Jesteś tutaj
Strona główna > wideo

Palił się Zakład Stolarki Artystycznej w Żarnowcu

Tuż po godzinie 6:10 we wtorek (22.08) doszło do rozszczelnienia zbiornika z powietrzem i w jego efekcie do pożaru przy budynku stolarni w Żarnowcu (gm. Jedlicze). Interweniowało kilka zastępów straży pożarnej.

– Wielki huk było słychać aż na rynku w Jedliczu – relacjonuje pani Ania na profilu facebookowym portalu Krosno112.pl. To jedna z wielu relacji świadków, których we wtorkowy poranek obudził i poruszył wielki huk.

Fala dźwiękowa rozeszła się po okolicy ponieważ w zakładzie stolarskim w Żarnowcu rozszczelnił się zbiornik na powietrze o pojemności 2,5 m3. Jednak wcześniej doszło do zwarcia sprężarki i zapłonu. Prócz rozszczelnionego zbiornika ogień zaczął się rozprzestrzeniać na elewację budynku.

Z pomocą pospieszyli sąsiedzi, którzy za pomocą wiaderek zaczęli gasić ogień. Powiadomili również straż pożarną.

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z miejscowej jednostki OSP KSRG Żarnowiec, którzy rozwinęli linię gaśniczą i przystąpli do likwidacji pożaru.

Następnie na miejsce przybyły kolejne zastępy straży pożarnej – sekcja gaśnicza JRG Krosno pod dowództwem st. kpt. Janusza Litwina oraz zastępy ochotników z Jaszczwi i Chlebnej.

Dzięki szybkiej reakcji właściciela, sąsiadów zakładu oraz strażaków z Żarnowca, Krosna, Jaszczwi i Chlebnej straty popożarowe nie są duże.

To już kolejny raz, gdy służby przeciwpożarowe działały w tej stolarni. Ostatni pożar miał miejsce 25 lutego tego roku. Po tym pożarze właściciel zdecydował usunąć z konstrukcji większość drewnianych elementów, a budynek został przebudowany. Prawdopodobnie dzięki temu remontowi dzisiaj nie doszło do większego pożaru.

Zakład Stolarki Artystycznej działa od 1980 roku i wykonuje m.in. nowoczesne meble na wymiar. Daje również zatrudnienie mieszkańcom pobliskich miejscowości

tekst: Krosno 112

Udostępnij na

9 komentarzy do “Palił się Zakład Stolarki Artystycznej w Żarnowcu

  1. Byli na akcji druhowie z Żarnowca, Jaszczwi, Chlebnej i z Krosna więc koniecznie następny medal prezesowi OSP z Długiego czym prędzej się należy 😊

  2. A gdzie byli strażacy z Poręby. Toć to podobno prężna i mobilna jednostka. Wybudować im remize.

  3. Leon bez złośliwych komentarzy, tragedia we firmie a ty jakieś wycieczki słowne robisz. OSP jak sama nazwa wskazuje ochotnicze ludzie pracują nie zawsze mogą.

  4. Pożar to pikuś na przeciwko powiązań J24 z Gmina. Mona na ten temat poczytać na blogu NJ

    1. Dobry PR kosztuje i to nie mało… Szkoda, że z własnych pieniędzy tego nie opłacają tylko z naszych podatków. Skoro za naszą publiczna kasę działa J24 to niech podają rzetelnie wszystkie informacje.

  5. Strażacy z OSP we wszystkich jednostkach pracują czy uczą się i jakoś byli a tak prężna jednostka OSP Długie z prezesem od medali gdzie była ?????? Gdzie byli wspaniali strażacy z OSP Jedlicze ?????

  6. Już wiadomo dlaczego OSP Długie nie było 🙂 Auto było za ciężkie a co się potem okazało w schowku było pełno odznaczeń prezesa 😀 hahahahahah i nie dali rady ruszyć

  7. Widzę, że każdy wątek dobry żeby się zbłaźnić. I w koło panie Macieju to samo. O J24 o waszych podatkach, których nie płacicie i tylko jeszcze o tym amsablu Kartoflaki nie było dawno.

Comments are closed.

Do góry