Jesteś tutaj
Strona główna > sport

Rower to coś więcej niż dwa koła. O Jedlicze Team rozmawiamy z Krzysztofem Gajdą

Jako dziecko pamiętam, że w naszym miasteczku było coś, co wyróżniało nas spośród okolicznych miejscowości. Choć Jedlicze leży na pagórkowatym terenie, a niektóre z tych pagórków są całkiem konkretnymi górkami, zawsze wszyscy tu jeździli na rowerze. Patrząc wstecz 20 lat, rower dla wielu w naszym mieście był ulubionym środkiem transportu. Pamiętacie, co działo się w niedzielę pod kościołem? Duzi i mali, wszyscy przyjeżdżali  na rowerach! A co było, gdy syrena rafineryjna oznajmiła godzinę 15:00. Pamiętacie, jak chwilę później rzeka rowerów płynęła ulicami naszego miasta. Dla większości starszych osób rower w dalszym ciągu jest podstawowym środkiem lokomocji.

Od tamtego czasu nasze rowery bardzo się zmieniły i dla wielu osób z naszego miasteczka stały się czymś więcej niż środkiem transportu. Jest wśród jedliczan grupa zapaleńców ,dla której rowery stały się pasją, a może nawet czymś więcej…… A jak to było od początku? By tego się dowiedzieć, postanawiamy skontaktować się z Krzysztofem Gajdą. Krzysiek jest jednym z założycieli drużyny sportowej Jedlicze Team.

Redakcja: Krzysiek, jak zaczęła się wasza rowerowa przygoda?

Krzysztof Gajda: Wszystko zaczęło się w 2006 r. od małej grupki zapaleńców. Nasz skład wtedy wyglądał następująco: Łukasz Pudło, Krzysztof Gajda i Sławomir Skóra. Rowery to był nasz sposób na spędzanie wolnego czasu. Robiliśmy wycieczki, na których zapuszczaliśmy się coraz dalej i dalej. Z czasem potrafiliśmy przejechać coraz to dłuższy dystans, więc szybko zrodził się pomysł próby startu w amatorskich zawodach rowerowych. Początki, wiadomo, były trudne.Jednak coś ciągnęło nas do rowerów i trwaliśmy w naszej pasji.

R.: Dziś macie profesjonalną drużynę sportową, jak to było?

K.:  Doszli do nas kolejni zawodnicy Marcin Kobak i Bartłomiej Krawczyk. Wtedy zrodził się pomysł na stworzenie małej drużyny. Udało się! W 2009 powstała Sekcja Kolarska w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Początkowo sekcja dostała nazwę Bike Team Jedlicze, jednak po czasie przyjęło się Team Jedlicze i tak już zostało do dnia dzisiejszego. Od tamtego czasu liczba zawodników w sekcji sukcesywnie się powiększa.

R.: Gdzie startują zawodnicy Jedlicze Team?

K.: Przede wszystkim bierzemy udział w maratonach górskich i wyścigach XC, czasem trafiają się starty na szosie.

R.: A jak z wynikami?

K.: Wyniki jak to w sporcie. Raz wysoko a czasem słabiej. Jest czym się pochwalić przez te lata. Drużynowo niejednokrotnie staliśmy na  najwyższym stopniu podium lub niższych w różnych cyklach wyścigów. Indywidualnie? Hmmm jest tego bardzo dużo… nie sposób w tej chwili wszystkiego opowiedzieć. Obecnie startujemy  w wyścigach wpisanych do Polskiego Związku Kolarskiego, przeważnie jesteśmy w Top 5, często w trójce zdarza się też stanąć na najwyższym stopniu podium..

R.: Krzysiek, nieraz Cię widzę mknącego przez Jedlicze z grupą dzieci. To również wychowankowie Jedlicze Team?

K.: Tak do klubu należą również dzieci. To właśnie dzięki młodzieży klub nabiera nowego rozpędu. Myślę, że wśród tych dzieci są też talenty, o których niedługo będzie można przeczytać.  To takie moje marzenie, czas pokaże, czy to się uda.

R.: Dziękujemy Ci Krzyśku za rozmowę i życzymy by jedlicki Team nie schodził z pudła!

K.: Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich jedlickich kolarzy!

Obecny skład Sekcji:
1 Weronika Fał
2 Mateusz Fałat
3 Jakub Półchłopek
4 Sebastian Półchłopek
5 Amelia Bożek
6 Julia Jeż
7 Wiktor Jeż
8 Jakub Jeż
9 Krzysztof Jeż
10 Wiktor Trybus
11 Filip Trybus
12 Tymoteusz Kuszel
13 Krzysztof Gajda
14 Sławomir Skóra
15 Marcin Kobak
16 Sebastian Czekański
17 Wojciech Uram
18 Przemysław Słyś
19 Stanisław Jaźwiecki
20 Kamila Wójcikiewicz
21 Jerzy Opaluch
22 Krystian Tomasik
23 Maciej Machnik
24 Krzysztof Okrzesa
25 Piotr Gierek
26 Piotr Ślusarz


tekst: pd
foto archiwum: Jedlicze Team

Udostępnij na

Jeden komentarz do “Rower to coś więcej niż dwa koła. O Jedlicze Team rozmawiamy z Krzysztofem Gajdą

Comments are closed.

Do góry