Sukces jedlickiego wina w IV Konkursie Polskich Win

O tym, że jedyna w naszej gminie winnica znajduje się w Męcince może nie wszyscy mieszkańcy naszej społeczności wiedzą. Została założona w 2008 roku, czyli za rok będzie obchodzić 10-lecie.

Mimo niesprzyjającego podkarpackiego klimatu do uprawy winorośli, da się i u nas wyprodukować dobre wino. Oczywiście wymogiem jest odpowiedni dobór odmian przy zakładaniu winnicy. Świadczyć o tym mogą sukcesy jedlickiej Winnicy Wiarus na konkursach win polskich i międzynarodowych.

Pod koniec sierpnia na IV konkursie win polskich jedlicka winnica zdobyła dwa kolejne medale, w tym brązowy za wino „Gwiazda Poranna”, z jedynej polskiej odmiany, w kategorii win wytrawnych i medal (tytuł) championa za słodkie wino o nazwie „Słodka Anielka”. Tytuł championa może zdobyć tylko jedno wino najwyżej punktowane w danej kategorii. Jest to już jedenaste trofeum jakie zdobyła jedlicka Winnica Wiarus.

tekst: Tadeusz Kruczek – Winnica Wiarus

 

Udostępnij na

9 komentrzy on "Sukces jedlickiego wina w IV Konkursie Polskich Win"

  1. Jedlicki bełt górą!

  2. Czy to są tylko wytrawne winka ?

  3. Do wyboru i koloru. Są wina białe, różowe i czerwone. Wytrawne, półwytrawne i półsłodkie.

  4. Lepiej kupić porządnej firmy niż z Jedlicza

  5. Żeby kupić wino z Jedlicza trzeba się trochę znać na winie i potrafić docenić kunszt małej jedlickiej winnicy. W przeciwnym razie kupuje się markowe z biedronki

  6. To z Jedlicza jest jeszcze gorsze niż najtańsze wino z biedronki

  7. Wino musi mieć swoją duszę. Bardzo ważne jest kto je produkuje. 😀 dlatego wolę jasielskie, węgierskie, austriackie i wiele innych

  8. My Polacy co najlepiej lubimy? KRYTYKOWAĆ

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*