. coraz więcej osób sprzyjających jej w wyborach odsuwa się bo nie chce mieć nic z nią wspólnego. Przykład w Moderówce – rezygnacja sołtys

    1. Ale nie tylko z terenu gminy ludzie nie chcą mieć do czynienia. Wszyscy omijają szerokim łukiem w powiecie, inne gminy, w urzędach. Kazdy wie, że wszelkie kontakty skończyć się mogą piekłem, prokuratorem, sądem kłótnią. Wolą nie zaczynać. A za takie tytuły jak „gmina na medal” każdy wie, że trzeba było zapłacić kilka tys i się statuetkę dostało.

 17. Ale jaja.
  Termin wykonania żłobka – czerwiec 2018. Dziś mamy prawie 1 listopada a na budowie spokój. Chyba przywiozą na jakiejś platformie gotowy i postawia w zniszczonym ogrodzie. Może to będzie żłobek kontenerowy ?

Comments are closed.

Top