Jesteś tutaj
Strona główna > inne

Żar będzie lał się z nieba

IMGW zapowiada falę upałów, ten tydzień ma być jednym z najgorętszych na Podkarpaciu w całym roku.  Temperatury sięgną powyżej 30 °C.  Żar z nieba będzie lał się co najmniej do soboty.

Na pewno z ciepłych dni cieszyć się będzie młodzież, w końcu wakacje trwają w najlepsze. A gdzie młode pokolenie może szukać ochłody w naszym Jedliczu?  Dawniej największą atrakcją w upalne dni była rzeka Jasiołka postanawiamy sprawdzić czy coś się zmieniło. W poniedziałkowe południe odwiedzamy trzy najbardziej popularne miejscówki na Jasiołce.

Za rurą

Za rurą przynajmniej kiedyś tak mówiono na to miejsce, które znajduje się w Żarnowcu. A dokładnie jadąc od strony dworku Marii Konopnickiej za kładką trzeba skręcić w prawo. Po około 200 metrach odnajdziemy kamienistą plażę. Miejscówka wydaje się być super dla całej rodziny brzeg tu łagodnie schodzi do rzeki, można też znaleźć głębsze miejsca w których zanurzymy całe ciało. Ponoć w weekend trudno tam znaleźć kawałek placu na rozłożenie koca.

fot.: google.pl/maps

„Za rurą” rzeka Jasiołka ma spokojny nurt, jest też spora kamienista plaża

Dołek w Żarnowcu

Dołek w Żarnowcu to chyba najbardziej popularne miejsce na Jasiołce w Jedliczu.  Swego czasu najodważniejsi skakali tu na główkę ze skarpy, była też lina zawieszona na drzewie, dzięki czemu każdy mógł się tu poczuć jak prawdziwy Tarzan. Miejsce to w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością wśród jedliczan. Woda jest tu głęboka kryje z rękoma 😉 jest też skocznia ułożona z kamieni. Osoby nie szukające mocnych wrażeń znajdą tu też niewielką kamienistą plażę, na której można rozłożyć kocyk. Dołek znajduje się nieopodal mostu w Żarnowcu.

fot.: google.pl/maps

Ujęcie wody 

Choć jest tu całkowity zakaz kąpieli, mieszkańcy Jedlicza często wybierają to miejsce by schłodzić się w upalne dni.  Nie jest to jednak atrakcyjne miejsce, takie, w które możemy zabrać dzieci. Pełno tu rozbitych butelek i niedopałków papierosów.  Dużo przyjemniej jest w Żarnowcu.

Uwaga! Portal Jedlicze.org nikogo nie zachęca do kąpieli w miejscach niestrzeżonych, takie kąpiele są bardzo niebezpieczne i mogą skończyć się tragicznie. Najlepiej w upalne dni szukać ochłody na akwenach gdzie o bezpieczeństwo dbają ratownicy.

Udostępnij na
Do góry