Jesteś tutaj
Strona główna > sport

Pierwszy bieg Kowala okazał się strzałem w dziesiątkę

W minioną sobotę (30.09.2017 r.) punktualnie o 16-stej Jerzy Duda wystrzałem dał sygnał do startu pierwszego Biegu Kowala i Marszu NW. Blisko 120 osób pobiegło i pomaszerowało ulicami Jedlicza, Żarnowca i Dobieszyna. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10 km, kij-karze 5 km. Trasa biegu była poprowadzona po 5 km pętli dzięki czemu stanowiła dużą atrakcję dla kibiców.

Pierwszy rekord trasy wyśrubował na 00:35:37 Hubert Wierdak z Korczyny

Tuż za Hubertem z czasem 00:35:37 na mecie zameldował się Wojciech Pelczar.  Ostatnie miejsce podium przypadło Robertowi Gleniowi z Jedlicza. Nie długo po Panach na metę wbiegły Panie. Pierwsza z czasem 00:45:55 była Beata Jaślar z Beska, jako druga linie mety przebiegła Anna Skóra z Jedlicza.  Brąz wywalczyła Marzena Moskal.

W marszu Nordic Walking pierwszy z czasem 00:28:56 uplasował się Radosław Niepokój z Wrocanki, drugą pozycję wywalczył Robert Janocha z Krosna. Trzeci na metę wkroczył Marian Furman z Biecza. Wśród Pań jako pierwsza triumfowała z czasem 00:33:36 Elżbieta Styś z Wrocanki.  Druga była  Agnieszka Pasieka z Ustrobnej, trzecie miejsce podium wywalczyła Halina Ćwiękała z Krosna.

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali: Starosta Krośnieński – Jan Juszczak, Prezes Stowarzyszenia Kuźnia w Jedliczu – Jerzy Duda oraz Prezes MUKS Jedlicze – Piotr Bril. Imprezę prowadził Wojciech Tomkiewicz Wiceprezes Stowarzyszania Kuźnia w Jedliczu.   

Pełne Wyniki 

Po przekroczeniu mety każdy z zawodników został uhonorowany szklanym medalem wykonanym w pracowni Decor ze Zręcina. Na uczestników zawodów czekał również posiłek regeneracyjny przygotowany przez Pizzerie Stara Kuźnia. Nie zabrakło również napojów izotonicznych, o odpowiednie nawodnienie sportowców zadbał Browar Wojkówka oraz rozlewnia wody Celestynka. Pakiet startowy zawierał pamiątkowy kubek z logo biegu oraz szklany upominek, te nagrody ufundowały firmy: Form-Art, Huta Szkła Artystycznego Zorza oraz Glasmark. Najszybsi zawodnicy wywalczyli oryginalne statuetki wykonane przez firmę Gold Kowal z Jedlicza.

Dodatkową atrakcją dla startujących zawodników był konkurs z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez: Nowy Styl Group, Cellfast, Ultramaraton Jaga-Kora, oraz bieg Zamczyska Trail.

Taniec, muzyka, ryk silników, jęzory buchającego ognia. Bieg Kowala to coś więcej niż impreza sportowa. Organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji tworząc niepowtarzalny klimat imprezy. Już w oczekiwaniu na start zawodnicy i kibice mieli okazję podziwiać występ Zespołu Cygańskiego Romano Jilo ze Stropkova. Sporą atrakcją było również pojawienia się jedlickich motocyklistów ze Stowarzyszenia Sherwood Riders. Grupa przejechała kolumną kilkunastu maszyn trasę biegu dokonując jej symbolicznego otwarcia. Po rozegranych zawodach czas przy ognisku uprzyjemniał nam zespół muzyczny VIVA z Jasła. Nie był to jednak koniec atrakcji. Zaraz po tym gdy słońce zaszło już całkiem za horyzont odbył się pokaz tańca z ogniem. Fireshow zrobił spore wrażenie na zgromadzonej publiczności, która gromkimi oklaskami wynagrodziła kunszt artystów.

 

Sukces imprezy
Sukces imprezy wcale nie był taki pewny, pozytywna moda na bieganie sprawiła, że kalendarz imprez biegowych wypełniony jest po brzegi.
Tydzień wcześniej w naszej okolicy były aż trzy biegowe wydarzenia, dzień po Biegu Kowala jest znany i ceniony bieg górski  w Foluszu, a tydzień później maraton w Rzeszowie. Dlatego jako organizatorzy cieszymy się bardzo, że zawodnicy znaleźli czas na start w Jedliczu. Mamy również nadzieję, że pozytywne opinie po zawodach przyczynią się do cykliczności imprezy, która na stałe wpisze się w kalendarz sportowych atrakcji Jedlicza. Komentuje Paweł Duda członek Stowarzyszenia  Kuźnia

Pozytywni ludzie wspierają sport
Wiele osób bezinteresownie wniosło wkład w sukces wydarzenia.
Chcę podziękować zawodnikom i kibicom za udział w zawodach, razem stworzyliśmy fantastyczną imprezę. Dziękuję również wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają. Okazuje się, że bez angażowania ogromnych środków finansowych  można zrobić zawody, które  wyjdą naprawdę fajnie. Dziękuję również za zabezpieczenie biegu ratownikom medycznym, strażakom z OSP Dobieszyn i OSP Żarnowiec oraz Policji.  Dziękuje Jerzy Duda – Prezes Stowarzyszenia Kuźnia

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął:  Starosta Krośnieński – Jan Juszczak. Patronat medialny:  Krosno112.pl KrosnoCity.pl Jedlicze.org FotoDuda.pl

Strona wydarzenia

red/fot Paweł Duda

 

 

 

Udostępnij na

15 komentarzy do “Pierwszy bieg Kowala okazał się strzałem w dziesiątkę

 1. Impreza świetnie przygotowana. BRAWO !! Mam nadzieję że w przyszłym roku też się odbędzie.
  Pozdrawiam

 2. Super zawody 🙂 Super atmosfera 🙂 Najlepsza organizacja całościowa na Podkarpaciu typowo wiejsko itp 🙂 SUPER SUPER SUPER .

  1. Burmistrza trzeba wymienić ,ale chyba na kogoś trochę młodszego. Młodzi niech się realizują. mają dużo energii i świeżego, nowoczesnego spojrzenia na rzeczywistość.

   1. A co złego w tym, że takie stanowisko mogłoby przypaść człowiekowi w sile wieku, z doświadczeniem i mądrością życiową? W tym przypadku wole człowieka sprawdzonego niż młodego szczyla. Chyba, że trafi się jakiś diamencik pełen zapału, nieskalany chorymi układami i z głową pełną pomysłów. I przede wszystkim chęcią do ciężkiej pracy!

 3. Zbliża się kolejna środa. Znów pracownik urzędu zamiast pracować będzie się szwędał po targowicy ? Na domiar tego podjeżdża służbowym samochodem. Chyba to przegięcie.

  1. O co chodzi z tą środą, targowicą i pracownikiem gminy? Że niby ktoś sobie przyjeżdża na zakupy? o 10 chyba jest przerwa, więc jak się wyrobi to czemu nie 😛

 4. Im wszystko wolno będziemy robić zdjęcia pracowników jak to w czasie pracy robią zakupy na targowicy

 5. W zawodach udział wziął arbuz ze swoją grupą ludzi którzy pluja jadem a w niedziele siedzą w pierwszych ławkach. To co wypisujecie wyzwiska itp tylko świadczy o tym jak macie pusto w głowach itp. Żenada

Comments are closed.

Do góry