Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty

Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej weszli w nowy rok szkolny z nowym boiskiem sportowym

Dziś (04.09.2017 r.) przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Wydarzenie było połączone z otwarciem nowo powstałego wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Nowe boisko dla uczniów
Uroczystego przecięcia szarfy dokonali Dyrektor Szkoły – Mariusz Kielar, Starosta Krośnieński – Jan Juszczak oraz Wicedyrektor ds. administracyjnych PCEN w Rzeszowie – Zygmunt Ginalski.  Nowy obiekt został poświęcony przez Proboszcza ks. Stanisława Turonia.

Organem prowadzącym inwestycje było Starostwo Powiatowe w Krośnie, przy realizacji zadania wykorzystano środki własne oraz dofinansowanie w ramach RPO WP na lata 2014-220 w ramach osi priorytetowej 6.4 Infrastruktura edukacyjna Podziałanie 6.4.2 Kształcenie zawodowe i ustawiczne oraz PWSZ. Wartość projektu ogółem wyniosła 868 952,20 zł . Inwestycja została dofinansowana kwotą 681 341,68 zł.

Uczniowie  Zespołu Szkół zyskali boisko wielofunkcyjne, trybuny oraz budynek szatni. Nowe boisko ma syntetyczną nawierzchnię oraz ogrodzenie na całym obwodzie. Boisko ma wyznaczony plac gry do koszykówki, piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz kort tenisowy.

Mam nadzieję, że nowy obiekt poprawi jakość edukacji, wzrośnie aktywność fizyczna wśród młodzieży i dzieci, zajęcia z wychowania fizycznego staną się atrakcyjniejsze.  Liczę, że nowo powstały obiekt przyczyni się do powstawania nowych grup sportowych a nasza zdolna, wysportowana młodzież będzie odnosiła kolejne sukcesy. Komentuje Piotr Bril Radny Powiatu Krośnieńskiego i Nauczyciel Wychowania Fizycznego.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Po uroczystościach związanych z otwarciem nowego obiektu sportowego goście oraz uczniowie zaproszenie zostali na halę sportową, gdzie odbyły się występy artystyczne oraz pokazy sportowe. Jako pierwsze pięknie zaśpiewały Siostry Bocheńskie, później przyszedł czas na występ zespołu tanecznego „Szasse”.  Uczniowski Klub Sportowy „Piętnastka” na tę okoliczność przygotował niezwykle efektowny pokaz  judo.  Natomiast w budynku szkoły otwarta została wystawa ” Wieś polska między dwoma totalitaryzmami (1939-1945).

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim Nauczycielom owocnej pracy, a wszystkim uczniom życzymy pasji w zdobywaniu wiedzy, niech nauka stanie się dla wszystkich radością

tekst i foto: Paweł Duda

Udostępnij na

33 komentarzy do “Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej weszli w nowy rok szkolny z nowym boiskiem sportowym

 1. No, No nooo a ja złożyłam dziś wniosek w IPN…. Pan Juszczak….magister? inżynier? Oj będzie wstyd!

   1. Niestety. Daremny zachwyt. Ja to 173 centymetry, 100 kg wagi, piącha która kończy wszelkie dyskusje. Nie chadzam w garsonkach z baskinką.

 2. Arbuzie uważaj bo następny artykuł będzie o Tobie jak to IPN kompletuj teczki twoje

 3. do arbuza- niestety trafiony zatopiony, psychologa nie oszukasz ktoś ty zacz a twoj personel bardzo pomógł w tym hehehe

 4. Czy gmina miała jakiś wkład w budowę tego boiska? Jeśli tak to obecność burmistrz i Jerzyka uzasadniona

 5. Coś mi się obilo o uszy ze gmina nie wyraziła zgody na wpięcie odwodnienia przez co powiat poniósł dużo większe koszty.

 6. Czyli znowu się Pani Burmistrz wprosiła na otwarcie ! Zaraz sobie przypnie że to jej zasługa . Pokażcie gdzie jej miejsce jest i to szybko 🙂

 7. Powiat poniósł dodatkowe koszty ponieważ musiał w inny, droższy sposób rozwiązać gospodarkę wodną boiska. Starosta powinien to jasno wyartykułować, a portal J24 napisać 🙂

  1. Brzechwa niewątpliwie wielkim poetą był. Wielowarstwowość tego wiersza jest tego dowodem. Ale ty skupiłeś się na pierwszej, najpłytszej warstwie, bo tak ci wygodnie. Albo na tylko tyle Cię stać…

 8. A ja zapytam się co za dekle piszą co tydzień donosy do prokuratury? Co tydzień dosłownie. Postępowania są oczywiście umorzone, bo nie mają żadnego sensu. Dla mnie to zielone światło do złożenia zawiadomienia w trybie 66 k.w. i zobaczymy kto to taki mądry. Co niezwłocznie czynię.

 9. Arbuzie przecież Wy macie wprawę w pisaniu paszkwili. Z pamięcią waszą coś nie tak chyba jak się już tego nie pamięta.

  1. Nie wiem o czym piszesz. O jakich Wy, My Oni….Powtarzam. Ja, kompletnie nie związana z żadną opcją, partią, władzą, osoba nie zgadzam się na mowę nienawiści i nagonkę jak jest uskuteczniana. ikt nie zasługuje na takie traktowanie. A na pewno nie kobieta. I będę jej bronić, nie dlatego że ją znam czy mam z tego tytułu profity, tylko dlatego że też jestem kobietą. Nie pozwolę szowinistom na takie traktowanie drugiego człowieka. Chyba jasno się wyraziłam?

 10. I w tym bym upatrywała waszego bólu du…py. Przez te łby proste nie może przejść fakt, że kobieta ładna i do tego mądra jest zdolna do piastowania władzy. Z własnego doświadczenia wiem, że kobieta trener, policjant, kurator…musi całemu stworzonemu przez mężczyzn systemowi udowodnić, że nie jest wielbłądem. Pracować, trzy razy bardziej, wiedzieć pięć razy więcej. I wy tak właśnie postępujecie. Zamiast pomóc człowiekowi, zamiast razem działać, to znalazło się się pięciu max popaprańców, co ryją bez pojęcia. Jest taka maniera, krytykować wszystko zawsze i wszędzie. Ale to jest socjopatyczne.Nie wpływa w żaden pożądany sposób na rozwój, a wręcz przeciwnie…czyni destrukcję. Do konstruktywnej dyskusji trzeba mieć jaja. A tu sami …bezjajeczni.

  1. Do konstruktywnej dyskusji, moja Droga, to trzeba mieć argumenty. Ty natomiast, oprócz, dosyć sprawnej żonglerki słownej, na którą niektórzy na tym forum pewnie dają się nabierać, żadnych argumentów nie przedstawiasz.

   1. Czy w tym dyskursie był jakiś powód do używania argumentów? Jedziecie bo bandzie bez tezy. Trudno zatem użyć jakichkolwiek argumentów. Postaw tezę, to w kontrze otrzymasz argumenty. Nie lubię pracować na ugorze.

 11. Arbuzie- nie zgadasz się na mowę nienawiści i nagonkę, szczególnie na kobiety… Przeczytaj sobie swoje wpisy dot. kobiet w ostatnich postach. Zaprzeczasz sama sobie… O słownictwie nie wspomnę- rynsztokowe

Comments are closed.

Do góry