Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty

Co dalej ze żłobkiem w Jedliczu. Firma KBUD żąda zapłaty.

Co dalej z jedlickim żłobkiem? Z placu budowy zniknęły maszyny budowlane a firma KBUD żąda zapłaty od inwestora bagatela  2.431.710,00 zł.

Przedstawiamy wezwanie do zapłaty, jakie zostało wysłane do Urzędu Gminy Jedlicze. Studiując poniższy tekst i ostatnie pismo, które otrzymaliśmy z Gminy Jedlicze dostrzegamy istotne różnice. Kto ma rację ? Tego nie wiemy, wiemy jednak, że pokazujemy obie strony sporu.

Powiało grozą…

Czy żłobek w Jedliczu powstanie? Prace na budowie zostały przerwane

Udostępnij na

78 komentarzy do “Co dalej ze żłobkiem w Jedliczu. Firma KBUD żąda zapłaty.

 1. Oszuści, którzy wyłudzają, w całej Polsce w ten sposób działając, odszkodowania za celowo zerwane umowy. Czego tu nie rozumieć? Kancelaria specjalizuje się w takich…własnie….szw..dlach.

  1. Arbuzie czy wiesz, co piszesz? Twoja wypowiedź nosi wyraźne znamiona oszczerstwa. Na pewno sprawdziłeś te swoje rewelacje. Jeśli nie, to nie zdziwię się że poproszą Cię o zadośćuczynienie.

 2. Faktem jest ze urząd ma problem. Mam nadzieje ze sprawa zakończy się pozytywnie dla podatników.

  1. Wiesz gdzie jest gmina? Idź i zapytaj władzy u źródła, a nie pytasz na forum jakimś przypadkowym, przypadkowych przechodniów.

 3. Firma chce zapłaty, ale czy na pewno nalezy się taka kwota. mnie bardziej interesuje to kto skłamał mówiąc o zerwaniu umowy. Czy to gmina zerwała czy firma.

 4. Gmina odstąpiła od umowy skutecznie, z zachowaniem terminów i z niepodważalną podstawą prawną, ekonomiczną i materialną. Mnie bardziej zastanawia, jakim cudem dokument jest niby dostarczony gminie???? skoro na potwierdzeniu zgody z oryginałem widnieje data 17.08.2017 to kiedy to zostało dostarczone do gminy? Bo ja myślę, a wręcz jestem pewna, że nie zostało nic takiego dostarczone, a panowie cwaniacy z kancelarii wyczuli, że portal jedlicze.org mocno władzom gminy nie sprzyja i wysłali taki bubel prawny do publikacji. I tak właśnie robi się plotki, waśnie. Oj zły ten ptak, co we własne gniazdo…Panowie „redahtory” więcej czujności i lojalności wobec lokalnej społeczności.

   1. Słyszała, słyszała:)) A „redahtor” te ad acta widział? We Szczecinach był przy pisaniu czy wysyłaniu? Aaaa? :))

    1. Nie wiem jaką teorię spiskową próbujesz tu tworzyć, Twój wpis o terminach jest całkowicie pozbawiony logiki.

  1. Arbuzie zepsuty tobie już całkiem mózg przybrało. Redaktorzy mają być lojalni wobec władzy? Praktyki z PZPR wam się w ratuszku marzą? Czytając wypocinki 24 godzinne uważam że lojalnych wam tam nie brakuje. Efekt tego jest niestety marny

  2. Arbuzico droga! Gdzie w treści wiadomości informują o dostarczeniu do gminy? Nawet klasyczne blondynki rozróżniają różnicę między „wysłany” a „dostarczony”.

 5. Pomijając już kwestię tego kto ma rację w tym sporze, proponuję wyszukać sobie w internecie historię o budowie włocławskiego przedszkola.

  1. Więc gmina już na etapie przetargu powinna eliminować takich „wykonawców’. Nie zawsze należy się kierować najniższa cena. Teraz są sami sobie winni zaistniałej sytuacji. A teraz ani żłobka ani placu zabaw dla dzieci.

  2. I basenu w Szczecinie, kompleksu sportowego we Włocławku i wielu innych oszukanych przez duet kancelaria+przedsiębiorca. Jest naprawdę wielu oszukanych. Co gorsza, na etapie przetargu nie ma możliwości praktycznie żadnych wyeliminowania takiego cwaniaka.

 6. Mam cichą nadzieję, że myślący radni otrząsną się z tej hibernacji, zreflektują i zaczną realnie patrzeć na poczynania władzy.
  To nie są żarty. Najpierw sprawa lodowiska ( jeszcze nie rozstrzygnięta ), odszkodowania dla zwalnianych ( i to nie małe ), teraz żłobek. A co za chwilę ?

 7. Ooo, zleciały się psy szoguna:)) Co wy wiecie, w nogach śpicie. Tym gorzej, świadczy to o niby mediach, że publikują treść „niby wysłanego pisma”. A co będzie, jak pismo nie dojdzie?

  O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci – Julian Tuwim

  – Wrzuciłeś Grzesiu list do skrzynki, jak prosiłam?
  – List, proszę cioci? List? Wrzuciłem, ciociu miła!
  – Nie kłamiesz, Grzesiu? Lepiej przyznaj się kochanie!
  – Jak ciocię kocham, proszę cioci, że nie kłamię!
  – Oj, Grzesiu kłamiesz! Lepiej powiedz po dobroci!
  – Ja miałbym kłamać? Niemożliwe, proszę cioci!
  – Wuj Leon czeka na ten list, więc daj mi słowo.
  – No, słowo daję! I pamiętam szczegółowo:

  List był do wuja Leona,
  A skrzynka była czerwona,
  A koperta…no, taka… tego…
  Nic takiego nadzwyczajnego,
  A na kopercie – nazwisko
  I Łódź… i ta ulica z numerem.

  I pamiętam wszystko:

  Że znaczek był z Belwederem,
  A jak wrzucałem list do skrzynki,
  To przechodził tatuś Halinki,
  I jeden oficer też wrzucał,
  Wysoki – wysoki,
  Taki wysoki, że jak wrzucał, to kucał,

  I jechała taksówka… i trąbił autobus,
  I szły jakieś trzy dziewczynki,
  Jak wrzucałem ten list do skrzynki…

  Ciocia głową pokiwała,
  Otworzyła szeroko oczy ze zdumienia:
  Oj, Grzesiu, Grzesiu!
  Przecież ja ci wcale nie dałam
  Żadnego listu do wrzucenia!…

 8. Zamiast przepisywać wiersze Tuwima oraz dywagować na temat miejsca nocnego odpoczynku oponentów może zastanowiłabyś się jak w końcu zrobić coś sensownego. A tak na marginesie kancelaria ze Szczecina na pewno nie wysłała umyślnego, żeby dostarczył list osobiście. Zapewne skorzystają z czegoś co nazywa się list polecony. Proponuję tez sprawdzić fax i skrzynkę mailową.

  1. No wręcz przeciwnie. Tę władzę trzeba zostawić, żeby sama rozwiązała swoje problemy. Jak następcy można czyjeś problemy zostawić:))

 9. To są publiczne pieniądze i nie można dopuścić do tego aby były wydatkowane w taki sposób. Jeśli będą płacić ze swoich to owszem. Jestem podatnikiem i będę się domagał szczegółowego rozliczenia kar i odszkodowań.

 10. W takim razie mam pytanie: Czy burmistrz przed podpisaniem umowy na tak dużą kwotę nie pokusiła się parę razy kliknąć w internecie i zapoznać się z opiniami o tej firmie ? Podobno taka mądra.

  1. Jakby szukała „chłopów” do remontu łazienki w domu, to może mogłaby sugerować się opiniami z netu. W wypadku firmy startującej do przetargu, co mieli odrzucić ofertę z poprawną dokumentacją, na podstawie anonimowych wpisów w internecie? Człowieku….To tak ktoś z drugiego końca Polski jak poczyta wasze burackie komentarze, to też powinien za łeb się złapać i z góry założyć, że Jedlicze trzeba ominąć szerokim łukiem i ani tu nie zajrzeć, bo strach. I co będzie miał rację?

  1. Możliwe są dwie przyczyny słyszenia: nerwica lękowa lub schizofrenia paranoidalna:)

 11. Czy arbuz to czasem nie jest mały drobny, infantylny, niekoherentny w myśleniu i wpada łatwo w szał

 12. Arbuzie,nie zapominaj o tym, że psy szoguna to twoi wyborcy.
  Pozdrawiam – pies szoguna .

 13. Przede wszystkim wielkie dzieki, za możliwość wypowiedzi i publikacji. Zastanawia mnie czemu to teraz co niektórzy radni nie są w SZOKU, nie biorą sprawy na stół, nie wyjaśniają problemu …tylko cichutko, może nikt się o niczym nie dowie.
  Co teraz? Wrzesień na karku, a dzieci pozbawione są placu zabaw. Nie wspominając o ogromnym problemie inwestycyjnym, bo to wiąże się również ze środkami unijnymi. Nikt z mieszkańców nie cieszy się z takiego rozwoju sprawy, ale władza miała być taka nieomylna, najmądrzejsza, najlepsza. …więcej pokory Szanowna Władzo, więcej pokory. Faktem jest, że tylko w taki sposób można się przekonać ile wysiłku i pracy kosztowało poprzedników, by wykonać tyle inwestycji w gminie, bo lekka Ci to praca nie jest 🙂

 14. Poprzednia władza przez kilkanaście lat partaczyła wszystko, co tylko wzięła w ręce. Przykładem niech będzie chociażby wybudowana 7 lat temu kaplica, która już w tej chwili jest do remontu. Spartaczone remonty szkół, bez remontu więźb dachowych. Kilkanaście lat bezczelności i partactwa.

 15. Do Wiktor!!!! Zastanów się co piszesz i mówisz !!!! A u siebie w domu jak coś wybudujesz to do końca życia już nie remontujesz ?? Już tyle nie pluj tym jadem bo się wszystkim rzygać chce !!! Jak się coś używa to i remontować trzeba !!!!! Może zajmijmy się aktualną władzą jak marnuje pieniądze itp . Bo podobno ciekawie jest .

  1. Po siedmiu latach eksploatacji o systematyce uroczystości pogrzebowych, które podpowiem obywają się bez hołubców w kwadracie i akrobacji pod kopułą, dobrze zrobiony, przypilnowany i należycie odebrany dach, ślusarka, tynki, raczej…powinny wytrzymać. Brakoróbstwo i nic więcej. Niegospodarność. No chyba że się mylę? Chyba, że kaplica służyła do tajnych schadzek i tłuczenia łbem w mur, po porażce w wyborach? Wtedy fakt, ściany mogły zacząć pękać.

 16. Do Wiktor zobacz sobie jak spartaczyli pac zabaw w przedszkolu !! Za dwa tygodnie dzieci przyjdą i co zobaczą rozwalony teren itp . Żal za takich włodarzy . Wiktorku zobacz sobie na porządek jaki w gminie jest 🙂 Nigdy tak nie było aby chodniki itp zarośnięte trawą były ! Ale jak sobie Władza i komunalka nie radzą z porządkiem w Gminie to ……………………………….

  1. A odróżniasz drogi gminne od powiatowych i chodnik Urbanik od chodzika niepokalanego Juszczaka? Juszczakowi zamelduj, że u niego trawa po kolana pokrzywy po pas w pasie drogi. Córy Jerozolimskie, nie płaczcie nade mną lecz same nad sobą i nad synami swoimi…powiedział mądry gość od którego zaczęła liczyć się nasza era, tym lamentującym, podobnym do was…Tu nie ma co lamentować i pieprzyć po siedem razy to samo. Pizmo do satrostwa i może…??? łaskawie posprzatają.

 17. Arbuzie i Wiktorku nie pierd.. juz więcej. Ta władza nic nie robi.jaki to niby remont kaplicy wykonała? To była kosmetyka. Widać ze cie nie interesuje władza na szczeblu gminnym bo nic nie robicie.stracony czas dla gminy.

  1. No właśnie, ty masz mentalność handlarza samochodów, dla którego potrójna szpachla powypadkowego Bayerische Motoren Werke piątki:)) jest tylko kosmetyką blacharki. No to właśnie tego kalibru kosmetyki wymagał budynek kaplicy. Ja piszę do mądrych, nie do zajadłych.

 18. Wiktorku, zjedz loda i wyluzuj. Przygotuj się do kolejnej nadzwyczajnej sesji. Przestań pisać głupoty bo w poniedziałek szefowa może cię rozliczyć.
  P.S
  Hm, remonty szkół. Nie jesteście w stanie wyremontować schodów do szkoły to o czym ty mówisz.

  1. Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem…powtórzę po klasyku z epoki Oświecenia.Nie mam innych szefów niż Prawda, bo ona nas wyzwoli i tylko ona mnie rozlicza. Rozlicza przez cały tydzień nie tylko w poniedziałki. Pozwól, że dopytam: O które schody potykasz się Przyjacielu? Czy chodzisz tam jako uczeń czy jako nauczyciel? Które to schody stają Ci na drodze do zdobywania lub przekazywania wiedzy? A może tylko słyszałeś o jakichś schodach? MOże w Odessie? Może w Rzymie?

 19. Pani radna w poprzedniej kampanii wyborczej tak krzyczała o most na wierzbowej i co władza się zmieniła i temat mostu na wierzbowej się zakończył !!!!!! Następne w kampanii wyborczej pani Jolanty było mówione że się nie powinno ludzi z obcych gmin zatrudniać a co robi można co jakiś czas czytać o przyjęciu do gminy z terenów obcych i co ??? Mówi się co inne a robi co inne !!! Jednym słowem nic się nie robi!!!!!!

  1. A ja uważam, że tylko obcy mogą Was uratować. Wam jak koniom na przednówku mary grzywy plotą. Póki się nie umyjecie z leciwego brudu nienawiści, nie ostrzyżecie, nie ogolicie, nie zaczniecie mówić sobie uczciwe Dzień Dobry, kiedy mijacie się na ulicy…nic nie będzie z Jedlicza. Posłuchajcie co się do Was mówi. Nie o Was, ale do Was. Do ludzi.

 20. Żłobek już gotowy 🙂 hahahah Pierwszy taki żłobek w Polsce o profilu wojskowym 🙂 okopy zrobione 🙂 Od września pierwsze zajęcia na poligonie przedszkolnym w Jedliczu 🙂

 21. Ciekawe kiedy zaczną się jakieś konserwacje obiektów zabytkowych na terenie Gminy 🙂 Np. Stara Kaplica Cmentarna , Stara Szkoła w Żarnowcu tak pięknie wyremontowana 🙂 Ciekawe czy WŁADZA ma pojęcie o tym że trzeba takie coś robić 🙂 Bo o imprezach na pewno ma :):)

 22. Obywatelu czego Ty oczekujesz? Za chwile dowiesz się ze poprzednicy źle to zrobili i dlatego drewno gnije.

 23. Kto odpowiadał za weryfikację wykonawcy? kto odpowiadał za dokumentacje techniczną i wybór tej lokalizacji? kto ponosi odpowiedzialność? od kiedy to są to niestotne zmiany?

 24. To są skutki rewolucji kadrowej. Teraz jedynym odpowiedzialnym jest burmistrz. To burmistrz zwolnil fachowców. Tak trzymać.

 25. Arbuzie, mały czarny, co ty na to, azaliż nie bronisz się, nie wpisujesz knajackich tekstów o psach Shoguna etc…jednakowoż sił brakuje po imprezach…

  1. Chłopie ja mam 173 wzrostu, piąchę jak kamień i nidan w Judo. Sportowy tryb życia prowadzę. Mi nigdy nie brakuje sił. Źle typujesz. Co ty myślisz sieroto, że wszyscy są przeciwni p. Urbanik? Ty głupi jesteś. Garstka was tylko i chyba przyszła pora żeby to wam uzmysłowić. Na palcach drwala po wypadku z piłą można was policzyć. Dwóch rzędów do zbiórki nie dalibyście rady zrobić.

 26. Ależ nigdy by mi przez myśl nie przeszło, że arbuz może być bur-mistrzem, a posiadaczy nidan w Polsce znam prawie wszystkich- lista dostępna w PZJ ,więc nie ględź- z judockim pozdro 一期一会

Comments are closed.

Do góry