Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

XXIII Festiwal w Żarnowcu 2017

Co roku Festiwal rozpoczyna się w pierwszy weekend września,to właśnie w tedy 114 lat temu Maria Konopnicka przybyła do Żarnowca.Podczas trzech dni koncertowych jak co roku przypominana jest twórczość Marii Konopnickiej jak również Żarnowiec jako dar Narodowy ofiarowany autorce Roty.

Od lat Festiwal gromadzi tysiące widzów z Polski i zagranicy.To nie tylko sztuka na najwyższym poziomie ale przede wszystkim przypomnienie o wartościach patriotycznych,których uczyła przed laty Maria Konopnicka. Jak co roku do Żarnowca przyjechała prawnuczka Marii Konopnickiej Pani Joanna Modrzejewska. W tym roku swoją obecnością zaszczycili również rodzice prezydenta RP Pani prof Janina Milewska-Duda oraz prof Jan Duda.

W pierwszym dniu Festiwalu wystąpił na scenie Marek Piekarczyk w poemacie rockowym  poświęconym twórczości Krzysztofa Klenczona -wybitnego kompozytora,wokalisty,gitarzysty rockowego.W Drugim dniu publiczność mogła podziwiać Operę „Carmen” autorstwa Georgesa Bizet w wykonaniu solistów,baletu,chóru i orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu w reżyserii  Wiesława Ochmana. Trzeci dzień festiwalu rozpoczeła gala operetkowa „od Opery do operetki” w wykonaniu solistów Opery Lwowskiej,Opery Śląskiej w Bytomiu oraz artystów Szkoły Wokalno Aktorskiej w Krośnie.Tego wieczoru publiczność usłyszała również słynne walce Johanna Straussa w koncercie „Nad pięknym modrym Dunajem” w wykonaniu solistów i artystów baletu Opery Ślaskiej w Bytomiu oraz Festiwalowej orkiestry Johanna Straussa pod batutą Małgorzaty Kaniowskiej.

tekst: Krzysztof Sebastiański
foto: Paweł Duda

Udostępnij na
Do góry