Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty

Nowy asfalt dla mieszkańców Chlebnej. Chodnik połączy Dobieszyn z Jedliczem

Mieszkańcy Piotrówki i Chlebnej jeszcze w tym roku do Jedlicza pojadą nowym asfaltem.  Z ulgą odetchną też mieszkańcy Jedlicza przy ulicy Sikorskiego. W końcu powstanie tam brakująca część chodnika łącząca Dobieszyn z Jedliczem.

O szczegóły tych inwestycji pytamy Starostę Krośnieńskiego Jana Juszczaka.

Starosta Krośnieński
Jan Juszczak

Droga Chlebna Łubno Szlacheckie

Powiat Krośnieński na terenie Gminy Jedlicze podczas ostatnich lat przeprowadził kilka inwestycji drogowych.  Wcześniej została zmodernizowana droga przez las potocki i całe Jedlicze do granic Chlebnej. Przy okazji tych inwestycji zostały wyremontowane dwa mosty na Jasiołce i Chlebiance. Jednak odcinek przez miejscowość Chlebna w kierunku Piotrówki nie został wyremontowany, a mieszkańcy bardzo zabiegali, aby powiat podjął się jego modernizacji. Dokładnie chodzi o ciąg drogi powiatowej Chlebna, Łubno Szlacheckie.

Z naszych szacunków koszt remontu tego fragmentu jezdni był stosunkowo duży, przewyższał on nasze możliwości. Dlatego od dwóch lat intensywnie zabiegałem o środki na remont z budżetu państwa. Dokładnie o pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ta droga kilka lat temu została wpisana na tę listę. W tym roku udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa, otrzymaliśmy 580 tys. zł na ten remont. By inwestycja się powiodła angażujemy również swoje środki. Planowany koszt przedsięwzięcia to 632 tys. zł.

Remont obejmie ponad dwukilometrowy odcinek drogi, gdzie będzie położona nowa dwuwarstwowa nawierzchnia. W tym 5 cm warstwy wyrównawczej i 4 cm warstwy ścieralnej. Zakres prac obejmie również utwardzenie poboczy oraz odmulenie rowów.

Wykonawcą tej inwestycji będzie nasza lokalna firma, Rejon Budowy Dróg i Mostów Krosno. Zadanie będzie zrealizowane w tym roku. Wykonawca ma termin do końca października, myślę jednak, że nie będzie to trwało tak długo.

Budowa chodnika łączącego Jedlicze i Dobieszyn

Drugą ważną inwestycją na ten rok jest planowana budowa chodnika przy ulicy Sikorskiego w Jedliczu. Chodnik będzie łączył dzielnicę Borek z miejscowością Dobieszyn, będzie też wybudowany łącznik z Domu Ludowego do stadionu. Chcemy rozpocząć to zadanie już w czerwcu. By jednak prace mogły ruszyć Gmina Jedlicze musi pokryć 50% kosztów inwestycji. Otrzymaliśmy  już wstępną deklarację od Pani Burmistrz, że Gmina Jedlicze wygospodaruje te środki. Całość inwestycji szacowana jest na ponad 830 tys. zł.

Udostępnij na

Jeden komentarz do “Nowy asfalt dla mieszkańców Chlebnej. Chodnik połączy Dobieszyn z Jedliczem

Comments are closed.

Do góry