Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Goście z Hiszpanii, Włoch i Słowacji odwiedzili szkołę w Długiem

„Once Upon A Time… European Children All Together”

I Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Szkole Podstawowej w Długiem

W dniach 5 – 8 października 2017 r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Długiem międzynarodowe spotkanie koordynatorów oraz nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu Erasmus +. Szkoła Podstawowa w Długiem gościła 8 nauczycieli z krajów partnerskich: 3 z Hiszpanii, 3 z Włoch i 2 ze Słowacji. Członkowie spotkania bardzo pracowicie i owocnie spędzili dwa dni pobytu (pierwszy i ostatni dzień przeznaczony był na przyjazdy i wyjazdy nauczycieli). Wizyta miała charakter roboczy. Po zapoznaniu się, nastąpiła prezentacja szkół i rozstrzygnięcie konkursu na logo i maskotkę projektu. W wyniku tajnego głosowania wybrano logo projektu zaprezentowane przez szkołę z Włoch. Z dumą informujemy, że projekt ten będzie reprezentowała i promowała maskotka z Polski. Podczas spotkania wybrano także baśnie lub legendy do pracy projektowej. Zostały omówione zasady finansowania działań i sposób ich dokumentowania. Stworzono szereg regulaminów, m.in. „Plan działania w sytuacjach kryzysowych” oraz „Zasady wyboru uczniów do udziału w wizytach partnerskich i zachowania uczniów u rodzin goszczących”. Zostały wybrane narzędzia do monitoringu postępów uczniów w zakresie czytania i czytania ze zrozumieniem oraz ewaluacji. Zaplanowano działania na najbliższy okres oraz I wizytę partnerską na przełomie listopada i grudnia 2017 r. we Włoszech, w których wezmą udział uczniowie i nauczyciele z Polski, Hiszpanii i Słowacji.

W piątek wszystkich gości radośnie przywitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem. Zaprezentowali wesoły program artystyczny, a szkolne pomieszczenia mieniły się barwami narodowymi krajów uczestniczących w projekcie. W tym dniu swoją obecnością w szkole zaszczyciła nas Pani Burmistrz Jolanta Urbanik.

Oprócz pracy, znaleziono też odrobinę czasu na odpoczynek oraz zwiedzanie najbliższych okolic. Goście udali się do Szkoły Ludowej w Żarnowcu, gdzie przedstawiono im metody nauczania w polskiej szkole z XIX w. oraz mieli okazję degustować specjały polskiej kuchni. Zwiedzili również Rynek w Krośnie i Zamek Kamieniec w Korczynie- Odrzykoniu. Przy tej okazji poznali lokalne legendy, które wzbudziły ogromne zainteresowanie.

tekst i foto: Gabriela Strzelczyk

Udostępnij na

15 komentarzy do “Goście z Hiszpanii, Włoch i Słowacji odwiedzili szkołę w Długiem

 1. Ciekawe czy Pan radny z ten miejscowości zabłysną wiedzą z języka obcego 🙂 Wątpię jedne co umie i potrafi to rozwinięcie węża strażackiego 🙂 Albo pokazał ile to medali ma 🙂

 2. Chcę podziękować wszystkim nauczycielom którzy przyczynili sie do tego że ten program będzie realizowany w naszej szkole. Szczególne podziękowania dla Pani dyrektor i Pani Gabrieli.

 3. Szkoda, że w programie nie mieli zwiedzania remizy OSP i galerii medali.
  Hiszpańscy Los bomberos ( strażacy ) na pewno tego nie mają 🙂

  1. Ale mieli zwiedzanie Szkoły Ludowej w Żarnowcu. Tej szkoły której remont był tak bardzo krytykowany. Poprzednicy uratowali zabytek, który nota bene parę lat wcześniej inna ekipa chciała rozebrać. Pamiętamy

 4. Brawa i gratulacje. Niewielka szkoła, a wielkie sukcesy. Uczniowie pracowici i ambitni. Władza powinna zrobić wszystko, aby polepszyć warunki nauczania. W związku z wprowadzeniem reformy brak sal lekcyjnych. Dzieci uczą się na zmiany, kończą lekcje o 16.25, a dodatkowe zajęcia z projektów mają nawet w soboty. Konieczna jest rozbudowa szkoły.

 5. Hasło dla nowej ekipy rządzącej gminą: ROZBUDOWAĆ SZKOŁY W DOBIESZYNIE I DŁUGIEM. Obecnej ekipie z hasłami: analizować, dyskutować, monitorować, przypinać sobie medale i innymi bzdetami SERDECZNIE ZA ROK PODZIĘKUJEMY!!!

 6. Ja to jestem bardzo ciekawy z kim to pani Jolanta tak konsultuje te wszystkie planowane poczynania inwestycyjne. Cały czas podpiera się konsultacjami, rozmowami itp ale w sumie to nigdy nie widziałem ogłoszenia o konsultacjach społecznych , oprócz strategii.

 7. dzięki poprzedniej Władzy mamy pięknie odnowioną zabytkową szkołę w Żarnowcu jest się czym pochwalić i podziwiać, w rynku okazały Ratusz to też zasługa poprzedniej Władzy!

  1. A dzięki obecnej władzy mamy zrujnowany ogród przedszkolny, parę dokumentacji , wielkie plany itp

 8. Dzieki poprzedniej władzy mamy tam wspaniale odremontowane obiekty 🙂 Aktualna władza nawet nie konserwuje tej zabytkowej szkoły -porażka wszystko zniszczą . Schody wejściowe do szkoły podstawowej w Jedliczu rozwalone rok szkolny trwa a schody jak po wojnie . Czas na remont był na wakacjach ale po co jak ważniejsze są imprezy itp. Byłam z wnukiem na placu zabaw to widziałam na własne oczy . Jeszcze gorzej wygląda sala gimnastyczna w tej szkole . W jakich to okropnych warunkach dzieci muszą ćwiczyć !!!! Jeśli mój wnuk by miał tam ćwiczyć to bym go nie puściła ze względów zdrowotnych . Rodzice zróbcie coś z tym !!!!!!!! Tak samo jak i plac zabaw przy przedszkolu w Jedliczu 🙂 Teren rozwalony i dzieci nie mają nawet gdzie wyjść . WSTYD mi władzo za Was !!! Wstyd !!!!!!!!!!

  1. Pani Burmistrz zapowiadała tyle remontów i jakoś się do tego nie śpieszy. Pewnie uznała że wszytko jest ok a jak by co to powie że to wina poprzedniej władzy.
   P.S
   Gdzie jest ten wnioskowany monitoring powietrza ? Wieczorem na dwór nie można wyjść bo tk śmierdzi.

 9. arbuz poczytaj Heideggera i Witkowskiego nowego bo to o Tobie, jeśli umiesz czytać ,zrób nowy botoks usuń plamy i wyluzuj jesteś na straconej pozycji .wiesz dlaczego? bo jesteś 154cm nienawiści do ludzi

Comments are closed.

Do góry