Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty

„Gospodarność” radnych

Na sesji Rady Miejskiej 31. sierpnia radni, na wniosek pani burmistrz, przegłosowali wprowadzenie do  Budżetu Gminy Jedlicze nowego zadania „Budowa parkingu na działkach o nr ewid. 1226/5 i 1226/6 w m. Jedlicze przy ul. Stawiarskich”. Pierwszy etap inwestycji, to przygotowanie dokumentacji za 15 000 zł.

Obszar wymienionych działek to utwardzony plac, przy Szkole Podstawowej w Jedliczu, na którym obecnie można zaparkować samochód.

Według planu zagospodarowania przestrzennego działka o nr ewid.1226/6 jest przewidziana pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe, z dopuszczeniem miejsc parkingowych a działka o nr ewid. 1226/5 pod drogę. Pracownicy referat gospodarki przestrzennej Urzędu Gminy potwierdzili mi, że z tego powodu uzyskanie pozwolenia na budowę parkingu dla tej działki nie zostanie wydane.

W obowiązującym na tym terenie planie zagospodarowania miejsce na parking przewidziano, po przeciwnej stronie ul. Stawiarskich, wzdłuż ogrodzenia nowej części cmentarza (działka nr 1231/6). Tak pomyślany parking, o ponad dwa razy większej powierzchni, może służyć zarówno „nowej”, jak  i „starej szkole” oraz „harcówce”. Rozwiązanie takie umożliwia dzieciom bezpieczne dojście do budynków, bez  konieczności przechodzenia przez ul. Stawiarskich na której, ostatnio dopuszczono ruch ciężarowy. Od tej strony są wykonane piesze wejścia na nową część cmentarza (jedno z nich na  wysokości domu pogrzebowego).

Przytoczonymi wyżej argumentami podzieliłam się na Sesji z pozostałymi radnymi, uważając, że 15 000 zł powinniśmy przeznaczyć na wykonanie dokumentacji dla parkingu przy cmentarzu. Nikt z obecnych nie poparł mojej propozycji wobec czego dokumentacja zostanie wykonana dla działki, na której parking nie może być wybudowany. Pozostawiam otwarte pytanie: czemu mają służyć takie decyzje?

tekst: Anna Zaleszczuk
Członek Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej

Udostępnij na

65 komentarzy do “„Gospodarność” radnych

 1. Pani Radna ! Dziwi się Pani ? Pomysł poprzedniej władzy chociażby miał być najlepszy to i tak nie może być zrealizowany.

 2. Pozwolenie nie zostanie wydane ale i tak będą robić dokumentację za 15 tys zł. PANI Burmistrz jak reszta powinna ponieść surową karę za wyrzucenie pieniędzy w błoto.

 3. Znając życie to i tak się to skończy na dokumentacji. Chcą pokazać że coś robią. Podobna sytuacja z mostem w Męcince – będzie dokumentacja. Kanalizacja w Długiem – będzie dokumentacja. Pewnie takich przykładów jest więcej

 4. Za to, że tyle czasu mija w sprawie mostu w Męcince to należy podziękować nieprzychylnym władzom spółki, która w żywotny sposób delikatnie utrudnia realizację.

 5. arbuz przecież nie masz neuronów gleju i astrocytów a Twoje neurotransmittery nie działają..haha

 6. Arbuzie, zaraz wysyłam twojego posta do ” nieprzychylnych władz spółki „. Ciekawa jestem co odpiszą.

 7. Dziwię się p. Zagórskiemu jako doświadczonemu inżynierowi, że popiera nawet takie decyzje. Może radni w ogóle nie zorientowani o co chodzi z tym parkingiem. A może trzeba zabrać ich w teren niech sami zobaczą. W sumie szkoda tych 15 tys. bo można było przymierzyć się do konkretnego zadania, tym bardziej już częściowo przygotowanego. Jest plan, gmina właścicielem działek. Tylko trochę pomyśleć.

 8. A moje pytanie jest następujące podczas gdy poprawia się nawierzchnię ulicy Stokrotki, dobudowuje brakujący fragment ulicy w Dobieszynie obok stadionu (świetnie bo to też jest potrzebne) wciąż omija się ulicę Polną w stronę nowych domów i w dół w stronę ulicy 3 Maja. Zapewne są jakieś przesłanki, że przez lata jest tam żwir? Domów coraz więcej, centrum miasta a taka BIEDA! Może ktoś posiada wiedzę i podzieli się z nią jakie przesłanki stoją na przeszkodzie by ucywilizować potężną i rozwijającą się dynamicznie tę część miasta??? Poniekąd ma to związek z parkingiem bo nieopodal istniejącego miało być chyba przebicie nowej drogi i połączenie jej z ul. Tokarskich? Jakże ta inwestycja zmieniłaby wygląd miasta, ułatwiła życie wielu rodzicom, uatrakcyjniła kolejne grunty pod zabudowę itd.

 9. Moim zdaniem władza w żaden sposób nie myśli o rozwoju naszego pięknego miasteczka. Jak mi wiadomo tereny o których piszesz są przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne ( tak wyczytałem w planie przestrzennym – obowiązującym ). Musisz wiedzieć o tym , że koncepcję i plan wraz z wykupem zdecydowanej większości działek pod tą inwestycję przygotowała poprzednia władza. Myślenie następców jest takie żeby nic nie kontynuować pomimo tego że decyzje były przemyślane i uzasadnione.
  Zorientuj się ile pieniędzy idzie do Jaszczwi i Moderówki.

  1. Śledzę na bieżąco BIP i również odnoszę wrażenie, że większy % inwestycji i środków finansowych przekazywana jest do sołectw. Trudno wszystkim dogodzić i trzeba zachować rozsądek, niemniej w moim odczuciu w mieście odczuwa się stagnacje i zastój inwestycyjny. Głupi przykład, zwróćcie uwagę ja długo trwa wymiana przystanków autobusowych w mieście. Nie ma chętnych? Czy w SIWZie Gmina zawarła takie zapisy, że za Chiny Ludowe nie znajdzie się chętny wykonawca?

   1. Przystanki mogły być wymienione w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego ( MOF ). Projekt realizowany wspólnie z Krosnem. Niestety w ostatnim momencie władza wycofała się z projektu, a Krosno z innymi gminami zgarnęło całkiem sporą pulę. Inwestowanie po wioskach też daje dużo do myślenia. Miasto totalnie zaniedbane, ulice brudne. Trawa rośnie na chodnikach.
    Kto to widział żeby dopiero w wakacje szukać firmy na remont szkolnych schodów. To są absurdy obecnej władzy.

    1. Jestem bardzo ciekaw czemu gmina wycofała się z tego projektu?! I czemu już jakiś czas temu pojawiły się tak duże problemy w rozmowach z MPK Krosno w sprawie przewozów. Pamiętam swego czasu, że istniało zagrożenie wycofania się Przedsiębiorstwa z aktualnie obsługiwanych linii?!

     1. Idz na najbliższe zebranie z udziałem Pani Burmistrz i zapytaj. Na pewno wysłuchasz długiego monologu wygłoszonego z uśmiechem na ustach.
      P.S
      Może doradca opłacanych z naszych podatków tak jej doradza 🙂

 10. Mieszkańcy obudzą się w WYBORY i podziękują Pani Burmistrz ;D:D:D I będzie musiała się pakować ze swoimi robalami i szukać nowej pracy !!!!

 11. A ja się pytam co dalej ze żłobkiem. Inwestycja miała być zrealizowana jeszcze w tym roku. Zniszczono dzieciom przedszkolnym ogród i to wszystko. Kiedy w końcu ktoś naprawi taras przy przedszkolu ? Gdzie tak liczna grupa przedszkolaków ma wyjść ? To jest propozycja Władzy ?

 12. Nie do końca winiłbym za tą decyzję burmistre. W urzędzie są pracownicy odpowiedzialni za te sprawy, wyszkoleni , mają odpowiednią wiedzę i powinni swoich przełożonych uświadomić o problemie. Może tego nie robią bo jak co niektórzy mówią lepiej się nie odzywać.

  1. Z PiS-u ? Nie widzisz co się dzieje ?
   Na giełdzie nazwisk pojawiąją sie nowe i powiem że całkiem rozsądne.

 13. O jakiej wy giełdzie nazwisk mówicie…? O jakiej wy władzy marzycie? Tylko niepoczytalny może łechtać się snami o potędze w Jedliczu. Tu potrzeba pracy u podstaw. Tu jest potrzebna przysłowiowa Bozowska, dr Judym a nie czerwone psubraty farbowane. Macie skarb w postaci Urbanik, bo to tytan pracy i jeżeli nie potraficie doceniać, to przynajmniej zacznijcie ją szanować.

   1. Niezły – razem:)) W jednym równoważniku zdania, pokaźna ilość błędów. Nie chciało się nosić teczki, będzie się nosić woreczki;))

  1. Nazwisk jest przynajmniej 3 ( nowe ). Nie liczę starej nomenklatury bo to nie wchodzi w rachubę.

 14. Pani Radnej Zaleszczuk gratuluje odwagi i tekstu. Pani tylko potwierdza to o czym się głośno mówi, a mianowicie o niekompetencji władzy.
  Ktoś kto wymyślił budowę parkingu na istniejącym klepisku, a ma do dyspozycji po drugiej stronie gotowy grunt jest nie racjonalny. Czy nie lepiej wybudować nowy parking jak są takie możliwości a ten stary byłby jako dodatkowy ?
  Wiem Pani radna, że sama Pani tego nie przeforsuje ponieważ z Pani zdaniem niestety nie liczą się. Nauczyciele też są za tym aby budować nowy parking pomiędzy cmentarzem a szkołą.

  1. Pani Zaleszczuk to nich myśli niepoczesane poczesze. I poczyta, zanim zacznie „ćwiczyć pier…olca” przy wszystkich, dokumenty do jakich ma dostęp każdy radny. Zanim wchodzi się na salę obrad, warto być przygotowanym.

 15. Oooo jaka piękna wypowiedz😊. Pani Zaleszczuk wszystkich was przerasta intelektem.

 16. Do ARBUZ ! Jaki ona tytan pracy jak z podstawowymi rzeczami nie daje sobie radę . Jeździ codziennie przez główną ulicę w Jedliczu i nie widzi jak pobocza i chodniki są trawą zarośnięte-WSTYD . Następna sprawy mam Arbuzie wymieniać z którymi sobie Władczyni nie radzi sobie ? Niech lepiej ten sztuczny-plastikowy uśmiech zmieni na jakiś inny.

 17. Pani Aniu brawo wiem że ekipa burmistrz przypuściła na Pania atak próbując pokazać wyborcom , że jest Pani osobą niekompetentną , nieprzygotowaną do sesji można to wyczytać a protokołach z sesji i komisji. Sami uważają że wszystko wiedza najlepiej nie tolerują osób mających swoje zdanie różniące się od ich zadania. Wiem że złożyła Pani skargę na nierzetelny protokół z posiedzenia komisji rewizyjnej która dotyczyła skargi mieszkańców Moderówki na poczynania burmistrz.Oczekuję że po otrzymaniu odpowiedzi ujawni Pani jej treść. Czekam niecierpliwie…… 🙂 Życzę powodzenia w dalszej pracy samorządowej. Co zaś do Pana zastępcy to powiem tak nic mnie już nie zdziwi. Ocenę tego co robi jak się zachowuje pozostawiam dla siebie.

  1. Pani Ania… luz blues..marihuana. Jej wystąpienia nie mają nic wspólnego z oczyszczaniem jedlickiej atmosfery. Wpłynęła na przepastną toń obiecanek…Szkoda dziewczyniny

   1. Mylisz się. To jest najbardziej kompetentna osoba w tej radzie. Chcecie ją skompromitować bo sie jej boicie.

 18. W najbliższych wyborach samorządowych proponuję aby Pani Anna Zaleszczuk kandydowała na stanowisko Burmistrza 🙂

 19. Do Arbuza 🙂 mam dla Pani propozycje:) proponuje aby Pani udała się w dniu sesji do urzędu i zrobiła sprawdzian z przygotowania Radnych do sesji. OOOO to dopiero się Pani zdziwi …… :)Proszę przeczytać protokoły z komisji , sesji . Zobaczy Pani kto zabiera głos co mówi ….. a kto na sesji wpc ..a tylko paluszki i w ciągu trzech lat ani razu nie zabrał głosu ani sesji ani na komisji. pogratulować … 🙂

  1. Obligatoryjnie, to jest do poprawy. Radni, mistrzowie od paluszków, są do wyrzucenia. Suweren:)) ma taką możliwość. Ekipa która, wpierad…la paluszki została …sorry…ale podrzucona samorządowi przez mieszkańców. Lubią słyszec chrupanie?

 20. Popieram „Norkę” aby w wyborach na burmistrza startowała Pani Zaleszczuk. Osobiście widział bym na tym stanowisku Pana Adriana Bożka. Ma doświadczenie, był radnym, teraz doradza, prawnik itp. A może Pan Waśko – wieloletni radny gminy, teraz powiatowy, dyrektor banku. Ładnie się ubiera, przykładny mąż i ojciec. Ale nie należy zapominać o Panu Kamilu Kurowskim. Gdyby mu dał pełnię władzy to na pewno by się rozwinął.Przecież był zastępcą. Miał być tym który wyciągnie gminę z marazmu i hibernacji. Dajmy mu szansę.

 21. Do Kangur Ha ha ha ale masz poczucie humoru ha ha ha 🙂 Jak ci wymienieni przez ciebie to dobrzy kandydaci to powiem ci Kangurze że ręce opadają . Wygląd ma być brany przy wyborze a może tak kompetencje . Nie rób z siebie pośmiewiska daj żyć 🙂

  1. Zapomniałem dodać kolejnego kandydata a mianowicie Panią Joanne Bril. Radna wojewódzka, doktor w dziedzinie transportu.

   1. Nie wyskakuj z tym „turbanem”. Błagam. Ona was kompromituje codziennie. Żeby Ortyl widział…

 22. Do mieszkaniec – A kto go wybierze na Burmistrza hahahahahah Chyba sam siebie 🙂 hahahah

 23. Do ARBUZA 🙂

  W owocarni arbuz leży
  I złośliwie pestki szczerzy;
  Tu przygani, tam zaczepi.
  \”Już byś przestał gadać lepiej,
  Zamknij buzię,
  Arbuzie!\”

  Ale arbuz jest uparty,
  Dalej sobie stroi żarty
  I tak rzecze do moreli:
  \”Jeszcześmy się nie widzieli,
  Pani skąd jest?\”
  \”Jestem Serbka…\”
  \”Chociaż Serbka, ale cierpka!\”

  Wszystkich drażnią jego drwiny,
  A on mówi do cytryny:
  \”Pani skąd jest?\”
  \”Jestem Włoszka…\”
  \”Chociaż Włoszka, ale gorzka!\”
  Gwałt się podniósł na wystawie:
  \”To zuchwalstwo! To bezprawie!
  Zamknij buzię,
  Arbuzie!\”

  Lecz on za nic ma owoce,
  Szczerzy pestki i chichoce.
  Melon dość już miał arbuza,
  Krzyknął: \”Głupiś! Szukasz guza!
  Będziesz miał za swoje sprawki!\”
  Runął wprost na niego z szafki,
  Potem stoczył go za ladę
  I tam zbił na marmoladę.

 24. Na burmistrza to tylko Pan Bożek doradca, ma szkoły prawnik młody radnym był. przecież to wszystko co w gminie to jego zasługa po paniusia to tylko se loki poprawia i kiecki zmienia a my jej płacimy gruba kasę młodych trzeba po szkole a nie urzędasów tyle w temacie

 25. Ja jednak obstawiam na Waśkę. Ma ambicje, ustabilizowany, przeszedł przemianę duchową.
  Tylko Waśko !!!

 26. Pozytywne w tych komentarzach jest to, że poszukuje się innych kandydatów niż obecna Pani burmistrz, która niestety zawodzi. Nawet jeśli są to narazie nie do końca poważne kandydatury to dobrze, że szuka się alternatywy.

 27. Pani burmistrz nie spełniła oczekiwan wyborców. Pewno będzie chciała reelekcji ale moim zdaniem jest bez szans.

 28. Pan Bożek się świetnie nadaje na burmistrza a robi więcej dla gminy niż cała oficjalna władza, ma ambicje i jest młody a nie paniusia pilnujaca końca nosa

 29. Pan doradca co takiego robi? Chyba bierze pieniądze i tyle. Jak taki inteligentny to by doradzil władzy że jak pozwolenia nie ma na parking to po co robić dokumentację za 15 tys >:)

 30. wg mnie trzeba szukać kandydata na burmistrza pośród osób nie związanych z obecną władzą, skoro jej już nie chcemy. Prawie pewne jest, że jeżeli Pan Bożek zostanie wybrany to będzie ta sama ekipa rządząca co teraz, tylko na innych stanowiskach. Mam wrażenie, że jak przyjdzie co do czego to nie będzie na kogo głosować i wybór będzie opierał się na zasadzie ” mniejsze zło”.:((

Comments are closed.

Do góry