Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki

W minioną sobotę w Jedliczu ciszę przerwały strażackie syreny. Noc rozświetliły światła błyskowe. Rafineryjny parking stał się miejscem niezwykłego spektaklu. Spektaklu niesienia pomocy!

Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki przechodzi do historii jako rekordowa! Udało się zebrać pełna kwotę potrzebną na zakup kamizelki oscylacyjnej dla chorej dziewczynki.

Ratownicy dla Oliwki

W akcji uczestniczyło ponad 100 wozów służb mundurowych, w tym Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz  Państwowej Straży Pożarnej. Dołączyła również Komenda Policji w Krośnie oraz inne podmioty:  Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Pogotowie Medyczne „Emergencia” z Jasła, załoga Cellfast Ballon Team, Pomoc Drogowa Gex Hol, pan Krzysztof Krzywda z holownikiem Ratownictwa Drogowego, firma Trans Alen z podnośnikiem hydraulicznym, Zakładowa Straż Pożarna ORLEN Południe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Maltańska Służba Medyczna Oddział Krosno, Riders of Flames Chapter Krosno, Sherwood Riders Jedlicze.

Na akcji nie zabrakło pokazów ratownictwa oraz sprzętu bojowego. Był symulator wypadku drogowego, czas umilały występy wokalne. Na zgłodniałych gości czekała strażacka grochówka.

Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło samej Oliwki, której rodzice dziękowali za okazaną pomoc. Pojawiła się też Hania, bohaterka poprzedniej akcji charytatywnej w Jedliczu.

Przejazd kolumny wozów Służb Mundurowych

Finałem akcji był przejazd kolumny wozów bojowych z włączoną sygnalizacją świetlno-dźwiękową. Widok i hałas barwnego peletonu pojazdów zrobił ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej wzdłuż trasy przejazdu.

Charytatywna Jazda Ratowników dla Oliwki na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Jedlicza. Mamy nadzieję, że impreza wpiszę się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej gminy!

Pokaz sygnalizacji świetlno-dźwiękowej

Każda pomoc, nawet najdrobniejsza … zmienia świat na lepszy, czyjś świat. Miniona sobota była pięknym przykładem jak różne środowiska jednoczą się w jednym szczytnym celu. W celu niesienia pomocy!

Dziękujemy Dron Krosno za udostępnienie zdjęć lotniczych.

tekst i foto: pd

Udostępnij na
Do góry