W sobotę 30 września mieszkańcy Jedlicza na nudę narzekać nie będą mogli!

Już jutro prawdziwy wysp imprez w naszym mieście.  O godzinie 16:00 spod Starej Kuźni wystartuje Pierwszy Bieg Kowala.  O 15:00 przy Szkole Ludowej w Żarnowcu Święto Ziemniaka.  O 12:00 Stowarzyszenie Turystyczne Cyba puszczać będzie latawce, a o 13:00 wędrować spod Domu Ludowego w Długiem do szkoły Ludowej w Żarnowcu. Przewidziano również wycieczkę autokarową „Bliskie, a dalekie” – Pogórze Strzyżowskie wyjazd o godzinie 8:30.  Jutro też staruje dwudniowy rajd rowerowy z GOSiR-em, Jedlicze – Komańcza – Jedlicze.

Od ilości propozycji spędzenia jutrzejszej soboty może zakręcić się w głowie. Kumulacja wypadła akurat na jutro stawiając przed trudnym wyborem mieszkańców Jedlicza. Nasza redakcja na szczęście nie ma dylematu gdzie się pojawi.   Ponieważ nikt poza Stowarzyszeniem Kuźnia w Jedliczu nie zwrócił się do nas o patronat medialny, będziemy relacjonować Pierwszy Bieg Kowala i Marsz NW.

Bieg zostanie rozegrany na dystansie dziesięciokilometrowym po pętli pięciokilometrowej. Szybka trasa jest w całości poprowadzona drogą asfaltową. Zawodnicy marszu NW będą mieli do pokonanie jedno kółko pętli.

Bieg Kowala to nie tylko wydarzenie sportowe, organizatorzy od początku planowania imprezy czyli 3 miesiące temu wyszli z założenia, że równie ważny jest dla nich aspekt towarzyski i integracyjny. Dla tego na biegaczy i kibiców będzie czekało szereg atrakcji.

Program imprezy:

 • 14:00 Otwarcie biura zawodów
 • 15:00 Śpiew, taniec i muzyka Zespołu Cygańskiego ze Stropkova
 • 15:45 Parada Motocyklowa Sherwood Riders
 • 16:00 Start Biegu Kowala na 10km
 • 16:01 Start Marszu NW na 5km
 • 16:30 Wspólne ognisko
 • 17:00 Występ zespołu VIVA z Jasła
 • 18:00 Uroczysta dekoracja zwycięzców
 • 18:15 Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zawodników
 • 18:35 Taniec z ogniem wykonaniu 4 osobowej grupy

Każdy zawodnik po przekroczeniu mety zostanie nagrodzony pięknym medalem wykonanym w pracowni Statuetek Szklanych Decor. Najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani oryginalnymi statuetkami w kształcie podkowy wykonanymi przez cenioną firmę z Jedlicza Gold Kowal.  Firma Form-Art dla każdego zawodnika przygotowała pamiątkowy kubek z logo biegu. Dodatkowo na wygłodniałych biegaczy będzie czekał bigos przygotowany przez szefa kuchni Starej Kuźni , a pierwsza beczka piwa zostanie rozlana za free…

Dzięki sponsorom udało się zgromadzić atrakcyjne nagrody, które będą do wygrania w konkursie po dekoracji zwycięzców. W zabawie może wziąć udział każdy zawodnik  z medalem na szyi.

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz sportowy zawodników i miasta Jedlicze.

Udostępnij na

21 komentrzy on "W sobotę 30 września mieszkańcy Jedlicza na nudę narzekać nie będą mogli!"

 1. Nic nam nie pozostało tylko się bawić.

 2. Proponuje ustanowić święto ARBUZA

 3. Święto ziemniaka i Lato z Cybą imprezy zorganizowane przez Wadzę Gminy na złość organizatorom Biegu Kowala !!

 4. Obsługa medialna J24 w ramach 5200 PLN

 5. Cała rodzina dziennikarzy zatrudniona w Gminie przyjdzie robić zdjęcia itp a potem do gminnej kasy i 5200zł naosobę !

 6. Brawo, wspaniały pomysł z Biegiem Kowala, no i reszta też ciekawa, można pobiegać, zjeść ziemniaka i puścić latawca :))

 7. A J24 to oddzielny temat:))

 8. J24 znowu nadaje!

 9. Jeszcze jest jedna impreza o jednej nigdzie niema wzmianki.A jest to 3 finałowa runda Okręgu Rzeszowskiego w łucznictwie.Rozpoczęcie w sobotę o godz.9,30 na stadionie w Moderówce.Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

 10. Łucznicy trenowali w Jedliczu koło remizy OSP. Co się takiego wydarzyło że teraz przeniesiono ich na obrzeża stadionu w Moderówce.
  Bliskość drogi krajowej powoduje to że większość kierowców tam przejeżdżających skupia swoją uwagę na strzelcach a nie na prowadzeniu samochodu. Czekać tylko kiedy dojdzie do wypadku.
  Kto to wymyślił ?

 11. Teren przeznaczony na nowe targowisko.Niestety niema miejsca dla tego sportu w Jedliczu.

 12. Kiedy będzie to targowisko? He he.

 13. Prezes MUKSu tak bardzo był za nimi że są teraz w Moderówce.

 14. Wszyscy po prostu myślą naiwnie, że władza u nas czymkolwiek sensownie się zajmuje. Nie wiedzą biedni, że obecna władza ma ich gdzieś. Ważniejsze jest kręcenie płatnych filmików, imprezki, itp… No i przetargi na sprzedaż drewna i nieruchomości gminnych.

 15. Po co film promujący Gminę kręcą jak już był jeden super zrobiony parę lat temu ale po objęciu władzy przez Panią BURMISTER został ściągnięty z oficjalnej strony internetowej . Teraz robią taki sam pewnie i kasa wywalona w błoto .

  • Nic nowego nie nakręcą. Opierają sie na tym co zrobili poprzednicy.
   Najważniejsze będzie wystąpienie szefowej. Idą wybory. Nie rozumiesz o co chodzi ?

 16. W tym filmie ma być ilu pracowników zwolniła skąd zostali zatrudnieni ile pieniędzy przepadlo przez dwa lata, jaki jest syf w Jedliczu z którym sobie nie radzą itp

 17. O pracownikach to będzie osobny film 🙂

 18. Święto ziemniaka klapa haha Bieg Kowala górą

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*