Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie

Sukces jedlickiego wina w IV Konkursie Polskich Win

O tym, że jedyna w naszej gminie winnica znajduje się w Męcince może nie wszyscy mieszkańcy naszej społeczności wiedzą. Została założona w 2008 roku, czyli za rok będzie obchodzić 10-lecie.

Mimo niesprzyjającego podkarpackiego klimatu do uprawy winorośli, da się i u nas wyprodukować dobre wino. Oczywiście wymogiem jest odpowiedni dobór odmian przy zakładaniu winnicy. Świadczyć o tym mogą sukcesy jedlickiej Winnicy Wiarus na konkursach win polskich i międzynarodowych.

Pod koniec sierpnia na IV konkursie win polskich jedlicka winnica zdobyła dwa kolejne medale, w tym brązowy za wino „Gwiazda Poranna”, z jedynej polskiej odmiany, w kategorii win wytrawnych i medal (tytuł) championa za słodkie wino o nazwie „Słodka Anielka”. Tytuł championa może zdobyć tylko jedno wino najwyżej punktowane w danej kategorii. Jest to już jedenaste trofeum jakie zdobyła jedlicka Winnica Wiarus.

tekst: Tadeusz Kruczek – Winnica Wiarus

 

Udostępnij na

9 komentarzy do “Sukces jedlickiego wina w IV Konkursie Polskich Win

  1. Żeby kupić wino z Jedlicza trzeba się trochę znać na winie i potrafić docenić kunszt małej jedlickiej winnicy. W przeciwnym razie kupuje się markowe z biedronki

  2. Wino musi mieć swoją duszę. Bardzo ważne jest kto je produkuje. 😀 dlatego wolę jasielskie, węgierskie, austriackie i wiele innych

Comments are closed.

Do góry