Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie

Nocna Jazda Strażaków- niespodziewany sukces pomysłu Sołtysa z Dobieszyna

Głośno jest o akcji charytatywnej “ NOCNA JAZDA RATOWNIKÓW DLA OLIWKI”.Nasz portal postanowił sprawdzić dlaczego. Chcemy dowiedzieć się skąd na akcję wziął się pomysł i kto za pomysłem tym stoi. W tym celu odwiedzamy remizę OSP Dobieszyn gdzie spotykamy naczelnika Straży i Sołtysa  Dobieszyna Roberta Kozła

Odruch serca

Pierwsza akcja charytatywna miała miejsce w 2016 r., Był to odruch serca. Chęć niesienia pomocy dla mieszkanki Dobieszyna Hani. U dziewczynki wykryto nowotwór złośliwy.  Hania to córka moich dobrych znajomych. Jako sołtys i strażak czułem, że muszę coś zrobić.  Z Hanią utrzymujemy stały kontakt. Dziewczynka cały czas  przebywa w krakowskim szpitalu.

Relacjonuje Naczelnik Straży OSP Dobieszyn Robert Kozioł

Nierealny pomysł

Z początku pomysł na nocny przejazd wozów strażackich wydawał się mało realny.

Pierwszy o idei usłyszał Rafał Janocha Prezes Straży w Dobieszynie. Rafał to mój kolega, od wielu lat razem się uzupełniamy i tym razem było podobnie. Zaczęły się pierwsze telefony- o akcji poinformowaliśmy portal Krosno 112, Marcin redaktor bez zastanowienia przyłączył się do nas. Kolejną osobą, która przyczyniła się do powodzenia przedsięwzięcia był Wojciech Tomkiewicz Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Korczynie.

Wspomina pan Robert

Spektakularny sukces

Gdy ogłosiliśmy publicznie zamiar przeprowadzenia nocnego zlotu samochodów bojowych Straży Pożarnej w Jedliczu sprawy nabrała pędu, a zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwanie. Zaczęły się zgłaszać jednostki aż z sześciu powiatów.  W sumie przyjechało 117 wozów. W akcję włączyło się Pogotowie, GOPR, Policja, Służba Maltańska oraz Pomoc Drogowa. Przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną ,w której dla Hani zebraliśmy prawie 21 tyś. złotych.

Opowiada pan Robert

Pomoc dla Strażaka

Drugą akcję zorganizował portal Krosno 112, tym razem miejscem akcji był parking przy ulicy Legionów w Krośnie. Pieniądze zbierane były dla  Łukasza Dubisa strażaka z Kopytowej. Tym razem na akcję  przyjechało ponad 100 wozów, a dzięki kweście udało się zebrać  13,5 tyś. złotych!

Trzecia akcja charytatywna już w sobotę

Będzie to druga tak duża akcja charytatywna na terenie naszej gminy. Startujemy na parkingu rafineryjnym Orlen Południe w Jedliczu, 20 maja o godzinie 17:00.  Impreza odbędzie się pod hasłem “ NOCNA JAZDA RATOWNIKÓW DLA OLIWKI” Oliwka jest mieszkanką gminy Jedlicze choruje na mukowiscydoze. Tym razem chcemy zebrać pieniądze na zakup  kamizelki oscylacyjnej, która pomoże Oliwi w dalszej rehabilitacji.  Podczas akcji szykuje się masa atrakcji, będzie pokaz sprzętu, koncerty, loty balonem… w sobotę musicie tam być, zobaczyć i wesprzeć akcję.

Zaprasza pan Robert

Każdy może pomóc

Każdy z nas może przyłączyć się do akcji już teraz. Odpalona jest specjalna strona na Facebooku z licytacjami “Licytujesz = pomagasz chorej Oliwce” Akcja trwa do czwartku,  zapraszamy do udziału w licytacjach, oraz do uczestnictwa w sobotnim wydarzeniu.

Pamiętajcie: Ten jest wielki, kto pomaga małym (Łk 16,19-31)

Z panem Robertem rozmawiał pd

Udostępnij na
Do góry