Jesteś tutaj
Strona główna > ekonomia >

„Dobra zmiana”

W związku z zakończeniem spraw sądowych z powództwa Pana Jakuba Beresia, Pan Bereś przesłał nam dokument jaki otrzymał od  Z-cy Dyrektora SPGZOZ Artura Stachowicza.

Jest to zestawienie wszelkich kosztów jakie SPGZOZ Jedlicze poniosło w związku ze sprawami sądowymi, których początek miał miejsce w styczniu 2015r. od niesłusznego zwolnienia dyscyplinarnego z funkcji Dyrektora SPGZOZ Jedlicze dokonanego przez Panią Burmistrz Gminy Jedlicze.

Z podsumowania wynika, że koszty te wynoszą 16.851,40 zł, z czego Kancelaria Radcy Prawnego Barbara Wais zarobiła 11.939,40 zł, zaś koszty sądowe wyniosły 4.912,-zł

Dla przypomnienia należy  dodać, że Pani Burmistrz Gminy Jedlicze, w wyniku wyroku Sądu Okręgowego w kwietniu 2016r.  musiała przywrócić na stanowisko Dyrektora Pana Beresia. Tym samym  od końca kwietnia 2016r. do 30 listopada 2016r., za zgodą Pani Burmistrz, SPGZOZ Jedlicze utrzymywało 2 dyrektorów, gdyż Pani Teresa Jurczak nadal takową funkcję piastowała.

Ponadto SPGZOZ Jedlicze wypłacił w formie odszkodowania Panu Beresiowi kwotę 5.400,-zł.

Reasumując SPGZOZ Jedlicze, na skutek decyzji Pani Burmistrz o zwolnieniu dyscyplinarnym Jakuba Beresia,  poniosło dodatkowe koszty na poziomie ponad 71 tys zł.

Komentarz w tej sprawie zostawiamy naszym czytelnikom.

 

79 thoughts on “„Dobra zmiana”

 1. Chyba musimy powiadomić CBA co to się teraz w Gminie Jedlicze dzieje !!!! Za wszystko my zaplacimy za kazdy błąd naszej wspaniałej Pani Burmistrz !!!!!!!!!

 2. Jak by miał ktoś klopoty z sercem to najbliższa kardiologia w Krośnie….ale nieczynna. Dobrze ze jeszcze nie zlikwidowano Pogotowia w Jedliczu kosztem targowych.

 3. Władza powinna beknąć i to grubo za te koszty !!!!!!!! Jak tak można !!!! POD SĄD POD SĄD

 4. Poczytajcie sobie naszejedlicze.pl niezły tekścik hi hi hi – Ichi -go- ichi-e
  Arbuzie – ty jak każdy judoka (hihi) znasz podstawowy kanji więc sobie przeczytasz:心よりご冥福をお祈り申し上げます。

 5. Czy Państwo Radni dalej w hibernacji ?
  Radna Marć musi wziąć sprawy w swoje ręce. Na pewno będzie dobrze.

 6. Do odpowiedzialnosci to należy w końcu pociągnoć radnych bo to co się dzieje podobno jest za ich zgodą .wybraliśmy ich by pracowali a nie byli ubezwłasnowolnieni.Nalezy im przypomnieć,że za wszystkie poczynania odpowiadaja solidarnie a wiec moze warto mieć swoje zdanie .

 7. Pokaż mi który radny odważy się sprzeciwić. Wszyscy są uzależnieni od Jolanty.

 8. Teraz jeszcze koszty postępowań w sprawach zwolnionych z urzędu pracowników i będziemy mieć pełny obraz.

 9. Pełny obraz to nie tylko koszty postępowan w sprawie zwalnianych pracowników. Chyba się trochę uzbiera.
  Nie wiem co teraz myśli radny DZIURA.

 10. Śledzę stronę jedlicze.org i jestem pod bardzo dużym wrażeniem profesjonalizmu . Teksty rewelacja itp . Administrator jedlicze24.pl powinien się uczyć bo mu to kiepsko wychodzi filmy z rozpraw przerabiane tak jak im to pasuje a zdjęcia poziom średni.

 11. Gmina odczuwa pojawienie się profesjonalnego portalu dlatego chodzą wieści ze chce zatrudnić dziennikarza. Nie wiem co robią juz ci przyjęci, ale potwierdzam ze teksty są marnej jakości.

 12. Znam Pana Zagórskiego jako rozsądnego człowieka i dziwie się, że dalej chce w tym wszystkim tkwić.

 13. Zawsze taniej wyszło niż trzymać „…” na stanowisku i płacić za niekompetencje. Houk

 14. Ponad to, ktoś kto ma elementarne pojęcie o działaniach Sądów Pracy, wie i nie trzeba mu tłumaczyć, że nie nawojował p. Zwolniony Dyscyplinarnie, a po samej kwocie odszkodowania widać, że słabą miał argumentację przed sądem. Podsumowując: Koszty nie są wydumką Burmistrza, tylko pokłosiem tego, że p. Bereś rzucał się z „mordą na pączki” i sztucznie przedłużał postępowanie. Wszystko w temacie.

  1. Tino… (tak nazywał się mój hart afgański, głupi chociaż ładny) 70 tys. to nie są koszty gminy, które gmina sobie wymyśliła. 70 tys. to są koszty, które musiały zostać zadysponowane, bo gość zamożny i hardy wymyślił sobie wojnę….na której nie wygarał.

   1. Gdyby pokornie przyjął wypowiedzenie, to by wojnę wygrał? Na temat samej formy zwolnienia nie będę się wypowiadał, zrobił to sąd. Taka trochę moralność Kalego z Twojej strony.

  2. Kosztów jet\st kilkanaście tys. a nie 70. Jeżeli tak szanujecie p. Bereś to chyba nie uważacie, że to pieniądze wyrzucone w błoto? Skoro mu się należało, to jakie to koszty. Jedlicka retoryka, jest niepowtarzalna. Złapać, się słowa, najlepiej najmniej ważnego, i jazda.

 15. I znowu przez Włodarzy będziemy wszyscy płacić komuś!!!! Dość tego Władzo dość >:) Władza musi odejść

 16. Arbuzie – weź sie do roboty i nie dworuj sobie azaliż żeś arbuzik krągły jeśliżeś mały czarny plamisty i skośnooki

 17. W przemyskiej twej szkółce arbuziku nie uczyli ortografii? chart !!! przez ch jeśli to rasa psa

 18. skąd arbuz który jest ponoć judoką rzekomo czarnopasowym zna taki urzedniczy slang

  1. Bo może dlatego że judo to szlachetna sztuka walki i uczy przede wszystkim pokory i każe pomnażać wiedzę?

 19. arbuzie musisz se dopłacać u jota24 za fotoszopa bo na fotach straszne plamy na twarzy

 20. Chart, Tina…a i przyłapały „burki” zaganiacze, literówę przy psie rodowodowym:)) Brawo burki!

 21. a więc newtonowska zasada akcja i reakcja zadziałała – i ex iuvantibus mamy identyfikację arbuzabo gdyby arbuz był ichio ichi kata e to by go dto nie obeszło hihihi

 22. 70 tys to niby z nieba spadło? Podatnik musi zapłacić. Arbuz nie liczy się z kosztami.

 23. A ktoś może przybliżyć jaka była przyczyna zwolnienia tego Pana? Przyznam, że nie interesowałem się sprawą.

 24. Dobrze zrobił Pan Bereś, że się odwołał. Proponuję, aby zamieścić uzasadnienie wyroku sądowego, wtedy będzie jasne co ustalił sąd i na podstawie jakich ustaleń faktycznych i przepisów prawa wydano wyrok. Nie będzie wtedy żadnych wątpliwości czyje argumenty były słuszne a czyje nie. Jedno jest pewne koszty sądowe strony przeciwnej pokrywa strona przegrywająca. Tym samym strona, która przegrywa pokrywa nie tylko koszty swojego pełnomocnika ale także koszty ustawowe pełnomocnika strony przeciwnej zgodnie z rozporządzeniem. Analizując zasądzone koszty i odszkodowanie wynika, że w ok. 73% rację miał Pan Bereś. Zatem jego argumenty były słuszne bo został przywrócony, a kwota odszkodowania no cóż polecam art. 56, 57 i 58 Kodeksu Pracy.

 25. Krótko I na temat ?co takiego zrobił lub chciał zrobić ze został zwolniony dyscyplinarnie ??? Prosze o info?kwota wydana jest duża ? to prawie 170 metròw asfaltu położonego w najbardziej zaniedbanej czesci gminy.

 26. Byłem dziś na targowicy. Tematem nie były ceny warzyw i innych rzeczy a działalność naszej władzy. Pomimo tego , że mam swoje zdanie na ten temat jednak nie udało się przejść aby nie słyszeć o tych sprawach o których piszecie. Głowa boli. Ile tych spraw sądowych, jakie koszty. Żłobek, zniszczony ogród koło przedszkola itp itd.
  Wiele mówiono o bałaganie na mieście, o trawach na chodniku. Nawet pokazywano przykład chodnika od targowicy do rynku.Komunalka podobno ledwo dyszy ….

 27. Kochana redakcjo – well done ! i to nie odnosi się do polędwicy ale do świetnego portalu który prowadzicie

 28. Podobno żona tapicera chwali się , że ma zaklepaną robotę w jednej z gminnych szkół. Kto to zaklepuje ? Zostały wprowadzone nowe zasady zatrudniania ?

 29. Ciekawe kto tak lubi Panią Mecenas Wais, że mimo przegrania wszystkich spraw zarobiła tyle kasy ? Pani Burmistrz czy dyrekcja SAMODZIELNEGO ZOZ ?

 30. Już wiadomo za co został zwolniony pan Bereś jak i inni pracownicy Urzędu Gminy itp . Nie ta opcja polityczna !!!! To jest główna przyczyna zwalniania przez Władzę . I zatrudnianie ludzi z terenów obcych !!!!! Dlaczego tak kłamiecie Władzo mówiąc w Kampanii ze nie powinno tak być a teraz robi Pani inaczej !!!

 31. Mam prośbę do prezesa komunalki aby zajął się trawą pomiędzy krawężnikami a asfaltem bo to wstyd żeby w takim miejscu kwitły chwasty.

 32. a jot24 po tym jak wyszło na jaw że bierze kasę od gminy coś zamilkł, ciekawe dlaczego? przepisuje firmę na ciocię Klocię spółka zo.o.

 33. kończąc te facecje z Tobą arbuzie, chcę ci tylko powiedzieć, że przepełnia cię obsesyjna nienawiść do ludzi, otaczasz się ludźmi którzy fałszywie ci sie kłaniają bo sa od ciebie zależni. Ale jedno ci powiem: Bóg sprawiedliwy ratuje szlachetnych i uczciwych, dając nam tego namacalne dowody, a ciebie wypełnia wyłącznie zło. Patriotyczne twe perory też sa podszyte fałszem. Mamony.

  1. Człowieczyno. Osobiście uważam, że jestem zaje…sta i bardzo dobrze się ze sobą czuję. A twoj problem polega na tym, że naoglądałeś się „Dzieci kukurydzy 8” i wszędzie widzisz upiory.

 34. arbuzie na emeryturze- plamy na twarzy i duszy są koszmarne -ślady ciężkiego dzieciństwa, zły kontakt z ojcem lub matką?

 35. Temat budzi w śród mieszkańców dużo kontrowersji. Proponuję aby Pan Bereś opublikował wyrok sadowy.

 36. Konkurs : Czyj to nick: ARBUZ ? Odpowiedzi wysyłamy w komentarzach . Nagroda główna to uścisk dłoni tej osoby wraz ze wspólnym zdjęciem 🙂

  1. Słaby z ciebie organizator jak widać. Zresztą czego się tu spodziewać po prymitywach.

 37. Gminna wieść niesie ze jedna radna próbuje kształtować politykę kadrowa w szkole. Ciekawa sprawa.

  1. Wy i te wasze kłyzzy:)) A p. Bereś niech nie ogranicza się do publikacji wyroku, tylko niech audiobooka może wyda, albo film nakręci o martyrologii, bo niektórzy się nudzą i igrzysk im jeszcze mało.

 38. arbuzie smtne to, że twój horyzont zamykają słabe maturalne i ignacjańskie streszczonka dla najsłabszych uczennic

 39. A mnie martwi, że przez takich tumanescu, i głupoty jakie wypisujecie, obelgi, kłamstwa ludzie z zewnątrz myślą, że tu jakieś Aleppo jest. Jest taka powieść „Waiting for the Barbarians” Coetzee, w której fikcyjny naród w fikcyjnym imperium czeka na rzekomy najazd barbarzyńców. Zdradzę zakończenie. Kiedy po latach napastnicy wreszcie pojawiają się, to kraju już nie ma bo wszyscy wytłukli się nawzajem, podejrzewając się o sprzyjanie właśnie tym barbarzyńcom. I tu jest w tym miasteczku, dosłownie kilku podłych ludzi, którzy będą mieszać, opluwać, szukać sojuszów z wrogami, montować składy, głupoty pisać, dostawać zadyszki przy każdym zdaniu, pienić się, ćwiczyć jobla niespotykanego, aż zburzą, zniszczą, zmarnują. Socjopaci?

 40. Arbuzie ty jesteś chyba jakiś nerwowy zbytnio ty i twoi koledzy i koleżanki kłamstwa opowiadaliscie itp nie pamiętasz jak to się robiło? Zbyt krótką pamięć masz

 41. Arbuzie przypomnij sobie co wyprawiałaś przed wyborami. Istne szaleństwo. Akurat mam parę nagrań i mogę to publicznie okazać. Wtedy nie powiesz że to kłamstwa. A ty i twoi kolesie uciekaliście się do najgorszych metod. I nie przywołuj Aleppo.

 42. arbuzie zwiększ dawki neuroleptyków to ci pomoże i przywróci równowagę

  1. Obserwuję artykuł od chwili kiedy się pojawił ale nie zauważyłam żeby wpisy były usuwane może ty pomyliłeś ten portal z innym na którym były i są usuwane te „niewygodne” wpisy… Jak widać z tamtego portaliku przeniosłeś się ujadać tutaj oj pamiętne te twoje wpisy pamiętne

Comments are closed.

Top