Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

W sobotę 30 września mieszkańcy Jedlicza na nudę narzekać nie będą mogli!

Już jutro prawdziwy wysp imprez w naszym mieście.  O godzinie 16:00 spod Starej Kuźni wystartuje Pierwszy Bieg Kowala.  O 15:00 przy Szkole Ludowej w Żarnowcu Święto Ziemniaka.  O 12:00 Stowarzyszenie Turystyczne Cyba puszczać będzie latawce, a o 13:00 wędrować spod Domu Ludowego w Długiem do szkoły Ludowej w Żarnowcu. Przewidziano również wycieczkę autokarową „Bliskie, a dalekie” – Pogórze Strzyżowskie wyjazd o godzinie 8:30.  Jutro też staruje dwudniowy rajd rowerowy z GOSiR-em, Jedlicze – Komańcza – Jedlicze.

Od ilości propozycji spędzenia jutrzejszej soboty może zakręcić się w głowie. Kumulacja wypadła akurat na jutro stawiając przed trudnym wyborem mieszkańców Jedlicza. Nasza redakcja na szczęście nie ma dylematu gdzie się pojawi.   Ponieważ nikt poza Stowarzyszeniem Kuźnia w Jedliczu nie zwrócił się do nas o patronat medialny, będziemy relacjonować Pierwszy Bieg Kowala i Marsz NW.

Bieg zostanie rozegrany na dystansie dziesięciokilometrowym po pętli pięciokilometrowej. Szybka trasa jest w całości poprowadzona drogą asfaltową. Zawodnicy marszu NW będą mieli do pokonanie jedno kółko pętli.

Bieg Kowala to nie tylko wydarzenie sportowe, organizatorzy od początku planowania imprezy czyli 3 miesiące temu wyszli z założenia, że równie ważny jest dla nich aspekt towarzyski i integracyjny. Dla tego na biegaczy i kibiców będzie czekało szereg atrakcji.

Program imprezy:

 • 14:00 Otwarcie biura zawodów
 • 15:00 Śpiew, taniec i muzyka Zespołu Cygańskiego ze Stropkova
 • 15:45 Parada Motocyklowa Sherwood Riders
 • 16:00 Start Biegu Kowala na 10km
 • 16:01 Start Marszu NW na 5km
 • 16:30 Wspólne ognisko
 • 17:00 Występ zespołu VIVA z Jasła
 • 18:00 Uroczysta dekoracja zwycięzców
 • 18:15 Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zawodników
 • 18:35 Taniec z ogniem wykonaniu 4 osobowej grupy

Każdy zawodnik po przekroczeniu mety zostanie nagrodzony pięknym medalem wykonanym w pracowni Statuetek Szklanych Decor. Najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani oryginalnymi statuetkami w kształcie podkowy wykonanymi przez cenioną firmę z Jedlicza Gold Kowal.  Firma Form-Art dla każdego zawodnika przygotowała pamiątkowy kubek z logo biegu. Dodatkowo na wygłodniałych biegaczy będzie czekał bigos przygotowany przez szefa kuchni Starej Kuźni , a pierwsza beczka piwa zostanie rozlana za free…

Dzięki sponsorom udało się zgromadzić atrakcyjne nagrody, które będą do wygrania w konkursie po dekoracji zwycięzców. W zabawie może wziąć udział każdy zawodnik  z medalem na szyi.

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz sportowy zawodników i miasta Jedlicze.

Udostępnij na

21 komentarzy do “W sobotę 30 września mieszkańcy Jedlicza na nudę narzekać nie będą mogli!

 1. Święto ziemniaka i Lato z Cybą imprezy zorganizowane przez Wadzę Gminy na złość organizatorom Biegu Kowala !!

 2. Cała rodzina dziennikarzy zatrudniona w Gminie przyjdzie robić zdjęcia itp a potem do gminnej kasy i 5200zł naosobę !

 3. Brawo, wspaniały pomysł z Biegiem Kowala, no i reszta też ciekawa, można pobiegać, zjeść ziemniaka i puścić latawca :))

 4. Jeszcze jest jedna impreza o jednej nigdzie niema wzmianki.A jest to 3 finałowa runda Okręgu Rzeszowskiego w łucznictwie.Rozpoczęcie w sobotę o godz.9,30 na stadionie w Moderówce.Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

 5. Łucznicy trenowali w Jedliczu koło remizy OSP. Co się takiego wydarzyło że teraz przeniesiono ich na obrzeża stadionu w Moderówce.
  Bliskość drogi krajowej powoduje to że większość kierowców tam przejeżdżających skupia swoją uwagę na strzelcach a nie na prowadzeniu samochodu. Czekać tylko kiedy dojdzie do wypadku.
  Kto to wymyślił ?

  1. Nie stety takie głupie decyzję kojarzone są z władzą. Wszyscy myślą że to władza tak zdecydowała.

 6. Wszyscy po prostu myślą naiwnie, że władza u nas czymkolwiek sensownie się zajmuje. Nie wiedzą biedni, że obecna władza ma ich gdzieś. Ważniejsze jest kręcenie płatnych filmików, imprezki, itp… No i przetargi na sprzedaż drewna i nieruchomości gminnych.

 7. Po co film promujący Gminę kręcą jak już był jeden super zrobiony parę lat temu ale po objęciu władzy przez Panią BURMISTER został ściągnięty z oficjalnej strony internetowej . Teraz robią taki sam pewnie i kasa wywalona w błoto .

  1. Nic nowego nie nakręcą. Opierają sie na tym co zrobili poprzednicy.
   Najważniejsze będzie wystąpienie szefowej. Idą wybory. Nie rozumiesz o co chodzi ?

 8. W tym filmie ma być ilu pracowników zwolniła skąd zostali zatrudnieni ile pieniędzy przepadlo przez dwa lata, jaki jest syf w Jedliczu z którym sobie nie radzą itp

Comments are closed.

Do góry