Jesteś tutaj
Strona główna > ekonomia >

Mieszkańcy Długiego potrzebują rozbudowy szkoły

20 września 2017 r. w Długiem odbyło się Zebranie Wiejskie, na którym dokonano podziału Funduszu Sołeckiego na rok 2018.

Kwota Funduszu Sołeckiego dla miejscowości Długie na rok 2018 wynosi 28 077,46 zł. Mieszkańcy zgłosili 3 zadania do realizacji z Funduszu Sołeckiego w roku 2018 na łączną kwotę 33 077,46 zł. W związku z powyższym zarządzone zostało głosowanie jawne.

W głosowaniu uczestniczyło  58 mieszkańców, a ich głosy rozłożyły się na poszczególne zadania następująco:

 1. Wykonanie projektu oświetlenia przy drodze gminnej (działka: G 114 713 R). Wartość: 5 000,00 zł – 23 głosy.
 2. Wykonanie projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej w Długiem wg założeń projektowych (parter: toaleta – 2 kabiny, szatnia dla 30 uczniów, 1 sala lekcyjna dla 20 uczniów, piętro: 2 sale lekcyjne dla 15 uczniów, 1 sala lekcyjna dla 25 uczniów). Wartość: 23 077.46 zł – 47 głosów.
 3. Wykonanie projektu oświetlenia drogi gminnej w kierunku Szkoły Podstawowej w Długiem (tzw. aleja szkolna). Wartość: 5 000,00 zł –  38 głosów.

W wyniku głosowania, w którym każdy uczestnik zebrania mógł głosować za każdą propozycją, mieszkańcy wybrali do realizacji w roku 2018 zadania nr 2 i 3.

Na zebraniu zostały również poruszone inne kwestie ważne dla mieszkańców Długiego.  Pani Burmistrz została zapytana  o dotacje na dofinansowanie systemów fotowoltaicznych. Zwrócono też uwagę na problem walących się drzew na cmentarzu i przy drodze koło domu dziecka. 

Poniżej prezentujemy zapis wideo z całego spotkania.

Ponieważ materiał jest długi (ponad dwie godziny) postanowiliśmy zrobić spis najciekawszych fragmentów.

 • (czas: 00:06:00) Radny Józef Tucki zgłasza propozycję wykonania projektu oświetlenia przy drodze gminnej (działka: G 114 713 R). Wartość: 5 000,00 zł
 • (czas: 00:07:50) Pani Joanna Bożek zgłasza propozycję wykonania projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej w Długiem
 • (czas: 00:11:00) Radny Józef Tucki opowiada o rozbudowie remizy i trudnych warunkach lokalowych
 • (czas: 00:16:30) Pan Piotr Woźniak proponuje, by projekt oświetlenia w pierwszej kolejności zrobić w lokalizacji przy szkole, a nie jak proponuje Pan Radny przy działce G 114 713 R
 • (czas: 00:21:30) Początek wystąpienia Pani Burmistrz Jolanty Urbanik
 • (czas: 00:23:50) Pani Burmistrz przedstawia swoje wątpliwości co do pomysłu tworzenia dokumentacji projektowej rozbudowy szkoły
 • (czas: 00:58:00) Pani Dyrektor szkoły w Długiem opowiada o tym, jakie warunki będą mieli uczniowie w perspektywie najbliższych lat
 • (czas: 01:16:30) Sekretarz Zebrania Wojciech Tomkiewicz argumentuje potrzebę rozpoczęcia prac na rzecz rozbudowy szkoły w Długiem
 • (czas: 01:40:00) Rozpoczęcie głosowania
 • (czas: 01:43:50) Wyniki głosowania
 • (czas: 01:46:00) Pytania mieszkańców Długiego do Burmistrz Gminy Jedlicze
 • (czas: 01:51:30) Pani Burmistrz Jolanta Urbanik odpowiada na pytania mieszkańców

red.

161 thoughts on “Mieszkańcy Długiego potrzebują rozbudowy szkoły

 1. Dla Tuckiego remiza ważniejsza od szkoły. Jego argumentacja że dodatkowe pomieszczenie przyciągnie młodzież nie da się komentować.

 2. ” bowiem jak mądre mamy społeczeństwo”. ” taka nowa demokracja , jednakowoż ” Tyle cytatów. Ale po co to mącenie …..

 3. Wantastyczny wywód od 23 minuty. O jakich konsultacjach mówi ta Pani. Może powiedziała by z kim konsultowała np. budowę sali gimnastycznej w Moderówce, czy budowę żłobka.

 4. Zeby zgłosić wniosek do funduszu sołeckiego z sali to musi on być na piśmie z oszacowaniem I 15 podpisami mieszkańców tak mowi ustawa. To jest złamanie ustawy a burmistrz siedzi I słucha I nie reaguje.

 5. Uświadamia mieszkańców tak jak by byli nie myslacy. Płacze nad paroma tysiącami na szkoły a czemu nie powie o remoncie domu ludowego w Jaszczwi za 3.5 miliona ? Prowadziła jakieś konsultacje?

 6. Jestem pod wrażeniem cierpliwości i wyrozumienia ze strony mieszkańców. Jak można słuchać tej gawędy .
  Burmistrz przytacza jakieś drobne kwoty ale nie powie mieszkańcom Długiego i innych miejscowości ile pieniędzy przeznaczyła na Jaszczew ( kanalizacja , dom ludowy, drogi, remont w szkole itp.) W SUMIE TO PARĘ MILIONÓW ZŁOTYCH 🙂

 7. Ustawa z dnia 21 lutego 2014 roku o funduszu sołeckim.
  a tam zgodnie z art.5 ust.2 jest podpowiedziane, że można przegłosować tylko przedsięwzięcie zgłoszone przez sołtysa, radę solecka(cała) albo przez minimum 15 pełnoletnich mieszkańców. Takie zgłoszenie przedsięwzięcia ma być zgłoszone nie ustnie tylko na piśmie z oszacowaniem kosztów i podpisem 15 mieszkańców. Ktoś tu nie zna ustawy ???

 8. DO fiacik i Kiepski. popieram to co napisaliście . Jak to słucham co szanowna Pani burmistrz mówi do mieszkańców to powiem tak mają cierpliwość. ktoś tu mówi o konsultacjach a tak naprawdę konsultacje to ona ma w nosie zrobi jak będzie chciała.

  1. Nie zrobi jeśli mieszkańcy będą konsekwentni w działaniu. Burmistrz ma słuchać ludu. To lud jest jej szefem.

   1. To teoria jak widzisz na załączonym obrazku , praktyka jest deczko inna . Ludzie maja wszystko w nosie jest garstka ludzi zaangażowanych ale to tylko garstka pozostali maja tylko roszczenia i chcą mieć święty spokój. Mówię to z własnego doświadczenia, Gdyby było zainteresowanie to ta sala w Długim nie pomieściła by ludzi a jak widzisz na więś ponad tysiąc mieszkańców na zebraniu jest 58 🙂

    1. Moja diagnoza jest taka: po co maja przychodzić ? Słuchać tego potoku słów. Co z tego wynika ? Dziś ludzie są świadomi. Opowiadanie i podkreślanie o niby 5 tys na jakiś remont w porównaniu z pieniędzmi które kieruje do Jaszczwi i Moderówki – łącznie parę dobrych milionów to jak byś zareagował ?
     Dlatego fatalna frekwencja na zebraniach . W Potoku przerwane, Piotrówka 12 osób itp.

 9. oświadczenie majątkowe burmistrza za 2016 – wynagrodzenie za stosunku pracy 149 842,98 złotych, więc jęczenie o znajdowaniu w budżecie gminy paru tysięcy czy parunastu to kpiny z mieszkańców

 10. To ja zapytam administratora,Gdzie są filmy z innych zebrań które się odbyły?,a może ten co tak argumentował rozbudowę szkoły zlecił?

  1. A może sam weźmiesz statyw, aparat i kamerę i postoisz 2 godziny nagrywając inne zebranie? A potem kolejne i kolejne i umieścisz w internecie, a potem podasz nam linki?
   🙂

 11. Tego radnego Tuckiego to już chyba nie wybiorą. Wysłuchałam jego wypowiedzi i tak się zastanawiam co on ma w tej głowie.

 12. A gdzie były te wszystkie mamy co tak płakały o rozbudowie szkoły jak była tamta władza?,nikt się nie odezwał nawet Pani Dyrektor szkoły.

  1. Tamta władza wyremontowała szkoły, a ta nie może sobie poradzi z taką drobną sprawą. Nad salą gimnastyczną w Moderówce Pani burmistrz się nie zastanawiała. Przez trzy lata czym się może pochwalić jeśli chodzi o inwestycje w oświacie ?

 13. A faktycznie przez 16 lat to się chłopy napracowali przy remontach,a to przed remontem chociaż by tej szkoły w Długiem nie mogli rozbudować?,ale wtedy przecież nikt problemu nie widział i było dobrze bili brawa tamtej władzy jaka ona fajna.

  1. Mógłbyś powiedzieć co konkretnego w okresie ostatnich trzech latach zrobiła pani Urbanik ? Mam na myśli szkoły. Bo mnie jakoś ciężko sobie przypomnieć.

 14. Do pytania, gdzie były wszystkie mamy, które rzekomo płakały? W moim odczuciu po pierwsze nikt tam nie płakał. Poza tym Szkoła w Długiem zawsze była Szkołą 6-klasową więc nie było problemu lokalowego. Teraz zgodnie z nowym prawem ma pomieścić 8 klas. PYTAM JAK? Jest problem, jest potrzeba chwili więc trzeba działać.

 15. Śmiechu warte. Konsultacje, analizy, projekty to słowa bardzo czesto padające z ust p. Burmistrz. Czekamy na konkrety. Ale raczej braknie czasu i kadencji na zrobienie czegokolwiek.
  Zegar tyka.

 16. Co ta kobieta opowiada? Myśli ze wszystkich zmeczy gadaniem? Szkole powiększać a nie gadać. Za 2 lata ma być wybudowana !!!
  Wyborcy rozlicza

 17. Arbuz nie ma pojęcia co i jak widać po minie jaka miała na zebraniu. Pewnie się bała aby jej na taczkach nie wywieźć na Ukrainę

 18. Z premedytacją prowokuje pieniaczy do zadawania głupich pytań. Jak widać skutecznie.

  1. Ja tego nie zauwazylem. Wręcz odwroknie. Na sali tez nie widać jak określasz pieniaczy.ludzie pytają bo mogą. A nawet powinni

 19. Chodzi chyba o takich pieniaczy, co nie przyjdą na zebranie tylko podpisują się anonimowo przez internet

 20. ludzie nie przychodza bo maja dość gadania pół o tym co skwitować mozna jednym zdaniem burmistrz opowiada a zrobiła 67 metrów drogi, gość wydał kase na przygotowanie dachu pod panele usłyzał tyrade burmiszczyni i co mu z tego- skutek taki że kasy na solary nie ma i tyle w temacie blablablabla – lipa i tyle

 21. Litości, ta pani mówi mówi mówi mówi i nic z tego nie wynika…Zadowolonie jest nawet z projektu, który nie dostał dofinansowania ??? Jakiś dramat,tego się nie da nawet słuchać, pusty słowotok.

 22. Dużo gadania, a wyniki marniutkie oj marniutkie. I wytyk bardzo niestosowny do Pani Dyrektor Szkoły. Nas interesują konkretne rozwiązania droga Pani, a z „teatrzykiem” do przedszkola może?? Chociaż i tam widz będzie obiektywny i szczery do bólu …. bo dzieci mówią to co myślą 🙂

 23. Ta wypowiedź powinna być pokazywana jako przykład jak nie należy rozmawiać z wyborcami.
  Wyborca, z reguły rozumny człowiek, potrafi selektywnie oddzielić zboże od plew.
  W tym przypadku zboża garstka i fura plew.

 24. Witam serdecznie wszystkich. Przyszło mi do głowy takie jedno pytanie. Czy nasz Pan radny będzie solidarnie z mieszkańcami pilnował realizacji postanowień podjętych na zebraniu, czy też aby nikogo nie urazić będzie odważnie stał z boku. Dziwi mnie bardzo fakt, że na zebraniu nie wypowiedział ani jednego zdania wspierającego inicjatywę mieszkańców dot. rozbudowy szkoły. Przecież Panie Józefie dobro wioski nie kończy się na komforcie działania strażaków. Moim zdaniem mieszkańcy wybierają radnego po to, by ich reprezentował i wspierał, nawet wówczas gdy nie jest to na rękę panującej władzy.

  1. Proszę Pani, radny Tucki tak się ustawia jak jemu na rękę. Jak do tej pory nie możemy powiedzieć że dba o interes naszej wioski. Zabieganie o środki na remizę to dbanie o swój interes. Bardzo się dziwię, że sprawy oświaty nie interesują go .
   Za rok wybory i niestety dla dobra wioski tego reprezentanta musimy wymienić. W Długiem jest wiele osób które zadbają o interes wioski .
   W skali gminy muszą nastąpić radykalne zmiany począwszy od wymiany burmistrza a skończywszy na radnych.

   1. Mówiąc o własnym interesie w zakresie remizy chce dodać żeby mnie źle nie zrozumiano że remiza oczywiście nie jest własnością p..Tuckiego ale jako strażak radny więcej uwagi zwraca na remizę niż na sprawy wioski.

 25. Oj pani Urbanik coś bardzo źle wygląda czyżby jakaś depresja czy cuś innego 🙁

 26. Gratuluję Panie Wojciechu za wypowiedź, klarowna, merytoreczna na temat, bez lania wody. Takich ludzi nam potrzeba. Pozdrawiam.

 27. A ja gratuluje odważnej wypowiedzi pani Annie Warchoł. Mam nadzieję, że jeszcze skutecznie udzieli reprymendy Józefowi. Nie wiem co się z nim stało, ale widzę że idzie w złym kierunku. Jako jeden z wielu radnych robi to co mu władza każe. Najlepiej wychodzą mu podziękowania.

 28. Ta rozbudowa szkoły w Długiem to nic innego jak kampania wyborcza Pana Tomkiewicza i tyle to po pierwsze,a po drugie szkoła w Długiem już miała być kilka ładnych lat temu rozbudowana,mieszkańcy pracowali wtedy w czynie społecznym.Sami po jakimś czasie zdecydowali o zmianie nikt tego za nich nie zrobił i zamiast szkoły powstał Dom Ludowy,zapewne sam Pan Sołtys był wtedy za budową domu ludowego a nie szkoły.

  1. W tym czasie to ty chodziłeś w pampersie . Co ty możesz powiedzieć jakie były warunki do nauki. Obecna władza za wszelką cenę nie chce rozbudowy szkoły bo już ma zaplanowane że te potencjalne pieniądze wyda na Jaszczew albo Moderówkę.

 29. I co Pan Tomkiewicz może powiedzieć jakie kiedyś były warunki nauki w szkole gdzie do klasy chodziło średnio 24 osoby i co dało się uczyć normalnie?dało.Nagle teraz rusza kampania wyborcza i propaganda.Dziwi mnie tylko że mieszkańcy Długiego zamiast walczyć o bezpieczeństwo dzieci wracających ze szkoły drogą powiatową nie mając pobocza,nie wspomnę o chodniku to wy słuchacie takich ludzi jak…,a na prawie 80 dzieciaków które chodzą do tej szkoły było 10 mam.Tak właśnie mieszkańcy chcą szkoły.Chce Sołtys i Tomkiewicz plus 10 mam super gdzie teraz średnia klasy to jest siedmioro uczniów z za 5 lat będzie 2.Super decyzja.

  1. Jesteś po prostu cymbalistą. Nie obraź się ale tak myślących inaczej nie nazywam.
   Czy ważniejsze jest dojście do szkoły , czy warunki nauczania.

 30. Józefie T. otwórz szerzej oczy i wsłuchaj się w głos Twojego ludu, a najlepiej odsłuchaj kilka razy nagranie. Byłeś „wczoraj” i jesteś „dzisiaj” , więc masz odniesienie do tego co było i do tego co jest obecnie. Nie wolno bać się własnego cienia, przypomnij sobie początek swojego istnienia w pełnieniu funkcji publicznej, wróć do historii, bądź obiektywny. Brawa dla mieszkańców Długiego.

 31. Dzisiaj zebranie w Potoku. Ta sama sprawa (fundusz sołecki), zebranie o godzinie 18 w Domu Ludowym w Potoku. Serdecznie zapraszam pana redaktora. Taki film ze stenogramem – po prostu rewelacja.

 32. Wybory samorządowe wygra osoba X to Józek przejdzie do niej żeby tyłek lizać a wtedy Pani Urbanik i cała jej grupa będzie be dla Józefa tam jak to zrobił w podobny sposób w ostatnich wyborach !

  1. Józek jak kameleon. Zmienia barwy w zależności od otoczenia.
   Fajny chłop ale z nim w góry nie wybrał bym sie.

 33. Szkoła w Długim to luksusy w porównaniu ze szkołą w Dobieszynie!!! gdzie dzieci mają Wf na korytarzu 3 na 10 m ,to jest dopiero pośmiewisko,dzieci nie powinny ćwiczyć w takich warunkach ,nie powinno być wf bo nie ma warunków,jest ciasnota okropna,jest jedna szatnia nazwijmy to szatnią gdzie na jednej śćianie długośći ok 3m są wieszaki na kurtki i 10 dzieci w środku to już tłok,druga mini szatnia jest przez pól mniejsza to się w głowie nie mieści w jakich warunkach nasze dzieci przebywają i nic z tym nie zrobią bo nie nie ma pieniążków ,kto może to zabrał dzieci do innych szkół a na ostatnim zebraniu powiedziała pani że o rozbudowie możemy myśleć optymistycznie ale to jest nie realne ,szlak nas trafia ,co wy na to?

 34. GMINA CHORKÓWKA NIE MA PIENIĘDZY Z PODATKÓW TAKICH JAK GMINA JEDLICZA W KTÓREJ SĄ DUŻE FIRMY NIE BĘDĘ WYMIENIAŁ NAZW ,A PROSZĘ POJECHAĆ I Z CIEKAWOŚCI OBEJRZEĆ SOBIE SZKOŁY W TEJ GMINIE ,W SWIERZOWEJ POLSKIEJ SZKOŁA PODSTAWOWA,GIMNAZJUM I NOWA DUZĄ HALA SPORTOWA,ZRĘCIN PIĘKNIE ZADBANA DUŻA SZKOŁA I W MNIEJSZYCH MIEJSCOWOŚCIACH TEJ GMINY RÓWNIEJ SĄ ŁADNE SZKOŁY A W NASZEJ BOGATEJ GMINIE ,???JĘK BO DACH W JEDLICZU PRZECIEKA ,CZY KTOŚ NAS MA ZA DEBILI I TUMANÓW ?

  1. Oj babo jago, domyślam się że jesteś z Dobieszyna. Mieliście tam ” super radnego ” który optował za budową hali sportowej w Jedliczu. Jego przyjaciel Zygmunt J. jeden z pomysłodawców budowy hali argumentował że będzie to obiekt do którego na zajęcia z w-f będą zwożone dzieci specjalnymi autobusami z całej gminy. Hale wybudowali – kosztował podobno 10 mln złotych. Teraz możesz iść do Zygmunta J który ma ciepła posadę w GOK i niech się wywiąże z tej obietnicy. Pani Burmistrz to jego koleżanka wiec będzie łatwiej.

  2. JAK DACH PRZECIEKA TO SIĘ BIERZE FIRME I NAPRAWIA. ALE U NAS ROBI SIĘ DUŻO SZUMU I TO WSZYSTKO.
   BYŁBY WYJĄTEK GDYBY DACH PRZECIEKAŁ NA SZKOLE W JASZCZWI.
   NA REMONT DOMU LUDOWEGO NA BORKU PODOBNO CHCĄ WYDAĆ 500 TYS ZŁOTYCH ALE NA POTRZEBY OŚWIATOWE NIE MA !!!!

 35. ale was órbanka w jajo robi że hej jeszcze żeście jej kaske uchwalili – leszcze

 36. odp. do Baby Jagi.
  Jeżeli w szkole w Dobieszynie są tak tragiczne warunki , to dlaczego Wy też nie walczycie o swoje, tylko próbujecie zamknąć nam usta. Narzekać na necie to każdy potrafi. Zbierzcie lepiej swoich ludzi i zacznijcie walczyć o swoje. A nuż coś uda się zrobić w kierunku polepszenia warunków i w waszej szkole.

 37. Pytanie do wszystkich tu piszących o hali sportowej Moderówce zazdrość?? Ale czemu ? Cieszyć się trzeba że udalo się zdobyć tak ogromne środki unijne na ta właŝnie inwestycje. Kibicujé mieszkańcom Długiego w ich staraniach o rozbudowę szkoły trzymam kciuki powodzenia.
  W Moderòwce to przez szereg lat tak jak I w Dobieszynie dzieci ćwiczyły na korytarzu a do toalety chodziły na zewnątrz budynku I nie są to odległe czasy. Z hali się cieszymy ale jakbyście chcieli możemy wam oddać łącznice kolejową ktòrą Pani panująca mòwiąca o konsultacjach na zebraniu w Długim przepchała bez wiedzy mieszkańców przez centrum Moderówki .Sołtysa zrobiła w konia a tak ją sołtys popierała.

  1. To nie zazdrość. Ludzie podnoszą i to coraz głośniej nie równe traktowanie poszczególnych miejscowości. Wystarczy śledzić poczynania finansowe i łatwo można się domyslić że ogromne pieniądze idą do Jaszczwi i Moderówki a innym mówi się że kasa pusta.
   Ktoś wyżej napisał , że pomysł Zygmunta J i Tadeusza W. o budowie hali gimnastycznej w Jedliczu ograniczył na wiele lat finanse gminy. Hala kosztowała ponad 10 mln złotych. W tamtym czasie tłumaczono ludziom że na zajęcia wychowania fizycznego będzie się zwoźić dzieci specjalnymi autobusami. Zwykła utopia.

 38. Jeśli w Dobieszynie macie takie tragiczne warunki to dlaczego wasz radny Dziura nic nie robi? Tak boi się pani Burmistrz

 39. W Dobieszynie zamiast Hali Sportowej będą budować Zakład Karny o zaostrzonym rygorze – jednego klawisza już mają

 40. Dlaczego wieje nienawiścią w miejscu, gdzie można anonimowo się wypowiadać, a pod tym samym artykułem na FB, gdzie ludzie nie mogą się wypowiadać anonimowo bardzo przyjemne komentarze?
  Do Admina
  Wystarczy, że obok daty i godziny przy wpisie pojawi się numer IP z którego dokonano wpisu. Mowa nienawiści skończy się momentalnie na rzecz merytorycznej dyskusji.

 41. Śmierdzi okropnie ale prawdopodobnie składowisko tego syfu na placu przy oczyszczalni ścieków w Jedliczu. Byłam w środę na targowicy to można było pawia puścić. Ale pani Burmistrz chyba tak odpowiada taki syf

  1. Śmierdzi to fakt. Na pewno będzie jedno wytłumaczenie – to wina poprzedników.
   Dziś na zebraniu w Podniebylu na pytanie co się stało z 450 tys złotych zabezpieczonych w projekcie budżetu na 2015 rok z przeznaczeniem na udział własny gminy w zabezpieczeniu osuwiska w tej miejscowości też mieszkańcy usłyszeli że to wina poprzedników.Prawda jest taka, że poprzednia rada ( w listopadzie 2014 roku ) zabezpieczyła w projekcie budżetu 450 tys zł na w/w cel , a nowa rada w styczniu 2015 roku na wniosek p. Urbanik ściągnęła te środki i pieniądze poszły na inny cel.
   Jak można w żywe oczy tak ludzi okłamywać ? No jak ?

 42. unique happy hours ze smrodem które pani bórmiszcz funduje w ramach sukcesu ekologicznego- touth luck- pamiętacie o sukcesie łącznicy …..funny even.. niech lepiej już kręci loki

 43. do gienka -nie spodziewaj się niczego dobrego to krogulczy dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi nos

 44. Za poprzedniej władzy nie było takiego składowiska przy oczyszczalni i smród a teraz jest masakra. Dość klamst pani Burmistrz wszystko pani niszczy kombinuje itp

 45. Ten niby Prezes komunalnej jest za to odpowiedzialny. Facet bierze kupe kasy a firma ledwo dyszy. Do tego doprowadzili.

 46. Nie widzi także Pan Mariusz G. ale jak on ma widzieć jak siedzi w Warszawie pracując tam a tu tylko kasę bierze

 47. poco tyle pustych komentarzy!!! n
  Nie widzę ani jednego , który by coś podpowiedział jak rozwiązać problem ciasnoty w szkołach po wprowadzonej reformie.Może by tak pójść za przykładem wsi Komorniku i innych i zakupić, postawić kontenery.Na jakiś czas na pewno by to rozwiązało problem.Chyba oglądacie Państwo telewizję, niekoniecznie państwową.

  1. Po co kontenery. Trzeba się brać do roboty. W Długiem mieszkańcy wraz z dyrektorką zawnioskowali o rozbudowę szkoły. A Władza i tak ma opory.
   Takie inicjatywy ( rozbudowy szkół ) powinny wychodzić od Władzy. W gminie jest jednostka ( ZEASiP ) która ma pod opieką szkoły.. To jej dyrektor powinien przedstawić propozycje dla Burmistrza. Ci zaś zamiast myśleć o polepszeniu bazy lokalowej wydaje kasę np. na doradcę, nagrody dla urzędników, imprezy itp.

 48. Podaje jeden z linkow do takiej sytuacji gdzie nie czekajac na władze mieszkancy cos zrobili:www.gloswielkopolski.pl>artykuł>355

  1. Babciu droga babciu. Wszystko się zgadza tylko że : wszystkich trzeba traktować równo bo tak np obiecano podczas dożynek. A po drugie co może zrobić wioska za 20 tys złotych. Niech takie rozwiązanie zaproponuje Jaszczwi czy Moderówce

 49. dla babć i dziadków władza przewidziała godne miejsce pobytu miejsce w pomieszczeniach piwnicznych w żarnowcy w tzw domu opieki dziennej…strach sie bać4

 50. Do Kazek tak przewidziała miejsca tylko co z tego że są jak tam wszyscy są ale z poza GMINY JEDLICZE !!! Czyli prywatny dom sobie zrobili stop dla tego cyrku stop dla władzy !!!!

 51. Dzienny Dom to taki dobry pomysł jak żłobek w przedszkolnym ogrodzie. Kto to wymyślił ?

 52. Do rodzic.Nie pisz że to mieszkańcy bo wypowiadasz się za wszystkich mieszkańców Długiego,lecz tylko garstka mieszkańców poparła namowę sołtysa i Tomkiewicza,a tak właśnie widać na zdjęciach ilu i jacy to mieszkańcy chcą szkoły.A może niech ta grupa osób które chcą rozbudowy szkoły razem z sołtysem Panem Tomkiewiczem i Panią Dyrektor wybiorą się do Warszawy z transparentami zorganizują pikietę przed sejmem żeby im szkołę rozbudowali.

  1. Tak, mieszkańcy. Posługuję się tym stwierdzeniem ponieważ ” mieszkańcy” to liczba mnoga, może ich być tylko dwóch. A po drugie mówiąc o mieszkańcach mam na myśli tych którzy byli na zebraniu i tych którzy chcą rozbudowy szkoły a z różnych względów nie mogli uczestniczyć w zebraniu.
   Długie to zorganizowana wioska i pewno pojadą do Warszawy, nie to co Jaszczew gdzie o wszystko biegną do gminy.

 53. Nasuwa się pytanie co Władza zrobiła w sprawie szkół od maja ??? Zdaje się, że niewiele. Może warto ograniczyć imprezy i zabrać się do roboty!! Huczne Dni Jedlicza – ile kosztowały ??? Może warto było wtedy uruchomić myślenie, a nie lansować się na scenie.

 54. a więc arbuzie- analizuj dane, wyciągnij wnioski i do roboty bo będzie zdziwko w 2018″

 55. Mieszkańcy Długiego muszą zapomnieć o rozbudowie szkoly.
  Szkoła będzie rozbudowywana ale w Dobieszynie.
  Zastanawiam się czemu na zebraniu burmistrz nie powiedziała o tym mieszkańcom. Jest nie szczera

  1. Ale umów to się widzę nie umie czytać. A i ten wasz blogger nie do końca kumaty chyba, skoro nie widzi, że stroną umowy jest GOSiR a portal jedlicze24.pl zobowiązuje się do relacji z imprez sportowych oraz emisji banerów reklamowych. Czego tu nie rozumieć? Gdzie tu jakaś władza, gdzie źle wydane pieniądze? Przestańcie manipulować faktami i robić sztuczne afery. No chyba, że „gul chodzi”, że to nie jedyny słuszny portal otrzymał 5200 brutto. Zapewne wyrównacie sobie te „straty” z pieniędzy powiatu…

   1. Arbuzie nie pier… Powiedz jasno, że tak trzeba. Jakie banery? A niby po co skoro jest gminny oficjalny portal. Dlaczego nie płacie np krosnocity.
    Dobrze że mieszkańcy widza co wyprawiacie za gminną kasę

    1. KrosnoCity jest za drogie. Na KrosnoCity stać tylko powiat…gminy nie stać. Trzeba być mega kretynem, żeby uważać że portal gminny jest od robienia relacji ze wszystkich zawodów sportowych w gminie. No co takiego jest „wyprawiane” za gminną kasę? Sam nie pier…

     1. Kretyn kretynowi nie równy. W gminie co tydzień przybywa pracowników a tu ” boczne ” zlecenia. Dyrektor GOSiR mia być taki świetny. Nie jest w stanie napisać tekstu i dać na stronę ? A od czego ma tam parę osób, całkiem rozgarniętych ?

    1. Wy i te wasze zrozumienia. Normalna, prosta umowa. To nie konkordat, żeby się zagłębiać w artefakty z początków epoki żelaza. Was z choinek pourywało? Normalni ludzie, w normalnym świecie, dbają o wizerunek, łożą na reklamę, prowadzą jakiś realny zapis wydarzeń. Jeżeli uważacie, że te tworzone przez was paszkwile, które krążą po internecie, powinny być jedyną relacją z Jedlicza, to grubo się mylicie. Robicie tak podłą robotę temu miasteczku, że nawet sobie nie wyobrażacie. Nie chodzi tu o Jolantę Urbanik, bo jej akurat nie złamiecie. Ale to co wyrabiacie, w jakim świetle stawiacie gminę i miasto, to nie licuje z jakąkolwiek postawą przypominającą pion moralny. Nigdy, powtarzam nigdy, nie spotkałam tylu dziwnych ludzi, którzy tak nienawidzą miejsca w którym żyją i mieszkają.

 56. arbuz czy ty czasem nie siedzisz w fotelu przy rynku6, kręcąc długim nosem i knując

  1. A czy ty nie jeździsz czasami całymi dniami i nocami, zmieniając samochody, ze starych na jeszcze starsze, pod oknami Rynek 6 i zaglądasz z nadzieją, że coś uda ci się podejrzeć?

 57. do arbuza= bloger w tekście polskim przez jedno g, zapytaj córeczki z ignatusia to cci może czasem sprawdzi tekst

 58. jesteś bardzo źle wychowany arbuzie, bardzo niegrzeczne wpisy, miałeś jakieś kłopoty w dzieciństwie, niepełny dom? chętnie pomogę!bardzo mi cię żal, ale jest poradnia problemów w rodzinie w Krośnie może tam się zwróć

  1. A swój wpis oceniasz jako ułożony rozumiem i grzeczny? Może pierwszy zahaczysz o poradnię?

 59. Arbuziku nasz malutki,
  rośnij duży okrąglutki.
  Arbuz rośnie, że aż strach
  Przebrał miarę no i trach!

 60. Będzie wielkie zdziwko.
  W związku z akcją zbierania podpisów zachęcam wszystkich do podpisywania petycji.

 61. https://www.facebook.com/nasze.sprawy.strzyzow/ Za prowadzenie tylko tego FB, firma prowadzona przez Łotysza, bierze od UMiG Strzyżów 18 tys. rocznie. Jakieś pytania? Nie wmawiajcie ludziom głupot. Każdy grosz jest liczony w Jedliczu po kilka razy. Przestańcie szczekać. Pobiegajcie sobie dziś Może się trochę uspokoicie.

 62. Przeczytałem wpisy na tym forum. Troche strach mnie obleciał po przeczytaniu wpisów ARBUZA. Jeżeli tak jest jak sugerujecie , że ta osoba jest to własnie ta , to muszę wam powiedzieć że macie problem.

 63. idzie halloween czarny arbuz w plamy z nochalem będzie akurat… miłej sobotki i niedzielki PS moze dacie ciąg Fibonacciego zamiast odejmowanka arbuz wymięknie

 64. petycja dotyczy zasadzenia arbuzów w rynku żeby ten w ratuszu miał z kim pogawędzić

 65. Musze wam powiedzieć, ze po ostatnich zebraniach zawrzało w społeczeństwie. Może nie totalna porażka , ale porażka naszej …… Żle to wróży na przyszłość.

  1. Nic nie zawrzało. Byłam, widziałam normalnych, spokojnych ludzi. Werbalizowali logicznie swoje potrzeby. Mądrzy ludzie, zwyczajni. Widzą, że mają na kogo liczyć. Co ważne chcą rozmawiać. Nie zbuntujecie tych ludzi przeciwko rozsądkowi.

 66. Z „miłości” do Arbuza:
  „Sam jestem w sobie zakochany. Potrzebuję niebywałej samodyscypliny, aby nie zamrzeć w zachwycie przed pierwszym lepszym lustrem, które mi się trafi”
  Lestat de Lioncourt

 67. arbuz musisz zatrudnic sztab ludzi żeby sie na grzadce utrzymać i plamy wyfotoszpować za 12 kilo/m sadz rade

 68. Przykre, że dyskusja na forum zeszła na taki poziom. A gdyby tak szanowni Państwo wykorzystali swą inteligencję, energie i czas na rozwiązanie problemu poruszonego w artykule?

 69. A voila madame,je suis tout à votre service- proszę tylko o wynagrodzenie burmistrza czyli 149.800 PLN rocznie a oddam moje 145 IQ intelektu dla gminy….

 70. Zbliża się kolejna środa. Znów pracownik urzędu zamiast pracować będzie się szwędał po targowicy ? Na domiar tego podjeżdża służbowym samochodem. Chyba to przegięcie.

 71. To psychik snikers z białym łapami kusi ludzi podburza
  perzegrał zycie i juz sie nie odrodzi to sie msci

  1. Nie bądź taki pewny. Sam nie wiesz co jutro z tobą będzie. Śmiałe stwierdzenia.Znam, tzn. znałem wiele takich chojraków. Czasem to sie bardzo mści.

 72. do sbickers666 ? jesteś tak podły czy tak niedorozwinięty? Przeczytaj dane z KRN dot Podkarpacia – ty też możesz być w tej grupie – jesli skonczyłeś 55 lat twoje sznase na OS są zerowe – proś Boga o łaskę i to głośno

  1. Nie bądź taki pewny. Sam nie wiesz co jutro z tobą będzie. Śmiałe stwierdzenia.Znam, tzn. znałem wiele takich chojraków. Czasem to sie bardzo mści.

 73. i wy tam w ratuszu na prawdę myślicie że ludzie nie widzą co wyprawiacie i jak bawicie sie za nasze pieniadze i objadacie kanapkami z cateringu w godzinach pracy , opłacacie darmozjadów i pseudo ekspertów kamilów zygmuntów , skarbnika co chwila przeprasza za pomyłki (film z sesji)- jak się myli to się nie nadaje na skarbnika, wywaliliście porządnych ludzi z pracy a ci wywaleni mają rodziny i znajomych. Myślicie, że w Jedliczu nie ma ludzi z głową na karku , i wciskacie głupawki na portalu który opłacacie żeby drukował te wasze bzdury- gdzie jest monitoring zanieczyszczeń -!!! dlaczego na jaszczew pójdzie 3 i pół miliona na dom ludowy , gdzie miejsca pracy strefa ekonomiczna? Czemu nie dacie pieniędzy na nowy Kościół ?

 74. Na Jaszczew nie 3,5 mln a o wiele więcej . Do tego trzeba dodać budowę sieci kanalizacyjnej, remonty dróg, remonty w szkole itp.
  Rozliczy się do złotówki.

Comments are closed.

Top