Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

„Zemsta Nietoperza” w Pałacu Polanka

Niezwykłe wydarzenie

XIX wieczne kostiumy, muzyka, taniec, śpiew, znakomici goście, a wszystko to w szczytnym celu chęci niesienia pomocy. W minioną sobotę 3 czerwca w scenerii parku oraz wnętrzach Pałacu Polanka odbyło się niezwykłe wydarzenie, operetka “Zemsta Nietoperza” J. Straussa. 

Tak o wydarzeniu opowiada Pani Kamila Bogacka Prezes  Stowarzyszenia „Czyń Dobro, Mimo Wszystko”: Organizatorem tego wspaniałego widowiska jest Stowarzyszenie „Czyń Dobro, Mimo Wszystko „. To już VIII edycja sztandarowego przedsięwzięcia Stowarzyszenia – operowych i operetkowych spotkań w Krośnie – z myślą o niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych dzieciach. W tym roku plenerowo, w uroczej scenerii i gościnnych progach Pałacu Polanka. Pomoc w zabezpieczeniu zaplecza technicznego zawdzięczamy Panu Piotrowi Przytockiemu Prezydentowi Miasta Krosna i Państwu Małgorzata i Rafał Prync – Gospodarzom tego obiektu. Romantyczna sceneria i pałacowa gościnność domu Gospodarzy ( wszechstronne zaangażowanie całej Załogi ) , to wszystko spowodowało magiczny urok tego wieczoru. Stowarzyszenie ” Czyń Dobro, Mimo Wszystko ” działa ponad wszelkimi podziałami, przekonaniami i opcjami. Pomagają nam – po prostu – Dobrzy Ludzie. Nie zdołam podziękować wszystkim osobiście, bo to nie jest możliwe. Niemniej, korzystając z tej okazji , bardzo dziękuję wszystkim razem – i każdemu z osobna – za rzeczy wielkie i malutkie. I Panu – Panie Pawle Duda – za piękne, studyjne pokazanie nam – jak można popatrzeć na swoje życie, przez pryzmat dobrych chwil „  Dziękuje Pani Kamila.

Pasja tworzenia

Spektakl został wystawiony przez entuzjastów skupionych wokół Dębickiego Towarzystwa Muzyczno–Śpiewaczego.

Pracujemy nad tym prawie rok, bo już we wrześniu decydujemy co wystawimy i rozpoczynamy ćwiczenia. Regularnie ćwiczą chóry i orkiestra, a także soliści. Wiadomo, że partie solowe powierzamy osobom, które na co dzień mają do czynienia ze śpiewem i najczęściej są to studenci wydziałów wokalnych, oraz przyjaciele z Dębicy i z Tarnowa. Natomiast orkiestrę tworzą dzieci i młodzież Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy. Chór tworzymy z chórów parafialnych, które na co dzień śpiewają w kościołach podczas różnych uroczystości. Dla potrzeb tegorocznej operetki stworzyliśmy swój balet i cała reszta – scenografia, kostiumy – zostały zrobione przez nas, bo Dębickie Towarzystwo Muzyczno–Śpiewacze, działa non profit. Wszyscy angażujemy się bezinteresownie… Tak o stowarzyszeniu i organizacji operetki czytamy w rozmowie pani Zofii Stopińskiej z Pawłem Adamkiem prezesem stowarzyszenia. Cały wywiad pod linkiem.

Czyń Dobro

Podczas antraktów Wolontariusze Stowarzyszenia, „Czyń Dobro, Mimo Wszystko” kwestowali na wsparcie finansowe – dla – „Ogród sensoryczny, jako terapia w ogrodzie” na rzecz chorych dzieci z Ośrodka w Rymanowie.

Idea ogrodów sensorycznych, powstała w wyniku analizy potrzeb i warunków sprzyjających do pracy oraz rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną. Często nazywane są ogrodami doświadczeń. Czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Idealne miejsce

Sceną sobotnich wydarzeń stała się fasada i wnętrza Pałacu Polanka, który powstał w XIX wieku. W 2006 roku Zespół Pałacowo- Parkowy został zakupiony przez pana Rafała Prynca i dzięki jego determinacji, miejsce to w obecnym czasie przeżywa swój renesans.

Nasz Pałac to idealna scenografia dla takich wydarzeń. Wszystko się ze sobą łączy, aktorzy ich kostiumy idealnie współgrają z wystrojem naszych wnętrz. Tworzy się wspaniały klimat wydarzenia, dzięki któremu widz przenosi się w czasie na XIX-wieczne salony.  To również doskonała promocja naszego hotelu, który uchodzi za jeden z najelegantszych w naszym regionie. Opowiada Krzysztof Szulejewski Dyrektor Hotelu.

tekst i foto pd

Top