Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

„Kopciuszek”  w zabytkowym parku

Od kilku lat Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu włączając się w akcję  „Cała Polska czyta dzieciom”,  organizuje inscenizacje  teatralne dla dzieci. Mimo wygaśnięcia inicjatywy czytania dzieciom w polskich mediach,  licealna młodzież pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, reżyserki, scenarzystki, choreografki  w jednej osobie- Marty Górki,  po raz kolejny zaprosiła jedlickie przedszkolaki na wspólną zabawę z książką. Tym razem kanwę przedstawienia stanowiła bajka pt. „Kopciuszek”. W scenerii magicznego miejsca, jakim jest bajkowy – pałacowy- zabytkowy –  szkolny park, rozegrał się dramat biednej, wykorzystywanej pasierbicy. Dramat zakończony happy endem.

Ileż było radości, zaciekawienia, zaangażowania dzieci trudno opisać. Dzieci przeniosły się w bajkowy świat. Dość wspomnieć,  że wszystkie obecne na widowni królewny z przejęciem przymierzały pantofelek Kopciuszka, mając nadzieję stanąć u boku królewicza.  Niestety ów bucik, jak w bajce,  pasował tylko na jedną nóżkę.

Zachwyt przedszkolaków  wzbudziła zarówno profesjonalna gra aktorska, jak i świetne charakteryzacje licealistów.  Gromkie brawa były naprawdę szczere i uzasadnione.  Po spektaklu dzięki uprzejmości  Jerzego Dudy – właściciela Starej Kuźnidzieci mogły przejechać się bryczką – karetą Kopciuszka, do której  zaprzężone były dwa kucyki.   Wszystkie przedszkolaki obdarowane przez Panią Dyrektor Liceum – Iwonę Pytel pamiątkową książeczką  (a jakże „Kopciuszkiem” ),  pomachały  rączkami na pożegnanie swym starszym koleżankom i kolegom.   Wszyscy:  dzieci, ich opiekunki, młodzież licealna, nauczyciele, a także przypadkowo przechodzący przez park mieszkańcy Jedlicza bawili się doskonale.

 

One thought on “„Kopciuszek”  w zabytkowym parku

  1. Brawa dla młodzieży oraz nauczycieli z powołaniem i pasją. Bardzo żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dobro tej szkoły szczególnie mocno leży mi na sercu. Mam nadzieję, że będzie trwać i rozwijać się w dobrym kierunku.

Dodaj komentarz

Top