Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Balony nad Jedliczem

Długi weekend majowy 2017 to już historia. Gdzie spędzili go mieszkańcy naszej gminy?  Na pewno wielu z Was wybrało się na wędrówkę bieszczadzkim czy beskidzkim szlakiem. Na pewno są też wśród jedliczan amatorzy żeglarstwa, oni zapewne czas ten spędzili na Zalewie Solińskim.  Pasjonaci biegania startowali w biegu Konstytucji 3 Maja …. Motocykliści wyciągnęli swe maszyny z garaży…  Jednym słowem prawie każdy z nas mógł cieszyć się czasem wolnym od pracy….

Na nudę nie pozwalały liczne imprezy, którymi wypełniony był cały krośnieński powiat. Jedna z takich imprez jest wyjątkowa…. bo większości z nas na myśl o długim majowym weekendzie staje przed oczami widok nieba, na którym żeglują niesamowite statki powietrzne. Górskie Zawody Balonowe to impreza, która z pewnością wyróżnia nasz region w skali całej Europy.  

Do Krosna Przyjechało 40 załóg z Polski i całego świata. Pogoda pozwoliła na cztery starty…. Niestety, balony szerokim łukiem omijały jedlickie niebo. Z naszego miasta  można było je obserwować, między innymi z ulicy Naftowej. Więcej szczęścia mieli mieszkańcy Odrzykonia i Ustrobnej, bo właśnie nad ich głowami balony przeleciały wtorkowego ranka.

Balony przyciągnęły setki kibiców, którzy mogli podziwiać je między innymi podczas wspólnego startu spod hali Mosir w Krośnie. Sporo emocji dostarczył też ostatni lot, w którym zawodnicy robili nalot na plac przy hali. W tym momencie balony były niemalże na wyciągnięcie ręki. Podczas  manewrów przy hali  doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jedna z załóg uderzyła w dach hali sportowej, kosz balonu został przeciągnięty po konstrukcji kilka metrów. Na szczęście balon wzniósł się z powrotem w powietrze, a  jego załodze nic się nie stało.

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję zawodów. Może w przyszłym roku balony nie ominą jedlickiego nieba i cieszyć będą mieszkańców swoim niepowtarzalnym widokiem.
Jak pięknie było prezentują zdjęcia.

foto. i tekst pd

Udostępnij na
Do góry