Jesteś tutaj
Strona główna > Sesje Rady Miejskiej >

Zmiany w budżecie Gminy Jedlicze

Na Sesji Nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu (02.10.2017 r.) radni jednogłośnie przyjęli uchwały zmieniające budżet na rok 2017.

Gmina zwiększy swoje dochody o kwotę 118.733,93 zł między innymi ze sprzedaży drewna 31.500 zł. Gmina otrzymała także częściowy zwrot poniesionych wydatków w ramach funduszu sołeckiego za 2016 r. – 74.563,93 zł.

Zwiększona została też część oświatowa subwencji ogólnej o kwotę 26.534 zł., która przeznaczona została dla Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Szkoła Podstawowa w Długiem otrzymała nagrodę pieniężna II stopnia w etapie regionalnym konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych w wysokości 2.000 zł.

Natomiast Szkoła Podstawowa w Piotrówce otrzymała 5.000 zł darowiznę z Fundacji mBanku na realizację projektu matematycznego. Środki przeznaczono na zakup pomocy dydaktycznych oraz materiałów i wyposażenia.

Radni po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym dołożyli brakującą kwotę  ( 26.063,93 ) do kosztów remontu drogi bocznej ul. Wierzbowej.

Rada Miejska wprowadziła do budżetu dwa nowe zadania, a mianowicie: zagospodarowanie placu przy Domu Ludowym w Jedliczu- Męcince – 75.000 zł oraz Plac rekreacyjny w Jedliczu – Borek – 5.000 zł z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji technicznej.

Pieniądze z budżetu gminy dostanie też Sanok i Zagórz. Pomoc będzie przekazana w ramach wspólnego funduszu na cele inwestycyjne w infrastrukturę kolejową. W przyszłym roku to nasza gmina będzie beneficjentem tego projektu.

Zabezpieczono również środki na zmiany nazw szkół w Jedliczu i Moderówce.

Cały zapis sesji na nagraniu

red.

166 thoughts on “Zmiany w budżecie Gminy Jedlicze

 1. 75 tys. zł na zagospodarowanie placu przy Domu Ludowym w Męcince. Kwota ta jakoś umknęła autorowi / autorce relacji z sesji na stronie gminy. Dach na szkole w Jedliczu przecieka, nie mają na rozbudowę najmniejszych szkół w gminie, gdzie dzieci się nie mieszczą ale lekką ręką 75 tys. zł na – jak rozumiem najpilniejszą obecnie potrzebę w gminie się znalazło!

 2. Władza sobie nie radzi z niczym . 350 metrów odcinka dla rowerzystów – śmiechu warte już by się tak nie błaźnili z taką inwestycją chyba ze to jest zrobione dla zgagi aby mogła jechać na plotki . Nazwa alejki to Arbuzowy szał pał dla rowerzystów śmiechu warte

  1. Żal, że nie zrobi się nawet tego jak należy. Ścieżki rowerowe nie powinny być pokryte kostką! Krosno też tak zaczęło, ale się w porę kapnęli, że to wtopa i stosuje inną nawierzchnię. Szkoda, że u nas nikt na to nie wpadł. No chyba, że kostka tańsza, a budżet na realizację skromny…

 3. haha pani burmistrz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom….jakież to slogany , brakuje terenów rekreacyjnych????? będą tuź pod ogrodzeniem rafinerii, śmieci pod jpgkim i obok spalacza hahaha 75 tysiecy na skwerek?? co tam ma być popiersie burmiszcza?

 4. Bardzo dobrze że mieszkańcy mogą zobaczyć nagranie z sesji. Teraz widać jakich mamy reprezentantów. Ci ludzie przychodzą tam żeby podpisać się na liście obecności i zgarnąć wcale nie mała dietę.
  Nie chce robić wycieczek personalnych ale zabawy z telefonem to lekceważenie pozostałych uczestników.
  Zwróćcie uwage na ich mądre wyrazy twarzy.

 5. Sesja jak w cyrku od pani która nie umie czytać po pana który szuka pokemonów na telefonie ( chyba znalazł na sali i będzie próbował go złapać ) Wstyd mi za Was jakich radnych wybraliście wraz z panią burmistrz na czele WSTYD ! J24 5200zł bierze i gdzie jest relacja z sesji ??

 6. Jestem w szoku !!!
  Główne schody w jedlickiej podstawówce zagrodzone taśmą biało-czerwoną. Dach przecieka, burmistrz kadziła ile to ma robót do wykonania na obiektach oświatowych , …a tu proszę 75.000 złotych na zagospodarowanie placu przy domu ludowym w Męcince. Oczywiście na wniosek burmistrza !!
  Pytam wiec – ludzie czy wy macie rozum w głowie ?

 7. Pani radna chyba za mocny ten kompot był bo coś pani czerwona na twarzy ( może dlatego nie umiała pani z kartki przeczytać ) Panie Gałuszka ten telefon to trochę przesada postawa pana jest olewająca wobec innych zero kultury ale co dobrego się po panu można spodziewać

 8. Ale kit !! Myślą że ludziska to kupią. Każdy myślący wie, że na zrobienie dokumentacji i wykonanie zadania potrzeba paru dobrych miesięcy. Mamy październik i idzie zima. Mogę się założyć o duże pieniądze, że burmistrz zdaje sobie sprawę z tego że w tym roku jest to nie wykonalne.
  Zapewne w roku przyszłym oznajmi społeczeństwu o oszczędnościach a Wenencja Żychowska wręczy kwiaty. I to będzie sukces.

 9. O, jaka dyskusja:))) „Wszyscy” na 3/4 usiedli do kompów:)))I co 2 minuty jeden, nowy post:))) To trzeba być zrytym, żeby samemu ze sobą tak nadawać, z nadzieją że nikt nie zauważy, że to ten sam wariat. Godzina i 5 strom forum napisane:)))

 10. Arbuzie twój grunt ci się wali między nogami ! Mało wiarygodny portal to jest j24 który musi się podporządkować władzy za pomoc w kampanii wyborczej już mieszkańcy się nawet poznali na władzy . Większość wyborców która głosowała na sztuczny uśmiech już jest po tej drugiej stronie .

  1. Uświadamiam o raz kolejny. Ja Arbuz, w żaden sposób nie jestem związana z gminą. Nazwijmy mnie niezależnym obserwatorem. Chyba przyszedł czas, na to aby sprowadzić z orbity nieszczęśników, którzy na niej zostali po przegranej w wyborach. A nowi uzurpatorzy do stołków, niech przestaną wykorzystywać ego-dystoniczny stosunek tego nieszczęśnika do wszechświata.

   1. Arbuzie, mnie nie interesują poprzednicy. To już historia i do niej nie wracam. Żyjemy w obecnych czasach i interesuje nas obecna rzeczywistość.Nie chce żyć w gminie w której władza ni radzi sobie z zarządzaniem, a wg mnie mase środków finansowych ( podatków )wydaje bez sensownie. Dach na szkole cieknie, schody się rozpadaja a ona planuje zagospodarowanie terenu koło DL i plac zabaw, w sumie za 80 tys którego i tak w tym roku nie wykona. Czy to jest racjonalne

    1. Bo w ten sposób planuje się przyszłość. To nie jest tak jak myślisz po gospodarsku. Masz 500 złotych i wydajesz je na to co możesz zobaczyć tu i teraz. Desek nakroisz, chłopów zawołasz, pomożecie, pomożemy. Każdy by tak chciał prowadzić gminę. Każda wieś, jestem pewną, stanęła by do roboty, bo jesteście pracowici. Ale, niestety, stoją tu obwarowania prawne, przetargi. Jak to rozliczyć? Znalazło się kilka złotych. Znowu krzyk, że źle wydane. Męcinka zasłużyła na kilka groszy. Tu też są dzieci, wnuki, mądrzy ojcowie, troskliwe matki. Warto nie żałować tych pieniędzy na tę część Jedlicza.

  1. Każde forum pisane przez jednego człowieka, któremu wydaje się, że metody „tworzenia legendy” czyt. wielokrotnie powtarzanego kłamstwa, sprawdzają się w tak małym środowisku, jest niewiarygodny. Dzięki Bogu, utracona anonimowość kilku osób obnaża metody działania i zwyczajne kłamstwa powtarzane na tym forum. Dlatego samo forum jest niewiarygodne.

 11. Leje jak z cebra. Mam nadzieję, że szkoła zabezpieczona. Jutro rano się okaże. Tydzień temu zalało pomieszczenia. Była ministra oświaty, pokręciła się i poszła. Miała być burmistra. Wysłała jakiegoś przestraszonego i na tym się skończyło.

 12. i wy tam w ratuszu na prawdę myślicie że ludzie nie widzą co wyprawiacie i jak bawicie sie za nasze pieniadze i objadacie kanapkami z cateringu w godzinach pracy , opłacacie darmozjadów i pseudo ekspertów kamilów zygmuntów , skarbnika co chwila przeprasza za pomyłki (film z sesji)- jak się myli to się nie nadaje na skarbnika, wywaliliście porządnych ludzi z pracy a ci wywaleni mają rodziny i znajomych. Myślicie, że w Jedliczu nie ma ludzi z głową na karku , i wciskacie głupawki na portalu który opłacacie żeby drukował te wasze bzdury- gdzie jest monitoring zanieczyszczeń -!!! dlaczego na jaszczew pójdzie 3 i pół miliona na dom ludowy , gdzie miejsca pracy strefa ekonomiczna? Czemu nie dacie pieniędzy na nowy Kościół ?

 13. Pani Marć i co z tym mostem na wierzbowej ? Bo za poprzedniej kadencji miała Pani bardzo dużo do powiedzenia itp a teraz co nagle pani odpowiada taki stan kładki nawet jeszcze gorszy niż był . Tak samo jak i słynny dom nad skarpą w Jedliczu. Tak się wszystko waliło, osuwało i teraz co Pani Urbanik zaczarowanym kijem pomachała czarny mary hokus pokus skarpa nie będzie od teraz się osuwać itp . Śmiech na sali jak się błaźnicie ale tak to jest chamstwo w Waszym wykonaniu jest na pierwszym miejscu. Ale co się można dobrego spodziewać . Słabe wychowanie w dzieciństwie.

  1. Szanowny internauto możemy się spierać , dyskutować , przekonywać ale to co napisałeś tj. te trzy ostatnie zdania nie przystojną. Szanujmy się na wzajem , szanujmy swoje poglądy 🙂 równajmy do lepszych:0 to że ktoś ….. nie oznacza przyzwolenia na obrażanie się na wzajem. Mieć racje a ja masz nie oznacza że wolno ci obrażać jakby nie było kobietę.

 14. do obserwatora- przez zupełny przypadek byłam świadkiem niebywale agresywnej perory madame Krystyny M w urzędzie w Jedliczu zajmującym się tzw. ładem i porządkiem- stek wulgaryzmów nie do powtórzenia, manifestacja buty oraz wyraz twarzy i spowijająca ją aura wskazywały że to ktoś niebywale źle wychowany – może warto upublicznić czasem prawdę, jak sądzisz ? Wszyscy to wiedzą i aprobują do czasu jednak..funkcja publiczna za pieniadze i mamy prawo rozliczyć !!!

 15. Może nie oceniajmy się na wzajem jak to ktoś bardzo mądry powiedział kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień ?Nie brnię Pani Radnej myślę ,że sama to może zrobić ale pytam tych co tutaj wyrażają swoją dezaprobate wobec osoby Pani Radnej dlaczego głosowali na nią??? Jak myślę sama się nie wybrała a skoro tak jest to znaczy że takie zachowanie podoba się wyborcom ☺.Wybory niebawem mamy okazje wystartować zrobić konkurencje osobom ktòre nam sie nie podobają !!!! Tylko jeden szkopuł w tym temacie trzeba chcieć wystartować trzeba wykazać aktywność trzeba poświęcić swój prywatny czas !!!! No I tu problem .Jesteśmy społeczeństwem ( oczywiście z wyjątkami) rozczeniowym tz.rządać , narzekać ,oooo to tak ale przejawić jakąś inicjatywę to juz nie !!!!nie mam czasu , przecież ja pracuję …… A wiec gderajmy dalej ….!!!!

 16. Parę dni temu odbył się Konwentów Wójtów i Burmistrzów z pow. krośnieńskiego. Tematem ( jedynym tematem ) było poszerzenie granic Krosna. Byli wszyscy włodarze gmin – oprócz przedstawiciela Gminy Jedlicze. pozostawiam bez komentarza

 17. Dziś w Jedliczu odbyły się ogólnopolskie zawody na rolkach. Jak zwykle świetnie przygotowane przez MUKS Podkarpacie z prezesem Brilem na czele. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwała Policji oraz jednostki OSP które zabezpieczały skrzyżowania i niebezpieczne miejsca. Chwała im za to.
  Jako novum należy podać , że niektórzy radni bardzo chętnie śledzili przebieg zawodów. To takie sztuczne bo aż się ciśnie na usta, że każdą okazję wykorzystują do swojej promocji.

    1. To że źle dobrała ludzi to widać gołym okiem. W większości nie kompetentni, a to jednak kreuje obraz Jolanty ponieważ ona jest za to odpowiedzialna. Szkoda tylko że nie wsłuchuje się w to co ludzie mówią w luźnych dyskusjach. Jolanta zrozumie, a może już zrozumiała te błędy ale wg mojej oceny to już pozamiatane.

     1. No ale niestety, większość tych ludzi, pracuje w gminie dłużej niż Jolanta. Uważam, że powinna była zrobić konkretną selekcję po poprzedniku. A ona za dobra jest. I dlatego teraz, wy tak naprawdę, jesteście wściekli na pracowników gminy, a wypisujecie kalumnie na Urbanik. Odróżniacie jednych od drugiej? Chyba dobrze diagnozuję?

     2. I jeszcze jedno. Myślę, że mogę porównać pewne, okoliczne samorządy, bo je znam. Porównywalny Zagórz. Ernest jak wszedł na swój teren, to wyczyścił do białych kości urząd. Rządzi niepodzielną ręką. Kto się tylko wychyli ma w dziób. Mariusz Kawa, Strzyżów porównywalne. Powiat jest tam wyłącznie imaginacją. Wypi..gał ze stanowisk każdego kto mu nie pasował. Leciały takie głowy…z sensem i bez sensu również. A Urbanik pozostawiała te wasze „dziewczęta z Nowolipek” i teraz słucha za cały świat.

     3. Arbuzie- gdyby nie ” starzy ” pracownicy z dużym doświadczeniem to ten urzad już by nie funkcjonował.
      PRZYKŁAD – znajomy poszedł załatwić błachą sprawę. Trafił do kierownika. po przedstawieniu problemu ten poczerwieniał i wpadł w panikę bo akurat w pokoju nie było ” starego” pracownika. Wypadł na korytarz biegając za nim. Ten jak wrócił to kierownikowi oddech przywróciło.
      I o czym ty tu gadasz.

 18. He he Arbuz, Ty zamiast głowy masz liście kapusty. Dobry żart Jolcia oddana gminie, Tobie rozum całkowicie wypaliło. I bzdury wygadujesz odnośnie burmistrza Zagórza, bo wchodząc tylko na ich stronę, mogę się dowiedzieć jak został niby to posprzatany urząd. Ale może Jola brać przyklad, bo tam jak widać ze strony nie ma zastepcy burmistrza, a ta pani juz wymienila tym razem na starszy model:)

 19. I popatrzcie, która gmina, sama bez badziewnych stowarzyszeń, pośredników załatwiła tyle dofinansowań? W bladego pojęcie ludzie nie macie, le idzie „na przemiał” kasy do różnych firm typu B4, z budżetów innych gmin.Szczególnie tych gdzie pokutują ciągle popłuczyny o PSL. Nie tym PSL w wykonaniu Witosa, tylko tym w wykonaniu Jana B. A z tego co wy tu wypisujecie, to wynika że tęsknicie za podobnym stanem?

  1. Arbuz już cie całkiem powaliło. Przede wszystkim nasza gmina z Jolantą na czele pozyskuje marniutkie pieniądze. Po poprzednikach podpisała umowę na kanalizację w Chlebnej i tym sie chce chwalić . Ponadto były pieniądze ze Związku Gmin na modernizację oczyszczalni, chociaż jej z-ca przed zebraniem w Długiem opowiadał że gmina chyba wystąpi ze Związku. Trzeba być kompletnym b…. żeby tak myśleć. Wniosek na fotowoltaike nie chciała składać ze związkiem to gmina nie dostała – Związek dostał . Itp itd.

   1. Nie to było przyczyną w kwestii fotowoltaiki. Tu zawalił urząd marszałkowski. Próbują naprawić błąd. Będą pieniądze na solary. Tylko trzeba poczekać. A o związkach gmin to …pozwól że się nie będę wypowiadać, bo za kilka lat będzie o nich tak samo słychać jak o mafii z Wołomina. Wspomnisz moje słowa.

     1. Na pułapie samorządności:)) brakuje tylko broni, żeby miała charakter zbrojny:)))
      Czy ty dziś się urodziłeś?? No jaki normalny burmistrz wchodzi w „związki partnerskie” z innymi burmistrzami. Przecież to wali mega przekrętami i zbiorową odpowiedzialnością. Rzeczą oczywistą jest, że jak jednemu noga się nie potknie, to drugiemu do łapy się przyklei. Dobrze kobieta robi, z głową, za Was myśli….już dajcie jej odetchnąć.

  1. Już nie będę pisać w której gminie, ale umówmy się że po sąsiedzku, w warunkach konkursu na dyrektora był fakt że musiał być mieszkańcem gminy. Bury go przywiózł w teczce. Zameldowali….u kierowcy burmistrza na 3 dni. Słownie: trzy. Czy takich konkursów pragniecie?

  1. A w jakim terenie mam coś robić? Ja wam mogę pokazać krok defiladowy w tere podmokłym:)) Znam generałów co się z takich tematów na podchorążówce bronili:)) Chcecie? JA JESTEM ZWYCZAJNYM MIESZKAŃCEM. TYLKO MOŻE Z WIĘKSZYMI JAJAMI NIŻ WY.

Dodaj komentarz

Top