Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie

Szkoła Podstawowa w Długiem w programie Erasmus +

Szkoła Podstawowa w Długiem w latach 2013 – 2015 brała udział w projekcie europejskim programu Comenius „The World is Our Playground. Let’s Share Our Games” – „Świat jest naszym miejscem zabaw – podzielmy się nim”. Jakże miło jest zakomunikować, że SP w Długiem po raz kolejny uzyskała akceptację Narodowej Agencji na realizację nowego projektu programu Erasmus + Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne współpracy szkół.

Do udziału w kolejnej edycji programu zgłosiło się ponad 230 szkół. Szkoła Podstawowa  w Długiem znalazła się w gronie 99 szkół z całej Polski, które będą realizować program Erasmus + zajmując bardzo wysoką szóstą pozycję.

Realizacja  projektu  pt. „Once Upon A Time… European Children All Together” („Dawno, dawno temu… europejskie dzieci razem”) rozpocznie się 1 września 2017r. i będzie trwać 24 miesiące do 31 sierpnia 2019r. Dotyczy on popularnych baśni i legend, za pomocą których będą rozwijane umiejętności czytania i czytania ze zrozumieniem przez uczniów. Wnioskodawcą projektu jest Szkoła Podstawowa w Długiem, a koordynatorem Pani Gabriela Strzelczyk. Szkoły partnerskie znajdują się w Hiszpanii, we Włoszech oraz na Słowacji.

Dofinansowanie przyznane na cały projekt wynosi  93 010,00 €, z tego dofinansowanie przyznane dla Szkoły Podstawowej  w Długiem wynosi 30 100, 00 €.

Pani Gabriela Strzelczyk koordynator projektu

Projekt realizowany w ramach akcji 2 – Partnerstwa strategiczne polegać będzie na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych. Działania mają na celu wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk oraz zapewnienie wysokiej jakości kształcenia we wszystkich szkołach partnerskich.

Przez ostatnie lata obserwuje się spadek osiągnięć w zakresie podstawowych umiejętności przede wszystkim czytania i czytania ze zrozumieniem. Głównym powodem tej sytuacji jest brak motywacji u uczniów do czytania oraz aktywnego poznawania rzeczywistości. Stąd była potrzeba znalezienia metod promujących czytelnictwo oraz uczenia się opartego na rozwiązywaniu problemów, zachęcającego uczniów do samokształcenia i komunikowania się z otaczającym światem.

Projekt będzie skoncentrowany na stosowaniu bardziej skutecznych i innowacyjnych metod nauczania, podejściu problemowym oraz interdyscyplinarnym w zakresie czytania i czytania ze zrozumieniem. Opracowany dla wszystkich szkół partnerskich plan pracy zakłada również stworzenie nowoczesnych materiałów dydaktycznych, posługiwanie się którymi zapewni zwiększenie motywacji wszystkich uczniów do czytania.

Mamy obecnie do czynienia z pokoleniem technologii cyfrowej i, aby zachęcić uczniów do samodzielnego docierania do informacji należy wspierać nauczanie oparte na technologiach informacyjnych, które zaliczane są do umiejętności przekrojowych. Działania zaplanowane w projekcie obejmować będą cyfryzację materiałów edukacyjnych oraz promowanie wykorzystywania technologii informacyjno – komunikacyjnych jako siły napędowej do wprowadzania zmian w dotychczasowych metodach nauczania. Efektem będzie podniesienie jakości kształcenia. Komentuje Pani Gabriela Strzelczyk koordynator projektu.

W ramach realizacji działań projektowych przewidziane są 3 międzynarodowe spotkania projektowe, w których będą uczestniczyli nauczyciele szkół partnerskich oraz 4 wizyty partnerskie, w których wezmą udział uczniowie i nauczyciele.

Realizacja projektu europejskiego Erasmus + to kolejne ogromne wyzwanie dla Szkoły Podstawowej w Długiem, która jest głównym koordynatorem całego projektu. Wiąże się to dla niej z większą odpowiedzialnością za prawidłowy przebieg działań ujętych we wniosku opracowanym przez Panią Gabrielę Strzelczyk, Elżbietę Leszczyńską i Martę Wodzińską – Rostek.

red. dlugie-jedlicze.pl

Udostępnij na

13 komentarzy do “Szkoła Podstawowa w Długiem w programie Erasmus +

 1. Spacerowałem ostatnio przez Długie. Bardzo przyjemna wieś. Do tego jeszcze aktywna społeczność lokalna. Super sprawa, trzymajcie tak dalej 🙂

 2. Całkiem serio: świetny zespół nauczycielek o wysokim potencjale intelektualnym(!), to musi (!)zaprocentować w postaci poziomu edukacji dzieciaków
  niestety jest też inna strona:inteligentne dzieciaki z otwartymi głowami i wyobraźnią na pewno nie zobaczą swej przyszłości w gminnej krainie gdzie na kulturę edukację i sport (i Bóg wie co jeszce) ma wpływ ktoś po zawodówce kto nie buduje prostego zdania! Macabre !
  Brawo Długie ! Tak trzymać- jak długo się da oczywiście, bo licho w ratuszu nie śpi

 3. Niestety tak jest. W 15- tysięcznej gminie potencjał radnych jest marniutki. Pomijając już szefa od kultury można przyglądnąć się innym nazwiskom. Co ci ludzie prezentują ? Kto ich wybiera ?
  Dziwie się burmistrz że otacza się takimi ludźmi. To świadczy o niej.

 4. Szkołę trzeba rozbudować i boisko wybudować.
  Jozek multimedalista musi sie tym zająć.

 5. Ciekawe co na to nasza Jedlicka Minister Edukacji :D:D Krystyna M . pewnie to jej zasługa hahahahahaha

  1. Ministra powie tak jak jej WŁADZA każe. Przypuszczam że nie ma swojego zdania. To klakiery.

 6. Tez mam taką nadzieję. Jozek niech lepiej nie startuje bo przegra z kretestem. Trzeba go rozliczyć za te 4 lata

 7. Zbliża się kolejna środa. Znów pracownik urzędu zamiast pracować będzie się szwędał po targowicy ? Na domiar tego podjeżdża służbowym samochodem. Chyba to przegięcie.

Comments are closed.

Do góry