Powiało grozą…

Po wnikliwym przeczytaniu poniższego pisma w obawie przed możliwością popełnienia błędu przy przepisywaniu tekstu sprostowania, umieszczamy skan oryginalnego dokumentu, doręczonego do nas dzisiaj przez posłańca Urzędu Gminy Jedlicze. Komentarz pozostawiamy czytelnikom.

Czy żłobek w Jedliczu powstanie? Prace na budowie zostały przerwane

Udostępnij na

30 komentrzy on "Powiało grozą…"

 1. No to sie narobiło. Mam pytanie do Pana Zagórskiego – proszę podać podstawę prawną mówiącą o tym że zmiana przebiegu sieci gazowej ma charakter nieistotny.

 2. ” Oświadczenie o odstąpieniu od umowy wręczył osobiście panu Wojciechowi Napiórkowskiemu pracownik Urzędu Gminy w siedzibie firmy we Wrocławiu”.
  Mamy XXI wiek a z gminy jedzie nie byle gdzie bo do Wrocławia pracownik. Oczywiście na koszt podatnika. Już nie chcę domniemywać co by ten pracownik zrobił gdyby np. z różnych przyczyn nikogo w firmie nie zastał.
  Rozumie, że w tej kwestii urząd nie liczy kosztów.

 3. jedliczanin | 4 sierpnia 2017 at 20:40 |

  Przykładem rzetelności może być 24godzinny portalik. On to dopiero starannie i rzetelnie przygotowuje materiały prasowe.

 4. No Władza się boi już wszystkiego wpada w panikę a czas szybko im ucieka 🙂 boją się że ich kłamstwa co do żłobka itp wyjdą na jaw i publikują sprostowania. To już Wasz koniec kadencji 🙂 róbcie pamiątkowe zdjęcia i przejdziecie do Historii jako najgorsi !!!!!!

 5. Wiarygodny jest tylko jedlicze24 on to dopiero robi teksty !!!!!!! Ciekawostką może być jak to pół rodziny redaktorka 24 pracuje w gminie . A na imprezy chodzi po kilkanaście osób aby fotografować . Ciekawe ile kasy zarabia ?

 6. budowlaniec | 4 sierpnia 2017 at 20:58 |

  Czegoś tu nie rozumie. Na placu budowy nagle pojawiły sie rury gazowe, jakies fundamenty. Wydaje mi się, że takie sprawy powinny być widoczne w dokumentacji technicznej. Na moje wyczucie to ktoś tu zawalił na etapie projektowania.
  A kto w gminie podpisał odbiór dokumentacji? Może być problem.

 7. Do erazma | 4 sierpnia 2017 at 21:32 |

  Pewnie by poszedł na najbliższą pocztę we Wrocławiu i wysłał listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. To samo mógłby uczynić na Poczcie w Jedliczu.

 8. Dziwne ruchy wykonuje ta nasza władza.nalezało by jeszcze sprostować protokòł z ostatniego.posiedzenia komisji rezwizyjnej tam dopiero roi sie od pòłprawd przekłamań o sprostowanie poprosiła nawet jedna z radnych członkiń komisji.

 9. Proszę zwrócić uwagę na to , że to pismo nie ma sygnatury urzędowej. W jaki sposób będzie archiwizowane ? Panie Z-co jak Pan podpisuje to przynajmniej na ten element trzeba zwrócić uwagę.
  P.S Nie zaszkodziło by gdyby było na papierze firmowym.

 10. BrodatyRysiu | 5 sierpnia 2017 at 07:59 |

  To ja się pytam gdzie była szanowna Gmina ogłaszając przetarg? – Na wakacjach? Istnieje szereg możliwości którymi można „wykluczyć” z przetargu takie osoby – choćby duże wadium lub gwarancje bankowe na kwoty których zapewne by nikt nie dostał przy komorniczych zajęciach. Zapewne już na wstępie wykluczyło by to wykonawców z komorniczymi zajęciami (jeśli takowe faktycznie są/były).

 11. Wujek Fido | 5 sierpnia 2017 at 09:22 |

  Zapewne będzie kolejny proces sądowy. Nie wiem co o tym myśli radny Dziura.

 12. Ciekawy komentarz do tego artykułu przeczytałem na blogu jedlickie-sprawy.blog.pl.

 13. przyjaciel | 5 sierpnia 2017 at 10:22 |

  Pismo bez sygnatury sprawy, co to za administracja nastała, jakaś masakra! I drobny szczegół co do daty, zdaje się że poprawna polszczyzna to „4 sierpnia..” a nie „4 sierpień..”

 14. Dzieciom przedszkolnym zabrano ogród, wycięto drzewa, zmasakrowano teren.
  Panie Ryszardzie, Pan to po części firmuje.

 15. przyjaciel | 5 sierpnia 2017 at 11:18 |

  A co to szefowa oświaty? Czyż nie jest w SZOKu!!!!

 16. Szefowa od oświaty dużo miała do gadania w tamtej kadencji. Teraz siedzi jak mysz pod miotla.

 17. Czekam na kolejne sprostowanie dotyczące kapeli Kamfinioki.

 18. Oni wszyscy ( mam na myśli radnych) nagle nie mają swojego zdania, pozmieniali swoje zdania, czyli nic nowego punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. Dobitnym przykładem jest Pan zastępca burmistrza . Co by nie napisał to złe się dzieje w naszej Gminie brakuje takiego gospodarskiego podejścia do wszystkiego.( byle jak byle było).Zety to nie było tak bez poparcia to proszę sobie pojechać z Jasła do Krosna:) w Moderówce przed przejazdem kolejowym stoją dwa średniowieczne przystanki autobusowe na których od roku widnieje napis witający gości w naszej gminie cytuję.. Je..ć Krosno!!! . Gdzie jest sołtys wsi ? czy on tego nie widzi ? a możne w Gminie brakło farby żeby ten napis zamalować a przystanki posprzątać i domyć .

 19. do wesoła | 5 sierpnia 2017 at 13:12 |

  Z-ca dużo miał do powiedzenia przed wyborami. Wystarczy przypomnieć sobie artykuły na Rocie. Teraz firmuje np. wycinke drzew :), pewno sam pójdzie 11 sierpnia na spotkanie z mieszkańcami, podpisuje to sprostowanie i inne mało wygodne pisma.
  Co do tych dwóch przystanków w Moderówce to faktycznie obraz naszej gminy, a raczej rządów. Tu widać gospodarza.Było występować z MOF ?

 20. Art 31a Ustawy Prawo prasowe stanowi, że:

  „6. Tekst sprostowania nie może przekraczać dwukrotnej objętości fragmentu materiału prasowego, którego dotyczy, ani zajmować więcej niż dwukrotność czasu antenowego, jaki zajmował dany fragment przekazu”

  A tutaj mamy dłuższe sprostowanie (wraz z uzasadnieniem) niż prostowany artykuł. Redaktor nie miał obowiązku go publikować.
  Po co więc publikował? 🙂

 21. Niech ludzie widzą co wypisują.

 22. do zaleze.com | 5 sierpnia 2017 at 20:20 |

  I bardzo dobrze,że nie kalkulował czy musi czy nie. Dobrze żeby ludzie wiedzieli. Poza tym w tych urzędowych wypocinach napisali o kilku ciekawych rzeczach. Można o nich poczytać w komentarzach powyżej.

 23. Teraz zastępcy wycinka nie przeszkadza a dawniej to by się łańcuchem z rota do drzewa przywiazali. Tak samo radna nie radna z górki jakas Krystyna ława na ulicy Wierzbowej teraz jej nie przeszkadza cisza a dawniej jakie to wojny były >:)

 24. czy już wszyscy członkowie stowarzyszenia Kuźnia ?? podpisali się w komentarzach pod artykułem ??

  jeśli tak to – kiepsko z frekwencją , na marginesie mało tu merytoryki u was a dużo polityki

  żółć się wylewa z tych komentarzy wg mnie – przewińcie sobie stronkę do słowa na niedzielę 🙂

 25. Dzika Krycha | 7 sierpnia 2017 at 08:40 |

  Oj boli utrata kontroli nad komentarzami publikowanymi w sieci. Boli.

 26. Osobiście uważam, że art. bardzo dobrze napisany ( cz 1 i cz 2 ). Autor przedstawił pismo jednej i drugiej strony. Kto miał w tych pismach rację to zapewne osadzi sąd.
  Wg. mnie niepokojący jest fakt podejścia przez władzę do całego procesu inwestycyjnego. Przypominam sobie chociażby szybkie zmiany decyzji dotyczące lokalizacji żłobka. Świadczy to o pośpiechu i braku przekonania jak to ma być zrobione. A przecież jest to decyzja dotycząca wydatkowania środków publicznych. Żłobka nie da się wziąć do ręki i przenieś w inne miejsce. On tam już zostanie.
  Nie wierze też w to, że p.X jako inżynier z wieloletnim doświadczeniem patrzy na to ze stoickim spokojem. Teraz chyba już kuma że to jakoś nie idzie.

 27. Boli!!!!!! wpadają w panikę nie wiedzą co robić po nocach nie śpią, szaleją, tonie okręt chcą się dobić do brzegu ale fale im nie dają >:) Tak to jest i oby tak było w wybory aby okręt poszedł na dno

 28. Jedlicki psychiatryk. 3 gości z 2 komputerów napier…4 dzień w koło to samo. Portal ten (trudno to nazwać portalem, ale niech będzie) z dziennikarskiego punktu widzenia to dno. Nawet jak na „bojówkę” śniących o potędze, reprezentuje tak niski poziom, brak merytoryki i jakiegokolwiek warsztatu pisarskiego, że podejmowanie prób dyskusji z „twórcami” oraz trzema „czytelnikami” nie ma najmniejszego sensu. Proponuję ignorować mistrzów klawiatury. I panowie, mniej pić, mniej pić bo pokończycie jak te wasze boysbandy „Kartoflaki” czy jak im tamm:))

 29. BrodatyRysiu | 8 sierpnia 2017 at 01:41 |

  Hmmm Ogólnie mam w du**e to co się dzieje od jakiegoś czasu w naszej Gminie – a dzieje się różnie. Czytam oba portale – tak bloga też czytam. Mam nieodparte wrażenie że dzisiejszy artykuł na portalu 24 pisał redaktor w porozumieniu z pewną osobą z naszego gminnego fotela. Zacząłem czytać komentarze pod nim – był tam komentarz który napisała Moderówka o tym jak to 24 jest rzetelne. Po jakimś czasie ten komentarz został usunięty przez administratora. A chodziło w nim o to że Pan Szanowny redaktor jakiś czas temu przedstawiał sprawę klubów sportowych i jakoś zapomniał o tym żeby umieścić zdanie drugiej strony..Oczywiście wypowiedź naszej Szp. Burmistrz się ukazała. I tu pytanie do was jaki to jest obiektywizm? Coś czuję że jedlicze.org sporo namiesza, bo do tej pory portalik24 nie miał konkurencji a teraz co – dupa z majonezem. Szkoda mi redaktora bo moim skromnym zdaniem dał się zmanipulować i owinąć wokół palca nie potrafi napisać złego słowa na obecną władzę – zresztą wcale się nie dziwię z jednej strony ale to już temat na inną opowieść . Jedno jest pewne w Gminie dzieją się te dobre i złe rzeczy – nikt nie jest idealny i wszystkim nie dogodzisz – trzeba zawsze obiektywnie patrzeć na wszystko i to mi się podoba w jedlicze org – Jednym słowem szacunek dla redakcji – oby się rozwijała i zawsze była obiektywna.

 30. lokalizacja jest fatalna zabrali przedszkolakom plac zabaw ……………ktoś nie poPISał w naszej pieknej i cudownej gminie a tu żeby zmienić temat to się spalarni czepiają

Comments are closed.