Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty

Mieszkańcy Chlebnej cieszą się nową nawierzchnią drogową

Użytkownicy drogi powiatowej Chlebna – Łubno Szlacheckie doczekali się remontu. W ramach prac wykonano nową nawierzchnię na odcinku ponad 2 km, zadbano również o pobocza i lepsze odwodnienie.

Uroczystego otwarcia drogi dokonali: Starosta krośnieński Jan Juszczak, Dyrektor urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, Prezes RBDiM w Krośnie Andrzej Zygar, Kierownik budowy Ryszard Fic, Sołtys Chlebnej Ewa Okulska, Radny Powiatu Piotr Bril oraz Janusz Zajdel ze Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Droga została zniszczona w wyniku intensywnych opadów deszczu w 2011 rok i wymagała pilnej odbudowy. Jest to ważny odcinek nie tylko dla mieszkańców gminy Jedlicze, droga stanowi połączenie z gminą Chorkówka i gminą Tarnowiec w powiecie jasielskim.

Naprawa drogi w Chlebnej była wynikiem ciągu inwestycji powiatu krośnieńskiego na terenie gminy Jedlicze. Rozpoczęło się od drogi krajowej nr. 28 poprzez ulicę Tokarskich, ulicę Konopnickiej, mosty na Chlebiance i Jasiołce. Modernizowany był również odcinek drogi z Dobieszyna do rynku w Jedliczu.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 631 736 zł, z czego dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa to kwota 505 389 zł pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.

Wykonawcą prac był Rejon Budowy Dróg i mostów w Krośnie.

red.

Udostępnij na

34 komentarzy do “Mieszkańcy Chlebnej cieszą się nową nawierzchnią drogową

 1. Dobra robota. Droga jak jajeczko. Dobrze zrobione pobocza.
  Jest tylko jeden problem – nie którzy za szybko jeżdżą.

 2. Zwróciłam uwagę na bardzo skromną uroczystość otwarcia tej drogi, pomimo tego że to kawał drogi i nie małe koszty. Starosta jak zwykle skromny, ale skuteczny.

 3. Wielkie Gratulacje panie starosto jak i również podziękowania należą się panu Brilowi 🙂 Wspaniali ludzie na odpowiednich stanowiskach . Nie to co nasza władza od Urbanikowej po Jerzyka co robią ale tylko imprezy aby dobrze się zabawić i śmieszne alejki dla rowerzystów o śmiesznej długości 200 metrów . To jest kpina z mieszkańców !!!!! Jeszcze raz gratulacje dla Juszczaka i Brila . Władze jedlickie powinny się od was uczyć

 4. A jaki niby wkład jest pana Brila do tej drogi ? Myślę że jeśli doceniamy pana Brila to i Pana Waśkę też należy docenić.

 5. Pan Waśko co robi – wszyscy dokładnie wiemy dlaczego dostał się do Powiatu. Jak by taki był uczciwy to by nie przyjął tego mandatu. A co on takiego zrobił dla Gminy NIC NIC NIC

 6. Pan Waśko niestety został radnym w przykrych okolicznościach. I chociaż jest nim to ja nie zauważyłam zeby coś dla gminy zrobił.

 7. Panie Starosto dziękuję Panu za tę drogę jako mieszkaniec tej gminy i jako kierowca z przykrością muszę to napisać, że nie mam za co dziękować Pani burmistrz Jolancie Urbanik ani Panu Piotrkowi Waśce no bo i za co???

 8. do Wiola Ty chyba żartujesz jaki ma dorobek dla naszej gminy Pan Bril a jaki Pan Wasko? to pytanie retoryczne

  1. To nie jest pytanie retoryczne. Pan Bril oprócz tego że prowadzi klub i trenuje bardzo dużą grupę młodzieży co powoduje ich zdrowy tryb życia aktywnie działa w radzie powiatu. Starał się o remont tej drogi jak i modernizację budynku LO i parku. Radny Waśko moim zdaniem nic nie zrobił.

 9. Gratuluję pięknej roboty Panie Starosto. A pani z ratusza jedlickiego niech się uczy, mniej gadania, a wiecej roboty!!

 10. szkoda, że nas mieszkańców nie zaprosiła Pani sołtys na spotkanie z Panem Starostą jest za co dziękować mamy piękną drogę z której są wszyscy zadowoleni.Ten skromny poczęstunek może wynikać z tego, że sołtys jest przemęczona jedna funkcja to dość!!!

  1. Bez obaw pani sołtys siły na pewno nie braknie. Dzięki jej staraniom i woli pana starosty jest droga a stół nie powinien nikogo interesować co na nim jeszcze było. A mieszkańcy jeśli chcecie podziękować panu Staroście to pani sołtys zaprasza na wszystkie zebrania wiejskie na których pan Starosta jest.

 11. Do waddda. Nie miała takiego obowiązku zapraszać bo każdy mógł przyjść. Już Soe arbuzy nie motajcie i nie plujcie bo nic nie robicie. No robicie ścieżkę rowerowa 200 metrów przed domem zastępcy kpina to jest kpina wyrzucenie pieniędzy i tyle bo nikt nie będzie po tym jeździł a tym bardziej chodził. No ale tak impreza na otwarciu będzie koncerty,fajerwerki,koks i tajski boks haha

 12. A chlebna to od pół roku jest w powiecie? Ile lat na tę drogę czekaliście? Taka Gierkowska propaganda.

  1. Powiat robi konkretne roboty a gmina bębni tu i tam bo zrobili 60 metrów asfaltu. Przecież to ich obowiazek

   1. Bo może dlatego, że są drogi gminne – te węższe, mniejsze i są powiatowe – te szersze. I jak zrobi gmina drogę to mniej ją widać niż tę powiatową:))) Ty myśl trochę też. A zarząd Dróg Krajowych ma te drogi najszersze. Tam to dopiero widać ja zrobią:))

 13. A najciekawsze jest to, że Urbanik wcale tych forów ie czyta. A wy uważacie, że tworzycie historię.

  1. Urbanik zawsze dzień zaczyna od czytania jedlicze.org i blog naszejedlicze.
   to dla niej ważniejsze niż poranna kawa. Zawsze chce rozpocząć dzień od inteligentnych wpisów.che che che.
   W trakcie dnia dyżur trzyma z-ca i zaga. Wiem co mówię.

 14. a ja uważam że Pani Burmistrz za dużo zarabia- przecież ma tylu podwładnych do pracy – powinna część oddać na zbożny cel

  1. Ja też tak uważam. Rada powinna jej obniżyć wynagrodzenie za te nie trafione inwestycje, za lodowisko, za żłobek, za 300 metrów drogi rowerowej, za dokumentacje które następcy będą musieli realizować i za wiele innych.

 15. Gdyby odpaliła 2 tysiaki z tej mega pensji to by roboty postępowały. Nie zasługuje nawet na 5 tys tak że reszte może oddać. Radnym też bym zabrała bo ni zasługują.

 16. Ale dlaczego to parafianie mają budować świątynię? Jak firma chce zbudować fabrykę, to też przyszłym pracownikom każe się składać?

Comments are closed.

Do góry