Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie >

Jedliccy licealiści gościli redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci”- Kajetana Rajskiego

Tworzy się nowa  elita prawdziwych synów Rzeczpospolitej Polskiej. Do nich niewątpliwie należy Kajetan Rajski, redaktor naczelny kwartalnika „Wyklęci”, oraz pisarz i publicysta. Swoimi tekstami rozszerza i utrwala pamięć o ostatnich bohaterach Narodu Polskiego, którzy ginęli w walce o Boga, Honor i Ojczyznę.

Pan redaktor przyjął zaproszenie przyjazdu do Jedlicza  aby podzielić się swoją nieprzeciętną wiedzą o Wyklętych  z młodzieżą licealną oraz przybliżyć im czasopisma i książki poświęcone tej tematyce. Dzięki uprzejmości dyrekcji obydwóch szkól spotkał się z uczniami w Liceum Ogólnokształcącym, gdzie pamięć o Niezłomnych na nowo została przywołana.

Po spotkaniu z młodzieżą zwiedził muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, a dzięki uprzejmości dyrektora muzeum Pawła Bukowskiego,  pogłębił wiedzę o naszej poetce. Następnie już w swobodnej atmosferze rozmowy na tematy ogólne przeniosły się do Starej Kuźni  Jedlicze-Borek gdzie na koniec  Pan Redaktor podzielił się z nami poniższą opinią:

„Spotkanie z uczniami szkół średnich w Jedliczu zdecydowanie można uznać za udane. Przedstawienie historii Żołnierzy Wyklętych – tematu tak szerokiego – z pewnością niemożliwe jest w ciągu jednej godziny lekcyjnej. Niemniej jednak zarysowałem realia powojennych czasów, udało się również przedstawić losy kilku poszczególnych Żołnierzy Wyklętych. Szczególnie cenne stało się spotkanie z kilkorgiem uczniów szczególnie zainteresowanych tematem. Cieszę się, że w Jedliczu są młodzi patrioci! „

Możemy chyba zdradzić, że zostało zaplanowane następne spotkanie młodzieży licealnej z Panem Kajetanem na wiosnę.

Jerzy.

4 thoughts on “Jedliccy licealiści gościli redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci”- Kajetana Rajskiego

  1. jedlickie-sprawy.blog.pl czytam na bieżąco bo interesuję się naszą gminą i chcę znać prawdę.

Comments are closed.

Top